:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Przetrzymywanie dziecka wbrew sądowi i kradzieże. Nowe ustalenia Krzysztofa Rutkowskiego [video]

  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4
13/12/2018 11:21

Krzysztof Rutkowski zorganizował w naszym mieście drugą konferencję prasową. Mówił o nowych informacjach w sprawie dramatu matki i jej 3,5-letniego synka, przetrzymywanego przez ojca wbrew wyrokom sądu oraz zuchwałej kradzieży pojazdów, która miała miejsce pod Zambrowem. Nowym przestępstwem, o którym mówiono, była kradzież autolawety w miejscowości Rutki Kossaki. Opisując wszystkie te zdarzenia uczestnicy konferencji w mocnych słowach wypowiadali się na temat działań zambrowskiej policji i prokuratury.

 

Wczoraj w Fabryce Jedzenia przy ul. Piłsudskiego 5 w Zambrowie znany detektyw Krzysztof Rutkowski ponownie spotkał się z mediami, aby przedstawić najnowsze informacje w sprawach, o których mówił na konferencji prasowej ponad dwa tygodnie temu.

 

Przypomnijmy, że pierwszy problem dotyczy młodej mieszkanki Zambrowa z postanowieniem sądowym, przyznającym jej opiekę nad dzieckiem. Od 4 miesięcy nie ma ona kontaktu ze swoim 3,5-letnim synkiem. Próby odebrania dziecka od ojca okazały się nieskuteczne. Opis sytuacji pani Magdaleny Kowalik, a także swoje ustalenia w tej sprawie, detektyw Krzysztof Rutkowski omawiał w Zambrowie 27 listopada. Prosił wówczas o pomoc w odnalezieniu mężczyzny, który przetrzymuje dziecko. Wczoraj natomiast poinformował o najnowszych ustaleniach w tej sprawie.

- „Osoba, która była poszukiwana do ustalenia miejsca pobytu i rozmowy, która uciekła z dzieckiem i przebywała na terenie okolic Zambrowa, została zlokalizowana. Niemniej jednak jego sytuacja odnosi się do tego, że jest nękany w tym momencie przez Biuro Rutkowski. Trudno mówić o nękaniu, jeżeli raz moi ludzie oraz dziennikarze podjechali pod dom, gdzie przebywał wraz z dzieckiem.” - mówił Krzysztof Rutkowski.

Głos zabrała także matka uprowadzonego chłopca Magdalena Kowalik. Mówiła, że sprawa wyjaśniła się bardzo szybko, a ojciec jej dziecka wraz z chłopcem przebywa u swojej matki. Jak przekazała, w tym samym domu ukrywa się również jego brat, który poszukiwany jest listem gończym.

 

Pani Magdalena mówiła też, że po złożeniu zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa polegającego na uprowadzeniu dziecka dowiedziała się, że policja rozmawiała pod bramą z ojcem jej dziecka, ponieważ on zgłosił nękanie przez Biuro Rutkowski.

- „Wybrałam się do pana naczelnika naszej policji, żeby się zapytać jakie działania podjął w mojej sprawie. Oczywiście pan naczelnik nie umiał mi na to pytanie odpowiedzieć. Zapytałam, czy widział mojego syna. Odpowiedział, że nie widział i tak naprawdę moja sprawa została olana. Policja nasza zambrowska zmusza nas chyba do tego, żebyśmy działali poza prawem.” - mówiła pani Magdalena Kowalik.

Krzysztof Rutkowski poinformował, że jego działania, które mógł wykonać w tej sprawie zgodnie z prawem, zostały już zakończone. Zapewnił jednak, że postara się pomóc pani Magdalenie w całościowym rozwiązaniu problemu.

- „Dziwi mnie fakt, że mamy do czynienia z brakiem reakcji ze strony organów ścigania, które pokazują, że w Polsce policja może odebrać i może doprowadzić do tego, żeby dziecko zostało zabrane ojcu, który w zasadzie, zgodnie z przedstawioną opinią do sądu, nie jest osobą na tyle odpowiedzialną, żeby to dziecko wychowywać. Postanowienie z dnia 9 listopada Sądu Okręgowego w Łomży jednoznacznie wskazuje, że dziecko ma być przy matce.” - mówił Krzysztof Rutkowski.

 

Podczas wczorajszej konferencji ponownie poruszono także temat zuchwałej kradzieży skuterów wodnych, motocykli, samochodu i przyczepy, która miała miejsce rok temu w miejscowości Wdziękoń Drugi pod Zambrowem. Pokrzywdzeni oszacowali wartość skradzionych przedmiotów na około 300 tys. zł. Do kradzieży mogło dojść 22 listopada 2017 roku między godziną 2:30 a 5:00 rano. Do działań mających na celu odzyskanie skradzionych maszyn i zatrzymanie sprawcy bądź sprawców kradzieży także włączyli się agenci Krzysztofa Rutkowskiego.

- „My za pośrednictwem Biura Rutkowski dawaliśmy policji i prokuraturze wskazówki, co robić. (…) Żadnych czynności moim zdaniem nie podjęto w tej sprawie. Były tylko formalne czynności typu spisanie, przesłuchanie świadków, których nie było tak naprawdę, a jacyś świadkowie podobno byli przesłuchiwani.” - mówił poszkodowany w tej kradzieży Sebastian Mieczkowski.

Podczas wczorajszego spotkania pan Sebastian Mieczkowski relacjonował, jak wyglądały kulisy czynności podejmowanych przez organy ścigania w jego sprawie. Mówił m.in., że w Białymstoku był podłączany do wariografu. Stwierdził, że czynności podjęte przez policję nie przyniosły żadnych poszlak.

- „Może policjanci z Zambrowa powinni pogadać z kolegami z Łomży, jak oni sobie radzą z tego rodzaju przestępstwami. Tam, czy to w przypadkach dużego kalibru kryminalnego czy w innych przypadkach policja jest zainteresowana pewnym wsparciem, pewną pomocą, pewnymi informacjami, które dotyczą poszczególnych zdarzeń. Muszę powiedzieć, że jeżeli chodzi o Łomżę to mamy doskonałe doświadczenie w kontakcie z naczelnikiem wydziału kryminalnego. (…) W tym konkretnym przypadku pies z kulawą nogą z Zambrowa nie był zainteresowany tym tematem.” - mówił Krzysztof Rutkowski.

 

Kolejny poszkodowany po kradzieży

W trakcie konferencji Krzysztof Rutkowski poinformował, że po jego pierwszym spotkaniu z mediami w Zambrowie zgłosiła się do niego kolejna poszkodowana osoba z terenu powiatu zambrowskiego. Chodzi o mieszkańca Rutek, któremu w kwietniu tego roku złodzieje ukradli z posesji autolawetę. Udało mu się dotrzeć do nagrania z monitoringu znajdującego się na posesji obok. Na nagraniu, widać dwukrotny przejazd auta z przyczepką, a po kilku minutach moment, w którym złodziej otwiera bramę, wsiada do skradzionej autolawety i odjeżdża. Nagranie z tego zdarzenia zamieszczamy poniżej.

 

Na zakończenie konferencji Krzysztof Rutkowski skierował wiele gorzkich słów pod kierunkiem działań zambrowskich organów ścigania i policji.

- „Ja myślę, że szefowie tych instytucji państwowych, którzy mają zapewnić mieszkańcom Zambrowa, okolic Zambrowa spokój, bezpieczeństwo, powinny zastanowić się nad tym, co się dzieje, dlaczego dzieje się tak źle i dlaczego osoby pokrzywdzone zwracają się do nas o pomoc. (…) Ludzie niejednokrotnie są zmuszani, panie komendancie, do działania we własnym zakresie. Ludzie zmuszani są, panie prokuratorze rejonowy, do podejmowania we własnym zakresie prób rozwiązania zdarzeń kryminalnych, co państwo, jako przedstawiciele tych istotnych i ważnych instytucji w tym regionie, powinni tym ludziom zapewnić.” - mówił na zakończenie Krzysztof Rutkowski. - „Co się dzieje, co jest nie tak, że w tym regionie nie radzą sobie oficjalne instytucje z problemami, które dotyczą osób tak jak Magda, tak jak Sebastian, tak jak inni ludzie, którzy zostali pokrzywdzeni, czy to kradzieżami, czy to innymi przestępstwami kryminalnymi w tym regionie?” - dodał.

 

Zachęcamy do obejrzenia retransmisji z wczorajszej konferencji.

Reklama

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Przyjmę na staż

Przyjmę na staż w charakterze sprzedawcy w sklepie, przy ul. Raginisa 4.


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę zlecenia remontowe.

Przyjmę zlecenia; szpachlowanie ,malowanie, adaptacja poddaszy,panele remonty mieszkań. Gwarantuję jakość wykonania usług. numer telefonu: 784..


Zobacz ogłoszenie

Lokal do wynajęcia

Oferuję do wynajęcia lokal przy ul. Świętokrzyskiej 9.


Zobacz ogłoszenie

ZBIORNIKI DWUPŁASZCZOWE NA

ZAPRASZAMY DO ZAKUPU ZBIORNIKÓW DWUPŁASZCZOWYCH NA PALIWO. W OFERCIE POSIADAMY ZBIORNIKI O POJEMNOŚCI 2000L l 2500L. ZBIORNIKI STANDARDOWO..


Zobacz ogłoszenie

dostępne od ręki - ZBIORNIK NA

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

MASZYNY ROLNICZE, DOSTĘPNE NA

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU WŁÓKI ŁĄKOWO-POLOWEJ, RÓŻNE ROZMIARY 4M, 5M, 6M, 8M, ROZKŁADANE HYDRAULICZNIE, NA CZTERECH RZĘDACH ZĘBÓW. MALOWANE I..


Zobacz ogłoszenie

Praca biurowa

Szukam pracy biurowej. Pracuje obecnie jako pomoc księgowej,w trakcie studiów podyplomowych kadry i płace.


Zobacz ogłoszenie

Pożyczka na wiosnę

Pożyczka na wiosnę na korzystnych warunkach! Bez BIK, Bez sprawdzania historii kredytowej, Bez zaświadczeń. Teraz nawet 20 000 zł! Możliwa spłata w..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos w Zambrowie ul. Mazowiecka 2a od 01.04.2019 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca, Doświadczenie nie jest..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszym panem

Praca dla milej i uczciwej pani z podstawowa znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmiemy do pracy kierowce

Przyjmiemy dyspozycyjnego kierowcę na dowozy w lokalu gastronomicznym. Bardzo dobre warunki pracy. Po więcej informacji zapraszamy do naszego lokalu..


Zobacz ogłoszenie

Dodatkowa praca z dyskretnym

Hej! Chciałabyś spróbować jakby to było być super potajemną masażystką? Interesują mnie regularne spotkania i wspiercie na każdym spotkaniu. Rodzaj..


Zobacz ogłoszenie

taras balkon schody kamienny

Posadzki żywiczne,garaż ,kotłownia,magazyn,biuro,dom ,mieszkanie,tarasy,balkony,schody - 100 zł Łomża Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszej..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Zobacz ogłoszenie

Pracownik produkcji -

Zambrowska Fabryka Okien szuka pracowników do pracy przy linii montażowej. Praca w centrum Zambrowa; II zmianowy system pracy; 8 h..


Zobacz ogłoszenie

Praca przy produkcji kołder.

Przyjmę osoby do pracy przy produkcji kołder. Nie potrzebna umiejętność szycia. Tylko osoby ze zdolnościami manualnymi. Osoby energiczne i..


Zobacz ogłoszenie

Montaż kamer, alarmów,

Zambrów, Łomża, Białystok i okolice Oferujemy: - montaż kamer - montaż alarmów - montaż wideodomofonów - montaż automatów do bram - montaż..


Zobacz ogłoszenie

AGREGATY PODORYWKOWE, BRONY

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU MASZYN ROLNICZYCH FIRMY LAND STAL PRODUKUJĄCEJ MASZYNY BARDZO WYSOKIEJ JAKOŚCI. W SPRZEDAŻY M.IN AGREGATY..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

BUDOWNICTWO- poszukujemy

Zatrudnimy pomocników oraz murarzy. Praca w Zambrowie przez cały rok. Мы будем нанимать помощников и каменщиков. Работаем в Замбруве целый год.


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

DEKODER 4K ZA 1ZŁ/MIES!

ZAPRASZAMY DO SALONU NC+ NA OFERTY W ZWIĄZKU Z 1. DNIEM WIOSNY!!!! DEKODER 4K ZA 1ZŁ/MIES! TYLKO W SALONIE PREMIUM W GALERII BEM W ZAMBROWIE!..


Zobacz ogłoszenie

Dom 200m2, działka 2511m2, gm.

Dom o powierzchni użytkowej 200m2 ( powierzchnia zabudowy 105m2) położony we wsi Gunie-Ostrów, gmina Kołaki Kościelne. Budynek mieszkalny w całości..


Zobacz ogłoszenie

Działka budowlana 1553m2 w

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1553m2 położona w Czyżewie obręb Złote Jabłko. Nieruchomość zgodnie z..


Zobacz ogłoszenie

Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę lokal

Wynajmę lokal użytkowo-handlowy 58m2 w Zambrowie przy ulicy Wyszyńskiego 13. Lokal składa się z 3 pomieszczeń użytkowych i ubikacji. Może być..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT Nr 1. w Twojej

SPRZEDAJ SWÓJ SAMOCHÓD SZYBKO, A CO NAJWAŻNIEJSZE legalnej FIRMIE KTÓRA WIDZISZ.Kupujemy auta w stanie bardzo dobrym,uszkodzone, powypadkowe, bez..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"