:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Przetrzymywanie dziecka wbrew sądowi i kradzieże. Nowe ustalenia Krzysztofa Rutkowskiego [video]

  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4
Portal zambrow.org 13/12/2018 11:21

Krzysztof Rutkowski zorganizował w naszym mieście drugą konferencję prasową. Mówił o nowych informacjach w sprawie dramatu matki i jej 3,5-letniego synka, przetrzymywanego przez ojca wbrew wyrokom sądu oraz zuchwałej kradzieży pojazdów, która miała miejsce pod Zambrowem. Nowym przestępstwem, o którym mówiono, była kradzież autolawety w miejscowości Rutki Kossaki. Opisując wszystkie te zdarzenia uczestnicy konferencji w mocnych słowach wypowiadali się na temat działań zambrowskiej policji i prokuratury.

 

Wczoraj w Fabryce Jedzenia przy ul. Piłsudskiego 5 w Zambrowie znany detektyw Krzysztof Rutkowski ponownie spotkał się z mediami, aby przedstawić najnowsze informacje w sprawach, o których mówił na konferencji prasowej ponad dwa tygodnie temu.

 

Przypomnijmy, że pierwszy problem dotyczy młodej mieszkanki Zambrowa z postanowieniem sądowym, przyznającym jej opiekę nad dzieckiem. Od 4 miesięcy nie ma ona kontaktu ze swoim 3,5-letnim synkiem. Próby odebrania dziecka od ojca okazały się nieskuteczne. Opis sytuacji pani Magdaleny Kowalik, a także swoje ustalenia w tej sprawie, detektyw Krzysztof Rutkowski omawiał w Zambrowie 27 listopada. Prosił wówczas o pomoc w odnalezieniu mężczyzny, który przetrzymuje dziecko. Wczoraj natomiast poinformował o najnowszych ustaleniach w tej sprawie.

- „Osoba, która była poszukiwana do ustalenia miejsca pobytu i rozmowy, która uciekła z dzieckiem i przebywała na terenie okolic Zambrowa, została zlokalizowana. Niemniej jednak jego sytuacja odnosi się do tego, że jest nękany w tym momencie przez Biuro Rutkowski. Trudno mówić o nękaniu, jeżeli raz moi ludzie oraz dziennikarze podjechali pod dom, gdzie przebywał wraz z dzieckiem.” - mówił Krzysztof Rutkowski.

Głos zabrała także matka uprowadzonego chłopca Magdalena Kowalik. Mówiła, że sprawa wyjaśniła się bardzo szybko, a ojciec jej dziecka wraz z chłopcem przebywa u swojej matki. Jak przekazała, w tym samym domu ukrywa się również jego brat, który poszukiwany jest listem gończym.

 

Pani Magdalena mówiła też, że po złożeniu zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa polegającego na uprowadzeniu dziecka dowiedziała się, że policja rozmawiała pod bramą z ojcem jej dziecka, ponieważ on zgłosił nękanie przez Biuro Rutkowski.

- „Wybrałam się do pana naczelnika naszej policji, żeby się zapytać jakie działania podjął w mojej sprawie. Oczywiście pan naczelnik nie umiał mi na to pytanie odpowiedzieć. Zapytałam, czy widział mojego syna. Odpowiedział, że nie widział i tak naprawdę moja sprawa została olana. Policja nasza zambrowska zmusza nas chyba do tego, żebyśmy działali poza prawem.” - mówiła pani Magdalena Kowalik.

Krzysztof Rutkowski poinformował, że jego działania, które mógł wykonać w tej sprawie zgodnie z prawem, zostały już zakończone. Zapewnił jednak, że postara się pomóc pani Magdalenie w całościowym rozwiązaniu problemu.

- „Dziwi mnie fakt, że mamy do czynienia z brakiem reakcji ze strony organów ścigania, które pokazują, że w Polsce policja może odebrać i może doprowadzić do tego, żeby dziecko zostało zabrane ojcu, który w zasadzie, zgodnie z przedstawioną opinią do sądu, nie jest osobą na tyle odpowiedzialną, żeby to dziecko wychowywać. Postanowienie z dnia 9 listopada Sądu Okręgowego w Łomży jednoznacznie wskazuje, że dziecko ma być przy matce.” - mówił Krzysztof Rutkowski.

 

Podczas wczorajszej konferencji ponownie poruszono także temat zuchwałej kradzieży skuterów wodnych, motocykli, samochodu i przyczepy, która miała miejsce rok temu w miejscowości Wdziękoń Drugi pod Zambrowem. Pokrzywdzeni oszacowali wartość skradzionych przedmiotów na około 300 tys. zł. Do kradzieży mogło dojść 22 listopada 2017 roku między godziną 2:30 a 5:00 rano. Do działań mających na celu odzyskanie skradzionych maszyn i zatrzymanie sprawcy bądź sprawców kradzieży także włączyli się agenci Krzysztofa Rutkowskiego.

- „My za pośrednictwem Biura Rutkowski dawaliśmy policji i prokuraturze wskazówki, co robić. (…) Żadnych czynności moim zdaniem nie podjęto w tej sprawie. Były tylko formalne czynności typu spisanie, przesłuchanie świadków, których nie było tak naprawdę, a jacyś świadkowie podobno byli przesłuchiwani.” - mówił poszkodowany w tej kradzieży Sebastian Mieczkowski.

Podczas wczorajszego spotkania pan Sebastian Mieczkowski relacjonował, jak wyglądały kulisy czynności podejmowanych przez organy ścigania w jego sprawie. Mówił m.in., że w Białymstoku był podłączany do wariografu. Stwierdził, że czynności podjęte przez policję nie przyniosły żadnych poszlak.

- „Może policjanci z Zambrowa powinni pogadać z kolegami z Łomży, jak oni sobie radzą z tego rodzaju przestępstwami. Tam, czy to w przypadkach dużego kalibru kryminalnego czy w innych przypadkach policja jest zainteresowana pewnym wsparciem, pewną pomocą, pewnymi informacjami, które dotyczą poszczególnych zdarzeń. Muszę powiedzieć, że jeżeli chodzi o Łomżę to mamy doskonałe doświadczenie w kontakcie z naczelnikiem wydziału kryminalnego. (…) W tym konkretnym przypadku pies z kulawą nogą z Zambrowa nie był zainteresowany tym tematem.” - mówił Krzysztof Rutkowski.

 

Kolejny poszkodowany po kradzieży

W trakcie konferencji Krzysztof Rutkowski poinformował, że po jego pierwszym spotkaniu z mediami w Zambrowie zgłosiła się do niego kolejna poszkodowana osoba z terenu powiatu zambrowskiego. Chodzi o mieszkańca Rutek, któremu w kwietniu tego roku złodzieje ukradli z posesji autolawetę. Udało mu się dotrzeć do nagrania z monitoringu znajdującego się na posesji obok. Na nagraniu, widać dwukrotny przejazd auta z przyczepką, a po kilku minutach moment, w którym złodziej otwiera bramę, wsiada do skradzionej autolawety i odjeżdża. Nagranie z tego zdarzenia zamieszczamy poniżej.

 

Na zakończenie konferencji Krzysztof Rutkowski skierował wiele gorzkich słów pod kierunkiem działań zambrowskich organów ścigania i policji.

- „Ja myślę, że szefowie tych instytucji państwowych, którzy mają zapewnić mieszkańcom Zambrowa, okolic Zambrowa spokój, bezpieczeństwo, powinny zastanowić się nad tym, co się dzieje, dlaczego dzieje się tak źle i dlaczego osoby pokrzywdzone zwracają się do nas o pomoc. (…) Ludzie niejednokrotnie są zmuszani, panie komendancie, do działania we własnym zakresie. Ludzie zmuszani są, panie prokuratorze rejonowy, do podejmowania we własnym zakresie prób rozwiązania zdarzeń kryminalnych, co państwo, jako przedstawiciele tych istotnych i ważnych instytucji w tym regionie, powinni tym ludziom zapewnić.” - mówił na zakończenie Krzysztof Rutkowski. - „Co się dzieje, co jest nie tak, że w tym regionie nie radzą sobie oficjalne instytucje z problemami, które dotyczą osób tak jak Magda, tak jak Sebastian, tak jak inni ludzie, którzy zostali pokrzywdzeni, czy to kradzieżami, czy to innymi przestępstwami kryminalnymi w tym regionie?” - dodał.

 

Zachęcamy do obejrzenia retransmisji z wczorajszej konferencji.

Reklama

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Działka 7315m2, Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 7315m2 położona w miejscowości Jabłoń Kościelna, gmina Nowe Piekuty,..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę

Sprzedam atrakcyjną działkę położoną we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2. Wydana decyzja o warunkach zabudowy na..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa i regeneracja

Oferujemy Państwu zakup oraz naprawę alternatorów i rozruszników. Wysoką jakość usług gwarantuje dziesięcioletnie doświadczenie w branży..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

TELEWIZJA BEZ OPŁAT!!!!!

EKSTRAKLASA POWRACA!!!! PRZYJDŹ DO SALONU NC+ W ZAMBROWIE I SKORZYSTAJ Z NAJLEPSZYCH OFERT W OKOLICY!TYLKO TERAZ PAKIET EXTRA DO 6MCY ZA 0ZŁ! A DLA..


Zobacz ogłoszenie

Księgowa oraz Pracownik

Primarol Robert Grzymała Paproć Duża 84 poszukuję pracownika na stanowisko księgowej. Wymagania: znajomość podstaw rachunkowości, umiejętność..


Zobacz ogłoszenie

Dyskretny zarobek !

! Hej popatrz, niby dlaczego nie miałabyś zarobić dla siebie Pieniędzy w lekki, miły i przyjemny sposób w całkowitej tajemnicy przed całym światem?..


Zobacz ogłoszenie

IDEALNA DZIAŁKA POD INWESTYCJE

Sprzedam działkę o powierzchni 0,67 ha, która znajduje się przy węźle Kołaki Kościelne. Idealna pod inwestycje, utwardzony wjazd, linia elektryczna..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Drukarnia opakowań poszukuje

Drukarnia opakowań poszukuje pracownika na stanowisko operatora drukarki fleksograficznej. Wymagane wykształcenie minimum średnie, najlepiej..


Zobacz ogłoszenie

sprzedam komplet wypoczynkowy

Sprzedam prawie nowy komplet wypoczynkowy w modnym morskim kolorze, meble były kupionre rok temu w sklepie Agata Meble, kanapa + fotel + duża pufa...


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

Pomocnik kucharza sushi

Restauracja Ashi Sushi w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko: pomocnik kucharza sushi. Nie wymagamy doświadczenia - wszystkiego nauczymy ;)..


Zobacz ogłoszenie

Studentka szuka praktyk

Szukam czterotygodniowych praktyk związanych z kierunkiem studiów zarządzanie sprzedażą. Najchętniej od lipca. Jeśli to możliwe byłabym..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWON MY

Skup aut od 500 do 15.000zl przeprowadzamy w sposób profesjonalny i bezpieczny. Finalizując transakcję odkupu samochodu jako priorytet stawiamy..


Zobacz ogłoszenie

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW OSOBOWYCH, DOSTAWCZYCH, BUSÓW 9-OSOBOWYCH ORAZ PRZYCZEP I LAWET. WYNAJEM DŁUGOTERMINOWY - MOŻLIWOŚĆ NEGOCJACJI CENY W..


Zobacz ogłoszenie

KLIMATYZACJA napełnianie,

Oferujemy usługę nabijania oraz odgrzybiania klimatyzacji samochodowych. Bardzo atrakcyjne ceny! Odgrzybianie (bardzo skuteczne) już od 40 zł...


Zobacz ogłoszenie

Działka Wola Zambrowska

Sprzedam działkę z warunkami zabudowy o powierzchni 1000m2 ( 25x40) w Woli Zambrowskiej bezpośrednio położona przy drodze asfaltowej. Teren suchy i..


Zobacz ogłoszenie

Profesjonalny Serwis Sprzętu

Zapraszamy Do Serwisu Mieszczącego się na ul.Aleja Wojska Polskiego 11(wejście od szczytu). Oferujemy Profesjonalne Naprawy W Przystępnych Cenach :..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA, Maszyny, części

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds. obsługi

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Specjalista ds. obsługi klienta: Do głównych zadań osoby..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK PRODUKCJI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DZIAŁU PRODUKCJI Zakres obowiązków: - praca fizyczna w dziale produkcji..


Zobacz ogłoszenie

SPRZEDAM GOLFA GOAL

rok produkcji - 2006 pojemność - 1,4 benzyna ******* WERSJA GOAL ******** /////////////// 2 KOMPLETY KÓŁ //////////////// //// FELGI Z..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA , SZNUREK DO

SKLEP HAPROL ZAPRASZA W NASZEJ OFERCIE M.IN -FOLIA DO SIANA I SŁOMY- BIAŁA, ZIELONA, CZARNA I PRZEZROCZYSTA STRETCH, 500 LUB 750 -SZNUREK DO PRAS I..


Zobacz ogłoszenie

Działka 6000 m2 Wdziękoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 6000m2 położona w miejscowości Wdziękoń Pierwszy, gm. Zambrów...


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

Ekogroszek Extra transport hds

Zapraszamy do zakupu węgla EKOGROSZKU EXTRA. Parametry ekogroszku: -zawartość popiołu 5,5% - wartość opałowa 25-27 MJ/kg Węgiel suchy magazynowany..


Zobacz ogłoszenie

MIESZKANIE 3 POKOJE UL.

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę rekreacyjną z

Witam kupię działkę rekreacyjną z domkiem zagospodarowaną


Zobacz ogłoszenie

Ozonowanie klimatyzacji,

Zapraszam do skorzystania z usługi odgrzybiania klimatyzacji samochodowej. Odgrzybianie metodą ozonowania. Metoda bardzo skuteczna. Koszt od 40 zł...


Zobacz ogłoszenie

FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ - WSZYSTKIE WYMIARY WORKI..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom w malowniczej

Sprzedam dom jednorodzinny -dworek wolnostojący z poddaszem użytkowym, położony w Wiśniewie w bliskiej odległości od Zambrowa (4 km). Posiadłość..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"