:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Przetrzymywanie dziecka wbrew sądowi i kradzieże. Nowe ustalenia Krzysztofa Rutkowskiego [video]

  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4
13/12/2018 11:21

Krzysztof Rutkowski zorganizował w naszym mieście drugą konferencję prasową. Mówił o nowych informacjach w sprawie dramatu matki i jej 3,5-letniego synka, przetrzymywanego przez ojca wbrew wyrokom sądu oraz zuchwałej kradzieży pojazdów, która miała miejsce pod Zambrowem. Nowym przestępstwem, o którym mówiono, była kradzież autolawety w miejscowości Rutki Kossaki. Opisując wszystkie te zdarzenia uczestnicy konferencji w mocnych słowach wypowiadali się na temat działań zambrowskiej policji i prokuratury.

 

Wczoraj w Fabryce Jedzenia przy ul. Piłsudskiego 5 w Zambrowie znany detektyw Krzysztof Rutkowski ponownie spotkał się z mediami, aby przedstawić najnowsze informacje w sprawach, o których mówił na konferencji prasowej ponad dwa tygodnie temu.

 

Przypomnijmy, że pierwszy problem dotyczy młodej mieszkanki Zambrowa z postanowieniem sądowym, przyznającym jej opiekę nad dzieckiem. Od 4 miesięcy nie ma ona kontaktu ze swoim 3,5-letnim synkiem. Próby odebrania dziecka od ojca okazały się nieskuteczne. Opis sytuacji pani Magdaleny Kowalik, a także swoje ustalenia w tej sprawie, detektyw Krzysztof Rutkowski omawiał w Zambrowie 27 listopada. Prosił wówczas o pomoc w odnalezieniu mężczyzny, który przetrzymuje dziecko. Wczoraj natomiast poinformował o najnowszych ustaleniach w tej sprawie.

- „Osoba, która była poszukiwana do ustalenia miejsca pobytu i rozmowy, która uciekła z dzieckiem i przebywała na terenie okolic Zambrowa, została zlokalizowana. Niemniej jednak jego sytuacja odnosi się do tego, że jest nękany w tym momencie przez Biuro Rutkowski. Trudno mówić o nękaniu, jeżeli raz moi ludzie oraz dziennikarze podjechali pod dom, gdzie przebywał wraz z dzieckiem.” - mówił Krzysztof Rutkowski.

Głos zabrała także matka uprowadzonego chłopca Magdalena Kowalik. Mówiła, że sprawa wyjaśniła się bardzo szybko, a ojciec jej dziecka wraz z chłopcem przebywa u swojej matki. Jak przekazała, w tym samym domu ukrywa się również jego brat, który poszukiwany jest listem gończym.

 

Pani Magdalena mówiła też, że po złożeniu zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa polegającego na uprowadzeniu dziecka dowiedziała się, że policja rozmawiała pod bramą z ojcem jej dziecka, ponieważ on zgłosił nękanie przez Biuro Rutkowski.

- „Wybrałam się do pana naczelnika naszej policji, żeby się zapytać jakie działania podjął w mojej sprawie. Oczywiście pan naczelnik nie umiał mi na to pytanie odpowiedzieć. Zapytałam, czy widział mojego syna. Odpowiedział, że nie widział i tak naprawdę moja sprawa została olana. Policja nasza zambrowska zmusza nas chyba do tego, żebyśmy działali poza prawem.” - mówiła pani Magdalena Kowalik.

Krzysztof Rutkowski poinformował, że jego działania, które mógł wykonać w tej sprawie zgodnie z prawem, zostały już zakończone. Zapewnił jednak, że postara się pomóc pani Magdalenie w całościowym rozwiązaniu problemu.

- „Dziwi mnie fakt, że mamy do czynienia z brakiem reakcji ze strony organów ścigania, które pokazują, że w Polsce policja może odebrać i może doprowadzić do tego, żeby dziecko zostało zabrane ojcu, który w zasadzie, zgodnie z przedstawioną opinią do sądu, nie jest osobą na tyle odpowiedzialną, żeby to dziecko wychowywać. Postanowienie z dnia 9 listopada Sądu Okręgowego w Łomży jednoznacznie wskazuje, że dziecko ma być przy matce.” - mówił Krzysztof Rutkowski.

 

Podczas wczorajszej konferencji ponownie poruszono także temat zuchwałej kradzieży skuterów wodnych, motocykli, samochodu i przyczepy, która miała miejsce rok temu w miejscowości Wdziękoń Drugi pod Zambrowem. Pokrzywdzeni oszacowali wartość skradzionych przedmiotów na około 300 tys. zł. Do kradzieży mogło dojść 22 listopada 2017 roku między godziną 2:30 a 5:00 rano. Do działań mających na celu odzyskanie skradzionych maszyn i zatrzymanie sprawcy bądź sprawców kradzieży także włączyli się agenci Krzysztofa Rutkowskiego.

- „My za pośrednictwem Biura Rutkowski dawaliśmy policji i prokuraturze wskazówki, co robić. (…) Żadnych czynności moim zdaniem nie podjęto w tej sprawie. Były tylko formalne czynności typu spisanie, przesłuchanie świadków, których nie było tak naprawdę, a jacyś świadkowie podobno byli przesłuchiwani.” - mówił poszkodowany w tej kradzieży Sebastian Mieczkowski.

Podczas wczorajszego spotkania pan Sebastian Mieczkowski relacjonował, jak wyglądały kulisy czynności podejmowanych przez organy ścigania w jego sprawie. Mówił m.in., że w Białymstoku był podłączany do wariografu. Stwierdził, że czynności podjęte przez policję nie przyniosły żadnych poszlak.

- „Może policjanci z Zambrowa powinni pogadać z kolegami z Łomży, jak oni sobie radzą z tego rodzaju przestępstwami. Tam, czy to w przypadkach dużego kalibru kryminalnego czy w innych przypadkach policja jest zainteresowana pewnym wsparciem, pewną pomocą, pewnymi informacjami, które dotyczą poszczególnych zdarzeń. Muszę powiedzieć, że jeżeli chodzi o Łomżę to mamy doskonałe doświadczenie w kontakcie z naczelnikiem wydziału kryminalnego. (…) W tym konkretnym przypadku pies z kulawą nogą z Zambrowa nie był zainteresowany tym tematem.” - mówił Krzysztof Rutkowski.

 

Kolejny poszkodowany po kradzieży

W trakcie konferencji Krzysztof Rutkowski poinformował, że po jego pierwszym spotkaniu z mediami w Zambrowie zgłosiła się do niego kolejna poszkodowana osoba z terenu powiatu zambrowskiego. Chodzi o mieszkańca Rutek, któremu w kwietniu tego roku złodzieje ukradli z posesji autolawetę. Udało mu się dotrzeć do nagrania z monitoringu znajdującego się na posesji obok. Na nagraniu, widać dwukrotny przejazd auta z przyczepką, a po kilku minutach moment, w którym złodziej otwiera bramę, wsiada do skradzionej autolawety i odjeżdża. Nagranie z tego zdarzenia zamieszczamy poniżej.

 

Na zakończenie konferencji Krzysztof Rutkowski skierował wiele gorzkich słów pod kierunkiem działań zambrowskich organów ścigania i policji.

- „Ja myślę, że szefowie tych instytucji państwowych, którzy mają zapewnić mieszkańcom Zambrowa, okolic Zambrowa spokój, bezpieczeństwo, powinny zastanowić się nad tym, co się dzieje, dlaczego dzieje się tak źle i dlaczego osoby pokrzywdzone zwracają się do nas o pomoc. (…) Ludzie niejednokrotnie są zmuszani, panie komendancie, do działania we własnym zakresie. Ludzie zmuszani są, panie prokuratorze rejonowy, do podejmowania we własnym zakresie prób rozwiązania zdarzeń kryminalnych, co państwo, jako przedstawiciele tych istotnych i ważnych instytucji w tym regionie, powinni tym ludziom zapewnić.” - mówił na zakończenie Krzysztof Rutkowski. - „Co się dzieje, co jest nie tak, że w tym regionie nie radzą sobie oficjalne instytucje z problemami, które dotyczą osób tak jak Magda, tak jak Sebastian, tak jak inni ludzie, którzy zostali pokrzywdzeni, czy to kradzieżami, czy to innymi przestępstwami kryminalnymi w tym regionie?” - dodał.

 

Zachęcamy do obejrzenia retransmisji z wczorajszej konferencji.

Reklama

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Doradca Klienta w PP Alior

Aktualnie poszukujemy kandydata do placówki partnerskiej Alior Banku w Zambrowie na stanowisko: Doradca Klienta. Zakres obowiązków: • aktywne..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ KAT. C

Zatrudnię kierowcę z kat. C , transport produktów spożywczych , trasy jednodniowe do 300 km.


Zobacz ogłoszenie

Agri Radrol Zambrów ul.

Zajmujemy się sprzedażą maszyn rolniczych używanych pochodzących głównie z krajów Europy Zachodniej i Skandynawii. W ofercie posiadamy również..


Zobacz ogłoszenie

Volkswagen Passat B5

Sprzedam VW Passata 1.6 B+G 1997 rok OC i BT do 07.2019 Klimatronic, hak , podgrzewane fotele, Butla w miejscu koła zapasowego ważna do 2027 roku...


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie na Kosseckiego 4

Sprzedam mieszkanie(63m2) na pierwszym piętrze w bloku Kosseckiego 4.


Zobacz ogłoszenie

Budynek użytkowy 452m2, Al.

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Budynek mieszkalno-użytkowo-handlowy o powierzchni użytkowej 452m2 położony przy Aleji Wojska..


Zobacz ogłoszenie

DZIEŃ OTWARTY - CENTRUM

DZIEŃ OTWARTY! Bardzo serdecznie zapraszamy rodziców, nauczycieli, pedagogów, a przede wszystkim DZIECI na dzień otwarty naszego Centrum! Grono..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos 290 w Gosiach Małych od 01.02.2019 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca - pół etatu Doświadczenie nie..


Zobacz ogłoszenie

Spawanie oraz naprawa tworzyw

Oferujemy spawanie/naprawę: ✔️zderzaków samochodów osobowych i ciężarowych ✔️lamp (dorabiamy uchwyty i uzupełniamy ubytki) ✔️lusterek, atrap ,..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Zobacz ogłoszenie

Profesjonalna Kosmetyka

Profesjonalna kosmetyka auta jest niezbędny dla zachowania pięknego wyglądu samochodu przez długie lata. Pozwala również na podniesienie wartości..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

PelleT WYSOKIEJ jakości

ROLNIK-SKLEP T. MIODUSZEWSKI UL. BIAŁOSTOCKA 38 WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) Oferuje wysokiej jakości granulat drzewny PELLET renomowanego..


Zobacz ogłoszenie

ZBIORNIK NA PALIWO

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

Tania pożyczka bez zaświadczeń

Tania pożyczka do 20 000 zł bez zaświadczeń, nie pytamy o historię kredytową i zaświadczenia. Pieniądze możesz mieć na koncie w 15 minut. Możliwość..


Zobacz ogłoszenie

ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ KAT. C+E

Zatrudnię kierowcę kat C+E w transporcie międzynarodowym jazda z naczepą typu chłodnia , kierunki Rumunia , Węgry , Bułgaria. Oferuje atrakcyjne..


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA C+E - codzienne

Firma z Czyżewa zatrudni kierowcę kat. C+E. Codzienne powroty do siedziby firmy. Osoby zainteresowane proszę o kontakt telefoniczny tel:602-616-444


Zobacz ogłoszenie

Dom 140m2, ul. Słoneczna

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom wolnostojący, I-piętrowy o powierzchni 140m2 (powierzchnia zabudowy 105,83m2) położony w..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"