:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Ojciec wbrew sądowi nie chce oddać dziecka matce. Sprawę bada Krzysztof Rutkowski [foto+video]

Portal zambrow.org 27/11/2018 18:03

Od czterech miesięcy Magdalena Kowalik z Zambrowa walczy bezskutecznie o syna. 3,5-letniego chłopca zabrał ojciec. Nie jest wiadome, gdzie przebywa. W poczuciu bezradności matka chłopca, której sąd przyznał opiekę nad dzieckiem, zwróciła się o pomoc do biura detektywistycznego Krzysztofa Rutkowskiego. To samo biuro zajmuje się też zuchwałą kradzieżą, która miała miejsce we Wdziękoniu Drugim. Dziś obie te sprawy były omawiane podczas specjalnej konferencji prasowej w Zambrowie.

 

Młoda mieszkanka Zambrowa z postanowieniem sądowym, przyznającym jej opiekę nad dzieckiem, zwróciła się o pomoc do znanego detektywa Krzysztofa Rutkowskiego w poczuciu całkowitej bezradności. Od 4 miesięcy nie ma ona bowiem kontaktu ze swoim 3,5-letnim synkiem. Próby odebrania dziecka od ojca okazały się nieskuteczne.

 

Opis sytuacji pani Magdaleny Kowalik, a także swoje ustalenia w tej sprawie, detektyw Krzysztof Rutkowski omawiał w Zambrowie podczas konferencji prasowej. Spotkanie odbyło się dziś w Fabryce Jedzenia przy ul. Piłsudskiego 5.

 

- „Takie działania, jak męża Magdy, są zjawiskiem dość częstym, jednak dajemy sobie z tym doskonale radę. Wiele dzieci wraca do swoich matek o pod opiekę przyznaną przez sąd, ponieważ postanowienia sądu rodzinnego wielokrotnie nie są respektowane (…) Myślę, że niebawem dojdzie do sytuacji takiej, że matka będzie miała dziecko z powrotem u siebie. Dla nas absolutnie nie ma taryfy ulgowej. Będziemy szukać ojca dziecka dotąd, dopóki znajdziemy. Policja próbowała odnaleźć ojca dziecka, niemniej jednak w miejscu zamieszkania gdzie był, uciekł tzw. tylnym wyjściem.” - mówił Krzysztof Rutkowski.

 

Według relacji matki chłopca, ojciec od początku postanowienia sądu, dotyczącego przydzielenia jej opieki nad synem, nie stosował się do niego. Mówiła, że potrafił wyrywać jej dziecko z rąk na przykład na spacerze. Mówiła też, że zgłaszała uprowadzenia na policji i w prokuraturze, a nawet zgłaszała sprawę Rzecznikowi Spraw Dziecka.

 

- „9 listopada otrzymałam od Sądu Okręgowego w Łomży infrmację, że Robert ma nakaz oddać mi dziecko. Niestety, ja dalej nie mam dziecka. Tego samego dnia poszłam z policją pod bramę jego domu. Była ona zamknięta na kłódkę, więc się wycofali. Postanowiłam, że kłódkę otworzę sama. Wezwałam znów policję, ale ona nie przeszukała domu. Weszłam tam sama i tam były wszystkie rzeczy mojego syna. Dopiero po jakimś tygodniu albo dwóch dowiedziałam się od jakiegoś sąsiada, że były mąż uciekł bokiem przez pole z dzieckiem bez kurtki. Walczę o kuratora w Sądzie Rodzinnym w Zambrowie, ale sprawa jest bardzo ciężka.” - mówiła Magdalena Kowalik, matka uprowadzonego dziecka.


Pani Magdalena czytała też wnioski po badaniach biegłych sądowych, dotyczących ojca dziecka. Są tam stwierdznia takie jak: „nie liczy się z innymi ludźmi”, „małoletnie dziecko pozostaje pod wpływem ojca”, „ojciec manipuluje dzieckiem, nastawia i izoluje je nie tylko od matki, ale od dzieci w przedszkolu”, „realizuje bezwzględnie własne cele”.

 

Za uprowadzenie dziecka i pozbawienie go wolności na okres powyżej 7 dni grozi kara od 1 roku do 10 lat.

 

Podczas dzisiejszej konferencji poruszono także temat zuchwałej kradzieży skuterów wodnych, motocykli, samochodu i przyczepy, która miała miejsce rok temu w miejscowości Wdziękoń Drugi pod Zambrowem. Pokrzywdzeni oszacowali wartość skradzionych przedmiotów na około 300 tys. zł.

 

Z relacji pokrzywdzonych wynika, że do kradzieży mogło dojść 22 listopada 2017 roku między godziną 2:30 a 5:00 rano. Do działań mających na celu odzyskanie skradzionych maszyn i zatrzymanie sprawcy bądź sprawców kradzieży włączyli się agenci Krzysztofa Rutkowskiego, którzy zabezpieczają materiał dowodowy w tej sprawie.

 

O kulisach tej sprawy opowiedział nie tylko detektyw Rutkowski, ale też sami poszkodowani - Sebastian i Emil Mieczkowscy.

 

- „Po kilku miesiącach śledztwo umorzono. Żadnych śladów, żadnych poszlak nie wykryto.” - mówił Sebastian Mieczkowski.

 

Jak relacjonował, po konsultacji z detektywem Krzysztofem Rutkowskim napisany był wniosek o dopuszczenie dowodu. Chodziło o sprawdzenie logowania telefonów komórkowych w danym miejscu i czasie. Został on odrzucony. W związku z tym poszkodowani wystosowali zażalenie na tę decyzję, napisane przez prawnika. Po tym piśmie bracia Mieczkowscy zostali wezwani do prokuratury.

 

- „Zachodzimy do pokoju, tam siedzi prokurator, przy okazji pani sędzia i mogę dosłownie zacytować słowa pani sędzi – to co ten adwokat i Rutkowski napisali to są bajki.” - relacjonował Sebastian Mieczkowski.

 

Za pośrednictwem mediów Krzysztof Rutkowski zwrócił się do osób, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje na temat miejsca przebywania uprowadzonego dziecka oraz kradzieży we Wdziękoniu Drugim i miejsca przechowywania skradzionych maszyn proszone są o kontakt pod alarmowym numerem Biura Rutkowski 600 007 007.

 

Do artykułu dołączamy retransmisję z dzisiejszej konferencji prasowej Krzysztofa Rutkowskiego.

Reklama

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Przydomowe oczyszczalnie

Oferujemy: *oczyszczalnie drenażowe *oczyszczalnie biologiczne *oczyszczalnie SBR *studnie chłonne *drenaże *sprzedaż, montaż zbiorników..


Zobacz ogłoszenie

Lokal do wynajęcia

Oferuję do wynajęcia lokal przy ul. Świętokrzyskiej 9.


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Pożyczka na Święta Wielkanocne

Pożyczka na Święta Wielkanocne i nie tylko! Weź pożyczkę nawet do 20 000 zł Pieniądze na koncie nawet w 15 minut na Twoim koncie Zadzwoń


Zobacz ogłoszenie

Działka 1,25 ha w Ngórkach

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1,25 ha położona w miejscowości Nagórki-Jabłoń, gmina Zambrów. Grunty..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkania do wynajęcia od

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu mieszkania: 1. ul. Cmentarna 35m2, 1 pokój + aneks kuchenny, łazienka, I piętro, - 1100 zł +..


Zobacz ogłoszenie

Działka pod inwestycję

Witam Do sprzedania mam działkę dobrą pod inwestycje powierzchnia 1 hektar. Atrakcyjna lokalizacja - obrzeża miasta Zambrów. Cicha, spokojna..


Zobacz ogłoszenie

KONTROLER JAKOŚCI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko KONTROLER JAKOŚCI GŁÓWNE ZADANIA -sprawowanie kontroli nad jakością wyrobów na..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

PRACA W SALONIE NC+ GALERIA

Poszukujemy osoby na stanowisko doradcy klienta w Salonie NC+ mieszczącym się w galerii BEM w Zambrowie. Praca stała, wynagrodzenie podstawowe+..


Zobacz ogłoszenie

Dom 120m2, działka 2038m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom wolnostojący, parterowy z poddaszem o powierzchni 120m2 położony w Czyżewie przy ul...


Zobacz ogłoszenie

Rolety Rzymskie na Wymiar

Szyjemy Rolety Rzymskie i Austryjackie pod wymiar . Wszystko dopasowane do twoich potrzeb . Rolety szyjemy z wielu tkanin . Posiadamy też usługę..


Zobacz ogłoszenie

Lokale użytkowe JUŻ od 720 zł

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu lokale użytkowe: 1. Al. Wojska Polskiego 40m2, II piętro - 720 zł netto + opłaty/mc 2. Al...


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

dostępne od ręki - ZBIORNIK NA

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

Działki

Witam Do sprzedania mam kilka działek Działki w tej chwili są ok 30 ar owe ale jest możliwość zakupu działki z kimś do spółki i podzielenia jej na..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę zlecenia remontowe.

Przyjmę zlecenia; szpachlowanie ,malowanie, adaptacja poddaszy,panele remonty mieszkań. Gwarantuję jakość wykonania usług. numer telefonu 784 395..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK DO PRODUKCJI DRZWI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DO PRODUKCJI DRZWI (trapezy, koła, kształty nietypowe) Zakres obowiązków: -..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

Działka 1406m2, Nagórki-Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1406m2 położona w Nagórkach Jabłoń, gmina Zambrów. Wydana decyzja o..


Zobacz ogłoszenie

Salon Meblowy Pieer zatrudni

Salon Meblowy Pieer zatrudni pracownika na stanowisku monter mebli/pracownik magazynowy. Wymagania: - chęć do pracy - prawo jazdy kat.B Dobre..


Zobacz ogłoszenie

Działka 3005m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 3005m2 położona w miejscowości Grochy-Pogorzele, gmina Zambrów. Media:..


Zobacz ogłoszenie

Praca jako doradca klienta!

Zatrudnimy osobę na stanowisko konsultanta ds. obsługi klienta w Salonie Premium NC+ który mieści się w Galerii Bem w Zambrowie! Naszym..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 3-pokojowe, I

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 58,94m2 położone na I piętrze w bloku z cegły przy Placu..


Zobacz ogłoszenie

NOWOŚĆ W OFERCIE- MASZYNY

Zgrabiarka dwu karuzelowa Enorossi ENODUO 780 PRO Wersja ciągana - szer. robocza 780cm - zgrabianie do środka pokosu - przekładnia w kąpieli..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"