Kierowców i pieszych poruszających się po Zambrowie czeka duża i wyczekiwana zmiana. W Starostwie Powiatowym w Zambrowie oficjalnie podpisano umowę na realizację kluczowego zadania inwestycyjnego: „Przebudowa i rozbudowa skrzyżowania ulic Prym. Stefana Wyszyńskiego, Marii Konopnickiej, Białostockiej na skrzyżowanie o ruchu okrężnym”. Nowe rondo ma znacząco upłynnić ruch oraz poprawić bezpieczeństwo w tej części miasta.
Starostwo Powiatowe w Zambrowie wyłoniło wykonawcę inwestycji w drodze przetargu. Za realizację prac budowlanych odpowiedzialne będzie białostockie przedsiębiorstwo PB CONTRACT Sp. z o.o. Wartość wybranej oferty wynosi dokładnie 3.891.855,84 zł brutto.
Całkowity budżet ma zamknąć się w kwocie 3.900.867,53 zł. Różnica obejmuje dodatkowe wydatki związane z nadzorem inwestorskim oraz wykonaniem wymaganej tablicy informacyjnej.
Finansowanie tego zadania to montaż finansowy kilku źródeł: dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, wkład własny zadeklarowany przez Miasto Zambrów, wkład własny Powiatu Zambrowskiego oraz środki z innych źródeł - w tym celu władze złożyły już stosowny wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.
W oficjalnym zawarciu kontraktu wzięli udział przedstawiciele samorządu oraz firmy wykonawczej. Ze strony Powiatu Zambrowskiego podpisy pod umową złożyli Starosta Zambrowski Edyta Marchelska-Groszfeld oraz Wicestarosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak. Kontrasygnatę finansową zapewniła Skarbnik Powiatu Sylwia Gosiewska. Firmę PB CONTRACT Sp. z o.o. reprezentował osobiście Prezes Zarządu Piotr Borsukiewicz. Przy podpisaniu dokumentów obecny był również Naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju w zambrowskim starostwie Zbigniew Rzepiński.
Głównym celem przebudowy jest unowocześnienie wysłużonej infrastruktury i wyeliminowanie punktów kolizyjnych. W ramach zaplanowanego kontraktu wykonawca zrealizuje m.in.:
Zgodnie z zapisanymi w umowie warunkami, inwestycja powinna zostać zrealizowana w ciągu najbliższych 6 miesięcy. Oznacza to, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsi kierowcy pojadą nowym rondem w listopadzie 2026 roku.
Kierowcy muszą jednak przygotować się na nadchodzące utrudnienia. Z racji lokalizacji skrzyżowania, prace budowlane wpłyną na dotychczasowy porządek komunikacyjny. O wszelkich planowanych zmianach w organizacji ruchu i objazdach na czas trwania budowy będziemy informować w kolejnych oficjalnych komunikatach.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Jeszcze tylko rondo na mazowieckiej/legionowej/poświątne Ewentualnie na łomżyńskiej/żytniej/polowej I będzie git
Uważam,że jest to bardzo słuszna decyzja .Skrzyżowanie to jest wciąż zakorkowane i rondo rozwiąże problem.
Jeszcze tylko rondo na mazowieckiej/legionowej/poświątne Ewentualnie na łomżyńskiej/żytniej/polowej I będzie git
Uważam,że jest to bardzo słuszna decyzja .Skrzyżowanie to jest wciąż zakorkowane i rondo rozwiąże problem.