Policjanci z zambrowskiej drogówki zatrzymali trzech kierowców, którzy rażąco złamali przepisy ruchu drogowego w obszarze zabudowanym. Wszyscy poruszali się z prędkością o ponad 50 km/h większą niż pozwalają na to przepisy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie cała trójka straciła uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące.
Do wszystkich zatrzymań doszło na terenie gminy Zambrów, na drodze krajowej nr 63. Miejsca, w których mundurowi prowadzili pomiary radarowe, nie były przypadkowe. To odcinki dróg, które kierowcy i mieszkańcy wielokrotnie wskazywali za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jako punkty, gdzie regularnie dochodzi do piractwa drogowego.
Trzej zatrzymani kierowcy rażąco zignorowali przepisy w miejscach, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Choć kara w postaci utraty prawa jazdy na 3 miesiące spotkała każdego z nich, procedury potoczyły się inaczej. 46-letnia kierująca Peugeotem mieszkanka województwa mazowieckiego pędziła w obszarze zabudowanym z prędkością 104 km/h. Mundurowi nałożyli na kobietę mandat w wysokości 1500 zł oraz 13 punktów karnych. Kontrolowana nie przyjęła jednak mandatu, w związku z czym jej sprawą zajmie się teraz sąd.
Kolejnych dwoje kierowców otrzymało identyczne kary. Kierująca Skodą 41-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego przekroczyła dopuszczalną prędkość o 53 km/h. Natomiast 40-letni mieszkaniec powiatu siemiatyckiego – kierowca Audi jechał przez obszar zabudowany z prędkością 103 km/h.
Zambrowscy funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, że brawura i pośpiech na drodze mogą prowadzić do tragedii.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze