Mieszkańcy Zambrowa od przyszłego tygodnia będą mogli zrobić zdjęcia do najważniejszych urzędowych dokumentów bezpośrednio w budynku magistratu.
W Urzędzie Miasta Zambrów została zainstalowana nowoczesna fotobudka, która już od przyszłego tygodnia pozwoli na samodzielne przygotowanie fotografii w kilka minut. Urządzenie ustawiono w łatwo dostępnym miejscu na drugim piętrze budynku, tuż przy windzie. Automat pozwala na wykonanie zdjęć, które spełniają wszystkie aktualne wymogi formalne. Mieszkańcy przygotują w nim fotografie do dowodu osobistego, paszportu, prawa jazdy, legitymacji oraz dyplomu.
Obsługa urządzenia ma być bardzo prosta i intuicyjna. Wszystkie kolejne etapy oraz wskazówki dotyczące prawidłowego ustawienia twarzy wyświetlają się bezpośrednio na ekranie. Instrukcje krok po kroku pozwalają odebrać gotowe zdjęcia w czasie niespełna 3 minut.
Jedna sesja zdjęciowa, która zawiera 4 fotografie, kosztuje 30 złotych. Za dwie sesje (8 fotografii) trzeba zapłacić 40 złotych. Automat obsługuje płatności kartą płatniczą, telefonem przez system BLIK oraz gotówką. Urzędnicy przypominają jednak, że maszyna nie wydaje reszty i przyjmuje wyłącznie banknoty o nominale 10 i 20 złotych.
Nowe rozwiązanie to duże udogodnienie dla interesantów. Od teraz mieszkańcy załatwią sprawę wymagającą aktualnego zdjęcia podczas jednej wizyty w urzędzie, bez konieczności szukania zewnętrznych zakładów fotograficznych.
Miasto Zambrów nie ponosi żadnych kosztów związanych z instalacją oraz późniejszym utrzymaniem tego urządzenia. Samorząd będzie natomiast uzyskiwał regularny wpływ do budżetu z tytułu czynszu za dzierżawę powierzchni pod automat.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze