Krew to najcenniejszy dar, jakiego nie da się wyprodukować w żadnym laboratorium. Oddając ją, dzielisz się życiem i dajesz szansę tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Każda kropla ma ogromne znaczenie!
Urząd Gminy Szumowo zaprasza mieszkańców powiatu zambrowskiego do wzięcia udziału w otwartej akcji krwiodawstwa. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przejdzie procedurę rejestracji dawców na parkingu przed budynkiem Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Szumowie w niedzielę, 12 lipca 2026 roku. Akcja potrwa w godzinach od 09:00 do 13:00.
Organizatorzy przypominają, że krew to najcenniejszy dar, którego nie da się wyprodukować w żadnym laboratorium. Oddając ją, mieszkańcy dzielą się życiem i dają szansę chorym oraz poszkodowanym w wypadkach, którzy najbardziej tego potrzebują.
Aby zostać dawcą, należy się odpowiednio przygotować. Przed wizytą w krwiobusie trzeba zjeść lekki posiłek oraz zadbać o właściwe nawodnienie organizmu, pijąc wcześniej więcej wody niż zazwyczaj.
Do rejestracji niezbędny jest dokument tożsamości ze zdjęciem. Każdy uczestnik musi zabrać ze sobą dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy, ponieważ bez weryfikacji danych oddanie krwi nie będzie możliwe. Do udziału w akcji zaproszeni są wszyscy pełnoletni i zdrowi mieszkańcy Szumowa oraz okolic.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze