:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Radna rezygnuje z mandatu. Będzie trzeci wakat w Radzie Powiatu Zambrowskiego?

Rada Powiatu Zambrowskiego radni, Radna rezygnuje mandatu Będzie trzeci wakat Radzie Powiatu Zambrowskiego - zdjęcie, fotografia

Radna powiatowa Agnieszka Brulińska-Skarżyńska zrzekła się mandatu radnej. Jako powód podaje m.in. protest „przeciwko upolitycznieniu samorządu, układom lokalnego środowiska, prowadzeniu gier i intryg politycznych oraz atakom na jej osobę”. Poniżej publikujemy oświadczenie radnej przesłane do naszej redakcji z prośbą o publikację.


                                     Oświadczenie

 

Jako wyraz protestu przeciwko upolitycznieniu samorządu, układom lokalnego środowiska, prowadzeniu gier i intryg politycznych oraz atakom na moją osobę, w związku z nieformalnie rozpoczętą tegoroczną kampanią wyborczą, składam rezygnację z mandatu radnej powiatu zambrowskiego.

 

Jednocześnie dziękuje swoim Wyborcom za zaufanie i oddane na mnie głosy. Zachęcam do udziału w nadchodzących wyborach samorządowych, bo tylko Państwa aktywność może wprowadzić dobra zmianę w lokalnej polityce. W szczególności zachęcam do głosowania na nowe osoby, których nazwiska nie przewijają się od lat w zambrowskim samorządzie.

 

Dodatkowo informuje, iż Biuro Interwencyjne, które prowadzę nieprzerwanie od 2013 r. pod szyldem radnej powiatu zambrowskiego, przestaje istnieć. Natomiast nadal będę społecznie udzielać pomocy mieszkańcom, w związku z czym jestem do dyspozycji w każdą sobotę w godzinach 08:00-10:00 oraz w dni powszednie po godz. 19:00, przy ul. Ostrowskiej 1 (lokal zakładu fryzjerskiego), po wcześniejszym kontakcie telefonicznym pod numerem tel. 796 409 796.

 

Na koniec chciałabym złożyć podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w budowanie naszej lokalnej społeczności w powiecie. W pierwszej kolejności podziękowania należą się wszystkim pracownikom Starostwa Powiatowego oraz jednostek organizacyjnych powiatu, w szczególności obsłudze Rady Powiatu, za ciężką pracę, cierpliwość, wytrwałość i wkład w funkcjonowanie samorządu.

 

W dalszej kolejności dziękuję kolegom radnym, zaś najbliższym współpracownikom podziękuję osobiście.

 

                                                                                                                                                                                     Z poważaniem

                                                                                                                                                                          Agnieszka Brulińska-Skarżyńska

 


Agnieszka Brulińska-Skarżyńska w ostatnich wyborach samorządowych startowała do rady powiatu w okręgu numer 1 (miasto Zambrów) z listy KWW Razem. W wyborach otrzymała 243 głosy.

 

Będzie to już kolejny zaistniały w ostatnim czasie wakat w Radzie Powiatu Zambrowskiego. Przypomnijmy, że 26 czerwca dotarła przykra informacja o śmierci Przewodniczącego Rady Powiatu Józefa Dąbrowskiego. Na początku lipca natomiast Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sławomir Baran został wybrany nowym dyrektorem Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie. Biorąc pod uwagę fakt, że organem prowadzącym dla szkół ponadgimnazjalnych jest Powiat, chcąc pełnić funkcję dyrektora ZS1 będzie on musiał zrzec się mandatu radnego.

 

Sytuacja w Radzie Powiatu staje się zatem dość nietypowa. Zgodnie z ordynacją miejsca w Radzie po ś.p. Józefie Dąbrowskim, Sławomirze Baranie oraz Agnieszce Brulińskiej-Skarżyńskiej powinni zająć kandydaci z tych samych list z kolejną liczbą głosów. Prawo stanowi jednak, że jeśli do kolejnych wyborów pozostaje mniej niż pół roku, to w radzie mogą pozostać wakaty.

 

Przypomnijmy, że podobny problem zaistniał niedawno w Radzie Miasta Zambrów. W czerwcu z mandatu radnej zrezygnowała bowiem Edyta Marchelska-Groszfeld.

Reklama

Radna rezygnuje z mandatu. Będzie trzeci wakat w Radzie Powiatu Zambrowskiego? komentarze opinie

 • gość 2018-07-27 16:57:01

  Mieszka w Białymstoku więc musiała zrezygnować z mandatu. Teraz to wszyscy są winni ale nie ja. Ach ta moralność.

 • xyz 2018-07-27 17:34:15

  partia razem uwaliła swojego

 • Gość - niezalogowany 2018-07-27 18:01:09

  Tez sie jej nie dziwie. Stara klika trzyma władze, co ci młodzi mogą zrobić... nic... szkoda życia na użeranie sie z nimi

 • gość 2018-07-28 15:17:00

  ZAMBRÓW TO CIEMNOTA KLIKA KACZORA

 • Gość - niezalogowany 2018-07-28 17:03:45

  Hehe. A to ciekawe. Ciekawe dlaczego zrezygnowała na 2 miesiące przed upływem obecnej kadencji, a nie dwa miesiące po jej rozpoczęciu. Oj chytrusek! ;)

 • gość 2018-07-28 22:52:44

  " (...) miejsca w Radzie po ś.p. Józefie Dąbrowskim, Sławomirze Baranie oraz Agnieszce Brulińskiej-Skarżyńskiej powinni zająć kandydaci z tych samych list z kolejną liczbą głosów." Na miejscu Pana Sławomira i Pani Agnieszki bym Was pozwał.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-29 19:41:51

  Byc moze przyszedl czas na wieksze miasto

 • gość 2018-07-29 22:24:34

  A pooglądajcie sobie kilka ostatnich sesji powiatu. Wielce moralna Pani Agnieszka jest tylko do pierwszej przerwy. Potem znika - pewnie na znak protestu (ha ha ha). Ale listę podpisała i dieta jest w kieszeni.

 • gość 2018-07-30 08:35:12

  "Jako wyraz protestu przeciwko upolitycznieniu samorządu, układom lokalnego środowiska, prowadzeniu gier i intryg politycznych oraz atakom na moją osobę, w związku z nieformalnie rozpoczętą tegoroczną kampanią wyborczą, składam rezygnację z mandatu radnej powiatu zambrowskiego.[...]" Nieprawdziwe są te wyjaśnienia, gdy chodzi o zarzut jakoby radna była atakowana. Całą kadencję przesiedziała spokojnie, nikt się jej nie czepiał a można było już wcześniej ruszyć ten temat, jak sprawuje swoją funkcję i gdzie faktycznie! mieszka. Z tego co kojarzę, tylko raz (chyba pod jednym z artykułów) był poruszony temat pani radnej. Skąd wiec zarzut ataków? No cóż, trzeba zrobić z siebie ofiarę i męczennika, by przed sobą zachować twarz..., ale czy prawdziwą? A porównując rezygnacje radnej z powiatu i radnej z miasta, to trzeba przyznać, że z prawdziwą klasą uczyniła to radna Edyta Marchelska- Groszfeld.

 • gość 2018-08-01 09:07:49

  Kaczogród w 100 % A nasze państwo niedługo zmieni nazwę na PiSlandię a stolicą będzie PiS[wulgaryzm usunięty] nie dajmy się

 • gość 2018-09-26 20:55:32

  Treść komentarza...

 • gość 2018-09-26 20:56:36

  Tak muszą kończyć zdrajcy

 • gość 2018-10-08 17:49:59

  Jak to rodzina tego niedorozwinietego "chrisa" to wyjdzie miastu na dobre

 • gość 2018-11-06 10:04:20

  ten krys to jej wujek potwierdzam prostak i zlodziej

 • Gość - niezalogowany 2018-11-18 20:33:43

  niedorozwinieci nieudaczni oszusci i zlodzieje bez jaj nie maja odwagi nawet sie przestawic a juz nie wiedza analfabeci jak pisze sie Chrys

 • gość 2018-11-21 08:16:23

  tak

 • gość 2018-11-27 14:05:08

  Goście napisali prawdę, każdy Zambrowiak ze znanego miejsca w NJ to potwierdzi, a przekręcenie imienia to zapewne ironia środowiska emigracyjnego

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

ŁADOWACZE CZOŁOWE I OSPRZĘT,

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU ŁADOWACZY CZOŁOWYCH I OSPRZĘTU DO ŁADOWACZY, ŁYCHY KARBOWANE , TRAPEZOWE, CHWYTAKI, KROKODYLE, ŁYCHO-KROKODYLE,..


Zobacz ogłoszenie

zaginely byczki

zaginęły byczki 2 szt w wadze około 350kg w okolicach Nowego Borku ktokolwiek widział proszę o info


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Zobacz ogłoszenie

zatrudnię do opieki nad

Zatrudnię na kilka godzin dziennie (1-3 godz )do pielęgnacji starszej osoby leżącej


Zobacz ogłoszenie

Dom 200m2, działka 2511m2, gm.

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom o powierzchni użytkowej 200m2 ( powierzchnia zabudowy 105m2) położony we wsi Gunie-Ostrów,..


Zobacz ogłoszenie

Lokal do wynajęcia

Oferuję do wynajęcia lokal przy ul. Świętokrzyskiej 9.


Zobacz ogłoszenie

Praca w sklepie Lewiatan

Zatrudnię pracownika na stanowisko kasjer/sprzedawca do pracy w sklepie Lewiatan przy ul. Pileckiego (dawne Podedwornego). Oferuje stałe..


Zobacz ogłoszenie

Trening personalny u Ciebie w

Treningi personalne u Ciebie w domu! Chcesz zacząć ćwiczyć i nie wiesz od czego zacząć? Chcesz zrzucić zbędne kilogramy, ale wstydzisz się iść na..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmiemy do pracy w Pizzerii

Przyjmiemy chętną do pracy dziewczynę. Praca w młodym zgranym zespole. Umowa o pracę, pełen etat - praca na stałe. Po więcej informacji prosimy..


Zobacz ogłoszenie

Volkswagen Sharan1.8T benzyna,

Sprzedam volksvagen Sharan 1.8 Turbo ,przebieg 230000tys.kolor granatowy auto sprawne dynamiczne,wymieniony rozrząd i akumulator, benzyna bez..


Zobacz ogłoszenie

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW

Wypożyczalnia samochodów dostawczych, busów 9-osobowych, przyczep i lawet. Samochody są maksymalnie kilku letnie i na bieżąco serwisowane, sprawne..


Zobacz ogłoszenie

Działka 1300 m2 w Długoborzu

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1300m2 położona w Długoborzu, gmina Zambrów. Dojazd drogą gminną...


Zobacz ogłoszenie

ZBIORNIKI DWUPŁASZCZOWE NA

ZAPRASZAMY DO ZAKUPU ZBIORNIKÓW DWUPŁASZCZOWYCH NA PALIWO FIRMY FORTIS. W OFERCIE POSIADAMY ZBIORNIKI O POJEMNOŚCI OD 1300l DO 5000l. ZBIORNIKI..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam opryskiwacz

Sprzedam opryskiwacz 300l sprawny 400zł do neg


Zobacz ogłoszenie

Sprzedaż Choinek Jodła

Witam Oferuję choinki, a dokładniej jodłę kaukaską. Duży wybór w atrakcyjnych cenach, różna wysokość do 3,5m. Sprzedaż na targowisku miejskim od..


Zobacz ogłoszenie

Potrzebna gotówka? Zapraszamy,

Niespodziewane wydatki? Może remont, kupno samochodu lub wymarzona podróż? A może po prostu potrzebujesz zastrzyku gotówki? Zapraszam Cię serdecznie..


Zobacz ogłoszenie

Działka 1,5 ha w Zuzeli

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka siedliskowa o powierzchni 1,5 ha położona w miejscowości Zuzela, gmina Nur. W planie..


Zobacz ogłoszenie

ZBIORNIK NA PALIWO

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

ŚWIĘTY MIKOŁAJ

Oferuję usługę Świętego Mikołaja :) Wigilia, Mikołajki, eventy świąteczne Kontakt telefoniczny


Zobacz ogłoszenie

Montaż kamer, alarmów,

Nasza firma zajmuje się montażem - kamer - alarmów - automatów do bram - domofonów / wideodomofonów - kontroli dostępu Zabezpiecz swoje mienie na..


Zobacz ogłoszenie

wyciag hydrauliczny nowy

witam mam do sprzedania nowy wyciąg hydrauliczny firmy alfa laval więcej szczegółów tele


Zobacz ogłoszenie

Dwa segmenty 170m2 oraz 130m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dwa samodzielnie funkcjonujące segmenty o powierzchni łącznej 300m2: 1. Budynek o..


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA C+E PL

Zatrudnię kierowcę kat. C+E Stałe trasy krajowe, jednoosobowe Przydzielone jedno auto, chłodnia Umowa o pracę Wysokie terminowe wynagrodzenie..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmiemy do pracy w pizzerii

Przyjmiemy do pracy w Pizzerii Perfetto. Bardzo dobre warunki pracy, miła atmosfera. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod numer 534 100 525,..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

PelleT WYSOKIEJ jakości

ROLNIK-SKLEP T. MIODUSZEWSKI UL. BIAŁOSTOCKA 38 WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) Oferuje wysokiej jakości granulat drzewny PELLET renomowanego..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Lokal 90m2, Aleja Wojska

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Budynek użytkowy parterowy, murowany o powierzchni 90m2 położony w Zambrowie przy Aleji Wojska..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"