:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  15°C lekkie zachmurzenie

Radna rezygnuje z mandatu. Będzie trzeci wakat w Radzie Powiatu Zambrowskiego?

Rada Powiatu Zambrowskiego radni, Radna rezygnuje mandatu Będzie trzeci wakat Radzie Powiatu Zambrowskiego - zdjęcie, fotografia

Radna powiatowa Agnieszka Brulińska-Skarżyńska zrzekła się mandatu radnej. Jako powód podaje m.in. protest „przeciwko upolitycznieniu samorządu, układom lokalnego środowiska, prowadzeniu gier i intryg politycznych oraz atakom na jej osobę”. Poniżej publikujemy oświadczenie radnej przesłane do naszej redakcji z prośbą o publikację.


                                     Oświadczenie

 

Jako wyraz protestu przeciwko upolitycznieniu samorządu, układom lokalnego środowiska, prowadzeniu gier i intryg politycznych oraz atakom na moją osobę, w związku z nieformalnie rozpoczętą tegoroczną kampanią wyborczą, składam rezygnację z mandatu radnej powiatu zambrowskiego.

 

Jednocześnie dziękuje swoim Wyborcom za zaufanie i oddane na mnie głosy. Zachęcam do udziału w nadchodzących wyborach samorządowych, bo tylko Państwa aktywność może wprowadzić dobra zmianę w lokalnej polityce. W szczególności zachęcam do głosowania na nowe osoby, których nazwiska nie przewijają się od lat w zambrowskim samorządzie.

 

Dodatkowo informuje, iż Biuro Interwencyjne, które prowadzę nieprzerwanie od 2013 r. pod szyldem radnej powiatu zambrowskiego, przestaje istnieć. Natomiast nadal będę społecznie udzielać pomocy mieszkańcom, w związku z czym jestem do dyspozycji w każdą sobotę w godzinach 08:00-10:00 oraz w dni powszednie po godz. 19:00, przy ul. Ostrowskiej 1 (lokal zakładu fryzjerskiego), po wcześniejszym kontakcie telefonicznym pod numerem tel. 796 409 796.

 

Na koniec chciałabym złożyć podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w budowanie naszej lokalnej społeczności w powiecie. W pierwszej kolejności podziękowania należą się wszystkim pracownikom Starostwa Powiatowego oraz jednostek organizacyjnych powiatu, w szczególności obsłudze Rady Powiatu, za ciężką pracę, cierpliwość, wytrwałość i wkład w funkcjonowanie samorządu.

 

W dalszej kolejności dziękuję kolegom radnym, zaś najbliższym współpracownikom podziękuję osobiście.

 

                                                                                                                                                                                     Z poważaniem

                                                                                                                                                                          Agnieszka Brulińska-Skarżyńska

 


Agnieszka Brulińska-Skarżyńska w ostatnich wyborach samorządowych startowała do rady powiatu w okręgu numer 1 (miasto Zambrów) z listy KWW Razem. W wyborach otrzymała 243 głosy.

 

Będzie to już kolejny zaistniały w ostatnim czasie wakat w Radzie Powiatu Zambrowskiego. Przypomnijmy, że 26 czerwca dotarła przykra informacja o śmierci Przewodniczącego Rady Powiatu Józefa Dąbrowskiego. Na początku lipca natomiast Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sławomir Baran został wybrany nowym dyrektorem Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie. Biorąc pod uwagę fakt, że organem prowadzącym dla szkół ponadgimnazjalnych jest Powiat, chcąc pełnić funkcję dyrektora ZS1 będzie on musiał zrzec się mandatu radnego.

 

Sytuacja w Radzie Powiatu staje się zatem dość nietypowa. Zgodnie z ordynacją miejsca w Radzie po ś.p. Józefie Dąbrowskim, Sławomirze Baranie oraz Agnieszce Brulińskiej-Skarżyńskiej powinni zająć kandydaci z tych samych list z kolejną liczbą głosów. Prawo stanowi jednak, że jeśli do kolejnych wyborów pozostaje mniej niż pół roku, to w radzie mogą pozostać wakaty.

 

Przypomnijmy, że podobny problem zaistniał niedawno w Radzie Miasta Zambrów. W czerwcu z mandatu radnej zrezygnowała bowiem Edyta Marchelska-Groszfeld.


Radna rezygnuje z mandatu. Będzie trzeci wakat w Radzie Powiatu Zambrowskiego? komentarze opinie

 • gość 2018-07-27 16:57:01

  Mieszka w Białymstoku więc musiała zrezygnować z mandatu. Teraz to wszyscy są winni ale nie ja. Ach ta moralność.

 • xyz 2018-07-27 17:34:15

  partia razem uwaliła swojego

 • Gość - niezalogowany 2018-07-27 18:01:09

  Tez sie jej nie dziwie. Stara klika trzyma władze, co ci młodzi mogą zrobić... nic... szkoda życia na użeranie sie z nimi

 • gość 2018-07-28 15:17:00

  ZAMBRÓW TO CIEMNOTA KLIKA KACZORA

 • Gość - niezalogowany 2018-07-28 17:03:45

  Hehe. A to ciekawe. Ciekawe dlaczego zrezygnowała na 2 miesiące przed upływem obecnej kadencji, a nie dwa miesiące po jej rozpoczęciu. Oj chytrusek! ;)

 • gość 2018-07-28 22:52:44

  " (...) miejsca w Radzie po ś.p. Józefie Dąbrowskim, Sławomirze Baranie oraz Agnieszce Brulińskiej-Skarżyńskiej powinni zająć kandydaci z tych samych list z kolejną liczbą głosów." Na miejscu Pana Sławomira i Pani Agnieszki bym Was pozwał.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-29 19:41:51

  Byc moze przyszedl czas na wieksze miasto

 • gość 2018-07-29 22:24:34

  A pooglądajcie sobie kilka ostatnich sesji powiatu. Wielce moralna Pani Agnieszka jest tylko do pierwszej przerwy. Potem znika - pewnie na znak protestu (ha ha ha). Ale listę podpisała i dieta jest w kieszeni.

 • gość 2018-07-30 08:35:12

  "Jako wyraz protestu przeciwko upolitycznieniu samorządu, układom lokalnego środowiska, prowadzeniu gier i intryg politycznych oraz atakom na moją osobę, w związku z nieformalnie rozpoczętą tegoroczną kampanią wyborczą, składam rezygnację z mandatu radnej powiatu zambrowskiego.[...]" Nieprawdziwe są te wyjaśnienia, gdy chodzi o zarzut jakoby radna była atakowana. Całą kadencję przesiedziała spokojnie, nikt się jej nie czepiał a można było już wcześniej ruszyć ten temat, jak sprawuje swoją funkcję i gdzie faktycznie! mieszka. Z tego co kojarzę, tylko raz (chyba pod jednym z artykułów) był poruszony temat pani radnej. Skąd wiec zarzut ataków? No cóż, trzeba zrobić z siebie ofiarę i męczennika, by przed sobą zachować twarz..., ale czy prawdziwą? A porównując rezygnacje radnej z powiatu i radnej z miasta, to trzeba przyznać, że z prawdziwą klasą uczyniła to radna Edyta Marchelska- Groszfeld.

 • gość 2018-08-01 09:07:49

  Kaczogród w 100 % A nasze państwo niedługo zmieni nazwę na PiSlandię a stolicą będzie PiSdupa nie dajmy się

 • gość 2018-09-26 20:55:32

  Treść komentarza...

 • gość 2018-09-26 20:56:36

  Tak muszą kończyć zdrajcy

 • gość 2018-10-08 17:49:59

  Jak to rodzina tego niedorozwinietego "chrisa" to wyjdzie miastu na dobre

Dodajesz jako: Zaloguj się