:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  16°C bezchmurnie

Zambrowskie Żubry wręczone [fotoreportaż + video]

kultura_, Zambrowskie Żubry wręczone [fotoreportaż video] - zdjęcie, fotografia

Stachursky, zambrowski zespół Bill Bord oraz młoda wokalistka Paulina Talarska wystąpili w czasie sobotniej gali wręczenia zambrowskich statuetek.

Recitalem Pauliny Talarskiej oraz Koncertem zespołu Bill Bord rozpoczęła się uroczysta gala wręczenia Zambrowskich Żubrów – nagród przyznawanych od 13 lat przez burmistrza miasta. Gala odbyła się w Centrum Kultury w Zambrowie.

Nagrody Burmistrza Miasta „Zambrowskie Żubry” przyznane zostały po raz trzynasty. Od 2004 przyznawane były w 7 kategoriach, a od tego roku – w 6. Burmistrz zrezygnował z przyznawania żubrów najlepszym sponsorom i rozważa od przyszłego roku przyznawanie nagród w nowych kategoriach.

Kandydatów do nagrody zgłaszać mogły instytucje, stowarzyszenia, szkoły, radni, a nawet grupa mieszkańców Zambrowa. W ten sposób powstała lista nominowanych. Laureatów nagrody wyłoniła natomiast kapituła powołana przez burmistrza Zambrowa.

W kategorii Twórczość i Upowszechnianie Kultury w tym roku kapituła konkursowa postanowiła nagrodzić zespół muzyczny Bill Bord. Grupa istnieje od 1980 roku. Zaczynała w Domu Kultury w Zambrowie pod nazwą „Fundusz Bezrobocia”. Swój pierwszy koncert dali w 1986 r. w Jarocinie. Zaczynali od metalu, a obecnie tworzą mocno brzmiącą muzykę rockową. Skład zespołu na przestrzeni lat wielokrotnie się zmieniał. Obecnie tworzą go: Jan „Belan” Sokołowski - gitara, Andrzej Sokołowski - gitara, Sławomir Gontarski – gitara i Tomasz Wróblewski – perkusja, Remigiusz Danelczyk – wokal i Cezary Konert – instrumenty klawiszowe. Razem z Bill Bordem w tej kategorii nominowani jeszcze byli: Paweł Jasionowski i Dariusz Lubak.

Złotego Żubra za inwestycję 2012 roku otrzymał Eugeniusz Kaczyński za oddanie do użytku Fabryki Jedzenia. W budynku z lokalizowanym przy ul. Piłsudskiego 5 mieści się bar, restauracja, sala konferencyjna oraz pokoje hotelowe. Inwestycja przyczyniła się do stworzenia ponad 50 nowych miejsc pracy. Była to jedyna nominacja w tej kategorii.

Za Upowszechnianie Kultury Fizycznej kapituła Złotym Żubrem uhonorowała trenera i piłkarza ZKS Olimpia Krzysztofa Zalewskiego, który od dwóch lat trenuje drużynę seniorów. Pod jego kierownictwem drużyna awansowała do II ligi, jednak z uwagi na brak dostatecznych środków finansowych klub zrezygnował z gry w wyższej klasie. W obecnym sezonie po rundzie jesiennej drużyna zajmuje I miejsce w tabeli. Warto dodać, że trener Zalewski w minionym sezonie otrzymał Piłkarskiego Oskara Podlasia w kategorii najlepszy trener województwa podlaskiego. Razem z Zalewskim do Żubra nominowani byli: Drużyna Speedballowa NexXTeaM Zambrów, Artur Więzowski, Emil Figatowski i Leszek Chodkiewicz.

Działalność Społeczna i Charytatywna to kategoria, w której złoto otrzymała Teresa Szumowska, która od czasu przejścia na emeryturę prowadzi aktywną wielokulturową działalność na rzecz społeczności lokalnej. Jest przewodniczącą Stowarzyszenia Szansa oraz prezesem zambrowskiego koła Polskiego Związku Niewidomych. Pod jej kierunkiem organizowane są pikniki integracyjne, wyjazdy do teatru i filharmonii, przeglądy, konkursy i inne imprezy integracyjne adresowane zarówno do niepełnosprawnych mieszkańców Zambrowa, jak i osób zdrowych. Razem z panią Szumowsą o żubra w tej kategorii walczyli: Koło Wolontariatu przy ZSO pod opieką Joanny Gierałtowskiej, Koło Wolontariatu Serce na dłoni przy MG1 pod opieką Andrzeja Trochimowicza i Marii Święckiej, Koło Wolontariatu Silni Razem przy ZS1 pod opieką Bogusławy Wiśniewskiej i Krzysztofa Boruca, Koło Wolontariatu przy ZSA pod opieką Anny Maleszewskiej, Tomasz Figatowski oraz Adam Górecki.

W kategorii najlepszy uczeń przyznawane są trzy Złote Żubry. W podkategorii szkoły podstawowe nagrodzono Marcina Koteckiego ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie. W gimnazjach – Ewę Choromańską - absolwentkę MG1. Najlepszym uczniem szkół ponadgimnazjalnych została Joanna Sadowska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących. W kategorii tej nominowani byli również: ze szkół gimnazjalnych Bartosz Korzeb z ZSO i Krzysztof Mioduszewski z ZSO, a ze szkół podstawowych Jakub Kozłowski z SP3.

Złotego Żubra w kategorii Najlepszy Sportowiec otrzymał Michał Ziemak, absolwent Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie, finalista Igrzysk Województwa Podlaskiego w Lekkiej Atletyce w biegu na 1000 metrów (wcześniej zajął I miejsce w eliminacjach powiatowych i I miejsce w Mistrzostwach Grupy Zachodniej w biegu na tym samym dystansie). Pełniąc w 2012 r. funkcję kapitana drużyny piłkarskiej w SP3 zajął I miejsce w eliminacjach miejskich, powiatowych i Mistrzostwach Grupy Zachodniej oraz IV miejsce w Finale Województwa Podlaskiego w piłce nożnej chłopców. Był także członkiem młodzieżowej kadry województwa podlaskiego w piłce nożnej. Razem z Michałem do nagrody w tej kategorii nominowani byli: Rafał Gosk, Paweł Janczewski, Łukasz Frączyk, Jacek Misiewicz i Karol Wiśniewski.

Po wręczeniu statuetek na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru – Jacek Stachursky. Artysta jest znanym polskim wykonawcą muzyki pop i dance. Stachursky natychmiast nawiązał świetny kontakt z publicznością, wielokrotnie wychodząc na widownię, witając się z publicznością i zachęcając do wspólnego śpiewania. Najnowszy koncert stanowił swoistą kronikę kariery muzycznej artysty. Pojawiły się więc jego największe przeboje: „Taki jestem”, „Nikogo nie ma (pomiędzy nami)”, „Zostańmy razem”, „Gdy zapłaczesz”, czy „Jedwab”. Po koncercie Stachursky chętnie pozował do zdjęć i rozdawał autografy.

Zapraszamy do obejrzenia 30-minutowego amatorskiego wideo reportażu z gali:


Polecamy:
:: Wiemy kto zagra na tegorocznych Żubrach
:: Znamy nominowanych do Zambrowskich Żubrów za rok 2012
:: 29 zgłoszeń do statuetek Żubra 2012

:: Zambrowskie Żubry wręczono po raz dwunasty. Koncert zespołu Leszcze, Masters i Pauliny Talarskiej (video)
:: Zambrowskie Żubry wręczono po raz dwunasty (fotoreportaż)
:: Sylwetki nominowanych do Zambrowskich Żubrów 2011
:: Znamy nominowanych do Zambrowskich Żubrów 2011

:: Otwarcie Centrum Kultury i koncert Maleńczuka w Zambrowie (foto + video)
:: Kalendarz imprez kulturalnych na 2012 rok

:: Fotoreportaż z gali wręczenia i zwycięzcy Zambrowskich Żubrów 2010
:: Znamy nominowanych do „Zambrowskich Żubrów 2010”

:: Laureaci Żubrów 2009: Wywiad z ks. Dawidem Rosińskim
:: Laureaci Żubrów 2009: Wywiad z Adamem Zakrzewskim
:: Laureaci Żubrów 2009: Wywiad z Anną Łoszewską
:: Laureaci Żubrów 2009: Wywiad z Eweliną Mendalką
:: Laureaci Żubrów 2009: Wywiad z Weroniką Trzeciak

:: Fotoreportaż z gali wręczenia i zwycięzcy Zambrowskich Żubrów 2009
:: Sylwetki nominowanych do Zambrowskich Żubrów 2009
:: 30 nominowanych do Zambrowskich Żubrów

:: Laureaci Zambrowskich Żubrów 2008
:: Nominowani do Zambrowskich Żubrów 2008

:: Laureaci Zambrowskich Żubrów 2007
:: Nominowani do Zambrowskich Żubrów 2007

:: Laureaci Zambrowskich Żubrów 2006
:: Nominowani do Zambrowskich Żubrów 2006

:: Laureaci Zambrowskich Żubrów 2005
:: Nominowaniu do Zambrowskich Żubrów 2005

:: Zambrowskie Żubry 2004

:: Zambrowskie Żubry 2003

:: Zambrowskie Żubry 2002

Osoby, które chciałyby otrzymać odbitkę zdjęć robionych po koncercie z gwiazdą, proszone są o kontakt z jednym z naszych fotografów:
:: Adam, tel. 605 294 860, e-mail [email protected]
:: Bartek, e-mail [email protected]


Zambrowskie Żubry wręczone [fotoreportaż + video] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org