Reklama

Zambrowscy policjanci zatrzymali kierowców bez uprawnień. Jeden z nich złamał zakaz wjazdu

07/05/2026 10:43

Policjanci z Zambrowa zatrzymali dwóch kierowców, którzy wsiedli za kierownicę mimo braku uprawnień do kierowania pojazdami.

W ostatnich dniach funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie wyeliminowali z ruchu dwóch kierujących, którzy nie powinni wsiadać za kierownicę. Jeden z nich prowadził auto osobowe, natomiast drugi poruszał się ciężarówką mimo wygaśnięcia ważności dokumentów.

Do pierwszej kontroli doszło na terenie Zambrowa. Mundurowi zatrzymali do sprawdzenia Opla, za którego kierownicą siedział 37-letni mieszkaniec Zambrowa. Podczas weryfikacji danych w policyjnych systemach informatycznych szybko wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Reklama

Drugi z nieodpowiedzialnych kierowców został zatrzymany przez funkcjonariuszy zambrowskiej drogówki. Ich uwagę zwrócił pojazd ciężarowy marki DAF. Kierujący tym autem zignorował znak zakazu wjazdu dla pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 10 ton.

Podczas legitymowania okazało się, że to nie jedyne przewinienie siedzącego za kierownicą 58-letniego mieszkańca województwa lubelskiego. Wyszło na jaw, że upłynął termin ważności jego prawa jazdy, przez co również kierował pojazdem bez wymaganych uprawnień.

Reklama

Zambrowscy funkcjonariusze przypominają, że od stycznia 2026 roku przepisy dotyczące kierowania bez uprawnień pozostają bardzo restrykcyjne. Zgodnie z kodeksem wykroczeń, za taki czyn grozi kara aresztu lub ograniczenia wolności albo grzywna w wysokości nie niższej niż 1500 zł.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: KPP Zambrów
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo Zambrow.org




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości