Piętnastu funkcjonariuszy z całego województwa rywalizowało o miano najlepszego funkcjonariusza pionu ruchu drogowego w ramach podlaskich eliminacji do XXXVI ogólnopolskiego konkursu. Podczas zmagań mundurowi musieli wykazać się nie tylko doskonałą wiedzą z zakresu przepisów, ale również mistrzowską precyzją w prowadzeniu motocykla, radiowozu oraz ręcznym kierowaniu ruchem na skrzyżowaniu.
Zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XXXVI edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. W szranki stanęło 15 najlepszych funkcjonariuszy z całego regionu, którzy musieli wykazać się precyzją w kierowaniu ruchem oraz doskonałą znajomością przepisów. Dwóch zwycięzców będzie reprezentować województwo podlaskie we wrześniu podczas finału w Łodzi.
Nad sprawnym przebiegiem zmagań czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. W rywalizacji wzięli udział mundurowi, którzy wcześniej okazali się bezkonkurencyjni na szczeblach komend miejskich i powiatowych – w tym przedstawiciele zambrowskiej jednostki.
Konkurs podzielono na cztery wymagające konkurencje. W pierwszym etapie mundurowi zmierzyli się z testem wiedzy, obejmującym znajomość przepisów ruchu drogowego, prawa wykroczeń oraz wybranych przepisów służbowych. Po części teoretycznej funkcjonariusze przenieśli się na plac manewrowy oraz skrzyżowania.
Kluczowe dla końcowej klasyfikacji były umiejętności praktyczne. Policjanci rywalizowali w:
Dwóch najlepszych funkcjonariuszy z podlaskiego garnizonu weźmie teraz udział w finale ogólnopolskim. Wielki finał zaplanowano na wrzesień tego roku w Łodzi, gdzie reprezentanci naszego regionu powalczą o tytuł najlepszego policjanta ruchu drogowego w Polsce.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze