Radny Zbigniew Jan Średnicki wnioskuje o pilną poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Żytniej i Podleśnej w Zambrowie. W złożonej 21 kwietnia interpelacji radny wskazuje na fatalną widoczność spowodowaną przez nasadzenia roślinne oraz parkujące pojazdy. Rozwiązaniem ma być montaż specjalnego lustra drogowego, które wyeliminuje tzw. martwe punkty.
Zambrowski radny Zbigniew Jan Średnicki złożył interpelację w sprawie poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Żytniej i Podleśnej. Powodem interwencji jest ograniczona widoczność, która zmusza kierowców do ryzykownego wyjeżdżania na środek skrzyżowania.
Wniosek wpłynął do urzędu 21 kwietnia 2026 r. Radny wskazuje w nim na realne zagrożenie kolizjami i wypadkami w tej części miasta. Problem dotyczy przede wszystkim kierowców poruszających się ulicą Podleśną (od strony ul. Stefana Żeromskiego w kierunku ul. Żytniej).
Zgodnie z treścią interpelacji, pole widzenia po lewej stronie skrzyżowania jest niemal całkowicie zablokowane. Jako główne przyczyny radny wymienia:
Obecna sytuacja sprawia, że kierowcy nadjeżdżający drogą z pierwszeństwem (od strony ul. Polowej) są niewidoczni dla osób wyjeżdżających z ul. Podleśnej. Aby ocenić sytuację, kierujący muszą wysuwać przód pojazdu na środek skrzyżowania, co stwarza bezpośrednie niebezpieczeństwo.
Rozwiązaniem problemu ma być montaż wypukłego lustra drogowego (typ U-18) przy ulicy Żytniej. Według radnego jest to najbardziej korzystny wariant pod względem ekonomicznym i technicznym.
- Zastosowanie lustra w znacznym stopniu zrekompensuje martwe punkty i poprawi lepszą widoczność. Montaż przedmiotowego lustra z punktu ekonomicznego widzenia, jak również i bezpieczeństwa jest wariantem najbardziej korzystnym. - argumentuje radny Zbigniew Jan Średnicki
Dokument trafił do Burmistrza Miasta Zambrów. Radny oczekuje podjęcia działań naprawczych oraz pisemnej odpowiedzi na poruszony problem w ustawowym terminie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Wyjazd z przeciwnej strony czyli ul. Podleśnej w kierunku ul. Żytniej w prawą stronę jeszcze gorszy, gałęzie , krzaki i słup ograniczają pole widzenia wyjeżdżającym mieszkańcom, trzeba faktycznie do środka ulicy wjechać by zobaczyć nadjeżdżający z prawej strony samochód. Dziękujemy, że ktoś w końcu zobaczył problem, zanim dojdzie do tragedii.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Wyjazd z przeciwnej strony czyli ul. Podleśnej w kierunku ul. Żytniej w prawą stronę jeszcze gorszy, gałęzie , krzaki i słup ograniczają pole widzenia wyjeżdżającym mieszkańcom, trzeba faktycznie do środka ulicy wjechać by zobaczyć nadjeżdżający z prawej strony samochód. Dziękujemy, że ktoś w końcu zobaczył problem, zanim dojdzie do tragedii.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.