Zambrowscy policjanci zatrzymali kierowcę, który rażąco przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym na drodze krajowej nr 63. Zbyt szybka jazda drogo kosztowała 23-letniego mieszkańca powiatu zambrowskiego.
Funkcjonariusze z zambrowskiej drogówki prowadzili kontrole prędkości, sprawdzając, czy kierowcy stosują się do obowiązujących limitów. W trakcie działań mundurowi zatrzymali do kontroli Volkswagena. Miernik prędkości wykazał, że samochód poruszał się z prędkością 101 km/h. Tym samym 23-latek przekroczył dopuszczalną na tym odcinku prędkość o 51 km/h.
Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Policjanci ukarali go mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a na jego konto wpłynęło 13 punktów karnych.
Zambrowscy policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków. Przypominają także, że kierowców przekraczających prędkość można zgłaszać lokalnym służbom za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze