Zambrowscy policjanci zatrzymali 34-letniego kierowcę Skody, który prowadził auto pod wpływem alkoholu. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło nerwowe zachowanie mężczyzny na jednym z parkingów. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko promil alkoholu w organizmie.
Do zdarzenia doszło podczas patrolu ulic miasta. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie zauważyli kierującego Skodą, którego manewr wzbudził ich podejrzenia. Mężczyzna wjechał na parking, po czym niemal natychmiast go opuścił. Widząc nietypowe zachowanie kierowcy, policjanci postanowili sprawdzić powód tej nagłej zmiany decyzji i zatrzymali pojazd do kontroli.
W trakcie przeprowadzania czynności mundurowi wyczuli od siedzącego za kierownicą mężczyzny wyraźną woń alkoholu. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziło badanie alkomatem. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Zambrowie, 34-latek miał w organizmie 0,8 promila alkoholu.
Policjanci natychmiast zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a pojazd został zabezpieczony. Teraz dalszym losem 34-latka zajmie się sąd. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze