Reklama

Mieszkaniec powiatu stracił prawo jazdy. Pędził Mercedesem 114 km/h

25/06/2026 12:37

Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy Mercedesa, który poza obszarem zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość powyżej 50 kilometrów na godzinę. 41-latek został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a na jego konto trafiło 13 punktów.

Zambrowscy policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali kierującego Mercedesem, który rażąco przekroczył dopuszczalną prędkość na drogach powiatu zambrowskiego. Ręczny miernik prędkości wykazał, że pojazd poruszał się z prędkością 114 km/h w miejscu, gdzie przepisy pozwalały na jazdę z prędkością maksymalnie 60 km/h.

Mieszkaniec powiatu zambrowskiego stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na trzy miesiące. Mundurowi nałożyli na niego również mandat karny w wysokości 1500 złotych, a na jego konto konto trafiło 13 punktów karnych.

Reklama

Zatrzymanie dokumentu poza obszarem zabudowanym było możliwe dzięki nowelizacji przepisów, która weszła w życie 3 marca 2026 roku. Nowe prawo przewiduje obligatoryjne zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h nie tylko w terenie zabudowanym, ale również na drogach jednojezdniowych dwukierunkowych poza obszarem zabudowanym.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn groźnych wypadków. Mieszkańcy powiatu zambrowskiego, którzy widzą kierowców nagminnie łamiących przepisy w swojej okolicy, mogą zgłaszać takie zagrożenia za pośrednictwem internetowego narzędzia Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: KPP Zambrów
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo Zambrow.org




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości