Funkcjonariusze z podlaskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli kierowcę Volkswagena, który drastycznie przekroczył prędkość na trasie ekspresowej S8. Mężczyzna pędził 213 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 120 km/h.
Do zdarzenia doszło w sobotę, 25 kwietnia w okolicach miejscowości Złotoria na drodze ekspresowej S8. Kamera policyjnego wideorejestratora zarejestrowała samochód poruszający się z prędkością 213 km/h. Oznacza to, że kierujący przekroczył dopuszczalny limit o 93 km/h.
Pojazd został natychmiast zatrzymany do kontroli drogowej. Za kierownicą Volkswagena siedział 42-letni mieszkaniec Białegostoku. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. Dodatkowo na jego konto trafiło 15 punktów karnych.
Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość wciąż pozostaje jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dobra nawierzchnia i mniejszy ruch na trasach szybkiego ruchu często skłaniają kierowców do brawury, która może zakończyć się tragedią. Funkcjonariusze apelują o zachowanie rozsądku i przypominają, że bezpieczeństwo na drodze zależy od odpowiedzialnych decyzji każdego uczestnika ruchu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.