:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C bezchmurnie

Interpelacje radnych: Waldemar Gniazdowski ws. wstrzymania inwestycji za „podkową”

Dziś w ramach cyklu "Interpelacje radnych" zamieszczamy interpelację radnego miejskiego Waldemara Gniazdowskiego, którą złożył 16 kwietnia w Urzędzie Miasta Zambrów. Pismo dotyczy wstrzymania inwestycji za blokiem Magazynowa 2 (tzw. podkową).

Radny Miasta Zambrów z Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości – Waldemar Gniazdowski przekazał do wiadomości czytelników Zambrowskiego Portalu www.zambrow.org interpelację, którą złożył wczoraj w Biurze Rady Miasta Zambrów. Adresatem pisma jest Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski.

W piśmie radny Gniazdowski zwraca się do burmistrza z wnioskiem o podanie przyczyn wstrzymania prac przy zagospodarowaniu terenu za koszarowym blokiem Magazynowa 2 w Zambrowie (za tzw. „podkową”).

- „W lutym zostały rozebrane garaże i ogrodzony plac budowy, a od marca nic się nie robi, teren nie jest zabezpieczony i panuje totalny bałagan. Niezabezpieczony plac budowy stanowi realne niebezpieczeństwo dla bawiących się tam dzieci.” - napisał w interpelacji radny Waldemar Gniazdowski.

Przypomnijmy, że Miasto przy realizacji inwestycji za budynkiem Magazynowa 2 zaczęło borykać się z problemami natury formalnej. Radny Gniazdowski złożył bowiem wniosek do sądu o przejęcie zabudowy garażowej przewidzianej do rozbiórki na własność poprzez zasiedzenie. Szczegóły tej sprawy opisywaliśmy w artykule: Nieoczekiwany problem przy inwestycji za „podkową” [foto]. Również do tego sporu odniósł się w interpelacji radny Gniazdowski.

- „Posiada Pan prawomocne pozwolenie na budowę, a kilka spornych metrów nie może być i nie jest podstawą do wstrzymywania całego procesu budowlanego, niezrozumiałego blokowania całej inwestycji i trzymania mieszkańców w totalnym bałaganie, tym bardziej, że nie znalazł Pan kontrargumentów na Postanowienie Sądu, w wyniku czego postanowienie stało się prawomocne.” - czytamy w piśmie radnego Gniazdowskiego.

Pisma radnego Waldemara Gniazdowskiego, w tym postanowienie Sądu Rejonowego w Zambrowie dotyczące wstrzymania prac rozbiórkowych budynku gospodarczego, dostarczone do naszej redakcji prezentujemy poniżej oraz dołączamy do artykułu jako załączniki PDF.Przypomnijmy, że w ramach cyklu interpelacje radnych każdy radny Miasta, Powiatu, czy którejkolwiek z gmin wiejskich (Zambrów, Kołaki, Rutki, Szumowo) może zaprezentować swoje stanowisko w różnych ważnych sprawach społecznych oraz pokazać opinii publicznej treść interpelacji, które składa jako radny w czasie sesji Rady Miasta, Powiatu, czy Gminy. Czekamy na interpelacje rzeczowe, merytoryczne, pokazujące ważny problem społeczny, który dzięki interpelacji może być rozwiązany. Nie interesują nas osobiste antypatie pomiędzy radnymi, czy ugrupowaniami politycznymi, które poza sprowokowaniem kłótni, nie pomagają w rozwiązaniu żadnych spraw społecznych.

Każdy radny, jeżeli tylko chce, aby jego wyborcy dowiedzieli się, co robi i jakie inicjatywy podejmuje, może nadesłać do naszej Redakcji drogą elektroniczną lub w dowolny inny sposób (wydrukowane lub napisane odręcznie) swoje interpelacje, które następnie opublikujemy w Aktualnościach Lokalnych Zambrowskiego Portalu www.zambrow.org, w kategorii „interpelacje radnych”. Interpelacje radni miejscy, powiatowi i gminni mogą dostarczać mailowo na adres [email protected], listownie lub osobiście do naszej Redakcji (Redakcja Portalu www.zambrow.org, al. Woj. Pol. 27A lokal 7, 18-300 Zambrów).

Warunkiem opublikowania interpelacji jest czytelne podpisanie imieniem, nazwiskiem i podanie nazwy rady oraz zgoda na opublikowanie interpelacji z zastrzeżeniem, że odpowiedzialność za treść dostarczanych i publikowanych interpelacji spoczywa na radnym. Najlepiej aby interpelacja miała formę pisma, które już zostało złożone w biurze rady lub sekretariacie urzędu, z pieczątką potwierdzającą złożenie pisma.


Polecamy:
:: Klub Radnych PiS: dlaczego w ankietach nie uwzględniono ekogroszku?
:: Czy potrzebne są pojemniki na przeterminowane leki w zambrowskich aptekach? Interpelacje radnych
:: Spółka PGK odpowiedziała na interpelację radnej Anny Chętnik
:: Skąd biorą się różnice zużycia wody? Odpowiedź na interpelację Klubu Radnych PiS
:: Interpelacje radnych: Eugeniusz Kaczyński
:: Duże różnice zużycia wody między wodomierzem głównym a sumą wodomierzy mieszkaniowych? Interpelacja Klubu Radny PiS
:: Czy zostanie opracowany program zniżek dla Zasłużonych Honorowych Krwiodawców?
:: Interpelacje radnych: Anna Chętnik ws. stanu bezpieczeństwa w mieście
:: Radna Chętnik wyjaśnia swoje długie milczenie
:: Odpowiedź spółki PGK na interpelację radnej Anny Chętnik
:: Interpelacje radnych: przedsiębiorcy z ul. Kościuszki zostaną zwolnieni z podatku od nieruchomości?
:: Czy prezes PGK używa służbowe auto do celów prywatnych? Interpelacje radnych
:: Interpelacje radnych: ul. Kazimierza i Jerzego Żebrowskich zamiast ul. Podedwornego?
:: Interpelacje radnych: Zbigniew Jach ws. szpitalnego laboratorium
:: Radni PiS: odpady szklane powinny być odbierane częściej
:: Będzie darmowa komunikacja we Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny
:: Radni PiS: darmowa komunikacja we Wszystkich Świętych i Zaduszki?
:: Interpelacje radnych: Eugeniusz Kaczyński pyta o ul. Magazynową i oszczędności Powiatu
:: „Obrona partyjnego kolegi świadczy o politycznym zaangażowaniu” - odpowiedź radnego Jacha na pismo starosty
:: Interpelacje radnych: starosta odpowiada na pismo radnego Zbigniewa Jacha
:: Radny Zbigniew Jach: „Wiem, że toczy się postępowanie w sprawie spowodowania przez Pana wypadku”
:: Powiat przystąpił do reformy edukacji w swoich szkołach [retransmisja]
:: Interpelacje radnych: Brak publicznej poradni diabetologicznej w mieście
:: Interpelacje radnych: radna Edyta Marchelska-Groszfeld ws. cennika pływalni
:: Radny Kaźmierczak: zdesperowani mieszkańcy liczą na pomoc!
:: Mieszkańcy Zambrowa bez okulisty
:: Radny Rokicki odniósł się do odpowiedzi starosty
:: Interpelacje radnych: starosta ws. kwot inwestowanych w gminie Szumowo
:: Interpelacje radnych: Gmina Szumowo niedoinwestowana przez Powiat?
:: Interpelacje radnych: Anna Chętnik ws. stanu bezpieczeństwa w mieście


Interpelacje radnych: Waldemar Gniazdowski ws. wstrzymania inwestycji za „podkową” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się