:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?interpelacje radnych, Hojne nagrody Miasta - zdjęcie, fotografia

Radni miejscy PiS poprosili w interpelacji o wykaz nagród i premii wypłaconych w latach 2014-2017 dla szczebla kierowniczego Urzędu Miasta Zambrów, miejskich spółek oraz podmiotów podległych Miastu. W tym tygodniu otrzymali odpowiedź burmistrza, którą przekazali naszej redakcji do publikacji.

Nagrody to ostatnio chodliwy temat. Zaczęło się od tych przyznanych dla ministrów i ich podwładnych w obecnym rządzie, które łącznie opiewały na kwotę ok. 1,5 mln zł. Informacje te rozgrzały opinię publiczną na tyle, że Prawo i Sprawiedliwość zanotowało spadki w sondażach. Decyzją prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego, ministrowie muszą zwrócić premie, ale nie do Skarbu Państwa, a jako darowiznę na Caritas. Zapowiedziano również projekty dotyczące obniżek parlamentarnych i samorządowych wynagrodzeń.

Miejscy radni PiS: Stanisław Niewiński, Michał Selerowski, Edyta Marchelska-Groszfeld, Waldemar Gniazdowski i Jacek Raciborski, postanowili dowiedzieć się, jakie nagrody wypłacono z kasy Zambrowa w latach 2014-2017. Zainteresowały ich głównie nagrody, które zostały przyznane ścisłemu kierownictwu urzędu, a także prezesom spółek miejskich oraz dyrektorom placówek oświatowych. Złożyli w tej sprawie interpelację, na którą w tym tygodniu otrzymali odpowiedź burmistrza. Radni miejscy PiS przekazali ją naszej redakcji do opublikowania.

Z przekazanego nam zestawienia wynika, że pracownicy Urzędu Miasta, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Pływalni Miejskiej „Delfin” w sumie w latach 2014-2017 otrzymali 71 828,02 zł (tę i kolejne kwoty podajemy brutto) nagród. Kwoty w rozbiciu na poszczególne osoby były zróżnicowane i wynosiły od 400 do 3000 zł. Były one wypłacane raz w roku ze środków z oszczędności funduszu płac w ramach środków finansowych na wynagrodzenia ustalonych przez Radę Miasta Zambrów. W Urzędzie Miasta Zambrów nagrody przyznawane były również pozostałym pracownikom, którzy nie zostali wymienieni  w przekazanym przez burmistrza zestawieniu.

Jeżeli chodzi o miejskie szkoły i przedszkola, to dyrektorzy takich placówek w ciągu ostatnich czterech lat otrzymywali od 2600 do 2800 zł rocznych nagród. Tu nie było zróżnicowania w kwotach. Każdy dyrektor otrzymał za dany rok taką samą pulę pieniędzy. W ich przypadku nagrody wypłacane były z rezerwy celowej obowiązkowo tworzonej corocznie w budżecie na nagrody burmistrza dla nauczycieli szkół i przedszkoli.

Przyznano także nagrody roczne prezesom miejskich spółek. Tu wysokość nagród rocznych wypłaconych w latach 2014-2017 to kwoty rzędu powyżej 26 000 zł. Zdecydowanie najwięcej zainkasował w tym czasie prezes Zambrowskiego Ciepłownictwa i Wodociągów sp. z o.o., na którego konto z tytułu rocznych nagród trafiło w ciągu ostatnich czterech lat … ponad 156 000 zł. To prawie tyle samo, ile nagród otrzymali w tym samym czasie wszyscy kierownicy podmiotów podległych miastu, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz naczelnicy Urzędu Miasta razem wzięci!

Nieco mniej otrzymali za ten sam okres prezesi pozostałych miejskich spółek (Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, Zarządu Nieruchomościami i Zarządu Mienia Komunalnego). Na ich konta co roku, z tytułu nagród, trafiało od 26 601 zł do 38 364,74 zł. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie w latach 2014-2017 z tego samego tytułu otrzymała łącznie 73 177,50 zł.

Burmistrz poinformował w piśmie, że nagrody zarówno dla dyrektor MOK, jak i prezesów miejskich spółek, zostały przyznane zgodnie z art. 5 ust. 3 ustawy z dnia 3 marca 2000 r. o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi (Dz.U. z 2017r. Poz. 1222 ze zm.).

W odpowiedzi na interpelację burmistrz informuje także, że były prezes ZCiW sp. z o.o. Stefan Piszczatowski otrzymał w 2015 roku odprawę w związku z przejściem na emeryturę w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia, tj. 13 428,45 zł. Wypłata nastąpiła zgodnie z art. 92 § 1 Kodeksu Pracy oraz regulaminem wynagradzania obowiązującym w spółce.

 

Druga interpelacja radnych miejskich PiS dotyczyło nakładów finansowych poniesionych na rozbudowę, przebudowę i modernizację Stadionu Miejskiego w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego wraz z infrastrukturą. Chodzi o inwestycje wykonane w latach 2009 – 2014.

Z odpowiedzi na to pismo wynika, że w danym okresie na ten cel przeznaczono 8 361 670,82 zł. Burmistrz informuje, że Miasto otrzymało na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 1 319 000 zł.

 

Odpowiedzi burmistrza na interpelacje radnych Stanisława Niewińskiego, Michała Selerowskiego, Edyty Marchelskiej-Groszfeld, Waldemara Gniazdowskiego i Jacka Raciborskiego prezentujemy poniżej.

Hojne nagrody z kasy Miasta komentarze opinie

 • Tomo - niezalogowany 2018-05-26 10:49:12

  Jaki te miasto bogate, skoro takie nagrody rozdają.

 • gość 2018-05-26 15:04:38

  Bardzo dobrze, że artykuł opublikowany, a nie schowany do kieszeni - niech ludzie wiedzą co się dzieje w ich mieście;)

 • gość 2018-05-26 15:12:15

  ale mamy bogatą kierowniczkie Domu Kultury, należy jej się....

 • gość 2018-05-26 15:14:29

  To daje do myślenia, jej nagrody to mniej więcej tyle co miesięczna pensja całej obsady MOK. można? Można

 • gość 2018-05-27 08:19:57

  bardzo ładnie

 • Gość - niezalogowany 2018-05-27 09:58:05

  Szukają pieniędzy dla dzieci niepełnosprawnych ! Wystarczy aby każdemu z powiatu nie przyznawali nagród, tylko te kwoty przeznaczyli na dotacje dla dzieci niepełnosprawnych z danego powiatu. Problem byłby rozwiązany.

 • Gość - niezalogowany 2018-05-27 12:27:54

  Pewnie, że tak, najlepiej wszystko porozdawać tym co nic nie robią, no jedynie dzieci, prawda? Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził, najlepiej żeby dostali Ci co nie pracują, a Ci co pracują robili to za darmo :) ale żal

 • Gość - niezalogowany 2018-05-27 12:49:03

  Podatki rosną, paliwo idzie do góry, po to aby inni mogli dostać nagrody.

 • gość 2018-05-28 11:29:54

  No i co ! Chcieli informację, dostali ! Ale coś z tym zrobią czy chodzi tylko o to żeby odwrócić uwagę o nagród jakie przyznała Beata ! Jak zwykle "a w Ameryce to murzynów biją" Państwo radni, bezradni jak już coś zaczynacie to dokończcie, a nie piszecie interpelację i g...wno robicie z tymi informacjami. Co wybory już tuż tuż ?!

 • Gość - niezalogowany 2018-05-28 13:50:16

  A może jeszcze tak żeby rozwiać wszelkie wątpliwości powiedzą jeszcze coś o swoich nagrodach Ci co tak dociekają? Pochwalcie się ile wam wpadło, czy to już nie dla informacji ludzi?

 • ZWT - niezalogowany 2018-05-30 09:01:12

  Można takie nagrody przekazać na działalność różnych inicjatyw w Zambrowie jak Uniwersytet trzeciego wieku, dwa kluby robótek ręcznych czy na zajęcia plastyczne za darmo , Albo na inne ciekawe akcje.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos 501 w Zambrowie (przy tesco ) od 01.12.2018 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca, Doświadczenie nie jest..


Zobacz ogłoszenie

ZBIORNIKI DWUPŁASZCZOWE NA

ZAPRASZAMY DO ZAKUPU ZBIORNIKÓW DWUPŁASZCZOWYCH NA PALIWO. W OFERCIE POSIADAMY ZBIORNIKI O POJEMNOŚCI OD 1300l DO 5000l. ZBIORNIKI STANDARDOWO..


Zobacz ogłoszenie

zaginely byczki

zaginęły byczki 2 szt w wadze około 350kg w okolicach Nowego Borku ktokolwiek widział proszę o info


Zobacz ogłoszenie

Praca w sklepie Lewiatan

Zatrudnię pracownika na stanowisko kasjer/sprzedawca do pracy w sklepie Lewiatan przy ul. Pileckiego (dawne Podedwornego). Oferuje stałe..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

Lokal 90m2, Aleja Wojska

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Budynek użytkowy parterowy, murowany o powierzchni 90m2 położony w Zambrowie przy Aleji Wojska..


Zobacz ogłoszenie

ŁADOWACZE CZOŁOWE I OSPRZĘT,

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU ŁADOWACZY CZOŁOWYCH I OSPRZĘTU DO ŁADOWACZY, ŁYCHY KARBOWANE , TRAPEZOWE, CHWYTAKI, KROKODYLE, ŁYCHO-KROKODYLE,..


Zobacz ogłoszenie

Dwa segmenty 170m2 oraz 130m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dwa samodzielnie funkcjonujące segmenty o powierzchni łącznej 300m2: 1. Budynek o..


Zobacz ogłoszenie

zatrudnię do opieki nad

Zatrudnię na kilka godzin dziennie (1-3 godz )do pielęgnacji starszej osoby leżącej


Zobacz ogłoszenie

Działka 1300 m2 w Długoborzu

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1300m2 położona w Długoborzu, gmina Zambrów. Dojazd drogą gminną...


Zobacz ogłoszenie

Przyjmiemy do pracy w pizzerii

Przyjmiemy do pracy w Pizzerii Perfetto. Bardzo dobre warunki pracy, miła atmosfera. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod numer 534 100 525,..


Zobacz ogłoszenie

Montaż kamer, alarmów,

Nasza firma zajmuje się montażem - kamer - alarmów - automatów do bram - domofonów / wideodomofonów - kontroli dostępu Zabezpiecz swoje mienie na..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam opryskiwacz

Sprzedam opryskiwacz 300l sprawny 400zł do neg


Zobacz ogłoszenie

TYLKO DZIŚ W MIKOŁAJKI!

TYLKO DZIŚ W MIKOŁAJKI! PAKIET COMFORT 12-MCY GRATIS!!!!! UMOWA TYLKO NA 24-MCE! PRZYJDŹ DO SALONU NC+ W ZAMBROWIE W GALERII BEM! PRACUJEMY DO..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmiemy do pracy w Pizzerii

Przyjmiemy chętną do pracy dziewczynę. Praca w młodym zgranym zespole. Umowa o pracę, pełen etat - praca na stałe. Po więcej informacji prosimy..


Zobacz ogłoszenie

Trening personalny u Ciebie w

Treningi personalne u Ciebie w domu! Chcesz zacząć ćwiczyć i nie wiesz od czego zacząć? Chcesz zrzucić zbędne kilogramy, ale wstydzisz się iść na..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos w Zambrowie… od 01.12.2018 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca Doświadczenie nie jest wymagane , liczy..


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA C+E PL

Zatrudnię kierowcę kat. C+E Stałe trasy krajowe, jednoosobowe Przydzielone jedno auto, chłodnia Umowa o pracę Wysokie terminowe wynagrodzenie..


Zobacz ogłoszenie

wyciag hydrauliczny nowy

witam mam do sprzedania nowy wyciąg hydrauliczny firmy alfa laval więcej szczegółów tele


Zobacz ogłoszenie

Dom 200m2, działka 2511m2, gm.

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom o powierzchni użytkowej 200m2 ( powierzchnia zabudowy 105m2) położony we wsi Gunie-Ostrów,..


Zobacz ogłoszenie

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW

Wypożyczalnia samochodów dostawczych, busów 9-osobowych, przyczep i lawet. Samochody są maksymalnie kilku letnie i na bieżąco serwisowane, sprawne..


Zobacz ogłoszenie

Lokal użytkowo-handlowy 58m2

Wynajmę lokal handlowo-usługowy 58m2. Lokal składa się z 2 pomieszczeń handlowych, pomieszczenia socjalnego i ubikacji. Socjalny można również..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"