:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?interpelacje radnych, Hojne nagrody Miasta - zdjęcie, fotografia
26/05/2018 08:15

Radni miejscy PiS poprosili w interpelacji o wykaz nagród i premii wypłaconych w latach 2014-2017 dla szczebla kierowniczego Urzędu Miasta Zambrów, miejskich spółek oraz podmiotów podległych Miastu. W tym tygodniu otrzymali odpowiedź burmistrza, którą przekazali naszej redakcji do publikacji.

Nagrody to ostatnio chodliwy temat. Zaczęło się od tych przyznanych dla ministrów i ich podwładnych w obecnym rządzie, które łącznie opiewały na kwotę ok. 1,5 mln zł. Informacje te rozgrzały opinię publiczną na tyle, że Prawo i Sprawiedliwość zanotowało spadki w sondażach. Decyzją prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego, ministrowie muszą zwrócić premie, ale nie do Skarbu Państwa, a jako darowiznę na Caritas. Zapowiedziano również projekty dotyczące obniżek parlamentarnych i samorządowych wynagrodzeń.

Miejscy radni PiS: Stanisław Niewiński, Michał Selerowski, Edyta Marchelska-Groszfeld, Waldemar Gniazdowski i Jacek Raciborski, postanowili dowiedzieć się, jakie nagrody wypłacono z kasy Zambrowa w latach 2014-2017. Zainteresowały ich głównie nagrody, które zostały przyznane ścisłemu kierownictwu urzędu, a także prezesom spółek miejskich oraz dyrektorom placówek oświatowych. Złożyli w tej sprawie interpelację, na którą w tym tygodniu otrzymali odpowiedź burmistrza. Radni miejscy PiS przekazali ją naszej redakcji do opublikowania.

Z przekazanego nam zestawienia wynika, że pracownicy Urzędu Miasta, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Pływalni Miejskiej „Delfin” w sumie w latach 2014-2017 otrzymali 71 828,02 zł (tę i kolejne kwoty podajemy brutto) nagród. Kwoty w rozbiciu na poszczególne osoby były zróżnicowane i wynosiły od 400 do 3000 zł. Były one wypłacane raz w roku ze środków z oszczędności funduszu płac w ramach środków finansowych na wynagrodzenia ustalonych przez Radę Miasta Zambrów. W Urzędzie Miasta Zambrów nagrody przyznawane były również pozostałym pracownikom, którzy nie zostali wymienieni  w przekazanym przez burmistrza zestawieniu.

Jeżeli chodzi o miejskie szkoły i przedszkola, to dyrektorzy takich placówek w ciągu ostatnich czterech lat otrzymywali od 2600 do 2800 zł rocznych nagród. Tu nie było zróżnicowania w kwotach. Każdy dyrektor otrzymał za dany rok taką samą pulę pieniędzy. W ich przypadku nagrody wypłacane były z rezerwy celowej obowiązkowo tworzonej corocznie w budżecie na nagrody burmistrza dla nauczycieli szkół i przedszkoli.

Przyznano także nagrody roczne prezesom miejskich spółek. Tu wysokość nagród rocznych wypłaconych w latach 2014-2017 to kwoty rzędu powyżej 26 000 zł. Zdecydowanie najwięcej zainkasował w tym czasie prezes Zambrowskiego Ciepłownictwa i Wodociągów sp. z o.o., na którego konto z tytułu rocznych nagród trafiło w ciągu ostatnich czterech lat … ponad 156 000 zł. To prawie tyle samo, ile nagród otrzymali w tym samym czasie wszyscy kierownicy podmiotów podległych miastu, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz naczelnicy Urzędu Miasta razem wzięci!

Nieco mniej otrzymali za ten sam okres prezesi pozostałych miejskich spółek (Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, Zarządu Nieruchomościami i Zarządu Mienia Komunalnego). Na ich konta co roku, z tytułu nagród, trafiało od 26 601 zł do 38 364,74 zł. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie w latach 2014-2017 z tego samego tytułu otrzymała łącznie 73 177,50 zł.

Burmistrz poinformował w piśmie, że nagrody zarówno dla dyrektor MOK, jak i prezesów miejskich spółek, zostały przyznane zgodnie z art. 5 ust. 3 ustawy z dnia 3 marca 2000 r. o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi (Dz.U. z 2017r. Poz. 1222 ze zm.).

W odpowiedzi na interpelację burmistrz informuje także, że były prezes ZCiW sp. z o.o. Stefan Piszczatowski otrzymał w 2015 roku odprawę w związku z przejściem na emeryturę w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia, tj. 13 428,45 zł. Wypłata nastąpiła zgodnie z art. 92 § 1 Kodeksu Pracy oraz regulaminem wynagradzania obowiązującym w spółce.

 

Druga interpelacja radnych miejskich PiS dotyczyło nakładów finansowych poniesionych na rozbudowę, przebudowę i modernizację Stadionu Miejskiego w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego wraz z infrastrukturą. Chodzi o inwestycje wykonane w latach 2009 – 2014.

Z odpowiedzi na to pismo wynika, że w danym okresie na ten cel przeznaczono 8 361 670,82 zł. Burmistrz informuje, że Miasto otrzymało na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 1 319 000 zł.

 

Odpowiedzi burmistrza na interpelacje radnych Stanisława Niewińskiego, Michała Selerowskiego, Edyty Marchelskiej-Groszfeld, Waldemara Gniazdowskiego i Jacka Raciborskiego prezentujemy poniżej.

Reklama

Hojne nagrody z kasy Miasta komentarze opinie

 • Tomo - niezalogowany 2018-05-26 10:49:12

  Jaki te miasto bogate, skoro takie nagrody rozdają.

 • gość 2018-05-26 15:04:38

  Bardzo dobrze, że artykuł opublikowany, a nie schowany do kieszeni - niech ludzie wiedzą co się dzieje w ich mieście;)

 • gość 2018-05-26 15:12:15

  ale mamy bogatą kierowniczkie Domu Kultury, należy jej się....

 • gość 2018-05-26 15:14:29

  To daje do myślenia, jej nagrody to mniej więcej tyle co miesięczna pensja całej obsady MOK. można? Można

 • gość 2018-05-27 08:19:57

  bardzo ładnie

 • Gość - niezalogowany 2018-05-27 09:58:05

  Szukają pieniędzy dla dzieci niepełnosprawnych ! Wystarczy aby każdemu z powiatu nie przyznawali nagród, tylko te kwoty przeznaczyli na dotacje dla dzieci niepełnosprawnych z danego powiatu. Problem byłby rozwiązany.

 • Gość - niezalogowany 2018-05-27 12:27:54

  Pewnie, że tak, najlepiej wszystko porozdawać tym co nic nie robią, no jedynie dzieci, prawda? Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził, najlepiej żeby dostali Ci co nie pracują, a Ci co pracują robili to za darmo :) ale żal

 • Gość - niezalogowany 2018-05-27 12:49:03

  Podatki rosną, paliwo idzie do góry, po to aby inni mogli dostać nagrody.

 • gość 2018-05-28 11:29:54

  No i co ! Chcieli informację, dostali ! Ale coś z tym zrobią czy chodzi tylko o to żeby odwrócić uwagę o nagród jakie przyznała Beata ! Jak zwykle "a w Ameryce to murzynów biją" Państwo radni, bezradni jak już coś zaczynacie to dokończcie, a nie piszecie interpelację i g...wno robicie z tymi informacjami. Co wybory już tuż tuż ?!

 • Gość - niezalogowany 2018-05-28 13:50:16

  A może jeszcze tak żeby rozwiać wszelkie wątpliwości powiedzą jeszcze coś o swoich nagrodach Ci co tak dociekają? Pochwalcie się ile wam wpadło, czy to już nie dla informacji ludzi?

 • ZWT - niezalogowany 2018-05-30 09:01:12

  Można takie nagrody przekazać na działalność różnych inicjatyw w Zambrowie jak Uniwersytet trzeciego wieku, dwa kluby robótek ręcznych czy na zajęcia plastyczne za darmo , Albo na inne ciekawe akcje.

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Specjalista ds sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Zobacz ogłoszenie

dostępne od ręki - ZBIORNIK NA

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

PRZESTRONNE MIESZKANIE przy

Przestronne, 4-pokojowe mieszkanie zlokalizowane na 6 piętrze w bloku przy ul.Papieża Jana Pawła II nr 26. Lokal mieszkalny o powierzchni 71,66 m2,..


Zobacz ogłoszenie

Praca dla dziewczyny

Bar sushi w Zambrowie poszukuje dziewczyny na stanowisko kelnerki. Oferujemy atrakcyjne zarobki, pracę w młodym, zgranym zespole oraz możliwość..


Zobacz ogłoszenie

Działka budowlana 1553m2 w

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1553m2 położona w Czyżewie obręb Złote Jabłko. Nieruchomość zgodnie z..


Zobacz ogłoszenie

Skoda Roomster 1,4 TDI 2009r

Witam mam do sprzedania Roomster 1.4 TDI z 2009r,samochód w dobrej kondycji przebieg to zaledwie 217tys km,kupiony w polskim salonie, kolor..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę lokal

Wynajmę lokal handlowo-użytkowy 58m2 w Zambrowie przy ul.Wyszyńskiego 13. Lokal składa się z 3 pomieszczeń i ubikacji. Posiada dobry dostęp do..


Zobacz ogłoszenie

WŁÓKI ŁĄKOWO-POLOWE, WSZYSTKIE

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU WŁÓKI ŁĄKOWO-POLOWEJ, WŁÓKI MALOWANE LUB OCYNKOWANE. DOSTĘPNE ROZMIARY 4M, 5M, 6M, 8M, TRZYRZĘDOWE LUB..


Zobacz ogłoszenie

Szybka pożyczka bez BIK

Szybka pożyczka bez BIK dla zainteresowanych. Jeśli potrzebujesz szybkiej pożyczki bez wychodzenia z domu, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Zadzwoń do..


Zobacz ogłoszenie

Cukieteria Galeria Bem Zambrów

Poszukujemy do naszego zespołu miłych i uśmiechniętych osób na stanowisko pracownik kawiarni, miejsce pracy Cukieteria Zambrów, poszukujemy osób z..


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA C+E - codzienne

Firma z Czyżewa zatrudni kierowcę kat. C+E. Codzienne powroty do siedziby firmy. Osoby zainteresowane proszę o kontakt telefoniczny tel:602-616-444


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

kupie mieszkanie za gotówkę

Witam kupie mieszkanie w Zambrowie za gotówkę, do remontu lub nie, może być zadłużenie, hipoteka, komornik itp.


Zobacz ogłoszenie

Dom 140m2, działka 583m2, ul.

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom wolnostojący, I-piętrowy o powierzchni 140m2 (powierzchnia zabudowy 105,83m2) położony w..


Zobacz ogłoszenie

Hala 250m2, Aleja Wojska

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu: Lokal produkcyjno - usługowy o powierzchni ok. 250m2 położony na parterze budynku..


Zobacz ogłoszenie

Praca na stałe

Przyjmiemy do pracy na stałe na stanowisko kasjerka/kelnerka. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod nr tel 534 100 525 lub stawić się osobiście w..


Zobacz ogłoszenie

Działka 1300m2 w Długoborzu

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1300m2 położona w Długoborzu, gmina Zambrów. Dojazd drogą gminną...


Zobacz ogłoszenie

PelleT WYSOKIEJ jakości

ROLNIK-SKLEP T. MIODUSZEWSKI UL. BIAŁOSTOCKA 38 WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) Oferuje wysokiej jakości granulat drzewny PELLET renomowanego..


Zobacz ogłoszenie

Lokal 135m2, ul. Cmentarna

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu: Lokal w wysokim standardzie o powierzchni użytkowej 135m2 położony blisko centrum Zambrowa przy..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

MIESZKANIE W CENTRUM MIASTA Z

Lokal mieszkalny o powierzchni 64,80 m2, w ścisłym centrum Zambrowa, przy Placu Sikorskiego 1/25, usytuowany na pierwszym piętrze dwupiętrowego..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam mieszkanie na

Sprzedam mieszkanie(63m2) na pierwszym piętrze w bloku Kosseckiego 4.


Zobacz ogłoszenie

Organizacja imprez

Organizacja imprez okolicznościowych na poligonie "GROM" w Czerwonym Borze. Kameralne warunki w pięknym otoczeniu i konkurencyjne ceny!..


Zobacz ogłoszenie

Kupujemy samochody,my płacimy

Kupujemy samochody,płacimy najwięcej.Auta zadbane,do napraw,powypadkowe,angliki.Od 1000 zł do 10 tys zł.Auta bez opłaty,z opłatami.Dopłacamy gotówkę..


Zobacz ogłoszenie

Otoskop dla logopedów -

Zapraszamy na dwugodzinne warsztaty poświęcone praktycznej nauce wykonywania badania otoskopowego. W ramach warsztatów każdy z uczestników otrzyma..


Zobacz ogłoszenie

sprzedam biurko

wymiary 170x70 wys 80 cm


Zobacz ogłoszenie

NOWA DOSTAWA ZBIORNIKÓW

Zapraszamy do zakupu zbiorników dwupłaszczowych na paliwo firmy FORTIS. W ofercie posiadamy zbiorniki o pojemności 2000l i 2500l zbiorniki..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - NAWIGACJI - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH - U NAS..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT Nr 1. w Twojej

SPRZEDAJ SWÓJ SAMOCHÓD SZYBKO, A CO NAJWAŻNIEJSZE legalnej FIRMIE KTÓRA WIDZISZ.Kupujemy auta w stanie bardzo dobrym,uszkodzone, powypadkowe, bez..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa i regeneracja

Oferujemy Państwu zakup oraz naprawę alternatorów i rozruszników. Wysoką jakość usług gwarantuje dziesięcioletnie doświadczenie w branży..


Zobacz ogłoszenie

Do wynajęcia powierzchnia

Do wynajęcia powierzchnia magazynowo - produkcyjna o powierzchni ponad 500 m2. Nieruchomość położona w Zambrowie (woj. Podlaskie) przy ul...


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

Spawacze

Agencja Work Balance oferuje nowoczesny sposób zarządzania personelem, jakim jest leasing pracowniczy. Dzięki zatrudnianiu pracowników tymczasowych,..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"