:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?interpelacje, Hojne nagrody Miasta - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 26/05/2018 08:15

Radni miejscy PiS poprosili w interpelacji o wykaz nagród i premii wypłaconych w latach 2014-2017 dla szczebla kierowniczego Urzędu Miasta Zambrów, miejskich spółek oraz podmiotów podległych Miastu. W tym tygodniu otrzymali odpowiedź burmistrza, którą przekazali naszej redakcji do publikacji.

Nagrody to ostatnio chodliwy temat. Zaczęło się od tych przyznanych dla ministrów i ich podwładnych w obecnym rządzie, które łącznie opiewały na kwotę ok. 1,5 mln zł. Informacje te rozgrzały opinię publiczną na tyle, że Prawo i Sprawiedliwość zanotowało spadki w sondażach. Decyzją prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego, ministrowie muszą zwrócić premie, ale nie do Skarbu Państwa, a jako darowiznę na Caritas. Zapowiedziano również projekty dotyczące obniżek parlamentarnych i samorządowych wynagrodzeń.

Miejscy radni PiS: Stanisław Niewiński, Michał Selerowski, Edyta Marchelska-Groszfeld, Waldemar Gniazdowski i Jacek Raciborski, postanowili dowiedzieć się, jakie nagrody wypłacono z kasy Zambrowa w latach 2014-2017. Zainteresowały ich głównie nagrody, które zostały przyznane ścisłemu kierownictwu urzędu, a także prezesom spółek miejskich oraz dyrektorom placówek oświatowych. Złożyli w tej sprawie interpelację, na którą w tym tygodniu otrzymali odpowiedź burmistrza. Radni miejscy PiS przekazali ją naszej redakcji do opublikowania.

Z przekazanego nam zestawienia wynika, że pracownicy Urzędu Miasta, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Pływalni Miejskiej „Delfin” w sumie w latach 2014-2017 otrzymali 71 828,02 zł (tę i kolejne kwoty podajemy brutto) nagród. Kwoty w rozbiciu na poszczególne osoby były zróżnicowane i wynosiły od 400 do 3000 zł. Były one wypłacane raz w roku ze środków z oszczędności funduszu płac w ramach środków finansowych na wynagrodzenia ustalonych przez Radę Miasta Zambrów. W Urzędzie Miasta Zambrów nagrody przyznawane były również pozostałym pracownikom, którzy nie zostali wymienieni  w przekazanym przez burmistrza zestawieniu.

Jeżeli chodzi o miejskie szkoły i przedszkola, to dyrektorzy takich placówek w ciągu ostatnich czterech lat otrzymywali od 2600 do 2800 zł rocznych nagród. Tu nie było zróżnicowania w kwotach. Każdy dyrektor otrzymał za dany rok taką samą pulę pieniędzy. W ich przypadku nagrody wypłacane były z rezerwy celowej obowiązkowo tworzonej corocznie w budżecie na nagrody burmistrza dla nauczycieli szkół i przedszkoli.

Przyznano także nagrody roczne prezesom miejskich spółek. Tu wysokość nagród rocznych wypłaconych w latach 2014-2017 to kwoty rzędu powyżej 26 000 zł. Zdecydowanie najwięcej zainkasował w tym czasie prezes Zambrowskiego Ciepłownictwa i Wodociągów sp. z o.o., na którego konto z tytułu rocznych nagród trafiło w ciągu ostatnich czterech lat … ponad 156 000 zł. To prawie tyle samo, ile nagród otrzymali w tym samym czasie wszyscy kierownicy podmiotów podległych miastu, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz naczelnicy Urzędu Miasta razem wzięci!

Nieco mniej otrzymali za ten sam okres prezesi pozostałych miejskich spółek (Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, Zarządu Nieruchomościami i Zarządu Mienia Komunalnego). Na ich konta co roku, z tytułu nagród, trafiało od 26 601 zł do 38 364,74 zł. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie w latach 2014-2017 z tego samego tytułu otrzymała łącznie 73 177,50 zł.

Burmistrz poinformował w piśmie, że nagrody zarówno dla dyrektor MOK, jak i prezesów miejskich spółek, zostały przyznane zgodnie z art. 5 ust. 3 ustawy z dnia 3 marca 2000 r. o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi (Dz.U. z 2017r. Poz. 1222 ze zm.).

W odpowiedzi na interpelację burmistrz informuje także, że były prezes ZCiW sp. z o.o. Stefan Piszczatowski otrzymał w 2015 roku odprawę w związku z przejściem na emeryturę w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia, tj. 13 428,45 zł. Wypłata nastąpiła zgodnie z art. 92 § 1 Kodeksu Pracy oraz regulaminem wynagradzania obowiązującym w spółce.

 

Druga interpelacja radnych miejskich PiS dotyczyło nakładów finansowych poniesionych na rozbudowę, przebudowę i modernizację Stadionu Miejskiego w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego wraz z infrastrukturą. Chodzi o inwestycje wykonane w latach 2009 – 2014.

Z odpowiedzi na to pismo wynika, że w danym okresie na ten cel przeznaczono 8 361 670,82 zł. Burmistrz informuje, że Miasto otrzymało na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 1 319 000 zł.

 

Odpowiedzi burmistrza na interpelacje radnych Stanisława Niewińskiego, Michała Selerowskiego, Edyty Marchelskiej-Groszfeld, Waldemara Gniazdowskiego i Jacka Raciborskiego prezentujemy poniżej.

Reklama

Hojne nagrody z kasy Miasta komentarze opinie

 • Tomo - niezalogowany 2018-05-26 10:49:12

  Jaki te miasto bogate, skoro takie nagrody rozdają.

 • gość 2018-05-26 15:04:38

  Bardzo dobrze, że artykuł opublikowany, a nie schowany do kieszeni - niech ludzie wiedzą co się dzieje w ich mieście;)

 • gość 2018-05-26 15:12:15

  ale mamy bogatą kierowniczkie Domu Kultury, należy jej się....

 • gość 2018-05-26 15:14:29

  To daje do myślenia, jej nagrody to mniej więcej tyle co miesięczna pensja całej obsady MOK. można? Można

 • gość 2018-05-27 08:19:57

  bardzo ładnie

 • Gość - niezalogowany 2018-05-27 09:58:05

  Szukają pieniędzy dla dzieci niepełnosprawnych ! Wystarczy aby każdemu z powiatu nie przyznawali nagród, tylko te kwoty przeznaczyli na dotacje dla dzieci niepełnosprawnych z danego powiatu. Problem byłby rozwiązany.

 • Gość - niezalogowany 2018-05-27 12:27:54

  Pewnie, że tak, najlepiej wszystko porozdawać tym co nic nie robią, no jedynie dzieci, prawda? Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził, najlepiej żeby dostali Ci co nie pracują, a Ci co pracują robili to za darmo :) ale żal

 • Gość - niezalogowany 2018-05-27 12:49:03

  Podatki rosną, paliwo idzie do góry, po to aby inni mogli dostać nagrody.

 • gość 2018-05-28 11:29:54

  No i co ! Chcieli informację, dostali ! Ale coś z tym zrobią czy chodzi tylko o to żeby odwrócić uwagę o nagród jakie przyznała Beata ! Jak zwykle "a w Ameryce to murzynów biją" Państwo radni, bezradni jak już coś zaczynacie to dokończcie, a nie piszecie interpelację i g...wno robicie z tymi informacjami. Co wybory już tuż tuż ?!

 • Gość - niezalogowany 2018-05-28 13:50:16

  A może jeszcze tak żeby rozwiać wszelkie wątpliwości powiedzą jeszcze coś o swoich nagrodach Ci co tak dociekają? Pochwalcie się ile wam wpadło, czy to już nie dla informacji ludzi?

 • ZWT - niezalogowany 2018-05-30 09:01:12

  Można takie nagrody przekazać na działalność różnych inicjatyw w Zambrowie jak Uniwersytet trzeciego wieku, dwa kluby robótek ręcznych czy na zajęcia plastyczne za darmo , Albo na inne ciekawe akcje.

 • gość 2019-04-02 20:38:46

  Co za k-rwa złodziejstwo. Brawo głupi wyborcy.

 • gość 2019-04-03 05:18:55

  I to zgodnie z ustawami! To się w głowie nie mieści - kto ustawy zatwierdzał!

 • gość 2019-04-04 07:02:44

  Jakie nagrody ??? Powinno być zero nagród a jak komuś nie pasuje to może zmienić pracę.Nic na siłę

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

IDEALNA DZIAŁKA POD INWESTYCJE

Sprzedam działkę o powierzchni 0,67 ha, która znajduje się przy węźle Kołaki Kościelne. Idealna pod inwestycje, utwardzony wjazd, linia elektryczna..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Zobacz ogłoszenie

Drukarnia opakowań poszukuje

Drukarnia opakowań poszukuje pracownika na stanowisko operatora drukarki fleksograficznej. Wymagane wykształcenie minimum średnie, najlepiej..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ - WSZYSTKIE WYMIARY WORKI..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

Dyskretny zarobek !

! Hej popatrz, niby dlaczego nie miałabyś zarobić dla siebie Pieniędzy w lekki, miły i przyjemny sposób w całkowitej tajemnicy przed całym światem?..


Zobacz ogłoszenie

Działka Wola Zambrowska

Sprzedam działkę z warunkami zabudowy o powierzchni 1000m2 ( 25x40) w Woli Zambrowskiej bezpośrednio położona przy drodze asfaltowej. Teren suchy i..


Zobacz ogłoszenie

Ozonowanie klimatyzacji,

Zapraszam do skorzystania z usługi odgrzybiania klimatyzacji samochodowej. Odgrzybianie metodą ozonowania. Metoda bardzo skuteczna. Koszt od 40 zł...


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK PRODUKCJI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DZIAŁU PRODUKCJI Zakres obowiązków: - praca fizyczna w dziale produkcji..


Zobacz ogłoszenie

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW OSOBOWYCH, DOSTAWCZYCH, BUSÓW 9-OSOBOWYCH ORAZ PRZYCZEP I LAWET. WYNAJEM DŁUGOTERMINOWY - MOŻLIWOŚĆ NEGOCJACJI CENY W..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom w malowniczej

Sprzedam dom jednorodzinny -dworek wolnostojący z poddaszem użytkowym, położony w Wiśniewie w bliskiej odległości od Zambrowa (4 km). Posiadłość..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę rekreacyjną z

Witam kupię działkę rekreacyjną z domkiem zagospodarowaną


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds. obsługi

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Specjalista ds. obsługi klienta: Do głównych zadań osoby..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA, Maszyny, części

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

MIESZKANIE 3 POKOJE UL.

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Studentka szuka praktyk

Szukam czterotygodniowych praktyk związanych z kierunkiem studiów zarządzanie sprzedażą. Najchętniej od lipca. Jeśli to możliwe byłabym..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

Działka 6000 m2 Wdziękoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 6000m2 położona w miejscowości Wdziękoń Pierwszy, gm. Zambrów...


Zobacz ogłoszenie

Profesjonalny Serwis Sprzętu

Zapraszamy Do Serwisu Mieszczącego się na ul.Aleja Wojska Polskiego 11(wejście od szczytu). Oferujemy Profesjonalne Naprawy W Przystępnych Cenach :..


Zobacz ogłoszenie

Działka 7315m2, Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 7315m2 położona w miejscowości Jabłoń Kościelna, gmina Nowe Piekuty,..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA , SZNUREK DO

SKLEP HAPROL ZAPRASZA W NASZEJ OFERCIE M.IN -FOLIA DO SIANA I SŁOMY- BIAŁA, ZIELONA, CZARNA I PRZEZROCZYSTA STRETCH, 500 LUB 750 -SZNUREK DO PRAS I..


Zobacz ogłoszenie

Księgowa oraz Pracownik

Primarol Robert Grzymała Paproć Duża 84 poszukuję pracownika na stanowisko księgowej. Wymagania: znajomość podstaw rachunkowości, umiejętność..


Zobacz ogłoszenie

Ekogroszek Extra transport hds

Zapraszamy do zakupu węgla EKOGROSZKU EXTRA. Parametry ekogroszku: -zawartość popiołu 5,5% - wartość opałowa 25-27 MJ/kg Węgiel suchy magazynowany..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa i regeneracja

Oferujemy Państwu zakup oraz naprawę alternatorów i rozruszników. Wysoką jakość usług gwarantuje dziesięcioletnie doświadczenie w branży..


Zobacz ogłoszenie

sprzedam komplet wypoczynkowy

Sprzedam prawie nowy komplet wypoczynkowy w modnym morskim kolorze, meble były kupionre rok temu w sklepie Agata Meble, kanapa + fotel + duża pufa...


Zobacz ogłoszenie

KLIMATYZACJA napełnianie,

Oferujemy usługę nabijania oraz odgrzybiania klimatyzacji samochodowych. Bardzo atrakcyjne ceny! Odgrzybianie (bardzo skuteczne) już od 40 zł...


Zobacz ogłoszenie

Pomocnik kucharza sushi

Restauracja Ashi Sushi w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko: pomocnik kucharza sushi. Nie wymagamy doświadczenia - wszystkiego nauczymy ;)..


Zobacz ogłoszenie

SPRZEDAM GOLFA GOAL

rok produkcji - 2006 pojemność - 1,4 benzyna ******* WERSJA GOAL ******** /////////////// 2 KOMPLETY KÓŁ //////////////// //// FELGI Z..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę

Sprzedam atrakcyjną działkę położoną we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2. Wydana decyzja o warunkach zabudowy na..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"