:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  3°C rozproszone chmury

„Wersalinka” zagrała w Centrum Kultury

Po kilku dniach prób i ćwiczeń estradowych muzycy z Łotwy i Estonii wspólnie z Akademicką Orkiestrą Dęta z Białegostoku oraz Miejską Młodzieżową Orkiestrą Dętą z Zambrowa wystąpili w zambrowskim Centrum Kultury. Ich koncert przyciągnął wszystkich kochających dźwięki instrumentów dętych.

 

Wczoraj, 14 sierpnia w Centrum Kultury w Zambrowie wystąpiła Międzynarodowa Orkiestra Dęta „Wersalinka”, w skład której weszli muzycy z Estonii, Łotwy oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Zambrowa.

 

W repertuarze wczorajszego występu pojawiła się muzyka taneczna, rozrywkowa, filmowa oraz marszowa. Artyści zagrali m.in. „Kawałek do tańca”, „Take me on” czy też „Super trouper”. Koncertowi Międzynarodowej Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Wersalinka” towarzyszyły występy grupy mażoretek: zespołu „Enigma” z Zambrowa oraz zespół mażoretek „Seniorita” z Dobrzenia Wielkiego.

 

- „W ramach Wersalinki możemy rozwijać swoje umiejętności i poznawać muzykę oraz kulturę innych narodowości. Warsztaty z ludźmi z obcych krajów, poza rozwojem muzycznym, pozwalają szlifować nasze umiejętności językowe. Na naszych próbach słychać było rozmowy w języku polskim, łotewskim, estońskim, angielskim, a także rosyjskim. Mimo tej pozornej bariery językowej zawsze udaje nam się dogadać nie tylko w kwestiach muzycznych.” - powiedziała nam Kasia, uczestniczka Międzynarodowej Orkiestry Dętej „Wersalinka”.

 

Międzynarodowa Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Wersalinka” powstała w 2005 roku. W ciągu trzynastu lat zagrała ona ponad sto koncertów w Polsce, Estonii, Białorusi i na Ukrainie. W skład orkiestry wchodzą muzycy z m.in. Podlasia, Estonii, Ukrainy oraz Białorusi. Przez trzynaście lat w „Wersalince” zagrało łącznie ośmiuset młodych muzyków. W czasie występów młodzież wykonuje program koncertowy składający się z estrady, układów choreograficznych doboszek oraz układu musztry paradnej.


„Wersalinka” zagrała w Centrum Kultury komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org