:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 7°C
powietrze B. dobre
edukacja, Szkoły lekcji! dzisiaj „bezterminowy” strajk nauczycieli - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 08/04/2019 09:58

Wczoraj nie doszło do porozumienia między Związkiem Nauczycielstwa Polskiego a przedstawicielami rządu w sprawie podwyżek dla nauczycieli. W związku z tym dziś rozpoczął się strajk nauczycieli. Przystąpiły do niego wszystkie podstawówki i szkoły ponadgimnazjalne w Zambrowie.

 

Rozmowy między związkowcami a stroną rządową toczyły się jeszcze w niedzielę, 7 kwietnia, wieczorem. Ministerialne propozycje przyjęła NSZZ „Solidarność”, odrzuciły natomiast Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych. Oznacza to strajk pedagogów w szkołach, w których nauczyciele opowiedzieli się za strajkiem.

 

W Zambrowie strajk zapowiedzieli nauczyciele wszystkich szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. Protesty nie odbędą się tylko w przedszkolach. Co prawda w referendum za strajkiem opowiedzieli się pracownicy Miejskiego Przedszkola Nr 5, jednak jak zapewniła nas dyrektor tej placówki Anna Biała, praca będzie odbywała się tam bez zakłóceń, według dotychczasowego harmonogramu.

 

Dyrektorzy zambrowskich szkół od ubiegłego tygodnia apelowali o zapewnienie dzieciom opieki na czas protestu. Na stronach internetowych szkół są informacje o rozpoczynającym się dziś strajku. Dyrektorzy proszą o zapewnienie opieki uczniom w domach, ponieważ zajęcia lekcyjne nie będą się odbywały do momentu odwołania strajku. W wyjątkowych przypadkach braku możliwości zapewnienia opieki dziecku placówki organizują zajęcia opiekuńcze.

 

- „Strajk nie jest powodem do odwołania zajęć w przedszkolu lub w szkole oraz nie może stanowić przyczyny zamknięcia tych placówek.” - informuje Kuratorium Oświaty w Białymstoku. - „Dyrektor przedszkola lub szkoły ma obowiązek zapewnić dzieciom lub uczniom bezpieczne i higieniczne warunki pobytu na terenie placówki i nie zwalnia go z tego obowiązku przystąpienie nauczycieli do strajku. Zapewnienie opieki ma odbywać się zgodnie z planem pracy przedszkola lub szkoły, tj. z tygodniowym rozkładem zajęć dydaktyczno–wychowawczych, w tym godzin pracy świetlicy, łącznie z zapewnieniem posiłku, jeżeli dziecko z niego korzysta.” - dodaje.

 

W akcji strajkowej mają prawo wziąć udział zarówno pracownicy pedagogiczni, jak i niepedagogiczni. Sytuacja będzie dynamiczna, a liczba osób biorących udział w akcji strajkowej może każdego dnia ulegać zmianie. Dyrektorzy mają na bieżąco informować rodziców o sytuacji w szkołach za pomocą m.in. dzienników elektronicznych.

 

Wiadomo, że pierwsze dwa dni strajku (8 i 9 kwietnia) w Szkole Podstawowej Nr 5 w Zambrowie mają przebiegać nieco inaczej niż w pozostałych dwóch zambrowskich podstawówkach, gdzie zajęcia nie będą organizowane. Wszystko za sprawą rekolekcji. Dziś dzieci klas I–V miały przyjść do szkoły na godzinę 9:00, aby wziąć udział w apelu rekolekcyjnym w hali. Bezpośrednio po apelu będzie sprawowana msza święta o godzinie 10:30. Natomiast dzieci klas VI-VIII w tym dniu miały przyjść o godzinie 8:30 do Centrum Kultury na seans filmowy. Po nim mają udać się do szkoły na mszę świętą. Bezpośrednio po mszy dzieci klas I-IV mogą pójść na obiad o godz. 11:30, a dla klas V-VIII obiad przewidziano na godzinę 11:50. Po zakończonym dniu rekolekcji dzieci idą do domu lub pozostają w świetlicy. Podobnie w SP5 ma wyglądać wtorek, 9 kwietnia. Od środy, podobnie jak w SP3 i SP4, a także ZSO, ZSA i ZS1, zajęć dydaktyczno–wychowawczych nie będzie, natomiast opiekuńczo-wychowawcze odbędą się.

 

Na ten moment nie wiadomo, czy faktycznie nauczyciele będą strajkować w takiej liczbie, jak wskazywały na to wyniki referendów. Dyrektorzy placówek za pośrednictwem stron internetowych oraz dzienników elektronicznych mają informować na bieżąco rodziców o sytuacji w placówkach oświatowych.

 

Przypomnijmy, że na terenie powiatu zambrowskiego referenda strajkowe były prowadzone w 16 placówkach. „Tak” dla strajku powiedzieli nauczyciele i pracownicy 14 placówek, w których głosowała co najmniej połowa uprawnionych i z tej grupy ponad 50% opowiedziała się za strajkiem. Przeciwko strajkowi wśród placówek z terenu naszego powiatu opowiedziały się jedynie: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Długoborzu i Miejskie Przedszkole Nr 4 w Zambrowie. Tam za strajkiem była mniej niż połowa nauczycieli i pracowników oświaty, którzy wzięli udział w referendum.

 

Jak długo może potrwać strajk nauczycieli? Nie wiadomo. Rozpoczęty dziś protest ma być próbą skłonienia rządu do zwiększenia nauczycielskich pensji. W ostatnich dniach reprezentująca gabinet Beata Szydło skłonna do ustępstw nie była. Niewielkie propozycje podwyżek, które przedstawiła, zostały przez stronę związkową odrzucone. Przebudowa systemu (podwyższenie pensum w zamian za zwiększenie płac) została potraktowana jako policzek. Dlatego standardowe pytanie, czy do strajku dojdzie, zostało zastąpione innym: ile czasu będzie on trwał.

 

Ogólnopolski strajk organizowany przez ZNP i FZZ nie jest pierwszym protestem w tej formie w oświacie w Polsce po 1989 r. Po raz ostatni po taką formę protestu sięgnięto w 2017 r., kiedy przeprowadzono strajk jednodniowy.

Reklama

Szkoły bez lekcji! Od dzisiaj „bezterminowy” strajk nauczycieli komentarze opinie

 • gość 2019-04-08 10:48:58

  Jest na swinie, krowy, patologie i rozdawnictwo socjalne to niech i dla nich starczy.
  Szydło powiedziała, że wystarczy nie kraść i starczy dla wszystkich - zaczęli kraść czy kłamali jak zwykle? :D

 • gość 2019-04-08 10:53:15

  Połowa powinna być zwolniona bo sami potrzebują edukacji, najpierw się doszkolić , a potem strajkować. A jak się nie nadaje to do Laskowca, wyższe płace niższe kompetencje.

 • gość 2019-04-08 10:54:58

  Granie na dzieciach- obrzydliwe. Ale maja chyba z tego satysfakcję.

 • gość 2019-04-08 10:55:58

  A w niedzielę nauczyciele do Kościoła udawać , ze sprawy materialne to ich nie interesują.

 • gość 2019-04-08 10:57:30

  To prawda niektórzy bez kompetencji nawet na kasę do Biedronki by ich nie przyjęli, najpierw weryfikacja potem podwyżki.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 11:00:27

  Nauczyciele jesteśmy z Wami!
  Rodzice

 • gość 2019-04-08 11:00:56

  Rodzice niech oleją i przestaną się angażować w sprawy szkoły, kasa kasą ale zasady jakieś powinny obowiązywać.

 • gość 2019-04-08 11:02:55

  Jestem ciekaw co po strajku, co z nieodbytymi lekcjami -programem, zafundują naszym dzieciom albo odrabianie zaległości w soboty albo wydłużą rok szkolny a to wszystko kosztem dzieci. A może by tak po strajku rodzice zastrajkowali i nie puścili dzieci do szkół, brak dzieci w szkołach brak wykonanej pracy równa się niższa pensja

 • gość 2019-04-08 11:03:59

  Rodzice niech oleją i przestaną się angażować w sprawy szkoły, kasa kasą ale zasady jakieś powinny obowiązywać.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 11:08:54

  To Broniarz nie był skłonny do ustępst.

 • gość 2019-04-08 11:19:59

  Rodzice po strajku powinni zastrajkować i nie posłać dzieci do szkoły.

 • gość 2019-04-08 11:21:26

  W najbliższe wakacje nauczyciele powinni pełnić dyżury w szkołach

 • gość 2019-04-08 11:27:21

  Flagi czerwonej zarazy na szkołach. Wstyd

 • gość 2019-04-08 11:50:44

  No to mamy nauczycieli wyklętych :)

 • gość 2019-04-08 12:03:47

  a pieniążki z korepetycji to co?

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 12:05:29

  Brawo nauczyciele. Rodzicie powinni sie modlić i wspierać bo nauczycielom należy sie szacunek i godne zarobki. Jak będziecie musieli sami wziąć sie za edukacje i wychowanie to może zrozumiecie ile robi szkoła i nauczyciele dla waszych często „zmanierowanych i roszczeniowych” dzieci...

 • gość 2019-04-08 12:11:55

  Strajk dotyczy też korepetycji ????

 • gość 2019-04-08 12:13:55

  kto wam broni strajkować "wielce zaangażowani w szkolne sprawy rodzice"
  zawsze najwięcej krzyczą ci "najbardziej zaangażowani", najlepiej brać 500 za spłodzenie a wychowywać to szkoła, jak się sieje propagandę sukcesu i rozdaje się nawet na świnie i krowy to powinno starczyć i dla ludzi TYCH PRACUJĄCYCH A NIE TYLKO DLA TYCH NA ZASIŁKACH I PRACUJĄCYCH BOKAMI, PRACUJĄCYCH W KOLEJKACH DO MOPSU

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 12:14:18

  Dobrze niech sobie strajkują, ale nie kosztem dzieci. Nie liczni nauczyciele zasługują na podwyżkę, nie liczni angażują się w swoją pracę..... chcą tylko kasy, kasy, a niech odpowiedzą sobie na pytanie czy umieją swoją wiedzę przekazać uczniom, a nie tylko" odwalić" swoją robotę i nie ważne czy ktoś zrozumiał czy nie. Ja tłumaczyłam/em dzieci to jakieś głąby. Kiedyś nie liczni korzystali z korepetycji ,a dziś nie liczni ich nie mają.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 12:30:35

  To wina systemu edukacji a nie nauczycieli, dziękujcie szczerzącego kły Pani Zalewskiej, ktora rozwaliła system edukacji w rok!!!!! PiS dobrze kombinuje - głupimi ludźmi sie lepiej manipuluje, ci mądrzy to albo ich wyrzuca ze stołków albo wyjada z tego kraju... a patologia i ciemny lud bedzie głosował. Rządzący maja w 4 literach wasze dzieci, to karta przetargowa w nadchodzących wyborach ! Ci mądrzejsi rodzice widza co sie dzieje i stoją słusznie murem za nauczycielami - rownież ofiarami edukacji jak wasze wspaniałe dzieci...

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 12:32:39

  Połowa z tych nauczycieli zapewne ma wywalone na to co się dzieje u nich na lekcjach i oni chcą podwyżek za co się pytam?

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 12:35:50

  "Ci mądrzejsi rodzice za nauczycielami...." żałosne są te twoje słowa

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 12:35:52

  A do łopaty wysłać nauczyciela!
  Po takiej pracy raz dwa by całował progi szkolne.
  Dsrmozjady heh losem dzieci się przejmują...
  Kiedyś dzieci na korepetycje nie chodzili, a teraz które dzieci nie chodzą taki jest wynik nauczania w polskich szkołach.
  Niech się do roboty wezmą lepiej a jak się nie podoba won na bruk.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 12:41:35

  "To wina systemu edukacji a nie nauczycieli, dziękujcie szczerzącego kły Pani Zalewskiej, ktora rozwaliła system edukacji w rok!!!!! PiS dobrze kombinuje - głupimi ludźmi sie lepiej manipuluje, ci mądrzy to albo ich wyrzuca ze stołków albo wyjada z tego kraju... a patologia i ciemny lud bedzie głosował. Rządzący maja w 4 literach wasze dzieci, to karta przetargowa w nadchodzących wyborach ! Ci mądrzejsi rodzice widza co sie dzieje i stoją słusznie murem za nauczycielami - rownież ofiarami edukacji jak wasze wspaniałe dzieci..."
  Mówiąc "głupimi ludźmi się lepiej manipuluje" masz na myśli siebie? Widać po komentarzu, że czegoś Ci brakuje i ciemnota u Ciebie postępuje....

 • gość 2019-04-08 12:41:39

  To pokazuje tylko obraz, że większość rodziców jest przeciwko takiemu strajkowi. Rzeczywiście rodzice poświęcają edukacji w domu tyle godzin, że sami nie uczyli sie chyba tyle na studiach, dziecko po szkole znów ma szkołę i roztłumaczania tego co jest na lekcjach. Zrozumiem, że każdy powinien godnie zarabiać, bez względu jaka prace wykonuje ale nie żądanie 1000 zł netto podwyżki za 18 godz tyg. Gdzie zatem jest etyka zawodu kiedy dzieci słyszą że są tumanami a szkołę zamyka się przed nosem!!! Dzieci - karta przetargowa???

 • gość 2019-04-08 12:45:42

  Niech nauczyciele wezmą się do pracy. Niech pracują 8 godzin dziennie, mają urlop w wymiarze 26 dni w roku. Wtedy odechce im się strajku.
  Los i sytuacja dzieci ich nie interesuje.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 12:47:11

  W głowach im się poprzewracało. Jakby pracowali na magazynach za grosze albo gdzieś na produkcji to by nawet ust nie otworzyli.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 12:59:52

  Jeśli te komentarze piszą rodzice dzieci to szczerze współczuję nauczycielom którzy uczą ich dzieci.
  Jakby rodzice - nieuki popracowali trochę z dziećmi to może by się przy tej okazji ortografii nauczyli.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 13:07:18

  A jak maja strajkowac nauczyciele?uczac dalej?ryszyc troche mozgiem a nie wypisywac farmazon

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 13:10:32

  Trzeba kupić kilka krów, będę wypadało na działce, po co kosic. 500 będzie na każdą sztukę hehhehe

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 13:12:26

  Tak zostali nauczeni przez wspaniałych nauczycieli ortografii i teraz piszą z błędami :D

 • gość 2019-04-08 13:14:17

  Zakładam, że wszyscy krytykujący nauczycieli z radością oddadzą się edukowaniu ich nierzadko trudnych dzieci za ledwie 2 tysiące? Każecie iść na kasę, brać łopatę - ciekawe kto wtedy będzie uczyc? OOo, na pewno robotnicy i kasjerki sobie z tym poradzą. Jako rodzic wspieram nauczycieli, a dzieciakom zorganizowalem po prostu opieke, co radzę i wam.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 13:14:39

  Żal to czytac same cebulaki

 • Atlantis 2019-04-08 13:20:43

  Fakt to jest taki że tu nie chodzi o żadne pieniądze nauczycielom. Tu chodzi o robienie rabanu aby Pisowi spadło poparcie przed wyborami żeby Koalicja Komunistyczna mogła wygrać. Schetyna kazał czerwonemu komuchowi Broniarzowi robić raban a ten posłusznie wykonuje polecenia wiejskiego głupka Schetyny. Każdy średnio rozgarnięty o tym doskonale wie. Nie udało się Kodowi to teraz zaprzęgli do walki komunistów ZNP. Gdzie był Broniarz i nauczyciele jak rządzili złodzieje z PO-PSL ? Jakoś nie słyszałem wtedy o strajkach. Dziś czytałem że Schetyna powiedział na jakimś zamknietym dla mediów spotkaniu Broniarzowi że nawet jeśli Pis dałby nauczycielom 2000 zł podwyżki to i tak ma się na to nie zgodzić. Wszystko jasne, chodzi o robienie szumu aby Pisowi spadało poparcie a nie o podwyżki.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 13:30:00

  To wypisują dawne klasowe matoły, ktorych ciasnota umysłowa udziela się ich dzieciom. Kto wam bronił zostać nauczycielem i mieć rozkoszne życie pracując 4 godziny dziennie. Prawdopodobnie nauczyciele się uwzieli i nie pozwolili rozwinąc skrzydeł

 • gość 2019-04-08 13:32:55

  Ale się proletariat narodowy powyżej wypluwa z frustracji, zawiści i tryska miłością bliźniego :) Gratuluję empatii tłumokom.

 • gość 2019-04-08 13:43:27

  Pozdrawiam tłumaczka!!

 • gość 2019-04-08 13:47:02

  Co też Pan/Pani pisze... za PISem pójdą wszystkie krowy za te 500+ !! czas na rolników, aby wywalczyli swoim krowom prawo do głosowania. Kobietom udało się to parwo wywalczyć, to krowom dlaczego nie???????

 • gość 2019-04-08 13:53:21

  Ciekaw jestem, ile godzin w ciągu dnia strajkują nauczyciele? (8h czy 3,6h)

 • gość 2019-04-08 13:56:35

  "Połowa powinna być zwolniona bo sami potrzebują edukacji, najpierw się doszkolić , a potem strajkować. A jak się nie nadaje to do Laskowca, wyższe płace niższe kompetencje"
  POPIERAM w 100% , aż paluchy świerzbią , aby napisać kilka nazwisk nauczania - oceniania i traktowania ucznia ...

 • gość 2019-04-08 13:57:39

  Jak uczniowie spokojnie mogą przygotowywać się do egzaminów w atmosferze takiego napięcia i chaosu? Współczuję rodzicom i ich dzieciom. W zwykłych warunkach jest to ogromny stres, a w takim mętliku, jaki się zrobił - płakać się chce, dlaczego WAM to zrobiono???

 • patrzący z boku - niezalogowany 2019-04-08 14:00:18

  ten strajk bardzo pasuje nauczycielom, wystarczy spojrzeć na kalendarz. 2 tygodnie będą trwały przepychanki, potem jakieś wypracowane porozumienie (zawieszenie ale nie zakończenie strajki). tydzień szkoły ale przecież na luzie bo nauczyciele zostali wybici z normalnego trybu. zaraz potem kolejny długi majowy tydzień i wolne..... oczywiście nowym wymogiem powrotu do pracy będzie płatne za cały ten okres.

 • gość 2019-04-08 14:02:20

  ludzie co wam do rolników? czy wy uważacie, że jak ktoś jest rolnikiem albo pracuje poza szkołą to jest tumanem i tłumokiem? kultury i szacunku to was w szkołach nie nauczą, to wynosi się z domu. Z całym szacunkiem dla tego polonisty, który zauważa błędy - więcej pokory człowieku!!! szacunek to i znających się na ortografii obowiązuje choćbyś był i profesorem :-) Miłego dnia

 • gość 2019-04-08 14:02:20

  Najlepiej narzekać, bo samemu się nie ma czasu na wychowanie rozwydrzonych dzieci.
  Bardzo dobrze, niech strajkują i walczą o swoje bo w tym państwie tylko w taki sposób można upomnieć się o swoje. Prawda jest taka, że Ci co najwięcej szczekają na nauczycieli i ich strajk, gdyby byli na ich miejscu to stali by w pierwszym rzędzie z transparentem.

 • gość 2019-04-08 14:13:21

  Tłumoki i matoły tyczyło się ludzi z miasta - nie rolników. Rolnicy nie mają z tym nic wspólnego, proszę na nas tych obelg nie zrzucać! szacunku więcej OSOBO domagająca się szacunku!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 14:18:30

  Wstyd, że żadne przedszkole nie strajkuje!

 • gość 2019-04-08 14:22:36

  " Tłumoki i matoły tyczyło się ludzi z miasta - nie rolników. Rolnicy nie mają z tym nic wspólnego, proszę na nas tych obelg nie zrzucać! szacunku więcej OSOBO domagająca się szacunku! "
  TŁUMOKIEM I MATOŁEM TO JESTEŚ TY I NIE OBRAŻAJ LUDZI ! NIE WAŻNE CZY MIESZKA NA WSI CZY W MIEŚCIE !
  NIE SZANUJESZ SIEBIE ! SZANUJ INNYCH !

 • obs - niezalogowany 2019-04-08 14:25:14

  kończyłem szkołę w latach 90-tych. z całą odpowiedzialnością mogę zaręczyć Pani Krajewska ( polonistka), Pani Iwanowska ( matematyczka), Pani Groszfeld ( historyczka), Pan Karpiński ( wfista) to są prawdziwi nauczyciele. Kadra lat 80-90 UCZYŁA ( celowość dużych liter). w tamtych latach miałem zadane lekcje które sam odrabiałem. nie była potrzebna pomoc ani rodzica ani "korepetytora" a po zadaniach domowych miałem czas wyjść na podwórko i pobawić się. tak mniej więcej od roku milenijnego zauważam coroczny spadek poziomu nauczania. dziś gdybym był uczniem miałbym przechlapane na całej linii. dziś nie uczy się, dziś zadaje się lekcje do domu by tam rodzic wszystko wytłumaczył. dziecko przychodzi ze szkoły zje a potem do wieczora siedzi nad lekcjami i potrzebuje non stop pomocy. Chyba coś tu nie tak ale może to ja mylę się ???

 • gość 2019-04-08 14:26:09

  Dopłaty do krów i świń to projekt UE i za pieniądze UE w ramach dopłat dla rolników i to tylko dla tych, którzy będą chów prowadzić według starych jeszcze metod, to znaczy ze ściółką i pastwiskiem.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 14:27:41

  Za co pytam za co chca wiecej piniedzy ?Popatrzcie tylko na ranking szkol w calym kraju Zambrow zaliczony do bardzo slabych.

 • gość 2019-04-08 14:27:45

  Dopłaty do krów i świń to projekt UE i za pieniądze UE w ramach dopłat dla rolników i to tylko dla tych, którzy będą chów prowadzić według starych jeszcze metod, to znaczy ze ściółką i pastwiskiem.

 • gość 2019-04-08 14:36:36

  Uczyć sami swoje ,,wybitne,, dzieci spróbujcie i życzę powodzenia! Patologia dostała ,,kasę,, i się burzy, piwsko, disco polo, papieroski i jeszcze dzieci im wychowaj i wyucz, tylko wymagania, a gdzie obowiązki ! ,,Najgorzej jak to się z chama zrobi,,pan,,!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 14:38:22

  Visotto bredzisz aż żal mi Ciebie.
  Twierdzisz że nauczyciele strajkują świadomie pozbawiając się wynagrodzenia za czas strajku żeby zrobić przyjemność któremuś z polityków.
  Skoro taki jesteś bystry, że zauważyłeś zależność strajkujących z politykami opozycji, to zauważ również zależność między świadomym pozbawianiu się wynagrodzenia za czas strajku a desperacją nauczycieli.
  Krowy i świnie dla Jarosława i spółki są ważniejsze niż nauczyciele.
  Wiem dlaczego - Wasz guru - Jarosław miał na bakier z nauką i komunistyczni włodarze wstawiali się za nim aby mógł przejść z klasy do klasy. Stąd ta niechęć. Na niepełnosprawnych też pewnie jako dziecko nie lubił patrzeć. Stąd też i niechęć PIS dla tego środowiska.
  Tak poróżnić społeczenstwo to tylko PIS potrafi.
  Wojna polsko-polska.
  Zastanówcie się jaki po tych komentarzach beda mieli nauczyciele stosunek do Waszych dzieci i checi przekazania im jakiejlolwiek wiedzy.

 • gość 2019-04-08 14:43:35

  Chcąc mieć osiągnięcia to trzeba mieć zdolne, inteligentne dzieci, których rodzice wspierają i dają przykład chociażby czytając książki, a nie nieprzygotowane wysyłają do szkoły, bo nauczyciel ,,musi,,nauczyć! Która z tych inteligentnych pan przeczytała ostatno książkę i jaką? A ile ,,wspaniałych,, mamuś czyta codziennie z dziećmi?

 • gość 2019-04-08 14:47:26

  Już ci mogę odpowiedzieć. Takie same podejście jak obecnie. Nic się nie zmieni. Było marnie, jest marnie, będzie marnie

 • gość 2019-04-08 14:49:39

  Najwięcej krzyczą Ci co dostają 500+ na swoje ,,wspaniałe,, dzieci! Sami dostali, to się mądrzą! Oddajcie 500+ nauczycielom i będzie ok!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 14:51:20

  Szczujnia i tu się aktywowała. Kraj mlekiem i miodem płynący. Promy buduje, lotniska bez samolotów otwiera, przekopy, rozkopy. Samochody elektryczne tez. Naród się raduje , co niektóre zwierzęta też. Dlaczegóż nauczyciele mają być pokrzywdzeni? Stać nasze państwo na podwyżki i dla nich . Wszak taki dobrobyt głosi nasza władza. Ale smutne też wieści mam. Oby z tym budżetem obecny rząd dociągnął do wyborów. Ogromny deficyt ukrywany przez rządzących refinansowany cicha podwyżka cen paliw, żywności itp. Runie to szybciej niż się spodziewałem. Tak jak Mateusz cichutko szepnął pewnemu ministrowi (chleb za 10 zł to będzie tani chleb).

 • mtj - niezalogowany 2019-04-08 15:18:04

  Osobiście, nigdy na korepetycjach paragonu nie dostałem. Hmmmm, skąd teraz pieniążki wziąć?

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 15:19:50

  Jak Wam nauczyciele nie pasują to powiedzcie im to w twarz. Albo zgłoście dyrekcji, a nie szczujecie za plecami.

 • gość 2019-04-08 15:41:01

  Ludzie, ogarnijcie się, chcecie żeby wasze dzieci uczyli ludzie, którzy pracują w szkole za marne pieniądze, bo do lepszej, bardziej płatnej pracy się nie nadają? Tak nie zapewnicie przyszłości dzieciom i wnukom. Skoro pis rozdaje kasę na lewo i prawo, np. po 500 zł na każde dziecko najbogatszych Polaków jak Morawiecki, i na 1100 dodatkowej emerytury takim "biedakom" jak Kaczyński, co razem z dietami poselskimi ma ok. 19 tys. na miesiąc, to ja wolę, żeby moje podatki poszły na podwyżki dla nauczycieli.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 15:42:06

  Kochani nauczyciele , oto wdzięczność Waszych uczniów! Jeszcze niedawno w Dniu Nauczyciciela były kwiaty .Dzisiaj wypada przypomnienić niewdzięczne ale prawdziwe życzenie :"Obyś cudze dzieci uczył"....
 • gość 2019-04-08 15:46:56

  Przykro czytać takie rzeczy. Szkoda, że Ci którzy krytykują nauczycieli nie mają odwagi podpisać się imieniem i nazwiskiem. Wtedy całe społeczeństwo wiedziałoby kto zaś. Czy prawdą jest, że Ci którzy na tym forum obrażają nauczycieli sami byli dobrymi uczniami? Czy ich złość na szkołę, i siłą rzeczy na nauczycieli, wynika z ich niepowodzeń życiowych czy może naprawdę zostali skrzywdzeni? A może jednak jest tak, że nie są w stanie nauczyć się pewnych rzeczy, nabyć pewnych umiejętności więc korzystają z anonimowości na tym forum i obrażają nauczycieli aby przykryć własną miernotę ? Kto w końcu bierze te osławione korepetycję i po co? Czy Ci uczniowie, którzy chodzą na lekcje i coś z nich wynoszą? A może korepetycje biorą Ci, którzy nie są w stanie opanować materiału na lekcji, a ich rodzice mają ambicję aby: cytuję ucznia, " z głąba zrobić geniusza?" Nie wiem jaka jest odpowiedź, ale jak ja się uczyłem to w szkole była ośla ławka a nauczycielka miała odwagę powiedzieć: Pana/i syn/ córka jest za słaba do liceum/technikum. Czy to jest wytłumaczenie dlaczego dzisiaj nie ma chę tnych do zawodówek?

 • gość 2019-04-08 15:54:07

  Dużo tutaj osób odważnych. Nie podpisują się imieniem i nazwiskiem i krytykują do woli. Powiem tak: Nie pasują wam obecni nauczyciele to idźćie do dyrektora i niech zatrudni osoby z Lidla, Biedronki, Lewiatana czy Gregorka. A może wśród piszących są osoby, które chcą uczyć? Niech pokażą swoje dyplomy, studia podyplomowe, kursy i uczą. Dopiero wtedy pogadamy.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 15:55:36

  Czy nauczyciele nie dostają 500+ na swoje dzieci? Tak wygląda jakby dawali je tylko rodzicom uczniów. Proponuję opodatkować korepetycje - będzie na podwyżki.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 16:03:05

  W miarę jedzenia rośnie apetyt.nie tylko nauczyciele pracują w tum kraju za takie pieniądze.maja za duzo wolnego.znieśc kartę nauczyciela.bedzie sprswiedliwość

 • Dziwna sprawa - niezalogowany 2019-04-08 16:12:29

  Czytam te wpisy i nie mogę się nadziwić. Pytania same cisną się by je zadać.
  - czy jak niektórzy tutaj twierdzą faktycznie gdy nauczyciel dostanie podwyżkę jego podejście do dzieci nagle się zmieni na lepsze ? Wątpię, nie widzę zależność.
  - czy mierny nauczyciel nagle po podwyżce wykaże większy poziom wiedzy, doświadczenia w obyciu z dziećmi ? Nie sądzę.
  - czy ci którzy piszą o zwalaniu wychowania dzieci na szkołę to nauczyciele ? Bo nie sądzę by zwykły normalnie pracujący człowiek nie rozumiał innego normalnie pracującego człowieka. To nauczyciele mają więcej wolnego dnia w porównaniu z innymi zawodami. Wszyscy pracujemy po 8-10-12 godzin w ciągu doby ( poza nauczycielami). Więc mogą nie rozumieć jak normalnie pracujący rodzic nie ma czasu na odrabianie lekcji z dziećmi szczególnie gdy tych jest więcej niż jedno w rodzinie uczące się.
  Nie rozumiem komunistycznego toku myślenia wydawałoby się inteligentnej części społeczeństwa ( nauczycieli). Gdy zwykłemu człekowi nie pasuje jego praca lub zarobki, szuka innej. Potrafi przystosować się, przeszkolić, zmienić branżę. nauczyciel NIE ? Musi kurczowo trzymać się jednego i narzekać jak jest mu źle?
  W obecnej sytuacji jestem neutralny. Nie popieram ani nie ganię strajku. Ale nie rozumiem jak osoby nad wyraz rozumne ( przynajmniej takie powinny być) tak dają się wykorzystywać garstce ludzi którzy zbiją na was kapitał polityczny i jeszcze podwójnie zarobią. Dostaną zwykłe pensje i jeszcze bonusy od pomysłodawców podpalania kraju.

 • gość 2019-04-08 16:19:22

  Dziękuję za wyjaśnienie o tych krowach.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 16:20:01

  Niech mają 40 godzinny system pracy.
  Przez część czasu miech uczą a kolejne godziny sprawdzają klasówki, ćwiczenia, uzupełniają e-ddziennik, itp.
  Tylko niech siedzą 8 godzin w szkole.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 16:22:45

  1. 40-godzinny tydzień pracy.
  2. Sprawdzanie prac uczniów w ramach 40-godzinnego dnia pracy. 4 godziny lekcji i 4 godziny pracy przy biurku. Dostępność dla rodziców i uczniów po lekcjach. Korepetycje będą zbędne.
  3. Każdy nauczyciel tak jak w biurze ma swoje biurko z komputerem
  4. Urlop 26 dni
  5. W wakacje i przerwy w nauce dodatkowe nieobowiązkowe dla uczniów zajecia w szkole, ale nauczyciel do dyspozycji ucznia.
  6. Nauczyciel z wykształceniem "nauczycielskim", nie sklepowa co robi awans w szkole ze świetlicowej na nauczycielkę.
  7. Pensja minimum 7000 brutto.

  Moje propozycje.

 • gość 2019-04-08 16:37:28

  Nauczycielskie dzieci są wykształcone i radzą sobie, pomimo głodowych pensji ich rodziców, pozostałe hrabstwo niech się weźmie za robotę i zadba o swoje dzieci, a nie tylko jęczą i jęczą. Semestr na Oxfordzie kosztuje około 100 tys. za semestr więc życzę powodzenia sfrustrowanym rodzicom nie zmarnujcie tych 500+ tylko oszczędzajcie na wspaniałą szkołę gdzie wykładowcy godnie zarabiają ale i mają wyniki!

 • gość 2019-04-08 16:40:17

  Nauczyciel w szkole podstawowej we Francji zarabia 4 tys. Euro! Policzcie ile to...jak umiecie!

 • gość 2019-04-08 17:03:31

  Zwykły pracownik we Francji też zarabia 2-2,5 tys €. A u nas ? Też policz

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 17:14:12

  We Francji.!!!
  Mieszkamy w Polsce. Mamy ceny inne niż we Francji. Nie tylko nauczyciele zarabiają tam więcej.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 17:38:09

  Glodową pensję to może ma początkujący nauczyciel.

 • gość 2019-04-08 17:41:08

  Z BUSNESSINSIDER: "Najlepiej zarabia się w Luksemburgu, gdzie początkujący nauczyciel może zarobić w szkole średniej ponad 79 tys. dolarów rocznie, a weteran - nawet 138 tys. dolarów. Na wysokie zarobki mogą również liczyć najbardziej doświadczeni nauczyciele w Szwajcarii (109 tys. dol.), Niemczech (92 tys. dol.), Holandii (84 tys. dol.) i Korei Południowej (84 tys. dol.). Tymczasem nauczyciele ze Słowacji, Czech, Polski i Węgier (na końcu swojej kariery zawodowej) zarabiają poniżej 30 tys. dolarów. W Polsce maksymalne roczne zarobki doświadczonego nauczyciela ze szkoły średniej czy podstawowej to 26 tys. dolarów. Warto zauważyć, że z danych OECD wynika, iż początkujący nauczyciel zarobi w ciągu roku znacznie mniej - około 15 tys. dolarów." Nauczyciele walczą o godność zawodu, a niestety - w naszym państwie - w innych pewnie podobnie - godność człowieka zależy od jego majętności. Opływający w tłuste diety samorządowiec może sobie pozwolić na pogardliwe traktowanie chudziutkich nauczycielek z chudziutkimi pensjami, nikogo to nie bulwersuje. A nauczyciel - stosujący taką samą pogardę wobec innych - rzuca cień na całe środowisko, na zawód nauczycielski - osoby upokorzone przez takich nauczycieli maja uprzedzenie do całego zawodu. Chamskie zachowanie samorządowca jesteśmy w stanie zrozumieć, cóż - samorządowcami bywają ludzie bez wykształcenia, często właśnie posiadający taką właśnie chamską! i bezwzględną umiejętność osiągania celu, natomiast w przypadku nauczyciela - chamskiego: wrzeszczącego na uczniów, upokarzającego ich lub rodziców, wynoszącego się i nierówno traktującego innych - rodzi się niechęć, wzgarda, nienawiść, jakieś obrzydzenie i niezgoda na to, by takie COŚ! uczyło nasze dzieci! Przez takiego jednego - drugiego - a jeszcze takich nauczycieli w różnych zakątkach jest pewnie niemało- zła opinia pada na całe środowisko. Jest to środowisko pełne intryg i wewnętrznie skłócone., sami wobec siebie mające dużo pretensji. Ktoś napisał - po co być nauczycielem? To wszystko dopiero wtedy widać, gdy się nim zostanie, zmiana zawodu - nie jest decyzją taką łatwą. Owszem można zmienić i wielu tak zrobiło, można zostać i pokornie znosić to wszystko!, a można spróbować wreszcie powiedzieć DOŚĆ tego!!!! I zastrajkować poważnie!

 • ela - niezalogowany 2019-04-08 17:50:08

  Kto broni nauczycielowi godnie zarabiać?Dlaczego nie otworzą w Zambrowie szkoły prywatnej,do której uczęszczałyby dzieci najbogatszych mieszkańców Zambrowa,developerów,sędziów,prokuratorów,przedsiębiorców, wszelkiej maści dyrektorów spółek miejskich itp.W takiej placówce bez problemu otrzymaliby wynagrodzenie 10kzł netto.Uczycie dzieci "biedoty" a chcecie zarabiać dużo,tak się po prostu nie da.To są podstawy prostej ekonomii.

 • gość 2019-04-08 18:08:45

  popie;;;;;;;; sie we lach panstwo pedagodzy do roboty darmozjady albo na galery

 • gość 2019-04-08 18:13:57

  Drodzy Pedagodzy, jesteśmy z Wami.......walczcie o swoje!!!!!!!

 • gościnny - niezalogowany 2019-04-08 18:27:42

  Do osobnika który wstawił text z BUSNESSINSIDER:
  a co ma powiedzieć prawie 20% czynnych zawodowo obywateli tego kraju którzy zarabiają najniższą krajową ? ilość takich pracowników idzie w miliony. Może i oni zastrajkują ? Gwarantuję że kraj stanie a pkb odczuje to już w pierwszym miesiącu

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 18:27:53

  Jeśli chodzi o prace domowe.. Jeden prawnik napisał mniej więcej że odrabianie nie jest obowiazkowe. W świetle prawa to opiekun dziecka decyduje o jego czasie po szkole. Stawianie jedynek za nieodrobione lekcje jest zatem bezprawnym działaniem nauczycieli. Tyle w temacie.

 • gość 2019-04-08 18:47:00

  Być może. Jednak byłbym za tym by jednak moje dziecko odrabiało. Powód jest prosty, jeżeli samodzielnie napisze, raz że utrwali nabytą na lekcji wiedzę, dwa sprawdzi czy umie zgodnie z zasadami regułkami itd a ja dowiem się jakie są postępy nauki wyniesionej ze szkoły. Jeśli nie będę często słyszał " ja tego nie rozumiem" " nie wiem jak zrobić" to będzie to wyraźny znak że szkoła robi to jak trzeba. Jeśli jednak codziennością będzie taka sytuacja a w domu po wytłumaczeniu będzie robił zadania prawidłowo..... no właśnie... ciekawe ilu rodziców mogłoby to powiedzieć już teraz ?

 • gość 2019-04-08 18:51:31

  Jeśli zastrajkują inne środowiska, a niektóre już strajkowały wielokrotnie - nauczyciele pewnie także będą komentować niejednakowo. Mnie przeraża to , że wśród ludzi istnieją jeszcze takie poglądy, że świetlicowa czy sklepowa nie są godne bycia nauczycielem. W realu mało kiedy spotykam kogoś wyrażającego taką ideologię, a wręcz przeciwnie - świadomość ludzi wykształconych pogłębiła się i potrafią dostrzec walor każdego zawodu.Ktoś, kto tak poniża zawody nie wymagające wyższego wykształcenia - jest chyba kimś starszej daty, z przestarzałymi poglądami na ludzi , ale - to jest chyba smutna prawda - jest propagandystą ... Tylko na czyich usługach? W czyim interesie leży rozwarstwienie społeczne? sztuczne podziały wśród ludzi? Kto może czerpać korzyści z rozsiewania propagandy, że nauczyciel jest kimś lepszym niż sklepowa? jeśli pracownicy sklepów zaczną strajkować - będę jeszcze goręcej ich popierać niż nauczycieli.

 • gość 2019-04-08 18:54:11

  Powyższe - to była odpowiedź osobnika z BUSNESSINSIDER

 • gość 2019-04-08 18:57:58

  Raczej odwrotnie, to starej daty ludzie bardziej szanują i rozumieją " klasę robotniczą" . Młode roczniki wykształciły w sobie taki pogląd że każdy musi iść do liceum i na studia.

 • Andzej - niezalogowany 2019-04-08 19:02:02

  I co oni nauczom, tak uczyli ze ortografi dobze nie znam ..

 • goś - niezalogowany 2019-04-08 19:07:59

  Człowiek uczy się całe życie. Możesz sam się dokształcić ;)

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 19:12:19

  A ja jako rodzic protestuję przeciwko tępym nauczycielom np pani z sp4 która nie zdała pewnie ze 2 razy a teraz sama uczy ?? Coś jest nie tak

 • obs - niezalogowany 2019-04-08 19:15:27

  9 min temu
  Jeśli dojdzie do kolejnych negocjacji nauczycielskich związków z rządem, rozmowy mogą być jeszcze trudniejsze niż w ostatnich dniach. Jak dowiedział się reporter RMF FM, związkowcy poważnie biorą pod uwagę powrót do postulatów sprzed ustępstw, na które poszli w rozmowach.

  51 min temu


  Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-protest-nauczycieli-pierwszy-dzien-strajku-na-zywo,nId,2926425#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  wyraźnie widać jak bardzo upolityczniony jest ten strajk. Nie ważne o co, ważne by był bo przed wyborami trzeba przeszkadzać PIS. A nauczyciele ( inteligencja ponoć) daje się manipulować jak szara masa za komuny

 • gość 2019-04-08 19:20:32

  "Ludzie starej daty" - miałam na myśli tradycjonalistów, wśród nich na pewno jest wielu młodych... Tradycjonaliści, sięgający po wzorce kulturowe tkwiące w przekonaniach ich przodków, szukają niekiedy na siłę jakiegoś argumentu z różnych obszarów kulturowych, aby kogoś ugodzić, poniżyć.W moim mniemaniu jest to najczęściej ich odruch obronny wynikający z jakichś kompleksów niższości oraz chęci bycia za wszelką cenę kimś wyższym, wywyższającym się. Takie budowanie własnej klasy na zasadzie hierarchicznego klasyfikowania innych. W obecnej rzeczywistości osoby takie stają się karykaturami dawnych klas. Karykatur takich niewiele, więc stąd moje przekonanie, że to są celowe działania propagandystów.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 19:33:18

  Panie ja mam córkę która uczy się w Liceum i taka pewna pani ucząca historii co lekcję nie wyrabia się z tematem a teraz strajk co to ma być??? Albo realizujemy temat albo nie... dzieci na tym cierpią...Ja swojego dziecka nie puszczę do szkoły w wakacje bo one w te 2 miesięce ma odpocząć a nie towarzyszyć w gronie jakim są nauczyciele , którym ciągle mało w ferie nie pracują w wakacje tak samo ,ale ciągle za dużo.Ja za mleko tyle nie dostaję i o 5 wstaje na dojenie , spłacam kredyt za Fenda Vario 135km i nie narzekam bo kocham swoją rodzinę i moją Ojczyznę i nie pozwolę jej skrzywdzić i otepic przez was. Kiedyś myślałem że jest to szkoła jedna z lepszych dziś bym musiała się mocną zastanowić czy posłać drugiego dzieciaka do niej. Nauczyciele ja was noechce krytykować ale zastanówcie się jaką krzywdę robocie uczniom.Pozdrawiam myślę że niekogo nie uraziłam z wyjątkiem niektórych..

 • Gość Zso - niezalogowany 2019-04-08 19:33:27

  Nie rozumiem jednej rzeczy. Nauczyciele przez 3/4 roku szkolnego, gonią z materiałem , zapewniają dodatkowe godziny, a także "zabierają" innym,żeby nauczyć uczniów do egzaminów jak najlepiej ALE PO CO? Po to aby na ostatniej prostej przed egzaminami(zarówno matura jak i egzamin gimnazjalny) zacząć strajkować ?Gdzie macie dobro naszych egzaminów ? Gdzie macie dobro wszystkich uczniów? TA HAŃBA I CHCIWOŚĆ NIGDY WAM NIE ZOSTANIE ZAPOMNIANA!

 • gość 2019-04-08 19:38:17

  Tylko zawiść i zazdrość zżera nieuków!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 19:42:19

  Jest taka pani czarna ucząca angielskiego w LO, która cały czas siedzi na iPhone i myśli że uczy .Pani czego się pani domaga podwyżki jeśli pani ma całe życie ,,only holidae'' .Ludzie ciężko pracuja i coś robią a nie siedzą tylko w sali nawet z niej nie wychodząc przykro... Moja córka tylko na tym cierpi..

 • gość 2019-04-08 19:43:46

  " pani z sp4 która nie zdała pewnie ze 2 razy a teraz sama uczy ??" Szanowny Rodzicu, czy znany Ci jest Juliusz Słowacki? Ten jeden z najwybitniejszych Polaków też nie zdawał ze dwa razy, ale nie został jak jego ojciec nauczycielem, uwłaczałoby to jego godności - poświęcać swoje życie, poświęcać siebie komuś, kto tego nie doceni. I całe szczęście - poświęcił się poezji, a tę doceniono! Natomiast ludziom, którzy jednak poświęcili się tej niewdzięcznej i nieopłacalnej pracy należy się wdzięczność. Co będzie jeśli nikt nie zechce podejmować się tego trudu i narażać na ludzką zawiść? Albo zechcą jedynie ludzie bezwzględni, bezduszne potwory mające ludzi i ich pretensje gdzieś! ?? Opłukujący swą bezduszność i skamieniałość alkoholem....????

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 19:44:17

  Ale czemu nie chcieć więcej taka po filologii rosyjskiej u p glapińskiego dostawała 65 tyś. miesięcznie i za co za to że otwierała i zamykała drzwi .Pani ODDŹWIERNA. Przecież to też z pieniędzy wszystkich. Też bym się wkurzyła na miejscu nauczycieli.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 19:44:33

  Jeżeli społeczeństwo tego nie zrozumie i ulegnie mydleniu oczu przez rząd, to właśnie przyszłe pokolenia stracą na tym najwięcej. Bez dobrego wykształcenia pozostanie tylko praca dla niewykwalifikowanych pracowników.

  Najdziwniejszym faktem jest też to, że na podwyżki dla społeczeństwa rząd nie ma pieniędzy, a na zakup myśliwców F-35 i budowę baz dla wojsk amerykańskich to jakoś ma.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 19:53:16

  W końcu ktoś zaczął dbać o swoje Brawo. Reszta siedzi cicho i się tylko żali jak to ciężko pracuje i mało zarabia. Ruszcie się bo zaraz się okaże, że zostaliście niewolnikami i nic nie zrobicie.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 19:54:09

  Ta pani nauczycielka z sp4 co dwa razy nie zdała to specjalistka w jakiej dziedzinie?

 • gość 2019-04-08 19:56:23

  ,, Pewien bogacz zapytał Arystotelesa czy ten by sie zgodził nauczać jego syna. Arystoteles zgodził się ale podał wysoką stawkę. Ten się wzburzył, ,,Aż tyle?,, Za te pieniądze można kupić osła!,, To kup, będziesz miał dwa osły!

 • gostek - niezalogowany 2019-04-08 20:00:24

  co nam po dobrym wykształceniu jak wejdzie armia ze wschodu i jak w 39 r. wybije nam tą inteligencję z głów...... kulką. ----- trochę ironicznie ale.... tak właśnie myślą nasi politycy. poprzednicy zdemilitaryzowali nas dokładnie. dziś nie mamy nawet nawet na tydzień obrony nie mowa o miesiącu jak w 39r. jaki mamy budżet tyle kupujemy. gdyby nas było stać na całą flotę powietrzną kupowalibyśmy w setkach sztuk. sojusze papierowe.... już je mieliśmy. obce wojska w naszym kraju dają poczucie bezpieczeństwa bo nikt nawet przypadkowo nie zechce ostrzelać nie mowa o jawnej konfrontacji.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 20:25:02

  Pani Kasia od języka obcego taka zdolna?

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 20:25:46

  Dla pisu najwazniejsze priorytety patologia nie roby i teraz krowy i swinie.

 • też gość - niezalogowany 2019-04-08 20:30:00

  Tylko że krowa+, świnia+ to z funduszy unijnych a nie z polskiego budżetu. Są dotacje na rolnictwo nie od dziś.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 20:40:51

  Tak od ang.

 • gość 2019-04-08 20:44:51

  Tak gadacie, że nauczyciele to nieuki, idioci, bezmózgi itp a zeby nie oni, to byście nie umieli czytać, pisać, a nawet mówic "dziękuję", "przepraszam".
  Nauczyciele codziennie siedzą z WASZYMI dziećmi i przekazują im to, co najlepsze. Nikt bez studiów, a w tych czasach i bez studiów podyplomowych, mnóstwem dodatkowych kursów nie uczy w szkole ani w przedszkolu. Nauczyciel w każde pomoce dydaktyczne musi inwestować SAM! Także jak najbardziej podwyżka należy się!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 20:46:43

  Sami specjaliści w tej czwórce.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 20:50:07

  Dla Pani Kasi też podwyżka?

 • gość 2019-04-08 20:53:11

  dla kasjerki w sklepie też się należy. przeszła szkoły potem kursy obsługi sprzętu, bez niej nie wyszedłbyś z zakupami. Kierowcy też się należy szkoły kursy na prawko każda kategoria oddzielnie, kursy adr, kursy językowe, bez niego nie dostałbyś w sklepie co chcesz. budowlańcowi też się należy, nie każdy umie zrobić elektrykę czy równo postawić ściankę a ładne malowanie to też sztuka. Jemu też się należy.... wymieniamy dalej ?

 • też gość - niezalogowany 2019-04-08 20:55:45

  Sami goście tu piszą, a gdzie są lokalni ? ;)

 • gość 2019-04-08 21:42:54

  Drodzy państwo. oczywiście sa nauczyciele wspaniali z powołania ale tacy łapy nie wyciągają że im mało. a nie zapaminajcie o 13, wczasach pod grusza, dodatku motywacyjnym za wychowawstwo za moich czasow byl jeszcze mieszkaniowy, nagroda dyrektora ? jeszcze cos ? pracujecie 18 godz a nie 40 macie ferie wolne wakacje wszystko platne dlugie weekendy swieta bla bla bla ilu z was poswieca czas uczniom czy tylko jak zadzwoni dzwonek dajecie noge i do domu ! piszecie ile podyplomowke skoczylam a ja sie pytam kto wam za to placi ? nie wy sami i bardzo dobrze o tym wiecie no chyba ze pani miala byc bizeswomen a stwerdzila bede nauczycielka zrobie podypolowke ot straszna nauczycielka a teraz najwiecej krzyczy skoro tak chcialas nia byc bo taki super zawod to siedz cicho

 • Gość:) - niezalogowany 2019-04-08 21:45:22

  Haha ale wieś z was bije

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 21:53:52

  Masakra... Co tu się dzieje...

 • gość 2019-04-08 22:12:57

  Owszem można się zgodzić, że nauczyciele są czasami niedoceniani, ale niestety znam dobrze poziom nauczania w zambrowskich szkołach i wiem, że prawdziwych nauczycieli z pasją i naprawdę zaangażowanych w swoją pracę jest niewielu. Biorąc pod uwagę, sytuację wielu grup zawodowych utrzymywanych z budżetu państwa to nauczyciele są w naprawdę dobrej sytuacji. Np. lekarze, których studia są nieporównywalnie cięższe zarabiają gorzej a pracują dłużej i odpowiadają za ludzkie życie. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że prywatnie trzepią kasę, jednak na pewno nie są to lekarze stażyści czy większość rezydentów, którzy najpiękniejsze lata życia spędzają w książkach i przy chorych, a potem często muszą wybierać pomiędzy rodziną a karierą. A wracając do nauczycieli to z tego co wiem jakoś dziwnym trafem nie strajkują na prywatnych korepetycjach, tylko ciągle podnoszą stawki. Poza tym mają wiele przywilejów, o których wspominali już moi przedmówcy. Szkoda też, że nie strajkowali za rządów PO-PSL, którzy to dali im zdecydowanie mniej niż Prawo i Sprawiedliwość w ponad 2 razy krótszym czasie. Mam jednak nadzieję, że nasi rodacy nie nabiorą się na te bajki, że to nie jest protest polityczny, bo każdy myślący człowiek widzi i potrafi łączyć fakty. W moich oczach rząd straci jeśli teraz się ugnie, powinni pogonić tych wszystkich nauczycieli, którym zależy tylko na kasie i polityce, a z czasem wrócą i będą prosić na kolanach o pracę.

 • gość 2019-04-08 22:28:15

  Sam mam córkę w 8 klasie i doświadczam reform Zalewskiej na własnej skórze. Edukacja szeroko pojęta w tym kraju została sprowadzona na DNO. To dramat! Ten strajk to lekcja dla wszystkich Polaków do czego doprowadziła deforma PIS w tej dziedzinie. Nauczyciele, trzymajcie się razem, nie dajcie się rozbić i bądźcie konsekwentni do końca! Trzymam za Was kciuki. Waszego zawodu bardziej zdeprecjonować się już nie da. Pozdrawiam serdecznie!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 22:54:13

  Coś w tym jest.
  Nauczyciele jeśli chcą studiować to mają to finansowane przez dyrektora.
  Gdzie indziej tak jest?
  W urzędach i instytucjach budżetowych jeśli dają dofinansowanie to nielicznym i niewiele. A nauczyciel każdy i ile chce dostaje.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-08 22:56:29

  Pani Kasia też robi podyplomówkę?
  A chociaż zda?

 • gość 2019-04-08 23:02:47

  Popieram nauczycieli całym serduchem bo jak wrócą rządy lewaków i złodziei z PO-PSL to słowo podwyżka będzie zakazane a wszystko się może zdarzyć.

  Po drugie to ten broniarz miał w du.....ie jak PO zamykało szkoły bo to PO było.

  Uczący biorą udział w zwalczaniu jedynego rządu, który może im coś dać, bo ma. Poprzednie się nie popisały. toż to paranoja. czy jeszcze myślicie ludzie.

 • gość 2019-04-09 04:41:13

  Swoje pytania kieruje do strajkujacych nauczycieli Mam nadzije, ze znajdzie sie ktos odwazny wsrod starjkujacych pedagogow, ktory odpowie mi merytorycznie:
  1 W latach 2008-2014, w czasie rzadow PO-PSL rzad drastycznie zmniejszal naklady finansowe na oswiate, dlaczego wowczas NIE strajkowaliscie?
  2. W latach 2008-2014, w czasie rzadow PO-PSL zamknieto ponad 1100 szkol w Polsce, dlaczego wowczas NIE strajkowaliscie?
  3. W latach 2008-2014, wczasie rzadow PO-PSL zwolniono z pracy ponad 47 tys. nauczycieli, dlaczego wowczas NIE strajkowaliscie?
  4. W latach 2008 - 2014 w czasie rzadow PO -PSL nie otrzymaliscie ZADNEJ podwyzki, dlaczego wowczas NIE strajkowaliscie?
  5. Od kwietnia 2018 roku otrzymaliscie juz pierwsza z trzech zapewnionych podwyzek i teraz strajkujecie?
  6. Do strajku przystapilo 48.5% szkol, czyli w pozostalych szkolach egzaminy sie odbeda ci uczniowie beda mogli dalej kontynuowac nauke na kolejnym etapie. Jak wytlumaczycie SWOIM uczniom, ze Ich dalsze ksztalcenie jest niemozliwe? Jak spojrzycie im w oczy przy rozdawaniu swiadectw szkolnych?
  7. Jaki odsetek strajkujacych zna propozycje rzadowe?
  8. Strajkujecie pod agida ZNP (glownie) a szkoly prowadzone przez wlasnie ZNP nie strajkuja i tam egzaminy sie odbeda. Czym roznia sie Wasi uczniowie od uczniow ze szkol ZNP?
  9. Kazdy dzien strajku najprawdopodobniej trzeba bedzie odpracowac w czasie wakacji. Co zrobicie jesli wowczas uczniowie nie przyjda do szkoly? Jak zrealizujecie program nauczania, czyli jak wowczas wykonacie swoja prace? Za niewykonana prace nie dostaniecie zaplaty, co wowczas? Ponowny strajk czy szantaz uczniow i ich rodzicow promocja do nastepnej klasy?
  10. Od samego poczatku wiadomo, ze postulat 1000 zl jest NIEOSIAGALNY. Rzad oferuje wam wcale nie takie zle pieniadze i jest gotowy do zmiany systemowej w sferze wynagradzania nauczycieli. Kto bierze odpowiedzialnosc za to aby bylo jak bylo, bez zadnych zmian ?
  Czekam na merytoryczne odpowiedzi a nie na pyskowke?

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 07:16:40

  Gdzie był komunista Broniarz i nauczyciele jak za rządów PO-PSL zamykano 25000 szkół i zwolniono 40000 nauczycieli ??? Pytam gdzie wtedy byliście czerwona zarazo ?! Tyle ile dał wam Pis nikt nigdy wam nie dał a wam ciągle mało. Jeśli Pis się ugnie i da pieniądze nauczycielom to ja jako wyborca Pisu który głosuje na Pis od 18 roku życia więcej na Pis nie zagłosuję.

 • gość 2019-04-09 07:58:38

  Propozycja rządu rozwiązuje problem, który sam stworzył. Do 1 września 2018 roku awans zawodowy wyglądał dokładnie tak samo. Przepisy zostały zmienione przez Annę Zalewską, która wydłużyła okres awansu do 1 roku i 9 miesięcy.

  Jest to o tyle ważne, że pociąga za sobą konsekwencje finansowe. Od 1 kwietnia 2018 roku nauczyciele stażyści z najwyższym stopniem przygotowania zawodowego zarabiali 2417 zł brutto, zaś kontraktowi 2487 zł brutto.

  Wydłużenie czasu zdobycia awansu to zatem konkretne oszczędności. Jak zapisał MEN w Ocenie Skutków Regulacji tylko w 2019 roku ten zabieg miał dać 23 mln zł oszczędności. Rok później byłoby to już 69 mln zł, a do 2024 roku byłby to już miliard złotych.

  Oznaczałoby to, że nauczyciele swoje 15 procentowe podwyżki sfinansowaliby sobie sami.

  MEN zaproponowało także 1000 zł nauczycielom stażystom w ramach świadczenia socjalnego „na start”. Przysługiwałoby ono dwukrotnie wszystkim najmłodszym pedagogom. Problem z tą propozycją jest dwojakim. Po pierwsze 1 września 2018 roku minister Zalewska uchyliła przepis, który pozwalał na wypłacanie stażystom zasiłku na zagospodarowanie, a więc odpowiednika zawartego w „nowej propozycji”. Co więcej, poprzedni zasiłek był znacznie wyższy. Stanowił bowiem wysokość dwumiesięcznego otrzymywanego wynagrodzenia zasadniczego, czyli w szczytowej wysokości nawet 4834 zł brutto.
  Polski nauczyciel średnio tygodniowo przeznacza na pracę 47 godzin (jest to średnia wyliczona na podstawie całego roku, uwzględniająca również przerwę świąteczną i wakacje uczniów). Różnica wynika z tego, że polski nauczyciel jest przytłoczony biurokracją

  Wydłużenie pensum początkowo do 22, a docelowo do 24 godzin przy tablicy w 2023 roku, co zaproponował rząd, spowodowałoby, że nauczyciel pracowałby jeszcze więcej. Licząc proporcjonalnie byłoby to 57 i 62 godziny tygodniowo.

  Niesie to za sobą dwie konsekwencje. Po pierwsze, co podkreślają związki, oznaczało zwolnienia nawet 30 proc. nauczycieli. Ci, którzy zostaliby w zawodzie pracowaliby o 1/3 więcej, zarabiając 1/3 więcej, czego nie można nazwać podwyżką. Po drugie, co wyliczył na Twitterze ekonomista Robert Sosnowiecki, uwzględniając inflację docelowo oznaczałoby to realny spadek nauczycielskiej pensji za godzinę i dalsze pogłębianie przepaści w porównaniu do średniej płacy w gospodarce, która do tego czasu wzrośnie o 30 proc.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 08:02:39

  Aneta Hintermeyer, kiedyś polska, a od 10 lat niemiecka nauczycielka. Kiedyś przez osiem lat uczyła w jednej z wielkopolskich podstawówek i w gimnazjum. Teraz: nauczanie tzw. zintegrowane czyli Gesamtunterricht, Nadrenia-Palatynat, szkoła podstawowa Grundschule obejmująca 4 klasy (dzieci idą do szkoły mając ukończone 6 lat). Pisze także z punktu widzenia matki - starszy syn pani Anety zdał dwa tygodnie temu maturę, młodsza córka jest w piątej klasie.

  "No to wypowiem się z perspektywy pracy niemieckiego nauczyciela, bo w niemieckiej oświacie pracuję od prawie 10 lat. Pensum godzinowe niemieckiego nauczyciela wynosi 39 godzin tygodniowo. Przy czym średnio 20-22 godziny to godziny tzw "tablicowe" (uwaga: do czasu "tablicowego" wlicza się czas dyżurów na przerwach!), cała reszta godzin to PLATNY czas na przygotowanie do zajęć. Nie, nie trzeba spędzać go w szkole i praktycznie nikt tego nie robi. Ferie średnio co 6-8 tygodni. Nie, w ferie nie ma żadnych dyżurów czy opieki nad dziećmi. To obowiązek gminy, nie szkoły. Opieka feryjna jest płatna, gmina zatrudnia do tego personel (nie, nie są to nauczyciele!) i mu za to płaci. Nie ma w ferie rad, posiedzeń, rada jest przeważnie jedna: w ostatni dzień letnich ferii. Nauczyciele nie przygotowują uroczystości, akademii, dyskotek, nie ma "apeli" i tym podobnych. Szkoła ma za zadanie uczyć, od zapewnienia rozrywek są rodzice. Nie ma poprawiania ZADNEJ oceny. Dostałeś niedostateczny, to go masz. Nie ma zabierania dziecka na wczasy w maju lub wrześniu. Nauczyciel ma masę dodatkowych bonusów, np. zniżki w ubezpieczeniach (w tym OC i AC) a nawet preferencje w kredytach. O takich warunkach polski nauczyciel może na razie tylko marzyć.
  Ludzie nie mają pojęcia jak funkcjonują sąsiednie systemy oświaty, zachwycają się nimi i dają je za wzór. W Niemczech matury nie zdaje ok 2-3% uczniów. W Polsce coś około 20%. Z matmy bodajże jeszcze więcej. ALE: segregacja uczniów spełniających wymogi maturalne dokonuje się już na poziomie 4-6 klasy! Jeżeli uczeń na tym poziomie nie ma odpowiednich wyników, odpowiednich ocen z przedmiotów głównych (niemiecki, matematyka, język obcy), to zwyczajnie nie idzie dalej do "liceum", które u nas zaczyna się od 7 klasy, w niektórych landach już od 5. I nie ma tutaj nic do rzeczy "chcenie" rodziców! Nie każdy musi mieć maturę, co tutaj jest oczywistością. Oceń jest bardzo mało, 2-3 prace klasowe na semestr. Jak już pisałam, nie ma absolutnie żadnej możliwości poprawienia oceny. Ocena za aktywność podczas zajęć stanowi 1/3 oceny ogólnej z przedmiotu. Regulamin szkolny jest bardzo wyśrubowany, w odróżnieniu od polskiego, gdzie obowiązki ma praktycznie tylko nauczyciel, uczeń zaś ma tylko prawa. Np. mamy prawo zawiesić ucznia w jego obowiązkach i prawach, tzn. musi na określony czas, zazwyczaj kilka dni, zostać w domu. I to na rodzica spada obowiązek zapewnienia mu opieki. I stosuje się to już od najwcześniejszych klas podstawówki. Jeżeli dziecko źle się zachowuje, przeszkadza innym, pyskuje, to RODZICE mają na nie wpłynąć. Szkoła ma też możliwość ustanowienia dla takiego ucznia opiekuna, np. kogoś z jego rodziny i tylko w obecności tegoż opiekuna uczeń ten ma prawo uczestniczyć w zajęciach szkolnych. Podpisując zgodę na wycieczkę, podpisuję również zobowiązanie, by NATYCHMIAST i bezzwłocznie odebrać moje potomstwo (nawet jeżeli są na wycieczce nad Morzem Północnym, 700 km od nas!), gdyby ono odpowiednio do oczekiwań się nie zachowywało, np. spożywało alkohol. Jeżeli uczeń niepełnoletni konsumuje alkohol, wówczas jest odstawiamy do szpitala albo na policyjną izbę dziecka i tam czeka na odbiór. Proste. Kropka. I NIKT z tym nie dyskutuje! Nie ma dzienników elektronicznych, wywiadówka raz na rok i trzeba się na nią jako rodzic zapisać. Dlatego w polskiej oświacie już chyba bym się nie umiała odnaleźć.
  U nas są ogromne braki w kadrze nauczycielskiej. Mimo świetnych warunków pracy, wysokiego uposażenia, młodzi ludzie nie garną się do tego zawodu. Mamy ogromne problemy z ogarnięciem zastępstw. Całe klasy muszą zostawać w domu, bo nie ma zwyczajnie kto pójść do tych klas na zastępstwo.
  Gdyby więc tak jeden polski rodzic z drugim choćby na pół roku wysłali swoje pociechy do niemieckiej szkoły publicznej (prywatne to wyjątki i kosztują majątki!), to szok gwarantowany. Pozdrawiam z perspektywą prawie 3 wolnych tygodni z okazji Wielkanocy, bez rad, dyżurów, półkolonii itd. A jakby mnie jednak ochota przemożna dopadła, by popracować w murach mojej "firmy", to każdy z nas ma do niej klucz i może nawet w nocy o północy z niego skorzystać i poromansować z ksero, maszyną do cięcia papieru albo maszynami do laminowania, a co!
  I jeszcze jedno: jeżeli jako nauczyciel ma się w Niemczech miano urzędnika państwowego (Beamte), to automatycznie nie ma się prawa do strajku. ALE państwo zapobiega temu płacąc wysokie uposażenie, coby urzędnik był niezależny, nie musiał brać łapówek i korzystał ze strajków. Nauczyciel gimnazjalny z paroletnim doświadczeniem zarabia ok 3500-4500 Euro na rękę. Podstawówkowy ok tysiąc mniej, ale wymagania i obowiązki są nieco inne. Czy nauczyciel ma funkcję urzędnika czy też funkcjonariusza publicznego, zależy od danego landu. Za publiczne znieważanie obu grup są kary pieniężne! Tak samo jak za znieważenie policjanta, więc takich paskudnych wpisów, jakie pojawiają się o nas w polski Internecie, to że świeczką szukać."

 • gość 2019-04-09 08:08:03

  Powinni strajkować ale w wakacje a nie kosztem dzieci i rodziców, to chore. Po strajku trzeba będzie brać korepetycje bo dziecko nie będzie nadążało za programem, jak będą po dwa tematy na każdej lekcji.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 08:18:55

  Od dziś zero szacunku dla tzw. nauczycieli. Ynteligencja wielka się znalazła.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 08:24:38

  same buraki

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 08:28:05

  Rodzice pamiętajcie to Wy i Wasze dzieci poniesiecie wszelkie koszty tego bezpodstawnego chorego protestu. Nauczyciele wzięli nasze dzieci za zakładników i robią z naszymi dziećmi to co chcą jakby to była ich własność. Dzięki temu protestowi i nauczycielom nasze dzieci będą musiały odrabiać to wszystko w czasie wakacji. Podoba Wam się to ? Nie ? Podziękujcie nauczycielom.

 • gość 2019-04-09 08:34:37

  to jest nic innego jak zagrywka polityczna. nauczyciele biorący udział w kampanii politycznej powinni wylecieć na bruk!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 08:49:19

  Nic nie będą musiały. Nikt nie zmusi mnie posłać dziecko w wakacje.
  Wakacje to wakacje.
  Dzieci mają już je zaplanowane wspólnie z rodzicami.

 • gość 2019-04-09 08:55:13

  Piękny test Pani Anety Hintermeyer. Może właśnie dlatego tamte społeczeństwa lepiej żyją? Nie wiem, ale coś w tym jest, że do nauki w niemieckim liceum trzeba się nadawać a w polskim tylko chcieć. Może pomogłoby jasne postawienie sprawy, że nie każdy musi mieć maturę a za wybryki dzieci odpowiedzialność ponosiliby rodzice a nie szeroko rozumiana szkoła? Może takie postawienie sprawy pomogłoby usunąć z nauczycielstwa nauczycieli miernych i słabych a rodzice za obrażanie nauczycieli m.in. na forach internetowych ponosiliby odpowiedzialność karną?
  Wiele osób pisze tutaj swoje żale pod adresem szkoły, ale dlaczego nikt nie podpisze się imieniem i nazwiskiem? Przecież ma prawo do krytyki, niech startuje na radnego, posła. Może powinien aktywniej działać w Komitecie Rodzicielskim? A może tylko potrafi się wymądrzać bo sam nic w życiu nie osiągnął, nie ma wykształcenia i nie rozumie roli wykształcenia w życiu dzisiejszych społeczeństw. Na takie pytania każdy z piszących czy czytających to forum musi sobie odpowiedzieć sam.

 • gość 2019-04-09 08:59:52

  znajdź mnie tu takiego bez wykształcenia

 • gość 2019-04-09 09:06:51

  Uczniowie z ocenami 3 do liceum się wybierają potem idą na studia do Łomży i kończą w Laskowcu

 • gość 2019-04-09 09:13:15

  Generalnie to inwestycje powinny iść w rozwój szkół a zmarnowano tyle kasy na reformę która jest bez sensu. Dofinansowanie na podręczniki a nie do szkół na ćwiczenia i pomoce dydaktyczne za dużo lekcji bo materiał z 3 lat gimnazjum wsadzili do 7 i 8 klas. Pretensje miejcie do tych ludzi co zgotowali wam rodzicom i dzieciom taki los.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 09:14:50

  Niech pokażą PITy i zobaczymy jacy są biedni. Broniarz przecież on nie chce się dogadać, spójrzcie na jego gębę wielki działacz się znalazł, mówi że chce się dogadać ale on że swoich postulatów nie ustąpi.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 09:15:47

  To będziesz musiał zmienić plany. Nauczyciel Ci powie że jak dziecko nie będzie chodziło odrabiać lekcje w wakacje to nie dostanie promocji do następnej klasy i możesz mu narobić.

 • gość 2019-04-09 09:18:32

  Rząd wywraca wypracowane latami regulacje prawne, ustanawiając buble, które zatwierdza nocą swoją pisowską większością, potem również na kolanie pisze nowele do własnych bubli. A wyrobnicy, w tym nauczyciele, stają na rzęsach, bo muszą, te buble wdrożyć. Gdy przeciw tym bublom protestowali już w 2017 roku na wiosnę, to nikt z rządu tego nie zauważył. Dzisiejsza szkoła to bubel PISu, za który wszyscy płacą, choć wciąż myślą, że problem ich nie dotyczy. Wrogiem wszystkich są nauczyciele, bo są na pierwszej linii strzału. A nie są winni tych złych zmian. Podstawa programowa zawiera więcej zagadnień, niż jest na jej realizację przewidzianych w planach ramowych lekcji, a ma obowiązek realizować ten bubel. Musi zadawać do domu, aby dziecko choć trochę znało wymaganie postawione przez MEN Zalewskiej. A zarobki? Nie chcemy podwyżek, o ile obniżą ceny i podatki do poziomu z 2016 r. Poprzecie obniżki cen i podatków dla wszystkich, czy dalej będziemy się zrzucać na wyborcze ++++ tej wyrachowanej partii? Za Gierka cała Polska zastrajkowała przeciw drożyźnie.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 09:21:59

  Nauczycieli jest zdecydowanie za dużo. W jednej z zambrowskich podstawówek jest 8 nauczycieli w f, od angielskiego też coś koło tego. Jak im za mało to droga stoi otworem można iść do innej pracy. Jako ludzie wykształceni powinni sobie jakoś poradzić.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 09:23:29

  Skasować korki,dodatkowe zatrudnienia w kilku szkołach,wysyłać dzieci gzie nauczyciele są odpowiedzialni za los powierzonych dzieci,dyrektorzy nie róbcie naboru za wszelka cenę lubi i dla kogo? Zostaliście z problemem prawie sami ,skasować kartę nauczyciela i ustalić dobre pensje dla dobrych nauczycieli nadwyżkę himernej kadry zredukować
  Kiedyś nauczyciele mieli autorytet a dzisiaj?
  Każdy ma taki autorytet na jaki zapracował
  Uczniowie i rodzice jeszcze Wam za ten strajk podziękują drodzy pseudo pedagodzy

 • gość 2019-04-09 09:24:22

  Pracownicy urzędów wojewódzkich domagają się podwyżek i grożą strajkiem włoskim (drobiazgowe wykonywanie pracy). Zatrudnieni chcą, aby ich wynagrodzenie wzrosło o 1 000 PLN netto z wyrównaniem od stycznia 2019 roku. Najprawdopodobniej otrzymają oni podwyżki, ale dopiero w styczniu 2020 roku. Kwota bazowa wynagrodzenia ponad 120 tys. osób zatrudnionych w ministerstwach, urzędach wojewódzkich i pozostałych instytucjach rządowych w następnym roku wzrośnie o 2,5%, a dodatkowo fundusz wynagrodzeń zostanie podwyższony o 2%. I co ? nie krytykujecie

 • MAFIA kk - niezalogowany 2019-04-09 09:29:34

  skoro Polska DOTUJE wrogą MAFIĘ kk to Polacy żyją od 1 do 1 ! ! zapraszam do lektury o MAJĄTKACH kk ... nieruchomości warte setki miliardów - WIEŻOWCE i wynajmowane tysiące m2 w Centrach miast .... 160.000 ha ziemi = minimum 240.000.000 DOTACJI co roku ... MAJĄTEK MAFII kk jest tak OGROMY że można jego porównać tylko z majtkiem Państwa ! ... DRENOWANIE Polski TRWA ! iii MILIARDY WYWOŻONE do Watykanu ! ... aaaa tajna tajemnica watykańskiej wiary to : ZŁOTO , OJRO i DOLARY ! !

 • pro publico bon - niezalogowany 2019-04-09 09:31:51

  ZLIKWIDOWANIE małych Gmin dostarczy tyle pieniędzy że będzie i na oświatę i na drogi i DARMOWĄ komunikację i na DARMOWĄ stomatologię ! - np takie małe Gminy mają pieniądze tylko na wypłaty dla pracowników Urzędu Gminy i Szkół , a drogi wyglądają jak w Bangladeszu !

  zacznijmy od używania mózgu - mózg znajduje się powyżej przełyku , to po primo ...

  Polska nie ma pieniędzy na ważne działania np na takie jak : oświata , służba zdrowia , czy choćby budowę rurociągu z gazem ...

  ... a pieniędzy nie ma i nie będzie bo są MARNOTRAWIONE na wszelakie POPLECZNICTWO polityczne i rozbudowaną administrację Samorządową do gigantycznych rozmiarów

  ZLIKWIDOWAĆ połowę Gmin i będą pieniądze na zadania PUBLICZNE , starostwa też można było zlikwidować dawno temu ale układ polityczny nie pozwalał

  Urzędy Gmin dzisiaj wykonują głównie zadania Statutowe ,liczba petentów jest symboliczna :
  - podatki płaci się przez internet
  - wnioski składa się przez internet
  - Sesje Rady Gmin są transmitowane w internecie
  - liczbę petentów w Gminie można policzyć na palcach rąk
  - max odległość po zlikwidowaniu połowy Gmin nie byłaby większa niż 20 km - gdyby ktoś potrzebował dojechać np z 1 X w roku to by mógł np skorzystać z DARMOWEJ Gminnej komunikacji

  proponuję REFERENDA o likwidację małych niewydolnych Gmin , bo wójtowie to sami tego nie zrobią !

 • Wsiok - niezalogowany 2019-04-09 09:34:56

  Nauczyciele skrzywdzeni przez PIS. OPUBLIKUJCIE NA STRONACH SZKOŁY PIT37 OD 2012.
  FAŁSZYWE MĘDY WY TEGO NIE ZROBICIE.
  WAM NIC NIE WZIĘTO WAS BOLI BRAK GŁODNYCH DZIECI W SZKOLE i BIEDY WOKÓŁ.
  ZAZDROSNE CZERWONE TOWARZYSTWO.

 • gość 2019-04-09 09:35:29

  Jaka żółć tutaj się wylewa. Ludzie! Nauczyciel też jest człowiekiem, który może walczyć o podwyżkę. Uwierzcie, żeby można było normalnie to nie byłoby strajku. I nie zgadzam się z tym, że coś jest kosztem dzieci. Czy ktoś słyszał o strajkach w ubiegłych latach? No nie, a dlaczego? Dlatego, że nie dotknęły terminów "ważnych", a rząd w tamtym czasie puścił to płazem. Ciągle argumentem są wakacje i ferie. "Normalny" etat = 26 dni urlopu. Wakacje ( pierwszy tydzień do dyspozycji dyrektora, ostatnie 2 tygodnie do dyspozycji dyrekcji, pracujące i jeszcze terminy poprawkowe) Zostaje 5 tygodni jak każdemu śmiertelnikowi. Ferie? Dyżury w szkołach, zajęcia dla dzieci "konkursowych". Do tych zajęć też się należy przygotować. W tygodniu pracującym poza godzinami w szkole są też te spędzone w domu na sprawdzaniu kartkówek, klasówek, prac domowych, prac kontrolnych. Oprócz sprawdzenia należy też to przygotować. Ah.. jeszcze wywiadówki, rady pedagogiczne i dyżury nauczycielskie. Pretensje proszę kierować do reformy , nauczyciele też nie są zadowoleni z tego jak to wygląda.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 09:35:57

  Przykrusy.. zrobmy moze jak Kononowicz chcial nic nie bedzie hehe

 • gość 2019-04-09 09:51:38

  Redaktor Strzyczkowski został zapytany na antenie Trójki, dlaczego pracuje tylko 4 godziny tygodniowo, bo tylko przez 4 godziny jest na antenie, a kasę bierze porządną. Wszystko. :)

 • MAFIA kk - niezalogowany 2019-04-09 09:56:20

  skoro Polska DOTUJE wrogą MAFIĘ kk to Polacy żyją od 1 do 1 ! ! zapraszam do lektury o MAJĄTKACH kk ... nieruchomości warte setki miliardów - WIEŻOWCE i wynajmowane tysiące m2 w Centrach miast .... 160.000 ha ziemi = minimum 240.000.000 DOTACJI co roku ... MAJĄTEK MAFII kk jest tak OGROMY że można jego porównać tylko z majtkiem Państwa ! ... DRENOWANIE Polski TRWA ! iii MILIARDY WYWOŻONE do Watykanu ! ... aaaa tajna tajemnica watykańskiej wiary to : ZŁOTO , OJRO i DOLARY ! !

 • gość 2019-04-09 10:05:30

  Słowa wsparcia od Olgi Tokarczuk skierowane do Was, Nauczyciele: "Nauczyciele są dla społeczeństw trampoliną do lepszego jutra. Kiedy są pełni pasji i energii, dostrzegą talenty w uczniach, będą ich wspierać i ciągnąć w górę, a wtedy może narodzić się siła, która pchnie świat do przodu. Jeśli natomiast ich zapał zostanie stłumiony brakiem wsparcia i szacunku, kiedy ich pasja wypali się przez nieprzystające do stresu i odpowiedzialności zarobki, przyszłość namaluje się w ciemnych barwach. Nauczyciele, trzymajcie się!"

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 10:05:44

  Nauczyciele to zwykłe k...

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 10:16:36

  Apeluję do rodziców. Jak tylko ten strajk się zakończy i nauczyciele wrócą do pracy to wtedy my rodzice rozpoczniemy wielki ogólnopolski strajk i nie będziemy puszczać dzieci do szkoły. Będzie to strajk bezterminowy. Jeśli wtedy jakiś nauczyciel nie da promocji mojemu dziecku z powodu nieobecności w szkole to osobiście udam się do takiego nauczyciela i mu przy....

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 10:18:53

  Nie strasz że dzieci będą się uczyć w wakacje bo to nie jest prawdą.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 10:31:09

  Właśnie że będą się uczyć w wakacje i odrabiać zaległości bo ynteligencja sobie strajk wymyśliła.

 • gość 2019-04-09 10:38:11

  Po co wysyłać dzieci do szkoły? Można edukować w domu i wysyłać tylko na egzaminy. Nikt nikomu nie broni. Uczeń nie będzie uczył się i słuchał nauczyciela, o którym się tak pięknie w domu wypowiadacie. Ale pamiętajcie, potem też z takim samym szacunkiem potraktuje swoich rodziców, jak oni jego nauczyciela.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 11:04:51


  Rząd chce z nas zrobić Państwo ciemnych ludzi,niedouczonych, głupków do roboty!!! Chce zniszczyć szkolnictwo i doszczętnie zdegradować nauczycieli

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 11:05:35

  Jutro nasi nauczyciele zdadzą egzamin

 • gość 2019-04-09 11:11:58

  Zdadzą, jeśli egzaminy się nie odbędą. Jeśli jednak odbędą się, rząd zniszczy oświatę dokumentnie. Bogaci i tak wyślą swoje dzieci do szkół zagranicznych, reszta będzie tanią siłą roboczą.

 • gość 2019-04-09 11:24:06

  Strajk byłby zrozumiały, gdyby dotyczył na przykład biurokracji w szkole. Ale on wciąż dotyczy tylko tysiąca złotych dla każdego nauczyciela. Potem można kolejną grupę zawodową omamić podwyżką tysiąca złotych, następnie jeszcze kolejną, bo dlaczego nie mogą więcej np zarabiać strażacy, elektrycy, piekarze....
  A później przyjdzie towarzystwo Grzegorza i pokaże jak można zaspokoić ludzkie potrzeby. Kilka lat temu wypróbowali to na górnikach, strzelając do nich...

 • gość 2019-04-09 11:25:04

  Niech strajkują tylko z wakacji niech nie robią roku szkolnego, bo już tak się mówi że wakacje zostaną skrócone o liczbę dni strajku. Moje dzieci będą mieć wakacje tak jak są zaplanowane, nie będę marnował wakacji dzieciom przez jakieś strajki.

 • gość 2019-04-09 11:25:16

  "Rząd chce z nas zrobić Państwo ciemnych ludzi,niedouczonych, głupków do roboty!!! Chce zniszczyć szkolnictwo i doszczętnie zdegradować nauczycieli ...". No to pojechałeś, to nie rząd robi z nauczycieli głupków. Niech sam przewodniczący ZNP powie o co mu chodzi i dlaczego wpycha w spór cały związek. On, i wszyscy przewodniczący ZNP z wierchuszki, będą mieć zapłacone za czas strajku, natomiast wepchnęli "ciemny naród nauczycielski" w strajkowanie, gdzie koszty poniosą zwykli nauczyciele. A poza tym, dotarły do mnie informacje o naciskach w naszych szkołach zambrowskich. Nie wszyscy chcieli strajkować, ale nacisk całego grona zmusił ich. Słabsi ulegli. Niektórzy uciekli na zwolnienia lekarskie, też są za to napiętnowani. Chodzi o pieniądze, ale czy inicjatorzy strajku pomyśleli o rodzinach strajkujących, że odbierają im wynagrodzenie? Są inne formy nacisku, zawsze można rozmawiać. Ale prawda jest taka, że totalna opozycja się wyczerpała, więc, aby dalej siać zamęt sięgają po różne grupy zawodowe. A pan Broniarz to zwykły polityczny chuligan, układowy człowiek, i nie żaden szanowany związkowiec. Za zniszczenie opinii o pedagogach powinien na długie lata zapaść w niebyt.

 • gość 2019-04-09 11:30:11

  Wyczytane na Twitterze, z czym się zgadzam: Żadna podwyżka płac w sferze budżetowej nie poprawi jakości pracy „urzędnika”. Bez konkurencji nie ma tej poprawy. Jak się da 500 zł podwyżki pani w ZUSie, nie będzie milsza, tak samo jak się da 1000 nauczycielowi nie będzie bardziej kreatywny i oddany uczniom. Tylko konkurencja.

 • gość 2019-04-09 11:37:08

  Wszystko zostało zaplanowane, sa instrukcje lewaków, jak obalić rząd. Nauczyciele zostali wmanewrowani w te zamieszanie. Bartosz Kramek serdecznie pozdrawia wszystkich zgromadzonych

 • gość 2019-04-09 11:38:51

  Wylicza 16 punktów, które mają sparaliżować państwo i „wyłączyć rząd” z instrukcji Kramka, podaję 3:
  1. Mimo wszelkich różnic - konieczna jest ścisła współpraca i koordynacja szeroko rozumianych środowisk opozycyjnych i obywatelskich, którzy stworzą wspólną strukturę służącą podejmowaniu kluczowych decyzji i wyłonią spośród siebie oficjalną reprezentację. Na Majdanie taką platformą była po części Rada Majdanu i Sztab Sprzeciwu Narodowego. U nas może to być Front Demokratyczny, w ramach którego zostaną powołane odpowiednie, tematyczne zespoły zadaniowe odpowiedzialne za realizację działań w poniższych sferach.

  2. Skuteczność wymaga zmobilizowania szerokich mas społecznych, a - zanim to nastąpi - wielu środowisk, których opór może sparaliżować funkcjonowanie państwa; wymaga to rozmów prowadzonych przez opozycję i czołowych działaczy społecznych z centralami związków zawodowych (w szczególności ZNP) i przedstawicielami biznesu (Polska Rada Biznesu, Business Centre Club, Konfederacja Lewiatan).

  3. Strajk generalny nauczycieli, czy też - w przypadku formalnie nie mogących strajkować sędziów sądów powszechnych i administracyjnych - szeroko zakrojony protest w formie przerw w pracy i powstrzymania się od wykonywania czynności służbowych. Powinno to wywołać poważne i szerokie zaniepokojenie społeczne, którego władze nie będą mogły ignorować; to już nie będzie walka o sądy, to będzie walka o Polskę.

 • gość 2019-04-09 11:59:22

  niech strajkuja w wakacje, tyle wolnego maja i narzekaja, niech ida do laskowca to zobacza co to prawdziwa praca

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 12:06:18

  Głupi rodzice to i głupie dzieci... tak narzekacie na korepetycje, jesteście tak tępi zeby dziecku pomoc przyswoić materiał z podstawówki... brawo ogarnięci z Was rodzice... jednak to prawda, roszczeniowi rodzice biorący tylko kasę na bachory, nieróbstwo takie ze szok... kiedyś na korepetycje chodzili najsłabsi uczniowie...

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 12:13:27

  Rodzicom gula strzela, bo zamiast wypchnąć dzieciaka do szkoły to muszą się nim zająć... patologia... to wasze dzieci drodzy rodzice, jak nauczyciele tacy źli to wystąpcie o nauczanie domowe i sami kształćcie wasze inteligentne i mądre dzieci... żałosne... krzyczy najgłośniej patologia z programu +500, co o szkole i nauczaniu pojęcia nie ma... tez bym nie chciała uczyć cudzych bahorow za psie pieniądze... niech kończą te podstawówki i idę pracować do Laskowca- bo tylko do tego się nadają

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 12:38:47

  Patologia to cię zrobiła idioto.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 12:48:22

  Do wszystkich którzy potępiają strajk nauczycieli. Trzeba się było uczyć. Po niektórych wpisach ponownie napiszę: trzeba się było uczyć.

 • gość 2019-04-09 13:44:28

  Lepiej pewnie na zasiłku siedzieć i wyciągać łapy po wszelkiej maści "kasa +" za które płacą głównie Ci co pracują w podatkach ,ale lud myśli ,że rząd ma jakieś swoje pieniądze. Rząd niema żadnych swoich pieniędzy , jak daje 100zł , to zabierze Tobie 200zł w podatkach ,cenach paliwa, zusie , akcyzach,kosztach obsługi armii urzędników.
  Tak samo jak "darmowa" służba zdrowia , idziesz na NFZ to traktują jak intruza mimo ,że niemałe kwoty co miesiąc z wypłaty zabierają , zapiszesz się prywatnie od razu inna rozmowa i jakość świadczonych usług , ale przecież komuny nie wytępisz , "darmowe" ma być i już , to czekajmy sobie w kolejeczkach dalej , nie wszyscy doczekają.
  Niech nic nie zabierają i nie dają , a ludzie sami będą wiedzieć co zrobić z ich uczciwie zarobionymi pieniędzmi. Te długi za te rozdawnictwo będą spłacać jeszcze nasze wnuki.
  A za nauczycielami zaraz ruszą kolejni z budżetówki , tylko patrzeć , i będą mieli rację ,bo jak innym się uda wywalczyć, to czemu im nie? , a okres na strajki jest najlepszy czyli wybory. Można zrobić licytację kto da więcej , jak kiedyś w teleturnieju Ibisza. Która partia rozda więcej kasy z naszej kieszeni ta lepsza.

 • gość 2019-04-09 14:20:43

  Patologia była, jest i będzie. Bez względu na tą grupę ludzi trzeba wprowadzać różne programy, projekty i przedsięwzięcia. I w szkole może znaleźć się np patologiczny pracownik czy nawet nauczyciel i co... szkoły nie mają mieć prawa bytu?

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 14:29:25

  Zwolnić stary beton jak im źle jest dużo mlodych nauczycieli co chętnie podejmą prace w szkołach.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 14:45:35

  Czy nauczyciele maja płatne godziny strajku?
  Bo słyszałem ze tylko członkowie związkowi

 • gość 2019-04-09 14:56:27

  W strajku nauczycieli wcale NIE chodzi o pieniadze, zadania 1000zl to jedynie pretekst. Od samego poczatku bylo wiadomo, ze nikt nie wylozy 17 mld zl na podwyzki. Kwota 1000 zl zostala specjalnie przedstawiona aby sparalizowac szkoly i nie odbyly sie egzaminy. To celowa akcja obalenia rzadu. Nie wazne jaka propozycje zlozy rzad, ZNP i tak jej nie przyjmie. ZNP zawsze wspieral KOD i PO, obecnie KE. Przewodniczacy ZNP aktywnie uczestniczyl w manifestacjach KOD-u czy osobiscie bral udzial w konwencjach PO. Na dzien dzisiejszy w wiekszosci strajkujacych szkol egzaminy sie odbeda z udzialem emerytowanych nauczycieli i pracownikow akademickich. ZNP juz straszy, ze tych egzaminow nie zaakceptuje. ZNP ma gdzies uczniow i tak naprawde samych nauczycieli. Chodzi tylko o obalenie rzadu.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 15:24:59

  Nie mają płacone.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 15:27:06

  Dac podwyżkę.
  Zlikwidować kartę nauczyciela.
  Jak nauczyciel ma wywalone to niech ponosi konsekwencje złej pracy łącznie z dyscyplinarką.
  W sp4 podobno niektórzy nauczyciele i to klas 1-3! przychodzą do pracy na rauszu...

 • gość 2019-04-09 15:30:40

  Kojarzone z konkretnymi partiami politycznymi. OPZZ, w tym także ZNP, z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, a „Solidarność” z prawicą: niegdyś z AWS, teraz z Prawem i Sprawiedliwością.

  Dziś SLD – z całym szacunkiem dla tej partii – znaczy niewiele. Dzięki temu OPZZ i ZNP wybiły się na niepodległość. Dlatego PiS zmienił opowieść. Oskarża ZNP i prezesa Sławomira Broniarza o sprzyjanie opozycji i maszerowanie na demonstracjach Komitetu Obrony Demokracji. Chodzi o udowodnienie, że strajk nie jest w obronie interesów nauczycieli, ale jest antyrządową akcją inspirowaną przez Platformę Obywatelską.

  Ta opowieść nijak ma się do rzeczywistości. Za rządów PO-PSL Broniarz szykował strajk nauczycieli w sprawie podwyżek już w 2008 r. Protestował też przeciwko przeprowadzanym wówczas zmianom w nauczycielskich emeryturach. Związek był też w ostrym sporze z ostatnią minister edukacji w rządzie PO-PSL Joanną Kluzik-Rostkowską.

 • gość 2019-04-09 15:32:59

  jeden "b dobry polonista" w pewnym ogólniaku też strajkuje?
  bo jak tak to wstydu nie ma ,dawno powinien przestać uczyć.
  chore to wszystko ,że tez nauczyciele nie wiedzą że karta nauczyciela chroni zwłaszcza nieudaczników

 • gość 2019-04-09 15:34:47

  Czemu żeście tak się nie oburzali jak 500 plus rozdawali.

 • gość 2019-04-09 15:36:36

  racja to przecież nasze pieniądze z podatków a teraz na krowy i świnie będziemy łożyć

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 15:45:29

  Liberałowie, komuniści (czyli Koalicja Europejska) razem z Broniarzem chcą nam zrobić NOCNĄ ZMIANĘ 2. Pamiętajcie też przy urnie wyborczej o tym kto głosował za ACTA 2 czyli za cenzurą w Internecie. Jeśli wybory wygra Koalicja Europejska to wprowadzą cenzurę w Internecie a jeśli to zrobią a zrobią bo nie mam żadnych wątpliwości że tak się stanie to wtedy nas już niema, zrobią z nami co chcą i nic nie będziemy mogli już zrobić.

 • gość 2019-04-09 16:03:35

  komu ty wodę z mózgu robisz z tym ACTA , ciemniaków tu szukasz trolu

 • gość 2019-04-09 16:05:32

  argumentów mu brakło a przy urnie nie zapomnimy na kogo zagłosować

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 16:10:10

  Na pewno nie zacheci mnie to do zagłosowania na PIS.
  Jak podają wszelkie badania, na tę partię głosują wyborcy głównie z wykształceniem podstawowym o średnim.
  Stąd taką niechęć do nauczycieli.

  Popieram strajk nauczycieli, ale niektórych z nich pozbyłbym się z pracy natychmiast. Jak wspomniana pani od angielskiego czy pan od polskiego z ogólniaka.

 • gość 2019-04-09 16:46:07

  DO gosc z 15:30:40 Powinnienes dodac, ze to cytat z p.Wielowiejskiej, stajacej e obronie broniarza z ZNP w Gazety Wyborczej a nie twoje przemyslenia. Rozumiem, ze podzielasz ta opinie. Szkoda, ze nie znasz lub nie pamietasz jak bylo naprawde. Zadaj p.redaktor proste pytania: Broniarz jest przewodniczacym ZNP od 25 lat, jakie zmiany w oswiacie przeprowadzil za ten okres czasu? Dlaczego zaniechal jakichkolwiek reform za rzadow PO-PSL? Dlaczego aktywnie wspieral i wspiera KOD i PO? Dlaczego aktywnie wprowadza ideologie gender do polskich szkol?
  Jesli nikt z GW ci nie odpowie, napisz tu prosze a odpowiem ci na te pytania
  zacznij sam myslec a nie powielasz to co inni napisali. Wstyd!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 16:47:31

  "Liberałowie, komuniści (czyli Koalicja Europejska) razem z Broniarzem chcą nam zrobić NOCNĄ ZMIANĘ 2. Pamiętajcie też przy urnie wyborczej o tym kto głosował za ACTA 2 czyli za cenzurą w Internecie. Jeśli wybory wygra Koalicja Europejska to wprowadzą cenzurę w Internecie a jeśli to zrobią a zrobią bo nie mam żadnych wątpliwości że tak się stanie to wtedy nas już niema, zrobią z nami co chcą i nic nie będziemy mogli już zrobić."

  Co ty bredzisz człowieku?
  To teraz nie wolno zgłosić przestępstwa polegającego na niezapłaceniu faktury, bo z człowieka zrobią przestępcę. Taka to swoboda teraz panuje.

 • gość 2019-04-09 16:49:29

  Szok, XXI wiek, a ludzie dalej myślą, że nauczyciele mają wolne wakacje, a pracę zostawiają wraz z wyjściem z budynku szkoły. Ta praca, a raczej kolejna, wtedy się zaczyna. Myślicie, że lekcje wyczarowują się same? Sprawdziany też się same sprawdzają? Można wymieniać dalej. Zawód przesiąknięty biurokracją, a do tego pełen roszczeniowych rodziców, którzy w momencie strajku ogarnęli, że mają dzieci i nie mają pojęcia jak im zapełnić czas.

 • gość 2019-04-09 18:42:46

  Zawód nauczeciela i tak jest u nas przeceniany i za wysoko opłacany
  Skoro jeden z drugim debilem nauczycielem uczy tylko jednego wystukanego na pale przedmiotu a dzieciak musi przyjac tych wypocin nauczycielskich od kazdego debila z każdego przedmiotu i jeszcze sie tego nauczyc na tzw blache to gratulacje
  A potem sa korepetycje ...za kase bez podatku tylko do raczki ...
  Oj wy nauczyciele ...zle macie ...
  Przypilnuje was z tymi korepetycjami
  Kazdy nauczyciel w tym miescie to odczuje ....obiecuje wam to podatkowi oszusci

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 19:00:17

  Bo to tak zwani „odpowiedzialni rodzice są”... strajk zapowiadany od stycznia a oni sie w porę obudzili ... nikt sie teraz dziećmi nie interesuje, widać to po tych biednych dzieciach, nastolatkach...

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 19:04:05

  „Zawód nauczeciela i tak jest u nas przeceniany i za wysoko opłacany
  Skoro jeden z drugim debilem nauczycielem uczy tylko jednego wystukanego na pale przedmiotu a dzieciak musi przyjac tych wypocin nauczycielskich od kazdego debila z każdego przedmiotu i jeszcze sie tego nauczyc na tzw blache to gratulacje
  A potem sa korepetycje ...za kase bez podatku tylko do raczki ...
  Oj wy nauczyciele ...zle macie ...
  Przypilnuje was z tymi korepetycjami
  Kazdy nauczyciel w tym miescie to odczuje ....obiecuje wam to podatkowi oszusci”

  Maść na ból tylka polecam, bo żółć wylewa sie totalnie... PiS sie cieszy, znów skłóca Polaków ;)

  A ty autorze na pewno wszystko zgodnie z prawem... w zambrowie nikt na rachunek i fakturę nie daje... ostatnio w urzędzie Pan wydał mi paragon poczuć schował do kieszeni ;) brawo ! Juz niedługo nasze Państwo wprowadzi nowy podatek katastralny, kasy fiskalne online, split-payment i będziecie wy drodzy obywatele kwiczeć i liczyć od 1 do 1... zobozenie społeczeństwa nadchodzi...

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 19:39:53

  Rozwydrzone towarzystwo dzieci, rodziców i nauczycieli.
  Dzieciom się nie chce chcieć.
  Rodzicom się wszystko należy.
  A nauczycielom jest wszystko jedno, odpękać 4 godziny i spadać do domu.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 19:52:00

  Niektórzy strajkujących nauczyciele poszli do lekarzy po zwolnienia lekarskie i za czs strajku będą mieli zapłacone

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 21:23:38

  "Do wszystkich którzy potępiają strajk nauczycieli. Trzeba się było uczyć. Po niektórych wpisach ponownie napiszę: trzeba się było uczyć."

  Tak jak pani Kasia - nauczycielka która nie zdawała z klasy do klasy?
  Żeby potem zostać nauczycielem i żądać podwyżki?

 • Gość - niezalogowany 2019-04-09 21:38:15

  "Niektórzy strajkujących nauczyciele poszli do lekarzy po zwolnienia lekarskie i za czs strajku będą mieli zapłacone"

  A tacy uczciwi i prawi.

 • Wyszło szydło z wora - niezalogowany 2019-04-09 22:01:40

  "Edward, mąż Beata Szydło do strajku nie przystąpił, chociaż pozostali nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Oświęcimiu strajkują.
  Ale prawdopobnie nie na znak solidarności z żoną, tylko ze względu na fakt, że Edward nie jest typowym nauczycielem, który zarabia 2-3 tysięcy złotych.
  Edward dorabia jako dyrektor Społecznej Szkoły Zarządzania i Handlu w Oświęcimiu. Przez lata zarządza projektami finansowanymi z #UniaEuropejska, których wartość wynosi ok. 30 milionów złotych. Jeśli tylko zarobił kilka procent, to domowy budżet Szydłów mógł zwiększyć się nawet o MILION złotych. Ale szczegółów się nie dowiemy- bo małżonkowie mają rozdzielność majątkowa.
  A poza tym na pewno „te pieniądze im się należały”

 • gość 2019-04-09 22:03:18

  Do tzw ,,biednych'' i mało zarabiających nauczycieli -- z niewolnika nie ma pracownika w Dyskoncie są przyjęcia 3/4 etatu po 10 godzin dziennie za 2300zł brutto DO DZIEŁA

 • gość 2019-04-10 10:52:08

  Miejskie Gimnazjum nie strajkuje.Brawo nauczyciele i Panie Dyrektorze

 • gość 2019-04-10 12:01:15

  Gimnazjum nie strajkuje głąbie, bo jego nauczyciele są pozatrudniani w innych szkołach i tam przystępują do strajku !

 • Gość - niezalogowany 2019-04-10 14:34:00

  Ta ostatnia wypowiedź to na pewno na nauczycielki - "ty głąbie " lubią właśnie tak się zwracać do uczniów.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-10 17:28:51

  Ciekawe co będą robić w weekend i święta? Zawieszą strajk, czy będą konsekwetni w swoich działaniach.

 • gość 2019-04-10 19:20:45

  Mam pytanie czy pewien polonista g strajkuje czy już się spakował ?
  Jeśli dalej będzie uczył w liceum to ja proszę niech nie uczy mojego dziecka.

 • gość 2019-04-10 19:21:26

  Mam pytanie czy pewien polonista g strajkuje czy już się spakował ?
  Jeśli dalej będzie uczył w liceum to ja proszę niech nie uczy mojego dziecka.

 • gość 2019-04-10 23:37:15

  Strajk dotyczy też prywatnych korepetycji??

 • gość 2019-04-11 06:35:41

  To i tak ma Pan szczęście, że tylko jednego nauczyciela nie akceptuje jako osoby godnej uczyć Pańskie dziecko:/ ................. Wielu rodziców wyraża podobne opinie, jak taki ktoś - ten czy tamten (nie mówię o tym, którego Pan szkaluje, bo szkalowanie uważam za coś wyjątkowo podłego) może w ogóle uczyć..... Wielu nie życzy sobie, by jego dziecko zadawało się z tym czy tamtym towarzystwem..... Desperacji związanych z własnymi dziećmi jest niemało. Ale może pozwólmy dzieciom mieć własną wolę i własne życzenia? I jeśli dziecko także nie życzy sobie być uczone przez jakiegoś belfra, którego nie lubi i nienawidzi - to postarajmy się temu dziecku wytłumaczyć - że taki ktoś w jego doświadczeniu też jest ważny. Takich ludzi - niestety - w dorosłym późniejszym życiu - nie unikniemy! więc już od najmłodszych lat musimy się nauczyć z tym żyć. Chyba nikt nie chce, by jego dziecko wyrosło na jakieś indywiduum wyizolowane społecznie, nie umiejące sobie poradzić wśród ludzi, często stokrotnie gorszych i okrutniejszych od najbardziej znienawidzonego nauczyciela! Ale jeśli dziecko jest męczone psychiczne przez jakiegoś psychopatycznego osobnika - to zostawić tego tak nie można. Trzeba coś zrobić! Przecież coraz więcej dzieci psychicznie sobie nie radzi z tymi torturami, jakim jest poddawane!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-11 07:41:36

  Akurat ten polonista to już 20 lat temu sobie gazety czytał na lekcjach. Tak przejmował się i przejmuje nadal swoimi obowiązkami zawodowymi.
  I żaden dyrektor czy dyrektorka NOC nie mogła z tym zrobić.
  To fantastyczna karta nauczyciela powoduje to, że nauczyciel robi sobie co chce.

 • gość 2019-04-11 08:16:12

  Może miał dziurkę w gazecie i podglądał, czy uczniowie pracują? Zawsze tak było, że uczniowie opowiadają o nauczycielach cuda-niewidy! I wzajemnie - nauczyciele mają też pod dostatkiem opowiastek o uczniach. Podłoża niechęci tkwią gdzieś głębiej. A teraz jest dobry moment, by tę głębię uzewnętrzniać. Ja miałam akurat w Zambrowie przed laty nauczycieli takich, których lubiłam i szanowałam! I nie mam żadnych uprzedzeń ani jakichś głębokich blizn spowodowanych niechęcią do kogokolwiek. Jeśli już - to bardziej "denerwowało" mnie tworzenie się grupek uczniów płci męskiej zachowujących się z wyniosłością wobec innych i wplątujących w te swoje manewry oraz mniemania bycia nie tyle elitą, co pewnego rodzaju osobami "wybranymi" - wręcz narodem wybranym! - dziewczyny podatne na ich względy.... Ale to było dawno, dzisiaj pewnie inne miałabym spojrzenie na tego typu zjawiska :)

 • gość 2019-04-11 09:01:33

  ... miałabym raczej pogląd, że to ci narcystyczni mężczyźni dali się wplątać w gierki stosowane przez kobiety .... a finał tego "wplątania" bywa różny .... Najczęściej polega na machnięciu ręką w stylu - a rób sobie co chcesz, kobieto, puchu marny! zaś sam wybraniec losu pogrąży się jak nie w drzemce, to w pracy :)))) Oby tylko nie w jakichś niszczących go nałogach! do których ma pociąg, a w przypadku konfliktu z partnerką - ma okazję zrzucić na nią winę za swoje słabości !

 • Gość - niezalogowany 2019-04-11 17:33:33

  Mam pytanie, czy wuefiarze szkolą za kasę na basenie?
  Tam nie strajkują?

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Opel Vectra C

Sprzedam Opla Vectrę C 2.2 GTS 2002r ważne OC i BT, nie odpala. Więcej info pod nr tel 508554392 - nie odpowiadam na smsy


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Kanapa + 2 fotele

Sprzedam komfortową kanapę rozkładaną (z pojemnikiem na pościel) z dwoma wygodnymi fotelami w dobrym stanie. Cena do uzgodnienia. Po zakupieniu..


Kupujemy samochody,my płacimy

kup aut za gotówkę,witamy w legalnej firmie która kupuje samochody w dobrych stanach w przedziale cenowym od 1000zł do 20000zł.Kupujemy także auta..


Franczyzobiorca sklepu Żabka.

Zacznij prowadzić własny biznes z Żabką! Współpraca oparta na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Nasza oferta franczyzowa..


Rozbiórki, wyburzenia wzamian

Rozbiórki, wyburzenia wzamian za materiał betonowy tel. 694 131 501


KOMINKI KOMPLEKSOWO

*Sprzedaż i montaż wkładów kominkowych *W ofercie także biokominki i kominki elektryczne-idealne rozwiązanie do mieszkań w bloku i pomieszczeń bez..


Warsztat samochodowy

W ofercie warsztatu mamy: - konserwacja progów i podwozi - naprawa ram w autach terenowych - spawanie konstrukcji pod wciągarki do aut terenowych..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


SPRAWDŹ DATĘ BADANIA NA

Stacja Kontroli Opryskiwaczy Haprol, zaprasza na badanie kontrolne opryskiwacza polowego, przypominamy, że badania ważne są trzy lata. Badania..


LAND STAL- AGREGATY

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU MASZYN ROLNICZYCH FIRMY LAND STAL JESTEŚMY JEDYNYM DYSTRYBUTOREM NA OKOLICĘ, LAND STAL OFERUJE: -AGREGATY UPRAWOWO..


Lokal usługowo handlowy

Lokal usługowo handlowy Powierzchnia 110m2.Możliwość podziału na dwa lokale po 55m2.Wszystkie media. Centralne ogrzewanie z ciepłowni..


Zatrudnię

Przyjmę osobę na stanowisko kierowcy. Wymagana kat. B Praca na terenie Polski Wolne weekendy


SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY I

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za: - obsługę klienta w oddziale - nawiązywanie i utrzymywanie z klientami długotrwałych..


Audi A4 B8

Audi a4 b8 2009r. 2.0 TDI 143km. Wiecej informacji telefonicznie.500.852.652.


Peugeot 208 1.4 HDI * Duża

Opis: Sprzedam Peugeot 208 1.4 HDI z 2015 roku. Auto zarejestrowane z aktualne OC i PT. Świeżo po wymianie oleju, filtrów oraz klocków hamulcowych...


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Parametry ekogroszku: - wartość opałowa 26 MJ/kg - zawartość popiołu do 5% - zawartość siarki ok 0,5% - uziarnienie 5-25 mm Pakowane w worki 25kg*40..


Rover 75 2.0 full opcja

Sprzedam Rovera 75 2.0 diesel full opcja. Auto z 2002 roku w bardzo dobrym stanie, 2 komplety kół aluminiowych. Więcej info pod nr tel 798012310


Zapewnię wsparcie w dyskretnej

Hej. Fajnie, że odwiedziłaś moje ogłoszenie. Mam parę pytań do Ciebie. Czy mimo męża, chłopaka, rodziny czujesz się samotna, niedoceniana, mało..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Skoda Fabia 2006r. 1.4 TDI

Skoda świeżo przeglądzie oraz wymianie oleju silnikowego, filtrów oleju oraz powietrza. Wymieniona została również poduszka silnika na nową...


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Działka rolna 1,98 ha Pstrągi

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: ziałki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów...


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Bramy Wjazdowe do 13 MB w 3

Bramy wjazdowe idealnie dopasowane do ogrodzenia. Bramy przesuwne lub dwuskrzydłowe z naszej oferty to doskonałe rozwiązanie dla posesji prywatnych..


Pomcnik kucharza sushi

Restauracja Ashi Sushi w Zambrowie poszukuje osoby na stanowisko - pomocnik kucharza sushi. Oferujemy atrakcyjne zarobki, ciekawą pracę w młodym i..


OPERATOR MASZYN Greenvit

Firma Greenvit- producent ekstraktów roślinnych poszukuje kandydatów na stanowisko: OPERATOR MASZYN Miejsce pracy: Zambrów Rodzaj pracy: pełny..


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Ekogroszek EXTRA.

Parametry: - wartość opałowa 24-26 MJ/kg - zawartość popiołu do 7% - granulacja 8-25 mm Możliwość transportu HDS lub winda.Warunki transportu do..


Rover 75 2.0 full opcja

Sprzedam Rovera 75 z 2002 roku, dwa komplety kół aluminiowych. Więcej info pod nr tel 798012310


Zaginął pies . Okolica

Zaginął pies . Okolica cmentarza parafii Św. Józefa. Dzieci bardzo tęsknią . Proszę o informację.


Węgiel kamienny orzech

Parametry: -wartość opałowa ok 23-25MJ/kg -granulacja 40-70 mm - zawartość popiołu ok.10% Pakowany w worki 25 kg*40 sztuk na palecie bezzwrotnej...


Działka rolna 7800m2 Nagoszewo

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka rolna o powierzchni 7800m2 położona w Nagoszewie. Użytki oznaczone jako łąki trwałe..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu ROLNIK MIODUSZEWSKI przy ulicy Wiśniowej w Zambrowie. Mamy w ofercie maszyny rolnicze kilkunastu producentów, części do maszyn..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Na kat.B, B+E

M. 39 l Szukam pracy jako kierowca


Regał

Sprzedam regał składający się z pięciu segmentów w dobrym stanie. Cena do uzgodnienia. Po zakupieniu mebli - odbiór własny. Proszę o kontakt tylko..


PRACA NA STAŁE

Zatrudnimy na stałe na stanowisku kasjerka/kelnerka w pizzerii Perfetto w Zambrowie. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod nr. tel. 537 887 222..


Mieszkanie 55,60m2, 3-pokoje,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 55,60m2 położone na I piętrze w bloku przy Alei Wojska Polskiego w..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"