Pożegnanie
Z wielkim smutkiem i żalem społeczność Stowarzyszenia Szansa przyjęła wiadomość o śmierci Jego Ekscelencji arcybiskupa Józefa Michalika.
Dla podopiecznych oraz pracowników Stowarzyszenia „Szansa” w Zambrowie był On nie tylko Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, ale przede wszystkim serdecznym, życzliwym i bliskim ludziom kapłanem. Jako rodowity Zambrowianin i absolwent zambrowskiego liceum zawsze pozostawał związany ze swoim rodzinnym miastem.
Był prawdziwym Przyjacielem naszego Stowarzyszenia, wspierał nas nie tylko duchowo, materialnie ale również poprzez życzliwe słowa, pamięć i zainteresowanie nasza codzienną działalnością.
Z wdzięcznością i wzruszeniem przyjmowaliśmy kierowane do nas świąteczne życzenia oraz słowa otuchy. Były one dla nas niezmiennie świadectwem Jego dobroci, wrażliwości i szacunku dla drugiego człowieka.
Pozostanie w naszej pamięci jako człowiek wielkiego serca, otwarty na potrzeby innych, niosący nadzieję i umacniający w trudnościach.
Rodzinie, Bliskim i Przyjaciołom Jego Ekscelencji księdza arcybiskupa Józefa Michalika składamy wyrazy głębokiego współczucia oraz szczerego żalu . Łączymy się w modlitwie i dobrych wspomnieniach.
Teresa Szumowska
Prezes Stowarzyszenia „Szansa” w Zambrowie
oraz licealna koleżanka ś.p. arcybiskupa Józefa Michalika
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze