:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  4°C lekkie zachmurzenie

Podrobiona odzież zatrzymana na białostockim targowisku

Ponad 860 sztuk odzieży, torebek, portfeli, bielizny i obuwia różnych znanych zagranicznych marek z nielegalnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi, ujawnili na jednym z białostockich targowisk funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z województwa podlaskiego.

 

W trakcie prowadzonych czynności kontrolnych, na terenie jednego z targowisk miejskich w Białymstoku, funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili 863 sztuki podrobionej odzieży, torebek, portfeli, bielizny i obuwia znanych zagranicznych marek z nielegalnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Właścicielką skontrolowanego punktu sprzedaży okazała się obywatelka Białorusi, która wyjaśniła, że „podróbki" kupowała osobiście w Turcji i przywoziła je w paczkach do Polski.

 

- „Przedstawiciel właścicieli zastrzeżonych znaków towarowych złożył wniosek o ściganie i ukaranie kobiety, w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa.” - informuje Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku Radosław Hancewicz.

 

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej, osobie która dokonuje obrotu towarami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Szacunkowa wartość rynkowa zabezpieczonych towarów wyniosła 450 tys. zł.

Podrobiona odzież zatrzymana na białostockim targowisku komentarze opinie

  • gość 2018-10-12 19:56:50

    Treść komentarza...

Dodajesz jako: Zaloguj się