:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  3°C bezchmurnie

Po „Trzeźwym piątku” nietrzeźwy weekend

policja, „Trzeźwym piątku” nietrzeźwy weekend - zdjęcie, fotografia

Podczas minionego weekendu podlascy policjanci zatrzymali 46 sprawców przestępstw, w tym 20 nietrzeźwych kierowców. Niestety niechlubny rekord należy do mieszkańca naszego powiatu.

 

Wprawdzie na drogach województwa podlaskiego weekend minął bez wypadków, jednak policjanci i tak mieli co robić. W ciągu zaledwie dwóch dni interweniowali 854 razy, zatrzymali 21 osób poszukiwanych oraz 46 sprawców przestępstw, w tym 20 nietrzeźwych kierowców.

 

Nietrzeźwym weekendowym rekordzistą okazał się 39-latek z powiatu zambrowskiego. Został on zatrzymany w niedzielę w nocy (po godzinie 1:00 z soboty na niedzielę) w Wygodzie. Mężczyzna kierujący seatem miał 2,35 promila alkoholu w organizmie.

 

Warto dodać, że policjanci zatrzymali mężczyznę po tym, jak dostali anonimowe zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy.

 

W piątek, 5 października funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie, jak i w całym naszym województwie, prowadzili działania prewancyjno - konrtolne pn. „Trzeźwy piątek”. Akcja trwała do późnych godzin wieczornych. W wyznaczonych punktach w naszym powiecie policjanci skontrolowani 311 kierowców, gdzie jeden z nich zdecydował się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Był to 39-letni mieszkaniec gminy Zambrów, który jechał samochodem marki VW mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

 

Tylko do końca sierpnia bieżącego roku pijani kierowcy spowodowali na terenie całego województwa podlaskiego 41 wypadków drogowych, co stanowi 9,1% wszystkich wypadków.


Po „Trzeźwym piątku” nietrzeźwy weekend komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się