:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 14°C
powietrze Dobre
Portal zambrow.org 12/09/2019 20:52

„Nie potrafię wyrazić słowami co czuję. Jak dziękować? Kochani każda nakrętka, każdy grosz z 1% podatku, każde dobre słowo, okruch miłości - to wkład w protezę Eryki. Dzięki Wam kochani mogliśmy ją zakupić. Dziękujemy!” – te słowa czytamy na fanpage’u Eryki Kaczyńskiej, dzielnej i zawsze uśmiechniętej mieszkanki Woli Zambrowskiej.

 

Eryka Kaczyńska przyszła na świat w Szpitalu Bielańskim w Warszawie w październiku 2012 r. W szóstym miesiącu ciąży lekarze zdiagnozowali u dziecka dysplazję kostną kończyn dolnych oraz brak prawej ręki. Szanse na szczęśliwe rozwiązanie ciąży były bardzo małe. Lekarze nie dawali dużych nadziei na przeżycie dziecka. Eryka urodziła się w 39. tygodniu ciąży poprzez cesarskie cięcie. Okazała się silną, a do tego śliczną dziewczynką. Zaraz po narodzinach ważyła zaledwie 1510 g i mierzyła 32 cm. Urodziła się z wadami wrodzonymi narządów ruchu. Nie ma prawej rączki. Zdiagnozowano u niej, wrodzone zwichnięcie stawu łokciowego lewego, ze skróceniem kości łokciowej lewej. Lekarze stwierdzili ponadto wrodzony brak kości udowej i kości podudzia lewego, wrodzony niedorozwój bliższej części kości udowej ze zwichnięciem stawu biodrowego prawego. Poza tym zdiagnozowana została amelia strzałkowa z podwichnięciem w stawie kolanowym i skokowym oraz stopa płasko koślawa wrodzona prawa.

 

Od ubiegłego tygodnia, 6 września Eryka może cieszyć się nową protezą prawej ręki. Przygotowania do tej chwili trwały od kilku miesięcy. Pierwsze wizyty u specjalistów z Otto Bock Polska skupiały się głównie na tym, czy Eryka będzie mogła korzystać z protezy, czy da radę używać mięśni, które pozwolą na poruszanie nową dłonią. W okolicach stawu barkowego podłączane były diody zintegrowane z komputerem, które umożliwiały potwierdzenie, że mięśnie na łopatce będą w stanie poruszyć palcami protezy. Dziewczynka dzielnie znosiła te wszystkie próby. 

 

- „Plany były inne. Myśleliśmy, że będzie wydłużanie nóżek, ale na tę chwilę zostało to zawieszone i nie wiadomo, kiedy będzie możliwe. Dlatego postanowiliśmy jej pomóc w ten sposób. Próbujemy wszystkiego, aby ułatwić jej życie, aby była bardziej samodzielna.” – powiedziała nam Joanna Kaczyńska, mama Eryki.

 

Teraz dziewczynka uczy się protezy, przyzwyczaja się do niej i do jej ciężaru. Proteza ma pomóc Eryce w codziennym życiu. Dzięki niej dziewczynka będzie mogła uściskać czyjąś dłoń, trzymać coś czy chociażby przytrzymać zeszyt, pisząc lewą ręką. Ważną sprawą dla dziecka jest również zachowanie prostej linii kręgosłupa, co można uzyskać poprzez równomiernie obciążenie barków. 

 

Od prawie siedmiu lat rodzice Eryki nie ustają w staraniach o lepsze życie ich córki. Poza tym, że zapewniają jej rozwój wśród rówieśników najpierw w przedszkolu, a od września w szkole podstawowej, to wciąż zbierają środki finansowe, aby jak najbardziej ułatwić córce normalne, codzienne życie. 


Proteza ręki dla Eryczki kosztowała ponad 87 tys. zł, przy czym 4,6 tys. zł pokrył NFZ, a 6,9 tys. zł PCPR. Pozostałe środki pochodzą z konta Fundacji „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”, gdzie trafiają pieniądze z różnych zbiórek organizowanych na rzecz dziewczynki, np. darowizn, 1% podatku, nakrętek, balów, festynów czy bezpośrednich wpłat ludzi o dobrych sercach. 

 

- „Nie potrafię wyrazić słowami co czuję. Jak dziękować? Kochani każda nakrętka, każdy grosz z 1% podatku, każde dobre słowo, okruch miłości - to wkład w protezę Eryki. Dzięki Wam kochani mogliśmy ją zakupić. Dziękujemy!” – te słowa czytamy na fanpage’u Eryki Kaczyńskiej, naszej dzielnej i zawsze uśmiechniętej mieszkanki Woli Zambrowskiej.

 

Przed Eryką jeszcze wiele wyzwań. W tym miesiącu ma do niej trafić nowy wózek inwalidzki, którym będzie mogła sterować jedną ręką. Na razie rozpoczęła naukę w Szkole Podstawowej nr 5 w Zambrowie. Na każdym kroku wspierają ją wspaniali rodzice, siostra, cała rodzina i przyjaciele. Ich pozytywne nastawienie udziela się nie tylko Eryce, ale wszystkim dookoła.

 


Osoby, które chciałyby wspomóc rodziców Eryki dobrowolną wpłatą, mogą dokonać darowizny przelewając pieniądze na konto Fundacji:

FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”
NR KRS 0000037904
Alior Bank S.A.
nr konta: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
tytułem: 25436 ERYKA KACZYŃSKA – DAROWIZNA NA POMOC I OCHRONĘ ZDROWIA

Reklama

Eryka ma nową „rączkę” [video] komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-09-13 09:29:29

  Dla tego pięknego uśmiechu radości w oczach Eryki warto pomagać . Trzymamy kciuki aby Eryka miała w życiu jak najlepiej . Piękna dziewczynka o dużym sercu

 • gość 2019-09-13 11:01:48

  I to są rodzice, którym zależy na tym aby ich dziecko było sprawne i samodzielne. Poruszą góry by zorganizować pomoc, niestety nie każdy niepełnosprawny ma tak sprzyjające rozwojowi otoczenie... Wielkie uznanie dla jej rodziców oraz jej przyjaciół za ich wielkie serca i prawdziwą miłość do dziecka, którzy od młodego jej wieku troszczą się o jej dobro i nie zaniedbują jej w potrzebie. Cieszę się że wspólnie można uczynić wiele by Eryka mogła w przyszłości jakoś funkcjonować, dla tego uśmiechu warto pomagać!

 • gość 2019-09-13 11:29:42

  Eryko! zawsze jesteśmy z Tobą!! to wspaniale widzieć uśmiech na Twojej twarzy. Rodzicom gratuluję determinacji i życzę wytrwałości!
  Wiem, że Eryka zmaga się z barierami architektonicznymi min. w szkole do której zaczęła uczęszczać. Drodzy Rządzący, pomóżcie dostosować szkołę do potrzeb osób z niepełnosprawnością! Dziś uczy się tam Eryka, może jutro Wasze dziecko!!
  Kto chętny??

 • gość 2019-09-13 13:49:19

  Jestem bardzo wzruszona - płaczę. Cudowna dziewczynka, kochający Rodzice. Trzymajcie się wszyscy dzielnie. Wierzę, że wszystko co możliwe uda się dla tego dziecka wykonać. Na pewno przekażę 1 % właśnie na rzecz Eryki. Zachęcę do wpłat moją całą rodzinę.

 • gość 2019-09-13 14:23:18

  Jestem bardzo wzruszona - płaczę. Cudowna dziewczynka, kochający Rodzice. Trzymajcie się wszyscy dzielnie. Wierzę, że wszystko co możliwe uda się dla tego dziecka wykonać. Na pewno przekażę 1 % właśnie na rzecz Eryki. Zachęcę do wpłat moją całą rodzinę.

 • gość 2019-09-13 20:47:14

  kochane dziecko mi również napłynęły łzy ,deklaruje 1% podatku na rzecz Eryki życzę wszystkiego najlepszego pozdrawiam mieszkanka Zambrowa

 • gość 2019-09-14 21:02:08

  Eryczko kochana jestes dzielna zycze ci aby wszystko sie udalo

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Franczyzobiorca sklepu Żabka.

Zacznij prowadzić własny biznes z Żabką! Współpraca oparta na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Nasza oferta franczyzowa..


Sprzedam Volkswagena LT

Sprzedam Volkswagena LT 28 2,5 D z 1999 r. Auto w bardzo dobrym stanie , doinwestowane . Samochód pracował w hurtowni i zaopatrywał apteki w leki ...


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


NOWA CENA !!! Mieszkanie

NA SPRZEDAŻ ROZKŁADOWE, PRZYTULNE MIESZKANIE 54M2 NA OSIEDLU SADOWA. Nieruchomość posiada 2 pokoje, oddzielną kuchnię, łazienkę oraz balkon. Łączna..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Usługi koparka volvo 160

Oferuję usługi koparką kołową volvo 160 - wykopy - niwelacja terenu - młot wyburzeniowy - rozbiórki i wyburzenia budynków w zamian za materiał..


Mieszkanie 4 pokoje, 71 Pułk

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na IV piętrze w bloku przy ul. 71 Pułku Piechoty w..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Meble na wymiar. Kuchnie,

Producent mebli na wymiar Murawski Furniture m.in kuchnie, szafy, garderoby, meble do samodzielnego składania. Odwiedź naszą stronę..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


OPERATOR MASZYN Greenvit

Firma Greenvit- producent ekstraktów roślinnych poszukuje kandydatów na stanowisko: OPERATOR MASZYN Miejsce pracy: Zambrów Rodzaj pracy: pełny..


Węgiel kamienny kostka 640

Posiadamy w sprzedaży węgiel o parametrach -wartość opałowa 24-25 MJ/kg -zawartość popiołu od 6% do 8% Posiadamy samochody samowyładowcze. Warunki..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


NOWA CENA !!! Działka

Mam do sprzedania działkę rekreacyjną ok 300 m2 - działka jest żyzna, równa, posiada podłączenie do wody. Działka zagospodarowana, uprawiana od 10..


Sprzedam wkład bagażnika

Sprzedam styropianowy wkład bagażnika samochodu TIGUAN (bez koła zapasowego)


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Mieszkanie 2-pokojowe, parter,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 36,90m2 położone na parterze w bloku przy 71 Pułku Piechoty. Lokal..


Sprzedam na części motorower

Sprzedam na części zarejestrowany motorower Romet Ogar z silnikiem Jawki. Jeśli chcesz aby młodemu kierowcy leciał zniżki na ubezpieczenie auta to..


Mieszkanie 24,34m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 24,34m2 położone na IV piętrze w bloku przy ul. Grunwaldzkiej w..


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Bardzo dobrej jakości ekogroszek o parametrach: - wartość opałowa 26-28 MJ/kg -siarka 0,50% - popiół do 5%- części lotne >35%. Warunki transportu..


Mieszkanie do wynajęcia

Wynajmę mieszkanie (dwa pokoje) umeblowane. Na ul. Grunwaldzkiej


Sprzedawca - branża budowlana

Hurtownia materiałów budowlanych i wykończeniowych Chemix Sp. z o.o. w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko Sprzedawca Od kandydatów na..


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Sprzedawca stacji Lotos Kołaki

Stacja paliw Lotos w Kołaki Kościelne Gosie Małe 29a od 25.10.2019r. Poszukuję pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca Doświadczenie nie jest..


Kupujemy samochody,my płacimy

Kupujemy samochody w bardzo dobrym stanie, z mniejszymi lub większymi wadami także auta powypadkowe ,od 1000zł do 20000zł.Auta bez..


regały sklepowe

sprzedam regały sklepowe 19sztuk, 215x80x30 wys/szer/gleb/ cena za sztukę 150 zł


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja paliw Lotos w Zambrowie ul.Mazowiecka 2a od 01.11,2019r. Poszukuję pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca Doświadczenie nie jest..


Sprzedam Mieszkanie 72 m2 w

Sprzedam mieszkanie o pow. 72,8 m2 na II piętrze z dużym balkonem w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego. Mieszkanie ładne i czyste, po remoncie. Gotowe..


Naprawa i regeneracja

Borowo - Naprawa i regeneracja alternatorów i rozruszników, Dorota Sasinowska Oferujemy Państwu zakup oraz naprawę alternatorów i rozruszników...


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"