Wychowankowie świetlicy w Szkole Podstawowej nr 4 w Zambrowie mają za sobą miesiąc pełen wrażeń. W kwietniu uczniowie nie tylko rywalizowali w konkursie kulinarnym na zdrowe potrawy, ale także brali udział w akcjach solidarnościowych i wycieczkach przybliżających lokalną historię oraz przyrodę.
Kwiecień w świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie upłynął pod znakiem intensywnej nauki poprzez zabawę. Uczniowie realizowali cykle tematyczne poświęcone zdrowemu odżywianiu, ekologii oraz nadchodzącym świętom majowym.
Jednym z najważniejszych wydarzeń był konkurs kulinarny „Jemy zdrowo i kolorowo”, który odbył się 16 kwietnia w stołówce szkolnej. W rywalizacji wzięły udział dwuosobowe zespoły z klas I-III. Pierwszoklasiści przygotowywali zdrowe kanapki, uczniowie klas drugich przyrządzali koktajle, a trzecioklasiści wykazali się umiejętnościami przy robieniu sałatek. Komisja oceniała estetykę, dobór produktów oraz pomysłowość. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez świetlicę.
W ramach edukacji zdrowotnej placówkę odwiedziła pielęgniarka szkolna Marianna Rytelewska. Zorganizowano również zajęcia dla sześciolatków z Miejskiego Przedszkola nr 4 pod hasłem „Owoce i warzywa”, realizowane w ramach programu adaptacyjnego „Przedszkolak w szkole”.
Uczniowie aktywnie korzystali z pogody, biorąc udział w spacerach i wycieczkach. Z okazji Dnia Ziemi dzieci podziwiały przyrodę w „Księżym Lasku”, natomiast w ramach przygotowań do świąt majowych odwiedziły miejskie pomniki poległych żołnierzy oraz Miejską Bibliotekę Publiczną.
W kalendarzu świetlicowych wydarzeń nie zabrakło akcentów społecznych. 22 kwietnia szkoła zaświeciła się na niebiesko – uczniowie ubrali się w ten kolor na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu.
Ponadto w świetlicy obchodzono Światowy Dzień Zdrowia, Dzień Ziemi oraz Dzień Koni.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze