:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  4°C bezchmurnie

Zambrowianie powitali nowego proboszcza parafii Trójcy Przenajświętszej [foto]

Od 1 lipca proboszczem parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie mianowany został ksiądz kanonik Zbigniew Choromański. Wczoraj odbyło się jego oficjalne uroczyste powitanie.

 

Uroczyste powitanie nowego proboszcza parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie i zarazem dziekana zambrowskiego księdza kanonika Zbigniewa Choromańskiego odbyło się wczoraj, 15 lipca podczas mszy świętej o godzinie 18:00.

Na uroczystość przybyli biskup pomocniczy Tadeusz Bronakowski, księża okolicznych parafii, przedstawiciele lokalnych i wojewódzkich władz samorządowych, parafianie oraz licznie zgromadzeni goście. W powitaniu udział wzięła także Trzecia Zambrowska Drużyna Harcerska „Grota” pod opieką księdza Kamila Nowaka.

Na początku ks. bp Tadeusz Bronakowski wręczył nowo mianowanemu proboszczowi klucze do kościoła. Następnie był moment na słowa powitania i życzenia od reprezentantów samorządów oraz grup i wspólnot parafialnych. Potwierdzeniem przejęcia parafii przez księdza kanonika Zbigniewa Choromańskiego było podpisanie umowy przez nowego proboszcza, jak i księdza biskupa Tadeusza Bronakowskiego.

Na zakończenie nabożeństwa głos zabrał ksiądz proboszcz Zbigniew Choromański, który opowiedział zgromadzonym swoje początki w parafii Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie. Wspomniał posługę i naukę u ówczesnego księdza proboszcza Henryka Kulbata, przyjęcie sakramentu bierzmowania i święceń kapłańskich w tej parafii oraz ostateczny powrót do swoich. Ksiądz proboszcz złożył podziękowania m.in. ks. prał. Jerzemu Samselowi, jednocześnie prosząc wszystkich zgromadzonych o modlitwę w jego intencji. Słowa wdzięczności skierował również do ks. Jacka Kotowskiego i księży z parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie, którzy pomogli mu w przygotowaniach do posługi w zambrowskiej farze.


Zambrowianie powitali nowego proboszcza parafii Trójcy Przenajświętszej [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się