:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 10°C
powietrze B. dobre
Miejskie Przedszkole Nr 5 w Zambrowie wjazd
Portal zambrow.org 04/04/2019 10:19

Czytelnicy alarmują, że zambrowskie przedszkole i żłobek, które działają w wyremontowanym budynku przy ul. Obrońców Zambrowa, skutecznie odgradzają się od rodziców. Natomiast dyrekcja jednej z placówek broni decyzji i tłumaczy ją bezpieczeństwem dzieci oraz ochroną przeciwpożarową.

 

Chodzi o zamknięcie dla rodziców wjazdu na teren Miejskiego Przedszkola Nr 5 oraz Żłobka Miejskiego w Zambrowie, które funkcjonują w budynku przy ul. Obrońców Zambrowa. Wcześniej rodzice, przywożąc i odbierając swoje pociechy, chętnie korzystali z drogi wewnętrznej, biegnącej wzdłuż tego obiektu. Od 1 kwietnia takiej możliwości już nie ma.

 

Spora część rodziców jest mocno niezadowolona z takiej decyzji, o czym informują w mailach do naszej redakcji. Ich zdaniem zamknięcie wjazdu uniemożliwia bezpieczne przywiezienie i zabranie dzieci z przedszkola i żłobka.

 

- „Nie zgadzam się z tym zakazem, ponieważ uniemożliwi on całkowicie bezpieczne dostarczenie dziecka do przedszkola. Poza tym teren, na którym jest postawione przedszkole, obejmuje spory plac przed wejściem do budynku, jak i z tylu budynku. Teraz, chcąc dostarczyć dziecko bezpiecznie do przedszkola, trzeba zająć jeden pas drogi publicznej, żeby móc tego dokonać. Parking od strony ulicy Obrońców Zambrowa jest stanowczo za mały, aby pomieścić wszystkich rodziców odwożących swoje pociechy do przedszkola. Proszę o interwencję w tej sprawie, bo decyzje podejmowane na „górze” uderzają w bezpieczeństwo małych obywateli. Przy otwarciu przedszkola zapewniał nas pan burmistrz, że będzie można bezpiecznie wjechać i dostarczyć dziecko do przedszkola. I teraz są właśnie tego efekty?! Zakaz.” - napisał do nas jeden z rodziców.
 

Dyrektor Żłobka Miejskiego w Zambrowie Elżbieta Perkowska fakt, że wjazd na teren placówek został skutecznie zamknięty, tłumaczy dobrem dzieci oraz tym, że ciąg z kostki biegnący wzdłuż budynku stanowi drogę przeciwpożarową i zgodnie z przepisami nie może być zastawiany przez żadne pojazdy.

 

- „To jest droga przeciwpożarowa. Decyzja została podjęta przez urzędników, przez rzeczoznawcę, przez pana od BHP, przez policję i wszystkie organy. Wszystko ze względu na bezpieczeństwo. Ta droga musi być zawsze przejezdna.” - powiedziała nam dyrektor Żłobka Miejskiego w Zambrowie Elżbieta Perkowska.

 

Faktem jest, że rodzice jeździli po zamkniętej obecnie drodze z różną prędkością. Należy przy tym pamiętać, że między samochodami chodziły też dzieci, które były wysadzane przed placówką. Jak mówi dyrektor Perkowska, do tego rozjeżdżano i niszczono trawniki.

 

Jak udało nam się dowiedzieć, znaczący wpływ na decyzję o zamknięciu drogi miał także niebezpieczny incydent, do którego doszło 5 marca przy wejściu do żłobka. Wówczas silne podmuchy wiatru przewróciły rosnące obok drzewo, którego gałęzie nieco uszkodziły zaparkowany przy drodze samochód. Zdjęcia z tego zdarzenia można zobaczyć TUTAJ.

 

Warto dodać, że dla rodziców zamknięto nie tylko drogę wewnętrzną, ale także plac z kostki znajdujący się przy boiskach „Orlik”. Tam swoje pojazdy mogą parkować jedynie pracownicy i obsługa przedszkola i żłobka. To również budzi niezadowolenie wielu rodziców, bowiem w obecnej sytuacji pozostają im dwa wyjścia dotyczące przywożenia i odwożenia swoich dzieci. Jak mówi dyrektor żłobka, rodzice mogą korzystać z parkingu znajdującego się przed budynkiem przy ul. Obrońców Zambrowa lub pozostawiać swoje pojazdy wzdłuż ulicy Armii Krajowej.

 

- „Cofając z parkingu na Obrońców Zambrowa jest tak niebezpieczne, że nie daj Boże jakaś gapa nie zauważy wyjeżdżającego od razu „wali” w tył auta, gdzie siedzi dziecko w foteliku.” - pisze jedna z mam.

 

- „Niby mają na uwadze bezpieczeństwo dzieci, a one w przeciągu sekundy mogą znaleźć się na drodze głównej, zresztą bardzo ruchliwej, w szczególności jeżeli ktoś ma dwójkę czy trójkę dzieci i musi ich po kolei wysadzić z samochodu.” - uważa z kolei inna mama.

 

Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, po rozmowach z burmistrzem nie wykluczone, że wkrótce organizacja ruchu przy przedszkolu i żłobku wróci do normy. W planach są zakupy potrzebne do uregulowania tego ruchu na całym terenie.

Reklama

przedszkole zambrów, mp5, bezpieczeństwo - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 12:25:37

  Dla bezpieczeństwa i zdrowia dzieci należałoby wymienić w niektorych grupach kadrę z nieudolnie zarządzającą dyrekcja na czele. Kłótnie pań miedzy sobą, szarpanie dzieci, wyzwiska, kradzież, alkohol. W takiej atmosferze spędzają dzień 2 latki. Wszystko zamiecione szybko pod dywan zeby przedszkole nie ucierpiało.

 • iwona50 2019-04-04 12:39:43

  niektórzy rodzice chcieliby wjeżdżać pod same drzwi do klasy

 • gość 2019-04-04 13:00:28

  jeju do 8:30 powinien być dozwolony wjazd na parking z tyłu budynku, przecież nikt tam nie przyjeżdża i nie zostawia auta na godzinę, miejsca do tej pory starczało. Przy odbiorach już może być zamknięty. Rano większe zagrożenie stanowi wysadzanie dzieci na ulicy, niektórzy mają więcej niż jedno dziecko. Droga pożarowa powinna być przejezdna cały czas to fakt ale parking z tyłu powinien być rano dostępny dla wszystkich.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 13:17:00

  W przrdszkolu nie ma 2 latków.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 13:19:32

  Kiedyś była szkoła i parkingu nie było. Parking jest za bramą tyle co zawieść dziecko i odjechać miejsca starczy. Pod 6 tez nie ma parkingu i jakoś rodzice sobie doskonale radzą . A bezpieczeństwo dzieci najważniejsze .Jeśli coś jest nie tak w przedszkolu / żłobku trzeba zgłosić na policję przyjadą z alkomatem i nikt nie zamiecie nic pod dywan. A szarpanie dzieci do prokuratury a nie na forum. Temat należałoby poruszyć na zebraniu i z grubej rury mówić nazwiskami.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 13:21:33

  Skupiając się na zamkniętej drodze to jakiś bezsens jak P. DYREKTOR może mówić o bezpieczeństwie wybiegajacych dzieci skoro dzieci ze żłobka same nie są w stanie wychodzić jedynie pod opieką rodzica wchodzą i wychodzą z placówki. A jeżeli chodzi o przedszkole Pani siedząca już teraz nawet dwie albo trzy panie siedząca przy szatni powinny być w stanie ogarnąć swoim wzrokiem to czy dziecko nie wychodzi samo czy jest z rodzicem. I to moim zdaniem wszystko w sprawie bezpieczeństwa A to że któreś dziecko nie zostało dopilnowane tylko sobie wyszło z przedszkola to już nie jest wina wszystkich rodziców którzy teraz są karani bo nie mają gdzie ustac za takie incydenty proszę karać opiekę w przedszkolu że dziecko wyszło bez opieki A NIE RODZICÓW przywożących małe dzieci

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 13:23:21

  Przepraszam, miałem na myśli żłobek jeśli trudno się domyślić.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 13:28:57

  Z jednym dzieckiem do przedszkola można się przejść i z dalszej części parkingu Ale trzeba mieć patrzenie trochę szersze jak jest dwoje albo troje dzieci do zaprowadzenia i do żłobka i do przedszkola i trzeba dwoje dzieci na rękach trzymac a trzecie dopilnowac zeby na głowna ulice nie wyskoczyło. No super.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 13:36:13

  Dla bezpieczeństwa i zdrowia dzieci należałoby wymienić w niektorych grupach kadrę z nieudolnie zarządzającą dyrekcja na czele. Kłótnie pań miedzy sobą, szarpanie dzieci, wyzwiska, kradzież, alkohol. W takiej atmosferze spędzają dzień 2 latki. Wszystko zamiecione szybko pod dywan zeby przedszkole nie ucierpiało.

  Całkowicie się zgadzam.

 • gość 2019-04-04 13:56:34

  "Kiedyś była szkoła i parkingu nie było. Parking jest za bramą tyle co zawieść dziecko i odjechać miejsca starczy. Pod 6 tez nie ma parkingu i jakoś rodzice sobie doskonale radzą . A bezpieczeństwo dzieci najważniejsze .Jeśli coś jest nie tak w przedszkolu / żłobku trzeba zgłosić na policję przyjadą z alkomatem i nikt nie zamiecie nic pod dywan. A szarpanie dzieci do prokuratury a nie na forum. Temat należałoby poruszyć na zebraniu i z grubej rury mówić nazwiskami. "
  tak radzą sobie kosztem mieszkańców ulicy 71 pułku piechoty ! parkują na chodniku nie da się przejść, zastawiają auta mieszkańców, którzy muszą czekać aż rodzic zostawi dziecko wróci i odjedzie....

 • gość 2019-04-04 14:03:04

  Proste rozwiązanie zmniejszyc teren przedszkola nikomu taki teren nie jest potrzebny i w tym miejscu zrobić parking dla dla rodziców dzieci uczęszczających do żłobka i przedszkola Drugie spostrzeżenie to czemu nie można wprowadzać dzieci od tylu co za mundrala robił przebudowę .Potrzebne są zmiany, zmiany ,zmiany .banda nieudaczników myslących tylko o swoim interesie. Nic dla miasta i mieszkańców.Bieżnia dla przedszkolaków.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 14:21:12

  Akurat po mp 6 jest dojazd z dwóch stron i to w osiedlu wiec jest bezpiecznie, poza tym jest sporo placu do parkowania. W mp5 jest akurat taka możliwość żeby skorzystać na 5 min z parkingu wiec niepotrzebny był problem i utrudnianie życia, powinnismy zawsze ułatwiać sobie! Jeśli chodzi o wysadzanie dzieci w dawnej sp 5 wtedy na tamte czasy teren nie był tak przystosowany jak teraz. A dzieci szkolne to nie żłobkowe. Starsze same wyskakują z samochodu i idą a zlobkowe nie! Koniec

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 14:31:51

  Jeśli chodzi o kadrę zarządzająca żłobkiem uważam, że zmiana potrzebna. Nie właściwa osoba na stanowisku. Żadnej współpracy i porozumienia z rodzicami. Wszystko złośliwie. Niektóre osoby z kadry jak P. Pielegniarka nawet „dzień dobry” nie umie odpowiadać. Brak kultury u większości osób. Niektóre są z przypadku. A niektóre stworzone do dzieci.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 14:39:41

  W tym żłobku idąc od "góry" brakuje wyższego wykształcenia kierunkowego, średniego pojęcia o potrzebach rozwojowych dzieci, a niektórym nawet podstawowego wychowania.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 14:53:57

  Dyrektor powinna zmienić sobie stanowisko na Prezes przedszkola. Na praktyki razem z kadrą do MP1.

 • gość 2019-04-04 14:56:14

  Ja w ogóle nie rozumiem, dlaczego żłobek, przedszkole i szkoła znajdują się obok siebie? Rwetes, jaki panuje zwykle w szkołach, jest dla sąsiedztwa nie do wytrzymania! Jak dzieci małe mają sobie spać czy leżakować - kiedy te dzikusy starsze wyją i drą się wniebogłosy jak obdzierane ze skóry. Jakie sny mają dzieciątka? Chyba że czasy się zmieniły i w szkołach panuje pełna kultura oraz cisza, nie ma już tego gwaru jak w ulu, a wszyscy siedzą cicha jak starożytni Grecy w gajach oliwnych i tylko w smartfony się gapią. Co do nie odpowiadania "dzień dobry" - to kobiety z wiosek tak mają, drażni je nawet to. gdy ktoś mówi te "dzień dobry" dzień w dzień jakby nic innego nie miał do powiedzenia.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 15:03:04

  W Mp6 też są bardzo kulturalne panie. Bardzo miłe to na szkolenie jak sa braki.

 • gość 2019-04-04 15:14:49

  Cieszę się ze została to droga pożarowa jest bezpieczniej , przejsc się można i dziecku troszke ruchu sie przyda

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 15:34:40

  Plac z tyłu powinien być dostępny dla rodziców. Za dzieci wychodzace odpowiada odbierająca osoba dorosla a nie Pani ktora siedzi przy szatni. Bo mamusia się zagadała i nie widziała ze jej dziecko wyszło przed budynek. Droga przed budynkiem to nie tor wyścigowy, a taką jazdę sama widziałam.Parkowanie na zieleni ale tuż pod drzwiami bo ciężko zrobić dwa kroki i zaparkować z tyłu. Brak kultury niektórym kierowcom to też problem.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 15:36:47

  Nie stawiajcie wszystkich na jednej szali , są w Żłobku Panie, które są stworzone do pracy z dziećmi ciepłe, opiekuńcze i bardzo odpowiedzialne i dzień dobry pierwsze mówią, zanim rodzic zdąży się odezwać. Takie opinie są krzywdzące dla osób, które sumiennie pracują.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 15:50:23

  Wszystkie powyższe zarzuty dotyczą byłych opiekunek grupy 5 w żłobku.

 • gość 2019-04-04 15:52:50

  ja jestem zato ze by ta droga byla zamknieta, nie raz bylo tak ze ide z córką z czy do zlobka i nagle samochod wyjezdza, albo na calej szyrokosci chodniku stoi samochod, jest to bezpieczensto naszych dzieci!!!!

 • Gośćadam - niezalogowany 2019-04-04 15:57:15

  Ludzie, mylicie przedszkole ze żłobkiem. To są dwie odrębne instytucje i nie ma wnim grupy 2. Dyrektorki też są dwiema ròżnymi osobami. Zamknięcie drogi nie było pomysłem dyrektor przedszkola. Jeżeli ktoś chodzi do tego przedszkola to wie najlepiej że akurat ta dyrektor jest bardzo życzliwa dla wszystkich ludzi i zawsze stara sie rozwiązywać wszystkie problemy polubownie. Tak to jest jak w jedym bydynku są 2 instytucje i ogrywa ten co nie powinien.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 16:08:30

  5 grupa nie 2

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 16:13:46

  To jakiś absurd.

 • gość 2019-04-04 16:20:22

  Niektórzy wypowiadający się tutaj rodzice powinni najpierw zapoznać się z sytuacją i zastanowić się nad powodem zamknięcia wjazdu. WY drodzy rodzice jesteście powodem. Wjeżdżając pod same drzwi wejściowe do budynku być może ułatwiacie życie sobie ale kosztem bezpieczeństwa innych. Sami dobrze wiecie, że spuszczenie dziecka z oka nawet na kilka sekund może być niebezpieczne.
  Wymówką jest śmieszne 'to tylko na 5 minut'. Tylko, że każdy z Was potrzebuje tych 5 minut, a jest Was całe mnóstwo. Przemawia przez Was nieznajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa, które w takim miejscu jak żłobek, przedszkole czy szkoła są wymagane.
  Gdybyście mogli to najchętniej wjechalibyście do samej sali. Ludzie... Przecież to nie koniec świata.

 • gość 2019-04-04 16:22:53

  I bardzo dobrze. Droga pożarowa MUSI być przejezdna. Wreszcie będzie. Bardzo dobra decyzja.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 16:29:02

  Jak rodzice nie mogą wjeżdżać na teren przedszkola, to niech dyrekcja oraz wszyscy pracownicy przychodzą pieszo i po sprawie.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 16:36:53

  Drogi gościu.! Żłobek a przedszkole to dwie różne instytucje, z oddzielną Dyrekcją i personelem.A dzieci 2 letnie są w żłobku ! Więc nie oczerniaj przedszkola personelu i Dyrekcji z przedszkola.! Jedyne co ich łączy to jeden budynek !

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 16:39:17

  A czego się spodziewać po dyrektor- byłej pielęgniarce. Na zarządzaniu placówką to się ta pani zna jak salowa na dawkowaniu leków.

 • Karolcia - niezalogowany 2019-04-04 16:53:22

  Rano nie da sie przejechac bo mamuski parkuja na drodze swoimi suwami, policja by wziela sie za to ..

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 16:59:04

  Droga wzdluz szkoly tez jest zastawiona bo mamuski nie moga sie zmiejscic w liniach tylko parkuja wzdluz drogi na 5 minut..wstyd mamuski .. wstyd

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 17:06:20

  W rzadnym przedszkolu nie ma normalnego parkingu ! I nie piszcie głupot ! Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził ! Bezpieczeństwo dzieci jest ważniejsze niż to że wygodni rodzice nie mający gdzie zaparkować ! Pozdrawiam.!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 17:14:56

  Szanowny gościu ! Pod urzędem i za też nie można zaparkować ! Bo tam stoją samochody pracowników ! To idź tam powiedz ze nie masz gdzie zaparkować a nie się czepiasz przedszkola do którego jeszcze prowadzasz dziecko ! Wstyd.!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 17:25:51

  "Drogi gościu.! Żłobek a przedszkole to dwie różne instytucje, z oddzielną Dyrekcją i personelem.A dzieci 2 letnie są w żłobku ! Więc nie oczerniaj przedszkola personelu i Dyrekcji z przedszkola.! Jedyne co ich łączy to jeden budynek !"

  Już sprostowałem na samym początku, że chodziło o żłobek!!

 • gość 2019-04-04 17:36:32

  Mamy przykład od przedszkola po szkołę i dalej, tutaj afera jest o małe dzieci, fakt parkowania na chodniku zabraniają przepisy, przed szkoła podstawową rodzice też podjeżdżają pod same drzwi chociaż parking jest pusty i stoją tam nie minute ale i 10 i więcej minut aby pociech nie zrobiły więcej niż pięć kroków żeby wsiąść do samochodu, bo dziecko się zmęczy. Co w sytuacji gdy dojdzie do tragedii to winę poniosą dyrektorzy bo dopuścili do bezmyślnego parowania kochanych rodziców.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 17:45:48

  "te dzikusy starsze co drą się i wyją" to są też dzieci ! A maluchy to śpią smacznie i mają kolorowe sny ! Wypraszam sobie żeby moje dziecko było obrażane !

 • gość 2019-04-04 17:46:10

  Jeżeli jest zamknięty wjazd to i dyrektorka przedszkola musiała wyrazić na to zgodę nie tylko dyrektorka żłobka, bo to te dwie panie żądzą w tym budynku. Myślę że warto poruszyć ten temat na zebraniu - o ile ono w ogóle będzie?? Bo to drażliwy temat dla tych pań.

 • gość 2019-04-04 17:56:44

  Oczywiście że "dzikusy starsze, co drą się i wyją" - że to są też dzieci!!!!!!!!!!!!!!To ja sobie wypraszam wmawianie mi, że je obrażam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Proszę się ode mnie odczepić! To było napisane z sympatią, gdyby to były osoby pełnoletnie - "dzikie i wyjące"!!!!!!!!!!!!!!! odpowiedzialne za hałasy, jakie czynią - można byłoby je uciszyć w świetle prawa, a dzieci - jak dzieci - wszędzie gdzie są , jest gwar - i nic się na to nie poradzi! Jedynie wyraziłam swoją myśl, że niedobrze jest , gdy placówki dla dzieci starszych sąsiadują z placówkami dla dzieci małych. Złością mnie napawa takie debilne przyczepianie się do mojej wypowiedzi i osobę, która w mojej wypowiedzi widzi obrażanie - nazwę chamską! I to pewnie jedna z tych co - jak ktoś wcześniej napisał : "Kłótnie pań miedzy sobą, szarpanie dzieci, wyzwiska, kradzież, alkohol." OHYDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Rodzice powinni zainteresować się tym, czy to rzeczywiście prawda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 17:57:52

  Kochani przeciwnicy parkowania pod budynkiem. Jeśli zakaz będzie zdjęty, a będzie- to wy parkujcie poza ogrodzeniem. To skoro nagle mówicie o bezpieczeństwie dzieci to czemu nie krzyczeliście we wrześniu tylko samo tyłki woziliscie i nie mieliście problemu. halo!!!!!
  Droga przeciwpożarowa w świetle prawa nie musi być zamknięta na stałe!!!
  Bezpieczeństwo dzieci zależy od was rodzice pilnujcie po prostu swoich dzieci a nie dziecko biegnie 10 m przed matka a matka w iPhonie fejsa czyta.

 • gość 2019-04-04 18:01:01

  Poza tym jeśli ta osoba ma dziecko starsze - dobrze byłoby by zainteresowała się, czy temu dziecku w szkole nie dzieje się krzywda....... Wnioskuję, że ta osoba ma wyobrażenie o dzieciach starszych, że to są grzeczne aniołki i nikt nikomu nic złego nie robi ................ Uczyłam się w piątce, w innych szkołach nie było inaczej! Dzieci niczego w domu nie powiedzą. Proszę się nie czepiać do mnie, a raczej bliżej przyjrzeć się tym "grzecznym" dzieciom, czy innym krzywdy nie wyrządzają!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 18:03:54

  Pani dyrektor z przedszkola nie miała wyjścia i musiała zamknąć ! Zażalenia skladajcie do urzędu ! A nie na forum płaczecie !

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 18:53:52

  Piszecie źle o paniach ze żłobka to idźcie do Pani Dyrektor żłobka i wyjaśnijcie.
  Ja osobiście mam dzieci w przedszkolu mp5 i jestem bardzo zadowolona ze wszystkich Pań jak i Pani Dyrektor przedszkola- brawo dla tych Pań za to co robią dla moich pociech.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 18:55:38

  Dzieciaczki dwuletnie są w żłobku. Nie mylmy dwóch odrębnych instytucji, przedszkole spisuje się na medal

 • gość 2019-04-04 19:27:46

  W ODPOWIEDZI DO -Wszystkie powyższe zarzuty dotyczą byłych opiekunek grupy 5 w żłobku. To w czym problem? Znaczy, że pani dyrektor żłobka rozwiązała problem.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 19:41:49

  To ,że w żłobku były(są?) dwie pracowice [usunięte na prośbę użytkownika. , które źle traktowały dzieci, to nie znaczy że reszta personelu jest zła , bo reszta personelu nie będzie odpowiadać za ich przewinienia. Konsekwencje powinny ponieść te dwie panie.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 19:42:47

  Łomatko tak tak nie mylmy dwoch instytucji, tan jest i żłobek i przedszkole. Pisałem [usunięte] że chodzi o żłobek.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 19:47:32

  Czy tu przypadkiem nie doszło do omyłkowego użycia nazwy "przedszkole" w miejsce "żłobek"?
  Taak doszło. Chodzi o żłobek miejski, grupę 5.
  Przedszkole jest wspaniałe, podobnie jak pozostałe grupy żłobka.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 19:54:05

  Bardzo dobra decyzja! Tak powinno być od wrzesnia Jakoś od początku nie mialam problemu z zaparkowaniem auta i przejściem z ul.Obroncow do przedszkola...a ruch to zdrowie, przyda się przede wszystkim dzieciom i niektórym rodzicom! Wielokrotnie byłam świadkiem jak rodzice swoje pociechy zostawili w przedszkolu i ruszając "bardzo dynamicznie" nie zwracali uwagi na innych uczestników drogi... szczególnie dzieci...jeszcze raz popieram bardzo dobra decyzja!!!! A co do żłobka jeżeli rodzice mają wątpliwości powinni zainteresować się wykształceniem i doświadczeniem zawodowym osób tam pracujących....plotki niosą wieść że niektóre osoby są zupełnie przypadkowo...

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 19:54:36

  Tak chodzi tylko i wyłącznie o jedną grupę żłobkową - grupę nr 5, która psuje opinię całej instytucji

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 20:09:11

  „To ,że w żłobku były(są?) dwie pracowice [usunięte na prośbę użytkownika]. , które źle traktowały dzieci, to nie znaczy że reszta personelu jest zła , bo reszta personelu nie będzie odpowiadać za ich przewinienia. Konsekwencje powinny ponieść te dwie panie.”


  Jak to źle traktowały dzieci? Czy te Panie dalej pracują ?
  Jak można źle traktować takie małe dzieci

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 20:13:40

  W grupie żłobkowej tzw starszej czyli dzieci 2 letnie, dzieci są szarpane wyzywane a sprawa jest zamieciona pod dywan. Kobiety które tam pracują nie powinny mieć w ogóle kontaktu z dziećmi

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 20:20:04

  Zamiecione pod dywan.? Jak to jest możliwe.?

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 20:33:09

  Do "W ODPOWIEDZI DO -Wszystkie powyższe zarzuty dotyczą byłych opiekunek grupy 5 w żłobku. To w czym problem? Znaczy, że pani dyrektor żłobka rozwiązała problem"
  Problem jest w zarządzaniu placówka i kontrolą nad kadrą. Dyrektor odpowiada za to aby zapewnic dzieciom bezpieczny pobyt zatrudniajac kompetentnych pracowników i sprawując stałą kontrolę nad tym co się dzieje w salach. Procedur trwał od początku i nikt nic nie wiedział (przy 4 czy 5 osobach w sali) a właściwe kroki zostały podjęte dopiero po konkretnej rozmowie z panią dyrektor i nagłośnieniu sprawy. Jak można zaufać teraz takiej osobie, która nie chcąc psuć wizerunku żłobka wyciszała wszystkie afery. W tej grupie były 4 wychowawczynie 2 czy 3 salowe i kilka pomocy nauczyciela. Połowa kwalifikowała się do dyscyplinarnego wyrzucenia. Jestem ciekaw jak to potoczy się dalej i czy oprze się o prokuratora.

 • Koko123 - niezalogowany 2019-04-04 20:51:50

  Szambo wybiło ze wszystkich stron

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 20:51:51

  Dlaczego nikt wiec z panstwa nie napisze albo ppwwie glosno o ktore Panie chodzi takie rzeczy sie mowi a nie sami zamiatacie to pod dywan

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 21:04:50

  Może warto by było, aby portal zambrow.org przyjrzał się tej sprawie, czy w żłobku stosowana była przemoc fizyczna i słowna w stosunku do dzieci. Całe miasto huczy od plotek, rodzice dzieci uczęszczających do Zlobka i ich rodziny są zaniepokojone. A może są to tylko pomówienia ?

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 21:23:21

  Sprawa została rozwiazana... I zakończona w odpowiedni sposób.. Panie które zostały to anioły...

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 22:39:04

  Co dokładnie działo się w tej grupie? Mógłby ktoś dokładnie opisać sytuacje. Do tej grupy od niedawna chodzi dziecko znajomych ale chyba o niczym nie maja pojęcia.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 23:03:28

  W żłobku dzieci ciągają i czerpią, w szkole wyzywają i przeklinają. Kto w Urzędzie Miasta odpowiada za oświatę???????
  Kto w końcu się tym zajmie?!?!?!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-04 23:29:19

  Dane tych Pan chyba powinny zostać upublicznione. Jeżeli krzywdziły bezbronne małe dzieci to nie zasługują na nic oprócz publicznego potępienia. Nic nie będzie kara za takie zachowanie.

 • SUMMER - niezalogowany 2019-04-05 02:07:17

  dyrekcja żłobka pozamiatala pod dywan sprawę???Wy sami drodzy rodzice poszkodowanych dzieci na to pozwoliliscie,tam piwinna byc wezwana policja i cala sprawa powinna iść wyżej. Krzywdzono wasze dzieci,a wy cicho.Chociaz dopilnowaliscie tego,ze ta [usunięte na prośbę użytkownika] i tą druga nie wiem jak sie zwie zwolniono dyscyplinarnie??? Co to dla nich najmniejszą karą jest,i tak na marginesie to gdyby to chodziło o moje dziecko to bym [usunięte]

 • Gość - niezalogowany 2019-04-05 02:39:28

  Przerażona jestem tymi komentarzami. Chciałam aby moje dziecko zaczęło chodzić do zlobka. Czy jest ktoś, kto zna sprawę i może konkretnie napisać? Przecież to w głowie się nie mieści. W jaki sposób rodzice dowiedzieli sie o całej sprawie? Takie maluchy przecież nic nie powiedzą

 • Gość - niezalogowany 2019-04-05 04:58:13

  Widzę że w Zambrowie dalej nic się nie zmienia. Jeszcze nie nauczyliscie się aby nie roznosic plotek? W wielu sprawach jest wydana nie słuszna opinia i sprawa rozdmuchana na cały Zambrów zanim sami zainteresowani coś wiedzą. Radzę wstrzymać się z wyrażaniem 'takich opinii' zanim sprawa nie zostanie wyjaśniona bo nie potrzebnie straszycie innych rodzicow. Mam nadzieję że i tyle komentarzy będzie z przeprosinami dla tych Pan jeśli sprawa się wyjaśni.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-05 05:19:34

  przeprosić? idz i stań przed rodzicami dzieci,ktore były szarpane i popychane i piwiedz prosze przeprosic byle pseudo opiekunki grupy nr 5 bo przeciez to dzieci same siebie szarpaly a sprawe od tak sobie wymyślono i dla zabawy

 • gość 2019-04-05 07:11:13

  Nie do przedszkola,a do kościoła,tam Wam nauczą pociechy .Wam się w łepetynach przewraca.Troje dzieci,dorób czwarte i siedz w domu,masz emyryturę zagwarantowaną.nas było ośmioro i bez żłobka dorastałam.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-05 09:11:52

  Jak można !!!!! To nie ludzkie pisać takie rzeczy na drugiego człowieka nie znając faktów ludzie zastanówcie się nad sobą !!!!! Ile w Was nienawiści !!!!!!
  Codziennie oddajecie swoje pociechy osobom kompetentnym Wy jak i wasze pociechy jesteście witani z miłym „dzień dobry”. Każdego dnia wasze pociechy odchodząc żegnają się z opiekunkami o których tu mowa gestem „pa pa” czy buziakiem. To te same osoby które każdego dnia organizują przeróżne interaktywne zabawy waszym pociechom, zmieniają dekoracje sali aby Wasze pociechy czuły się tam lepiej, to te same osoby które tulą każdego poranka wasze dzieci, którym trudno jest się od Was oderwać.
  Czy ktokolwiek z Was zauważył choćby jakikolwiek ślad zadrapania szarpnięcia u Waszego dziecka ? Czy Wasze dziecko wraca do domu zestresowane ?
  To przykład jak można jednym nieodpowiedzialnym chamskim bezmyślnym nieludzkim wpisem zniszczyć niewinnej osobie życie !!!! Chodzi tu o [usunięte na prośbę użytkownika] która wczoraj rano została zwolniona za prace na tak zwanym „ kacu”
  Ta sama osoba ze zwykłej zwierzęcej zazdrości i wściekłości za słuszną interwencje koleżanek dodała wpis na tym forum o tym ze dzieci są szarpane czy złe traktowane. To bezczelne zagranie wobec swoich koleżanek. Proszę pamiętać p. [usunięte na prośbę użytkownika] iż karma wraca jak bumerang a zwalniana była pani nie raz z innych instytucji za picie alkoholu oparte dowodami. Nawet zwierzęta nie robią sobie takiej krzywdy.
  W rezultacie te dwie panie które zostały ofiarami wściekłości i zazdrości p [usunięte na prośbę użytkownika] odeszły same a p. [usunięte na prośbę użytkownika] pracuje od dziś jako salowa.
  Jedno wielkie bagno ...........

 • Gość - niezalogowany 2019-04-05 09:19:14

  Ja można się tak zatracić p [usunięte na prośbę użytkownika] ??? Stracić co ludzkie za pare judaszowych groszy ?

 • gość 2019-04-05 09:21:25

  Moje dziecko chodzi do 2 grupy i nie mogę powiedzieć złego słowa na nauczycielki czy panią dyrektor a jak czyjeś dziecko zostanie potrącone przez samochód gdzie będziemy wtedy szukać winnych?

 • Gość - niezalogowany 2019-04-05 09:49:36

  te bezmyslne kobiety zostały zwolnione dyscyplinarnie wiec nie ma ich za co przepraszac te 2 gowniary ktore szarpaly dzieci powinny po pysku dostac na szczęście wiecej w zadnym żłobku czy przedszkolu nie zawitaja

 • Gość - niezalogowany 2019-04-05 10:42:31

  Pani dyrektor wiedziała od września,ze niektóre pracownice mają poszlakowaną opinie, ale mimo to nic z tym nie chciała zrobić. Aż nagle musiało coś się wydarzyć. Nie umie zarządzać ludźmi, nie ma doświadczenia. Cóż poradzić... Może Burmistrz się przyjrzy i pomyśli nad zmianą. Jest bardzo dużo sytuacji, które są zamiecione pod dywan a z czasem światło ujrzą :/ Tak być nie może???...

 • gość 2019-04-05 11:09:25

  Działania podjęte przez panią dyrektor polegają na tym, że w tej grupie od dziś salowa została opiekunką a opiekunka salową. Czyli sytuacja jest bez zmian. Czy Waszym zdaniem takie "ruchy kadrowe" rozwiązują problem?

 • Gość - niezalogowany 2019-04-05 11:40:24

  Czlowiek czlowiekowi wilkiem, klania nam sie stare dobre powiedzenie adekwatne do sytuacji. Jak mozna zachowywac sie tak nieludzko? Czy rodzice zauwazli u swoich dzieci, zeby niechetnie chodzily do przedszkola? Wszystko to tylko zwykle pomowienia. Jak mozna p [usunięte na prośbę użytkownika] oczerniac bezpodstawnie wspomniane wyzej panie opiekunki bedac sama niekompetenta w swoich dzialaniach? Wymyslac niestworzone rzeczy, ktore w glowie sie nie mieszcza. Jak mozna martwic inne matki takimi nieludzkimi zachowaniami. Panie, ktore podejmuja sie opieka nad dziecmi mialy swiadomosc jaka wielka jest to odpowiedzialnosc. Wystarczy tylko na nie spojrzec, ze nie wygladaja na takie jakie sa pisane. Wciaz nie moge zrozumiec, dlaczego kobiety bo to nie sa „gowniary” moga bawic sie w plotki ploteczki... Ludzie, dorosnijmy, milujmy sie. Panie odeszly z pracy same, za brak wzajemnej motywacji do pracy, a takze za rozne wymyslone ploteczki i pomowienia, bo w takim gronie nikt by nie umial wspolpracowac. Ile Wy macie lat? Serdecznie niepozdrawiam p [usunięte na prośbę użytkownika], moze zamiast „pijackiego kaca” powinna Pani miec tzw. „Moralniaka”.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-05 11:52:33

  Reasumujac, za psie pieniadze taka wojne paletac, zeby tylko nie poszlakowac sobie opini, aby inne osoby na tym ucierpialy przez glupia zazdrosc to jest nie do pojecia. Jak sie mialo co powiedziec na forum to niech sie powie to w oczy i udowodni argumentami, ze tak na prawde bylo, bo gadac kazdy potrafi.... Ale jak juz wspomniano karma wraca z jeszcze wiekszym uderzeniem, nawet nie zorientujemy sie kiedy......pozdrawiam

 • Gość - niezalogowany 2019-04-05 12:08:51

  Dla tego że by nie było takich sytuacji, poprostu zakłada się w grupach monitoring i tyle. I dzieciaczki bezpieczne i rodzice śpią spokojnie i zarówno Pani wychowawczyni mogą swoją niewinność udowodnić. A najlepiej kamery online.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-05 12:12:48

  Pomijając wszytskie plotki i domysły ja jako matka nie wyobrażam sobie pozostawienie swojego dziecka pod opieką kogoś bez odpowiednich kompetencji (wykształcenie i doświadczenie) i z bardzo "marną" reputacją ...pani dyrektor dziwię się, że zatrudniła osobę do opieki nad maluszkami, która została zwolniona z poprzedniej pracy dyscyplinarnie!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-05 12:14:50

  Powyższa wypowiedź dotyczy żłobka, co do przedszkola nr 5 - świetnie działająca placówka! Nie mam zastrzeżeń

 • gość 2019-04-05 12:50:18

  Ta skacowana pani [usunięte na prośbę użytkownika] jest znana z niechęci do dzieci oraz z tendencji do pomawiania i oskarżania. Te wewnętrzne roszady powinny wyglądać zupełnie inaczej. To nie te 2 panie powinny opuścić placówkę.
  Ale jak widać znajomości robią swoje...
  Ci którzy zgłosiły nieprawidłowość dostali mocno po uszach.
  A przykład płynie z góry z organu prowadzącego...

 • gość 2019-04-05 13:02:49

  Która to pani i jaką grupe prowadzi przedszkole czy żłobek.

 • gość 2019-04-05 13:11:05

  rowniez jestem za monigoringiem w salach, na zewnątrz jest wiec dlaczego jest problem zeby zalozyc kamery w salach, mysle ze rodzice chcieli by wiedziec co robia ich dzieci oraz opiekunki by nie czuly sie bezkarnie ,wiekszosc dzieci jeszcze nie mowi wiec nie moze powiedziec co jest nie tak.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-05 14:04:39

  Ja również podpisuje się pod tymi komentarzami. Wszyscy się znamy w tym naszym Zambrowie. Znam kazda z tych pan. Znam p. [usunięte na prośbę użytkownika]wiem kim jest ta osoba i tera jako rodzic nie zostawiłbym swojego dziecka tej osobie bo zapewne zasnęłaby pilnując moje dziecko !!!!!!! Znam p. [usunięte na prośbę użytkownika] ma swoje dzieci które są zadbane i szczęśliwe nie sadze żeby była w stanie szarpać moje dziecko czy wyzywać je od różnych. Znam p. [usunięte na prośbę użytkownika] bo codziennie rano przyprowadzając swoje dziecko widzę jak przytula bobasy które właśnie rozstały się z rodzicami .....
  Problem jest gdzie indziej ..... Nie potrafię zrozumieć jakim prawem zatrudnia się osobę z taka reputacja raczej alkoholiczki do zajmowania się moim dzieckiem ????? To jest problem ???? Plecy robią swoje .......

 • Gość - niezalogowany 2019-04-05 15:24:40

  Mam propozycję niech te panie ustawią sie na ustawke przed bronkiem

 • Gość - niezalogowany 2019-04-05 15:27:06

  A po ustawce na browara

 • Gość - niezalogowany 2019-04-05 15:58:06

  W szkole 5 zamykają plac zabaw, żeby dzieci które czekają na autobus sobie tam krzywdy nie zrobiły. Zdaniem szkoły lepiej dla dzieci jest gdy ganiają się na parkingu basenu zręcznie omijając nadjeżdżające auta.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-05 16:14:48

  To był chory pomysł by przenosić szkołę i robić tu duże przedszkole. Ale burmistrz miał swoją wizję i rodziców nie słuchał a reszcie zamydlał oczy.Do 5 szkoły dużo dzieci chodziło samodzielnie. Za te pieniądze co tam wydano, dałoby się zbudować 2 mniejsze nowoczesne przedszkola. Tam się buduje przedszkola gdzie się rozbudowują osiedla. Ciekawe jak pójdzie z utworzeniem domu emeryta?

 • gość 2019-04-05 16:36:33

  to był najlepszy pomysł basen na miejscu duza hala brak jakiej kolwiek drogi zabacz co się dzieje pod sp4 mamusie żeby tylko mogly to by do szkoły wjechaly zobacz skrzyżowanie konopnickiej i pileckiego raz w miesiącu wypadek

 • gość 2019-04-05 18:37:25

  A co ze strajkiem, przedszkole i złobek beda otwarte dla dzieci? Bo zadnej informacji od przedszkola nie ma.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-05 19:45:58

  Dajcie [usunięte na prośbę użytkownika] browara i będzie git.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-05 19:53:54

  Mało dzieci nie przejadą ale nie patrzą muszą pod same wejście podjechać bo ciężko podejść pieszą

 • Gość - niezalogowany 2019-04-05 20:00:01

  Mogłyby zostać na stałe te Panie, które były dzisiaj w grupie 5.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-05 20:03:47

  Szanowna Pani Dyrektor. I po co to wszystko. Utrudnia Pani życie rodzicom, opowiada banialuki o dobru dziecka .,niby to wszystko dla jego dobra robi Pani problem gdzie go nie ma. Zarządzać firmą trzeda umieć. Trzeba szukać kompromisu. Chyba Pani tego nie potrafi. Proszę nie piszcie sami o sobie jacy jesteście wspaniali bo życie pokazuje co innego. Nie każdy nadaje się na szefa.

 • Głos Narodu - niezalogowany 2019-04-05 20:36:52

  Polacy to zawsze znajdą jakiś powód, żeby zrobić problem z niczego. 50 metrów do przejścia powinno być powodem do zadowolenia a nie narzekania. Mieszkam w dużym mieście i uważam, że macie super fajnie. U mnie żeby podwieźć dziecko do przedszkola trzeba już pół godziny wcześniej szukać miejsca jedną przecznicę przed lub za przedszkolem. Uważam że dużo większe niebezpieczeństwo to wjeżdżanie przez tą bramę na drogę wewnętrzną przez chodnik którym chodzą małe dzieci. W pełni popieram i szanuję decyzję dyrekcji. Pozdrawiam.

 • gość 2019-04-05 21:35:02

  Informacje o tym, że przedszkole pracuje normalnie były w dostępne w przedszkolu (zarówno ustne, jak i ogłoszenia). Informacji szuka się na miejscu, a nie na forum. A druga sprawa, niektórzy faktycznie mylą żłobek z przedszkolem. Szkoda, przedszkole jest super, tylko z niego brać przykład!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-05 21:51:23

  Mój synek w gr nr 3 jest zawsze usmiechniety i zadowolony idac do swoich cioć ;-p wszystkie 3 plus Pani Grażynka na czele POZDRAWIAM SERDECZNIE i polecam :-) :-)

 • Gość - niezalogowany 2019-04-05 22:30:10

  Żłobek też jest super, jest pięć grup i tylko z jedną 5 grupą był problem zawsze , reszta funkcje idealnie

 • gość 2019-04-05 22:49:57

  W przedszkolu wcale nie lepiej, zatrudnili pania która w poprzednim przedszkolu wyleciala za mówiac delikatnie niewlasciwe traktowanie dzieci. Zadna z pan nie chciala z ta pania pracowac wiec dostala grupe sama. Wiec juz teraz nawet nie ma komu jej na rece patrzec.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-06 05:58:40

  Czytam te komentarze i zastanawia mnie jedno: jakie działania zostały podjęte w celu weliminowania tej patologii która dzieje się w żłobku, bo o tym ci, którzy wiedzą nie piszą nic

 • gość 2019-04-06 06:44:28

  Uczyłam się przez wiele lat w szkole na wsi , w której dzieci były bite, szarpane, wyzywane, poniżane, a jeśli któreś poskarżyło się rodzicom, to rodzice dostawali taki wycisk, a dziecko było tak gnębione - że więcej nikt żadnych pretensji nie miał, aby sytuacji nie pogorszyć. Na najgorszą jędzę tylko , przez którą ze strachu dzieci sikały w majtki, rodzice skarżyli się do kuratorium, do poradni psychologicznej. Ale nic nie można było zrobić. Co więcej - kuratorium - tę właśnie bezwzględną jędzę obsadziło na stołku dyrektorskim. Nie dziwcie się Państwo, że zrobić nic nie można. Bo nie można. A spod bata takich despotycznych wiejskich opiekunów, specjalistów od tresury bydła! idą w świat - do miasteczek, miast - takie właśnie potwory - wrzeszczące, szarpiące, stosujące terror. Nikt tego nie widzi, nikt nie udowodni, nikt nic nie zrobi. A pisząc anonimowo nawet w sieci o konkretnej osobie takie rzeczy, których się nie jest w stanie udowodnić, można być obwinionym o szkalowanie i samemu jeszcze ponieść konsekwencje za to, że staje się w obronie bezradnych, bezsilnych, krzywdzonych. Jak jest w przedszkolu w Zambrowie - nie wiem, ale uważam, ze sygnały są na tyle niepokojące, że powinien ktoś kompetentny tym się zająć. jednocześnie nie wierzę w to, że komukolwiek z tzw. "Kompetentnych" zależy na dobru dziecka czy rodziców, nikt tym się nie zajmie, a jeśli - to spadniecie z deszczu pod rynnę...

 • Gość - niezalogowany 2019-04-06 07:08:12

  Działania zostały podjęte, bo te dwie panie nie pracują już

 • gość 2019-04-06 07:42:35

  Może jestem staroświecka - ale usunięcie z pracy, z miejsca zamieszkania, z czegokolwiek - nie jest w moim rozumieniu sensu świata - podjętym działaniem. Taka osoba nie jest płodem, który można usunąć i pozbyć się kłopotu. Usunięta z jednego miejsca, znajdzie sobie inne i będzie w większym nasileniu stosować swoje metody, ostrożniej jednak, bardziej się maskując, aby nikt nie wykrył albo nie był w stanie udowodnić. To tylko odpychanie problemu od siebie, niech inni problemem się martwią. Ofiary jakiejkolwiek przemocy, które wyrastają na potwory stosujące taką samą przemoc, jaką wobec nich stosowano - powinny być objęte szczególną opieką, troską i pomocą - a nie usuwane jak psujące wizerunek śmieci. Kto by tam jednak takimi sprawami się zajmował? Usunąć, odsunąć i po kłopocie. A jeszcze - jak ktoś napisał - spotkać taką jedną z drugą - mordę obić - to już w ogóle po katolicku! Wiecie co ludzie na wsi mówią? Mówią - to te "pindy" z miasta wszystkiemu winne. To one postrzegają ludzi jak bydło, z którym ktoś musi zrobić porządek, a same nie potrafią, więc obsadzają takie "zbydlęcone" wg ich etycznego postrzegania punkty ludźmi potrafiącymi trzymać dyscyplinę.Po prostu wykorzystują takich despotycznych ludzi do brudnej roboty, której same nie potrafią wykonać. Za granicą , w miejscach, gdzie pracuje dużo różnych kobiet z różnych regionów - kobiety raczej nic nie mówią, po prostu chrumkają, gdy świnia na horyzoncie. A każdy, kto wyjeżdża tam do pracy - wie, że gorszych świń jak Polki - nie ma! Sorry za słownictwo, ale naprawdę ponosi mnie, gdy słyszę o tej przemocy ..........................i hołdowaniu takich cielców z batem nad podległym im bydłem! A już najgorsze, kiedy takie są wykorzystywane do zaprowadzenia porządku i wysokich standardów w placówkach z dziećmi, ludźmi starszymi czy niepełnosprawnymi. To mnie oburza najbardziej jak i to, że NIC zrobić nie można.... Można sobie tylko popisać - tutaj - a ktoś przyjdzie i skomentuje - co ona bredzi, nie życzę sobie, by mnie szkalowano czy obrażano. Normalnie załamanie. To nigdy się nie zmieni.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-06 08:55:22

  Te Panie zwolnily sie same, nie przez zadne dzialania ze strony organow wyzszych. Prosze poczytac komenatarze wyzej, moze troche ciemnota sie rozjasni

 • gość 2019-04-06 09:16:08

  Bardzo jasno tu w tej ciemnocie widać!

 • gość 2019-04-06 09:18:19

  Boże mniej w opiece te biedne dzieci , które są najsłabszą i najbardziej bezbronną ciemnotą! albo są dziećmi takiej ciemnoty!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-06 12:16:54

  w żłobkach wszędzie w salach w których przebywają dzieciaczki powinny być kamery i pewne problemy by sie rozwiązały

 • Gość - niezalogowany 2019-04-06 17:42:46

  Proszę nie wypisywać głupot na temat całego żłobka i całej kadry. W grupie nr 3 Panie są cudowne! Moje dziecko jest zawsze czyste, najedzone i szczęśliwe. Zresztą.. opiekunki, które same się zwolniły do rany przyłóż kobiety.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-06 18:49:29

  Głosie Narodu przeprowadź się do Zambrowa. Nie komentuj, jeśli to Ciebie nie dotyczy. Chyba że ,piszesz z polecenia Dyrekcji. Jak tak, to rozumiem.

 • gość 2019-04-06 19:11:17

  Komentować mogą tylko ci, którym wjazd zamknięto, inne głosy niech milczą!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-06 22:35:25

  A podobno już otworzyli

 • gość 2019-04-07 13:26:03

  Otwarte już dawno, tylko mało kto czyta ogłoszenia i patrzy na znaki.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-07 14:30:59

  Dzieci do przedszkola nr 5 przychodzą od poniedziałku tak jak zawsze i będą mieli opiekę ! Zapraszamy ! Dziękujemy za miłe komentarze !

 • gość 2019-04-08 05:32:16

  Chyba "miały" opiekę. Tak po polsku.

 • gość 2019-04-08 06:10:42

  To [komentarz usunięto] pracuje czy nie

 • gość 2019-04-08 06:33:32

  Oj, chyba "będą mieliły" ????

 • Gość - niezalogowany 2019-05-19 20:20:53

  Czy jest tu ktoś kogo dziecko jest w grupie 6 ?

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam budynek mieszkalno

Sprzedam dom o powierzchni 265m2 położony w atrakcyjnej części Zambrowa (w pobliżu: miejski stadion, Centrum Kultury, Szkoła Podstawowa nr. 5,..


STREFA PACZKI DPD - NADANIA I

DPD STREFA PACZKI to dedykowana sieć obsługi Klientów indywidualnych i małego biznesu w zakresie nadań i doręczeń paczek na terenie kraju. DPD..


Sprzedam Mieszkanie 48,11m2

Sprzedam mieszkanie 48,11m2. Przedpokój, 2 pokoje, kuchnia i łazienka. Parter w czerwonym bloku przy ul. Grunwaldzkiej. Po więcej informacji..


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Działka 8230m2, Głębocz Wielki

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 8230m2 położona w miejscowości Głębocz Wielki, gmina Szumowo, powiat..


SPRZEDAM LAS w KOŁAKI

Mam do sprzedania LAS MIESZANY, o powierzchni 1,21 ha. Zapraszam. Tel. kontaktowy 515 279 804.


Volkswagen passat b5 1,8 turbo

witam posiadam na sprzedanie zadbane autko jakim Volkswagen passat z najlepszą jednostką napędową jakim jest 1.8turbo 150 konny silnik super..


NOWOCZESNE Bramy Przesuwne

Dostępne w naszej ofercie bramy i furtki panelowe to połączenie solidnej konstrukcji, precyzji wykonania oraz nowoczesnego wzornictwa. Znakomicie..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Polecamy Państwu ekogroszek o doskonałych parametrach : -wartość opałowa 26-28 MJ/kg - zawartość popiołu do 5% -- siarka 0,50%. Warunki transportu..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Sprzedam Mieszkanie

Sprzedam Mieszkanie na ulicy Magazynowej, metraż 70m2, 2 pokoje z kuchnią, mieszkanie na II piętrze. W bloku znajduje się domofon. Mieszkanie w..


Sprzedam Mieszkanie 72 m2 w

Sprzedam mieszkanie o pow. 72,8 m2 na II piętrze z dużym balkonem w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego. Mieszkanie ładne i czyste, po remoncie. Gotowe..


CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWON MY

Skup aut od 500 do 15.000zl przeprowadzamy w sposób profesjonalny i bezpieczny. Finalizując transakcję odkupu samochodu jako priorytet stawiamy..


Wynajmę lokale użytkowe przy

Oferuję do wynajęcia lokale użytkowe o powierzchni: -226 m2 oraz -232 m2 przy Alei Wojska Polskiego nr 37B. Możliwość indywidualnej aranżacji..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Działka 1,98 ha

Działki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów. Grunty z możliwością zagospodarowania na różne cele...


Specjalista ds. sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Alarmy, domofony, monitoring,

Alarmy, monitoring, automatyka domowa -instalacje alarmowe -instalacje elektryczne -napędy do bram -automatyka domowa -sterowanie z poziomu..


Meble na wymiar. Kuchnie,

Meble na wymiar. Kuchnie, szafy, garderoby, zabudowy itp. Wysoka jakość wykonania. Bogaty wybór materiałów. Dogodne terminy realizacji. Strona na FB..


Kupujemy samochody,my płacimy

Kupujemy samochody w bardzo dobrym stanie, z mniejszymi lub większymi wadami także auta powypadkowe ,bez opłat,angliki,motory,przyczepy..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Sprzedam działki budowlane w

1000 M2 - prostokąt, wydane warunki zabudowy dla budowy domu jednorodzinnego z garażem. Woda jest, skrzynka z prądem jest w trakcie doprowadzania,..


Magazynier - kierowca

Hurtownia materiałów budowlanych i wykończeniowych Chemix Sp. z o.o. w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko Magazynier - kierowca Od kandydatów..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Węgiel kamienny kostka 640

Posiadamy w sprzedaży węgiel o parametrach -wartość opałowa 24-25 MJ/kg -zawartość popiołu od 6% do 8% Posiadamy samochody samowyładowcze. Warunki..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


RENOWACJA SKÓR / SPAWANIE

RENOWACJA SKÓR / SPAWANIE PLASTIKÓW https://www.facebook.com/autospabaczewski/ https://autospa-baczewski.pl/ Tel. 531-057-551


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Projektant łazienek i wnętrz -

W związku z dynamicznym rozwojem Chemix Sp. z o.o. oddział Zambrów poszukujemy pracownika na stanowisko: Projektant łazienek i wnętrz - doradca..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 FOLIA DO SŁOMY 500 i 750 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ -..


Sprzedam dom

Sprzedam dom w miejscowości Tybory Olszewo.gotowy do zamieszkania nie wymagający wkładu finansowego, działka ok 15 ar. Na dole kuchnia z salonem,..


Obyspniki na pryzmy - nowa

Sklep ROLNIK Mioduszewski, wjazd od ulicy Wiśniowej Nowa dostawa obsypników na pryzmy Zapraszamy Dodatkowo oferujemy folię na pryzmy, siatkę na..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"