:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C bezchmurnie

W Zambrowie powstaje Szpitalny Oddział Ratunkowy wraz z lądowiskiem [foto]

Wiceminister MSWiA, przedstawiciele Zarządu Województwa Podlaskiego, Powiatu Zambrowskiego oraz radni powiatowi w budynku Szpitala Powiatowego w Zambrowie uczestniczyli w oficjalnym rozpoczęciu rozbudowy Izby Przyjęć oraz budowy lądowiska dla helikopterów LPR. Warta prawie 6 mln zł inwestycja ma dostosować placówkę do wymagań Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Rozpoczęta niedawno budowa lądowiska dla helikopterów, wraz z kanalizacją sanitarną i deszczową oraz drogą dojazdową, to pilna inwestycja szpitala, która może pomóc w ratowaniu zdrowia i życia, zwłaszcza w sytuacjach, które wymagają szybkiego transportu. Zambrowski szpital rozbuduje też izbę przyjęć. Wszystko to ma pozwolić na uruchomienie szpitalnego oddziału ratunkowego (tzw. SOR).

 

Oficjalne rozpoczęcie robót budowlanych związanych z rozbudową izby przyjęć oraz budową lądowiska dla helikopterów przy Szpitalu Powiatowym w Zambrowie odbyło się dziś, 23 kwietnia. W uroczystości udział wzięli m.in. wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński, posłanka na Sejm RP Bernadeta Krynicka, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski, Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Marek Adam Komorowski, Przewodniczący Rady Powiatu Zambrowskiego Józef Dąbrowski, Starosta Powiatu Zambrowskiego Robert Maciej Rosiak, Wicestarosta Powiatu Zambrowskiego Stanisław Rykaczewski, Dyrektor Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Maciej Bogdan Olesiński, a także radni powiatowi.

 

Podczas uroczystości prezes Szpitala Powiatowego w Zambrowie Bogusław Dębski opowiedział o rozpoczętych już inwestycjach szpitala. Głos zabrali również zaproszeni goście.

 

- „Bardzo się cieszę z tego, że my jako Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ mogliśmy wydać stosowne i pozytywne opinie. Inwestycja ta wpisuje się bardzo mocno w potrzeby zdrowotne mieszkańców województwa, bezpośrednio regionu, ale też tych, którzy korzystają z drogi ekspresowej S8. Liczymy na to, że w systemie państwowego ratownictwa medyczngo szpital w Zambrowie będzie odgrywał coraz większą rolę. Podlaski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia jest przygotowany na to, by finansować to co jest niezbędne dla wszystkich potrzebujących. Inwestycja ta wpisuje się też w tzw. sieć szpitali, która wprowadziła bardziej kompleksowe podejście do udzielania pomocy medycznej naszym mieszkańcom, czego przykłądem może być chociażby zakontraktowanie rezonansu.” - mówił  Dyrektor Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Maciej Bogdan Olesiński.

 

Rozbudowa Izby Przyjęć oraz budowa lądowiska dla helikopterów LPR pochłoną ok. 6 mln zł, z czego ponad 3,6 mln zł pochodzi z programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, a 1,3 mln zł – z budżetu Powiatu Zambrowskiego. Pozostałe środki zostaną pokryte z pożyczki w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i wkłądu własnego szpitala. Za pozyskane pieniądze Szpital Powiatowy w Zambrowie zechce także doposażyć placówkę w dodatkowy sprzęt i meble. Usprawnieniem pracy szpitala będzie też zatrudnienie na stałe w SOR lekarza.

 

Według przewidywań kontrakt na Szpitalny Oddział Ratunkowy będzie podpisany w czwartym kwartale tego roku.


W Zambrowie powstaje Szpitalny Oddział Ratunkowy wraz z lądowiskiem [foto] komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-04-24 16:33:56

    Wszystko fajnie jeszcze tylko lekarzy zmienić

  • gość 2018-04-24 21:14:16

    Dokładnie wszystkich wyrzucić co do sztuki z tym zawodem nie maja nic wspolnego...

Dodajesz jako: Zaloguj się