:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C bezchmurnie

VI Rodzinna Czwartakiada [foto]

Kolejny raz rodzice i dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie wzięli udział w szkolnych zawodach sportowych w ramach „Czwartakiady”.

Kolejna już rodzinna „Czwartakiada” odbyła się dzisiaj w Szkole Podstawowej Nr 4 w Zambrowie. Impreza zorganizowana została przez Stowarzyszenie Przyjaciół Czwórki oraz dyrekcję i społeczność szkolną SP4.

Zanim przystąpiono do zmagań sportowych, uczniowie wraz z rodzicami zostali zaproszeni do małej salki gimnastycznej na przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Tę słynną baśń wszyscy znają, ale każda jej interpretacja jest wyjątkowa. Nie inaczej było i tym razem. Piękna królewna, zła macocha, prawdomówne lustereczko, dzielny książę, dobroduszny myśliwy, urocze krasnale oraz wrażliwe zwierzątka nie pozwoliły licznie zgromadzonej publiczności na nudę. Tym bardziej, że w ich role wcielili się … sami nauczyciele „Czwórki”!

Następnie impreza przeniosła się na na boiska „Orlik 2012” za budynkiem szkoły. Zarówno pogoda, jak i frekwencja na zawodach dopisała. Około 140 dzieci i rodziców wzięło udział w wielu konkurencjach sprawnościowych. Maluchy, ich mamusie i tatusiowie skakali w workach i na piłce. Wszyscy musieli pokonać tor przeszkód, a także wykonać slalom i trafić do bramki piłką nożną. Były również rzuty do kosza, biegi po prostej, biegi z kręglami, drabinka lekkoatletyczna, rzuty woreczkami do celu oraz jazda pojazdem „Rider”. Nie były to trudne konkurencje, ale wymagały dokładności, wyczucia równowagi i sprytu.

Ponadto podczas „Czwartakiady” każde dziecko mogło schłodzić się w kurtynie wodnej, rozstawionej przez strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie. Nie zabrakło również malowania twarzy. Świetnie spisały się również mamy, dzięki którym stoliki uginały się pod ciężarem pysznych, kolorowych i przede wszystkim zdrowych przekąsek i napojów.

Warto dodać, że każde dziecko za ukończenie wszystkich konkurencji otrzymało dyplom i nagrody. Były również medale.

Rodzinna „Czwartakiada” to cyklicznie odbywający się w Szkole Podstawowej Nr 4 w Zambrowie festyn przygotowany dla dzieci i ich rodziców. Po raz pierwszy impreza odbyła się 23 marca 2014 roku. Celem spotkań jest zaszczepienie wśród wychowanków zdrowego stylu życia, integracja spoeczności szkolnej oraz pokazanie, jak atrakcyjne może być wspólne spędzanie wolnego czasu.

Za pośrednictwem naszego portalu organizatorzy składają gorące podziękowania wszystkim osobom, które włączyły się w organizację tegorocznej „Czwartakiady”: rodzicom, nauczycielom, zambrowskim strażakom, Jarosławowi Strenkowskiemu z RIH w Zambrowie oraz sponsorom:

 • Właścicielom firmy CHU „Gregorek”;

 • Firmie MLEKPOL,

 • Firmie NEGRESKO,

 • Panu Krzysztofowi Krakowskiemu,

 • Panu Krzysztofowi Chrupkowi,

 • Państwu Agacie i Bogumiłowi Dybowskim,

 • Państwu Wiśniewskim – S.J. LEWIATAN,

 • Państwu Krystynie i Wojciechowi Jastrzębskim – „ZORZA”,

 • Panu J. Szelągowskiemu – „KONTEXT”,

 • Państwu Danucie i Dominikowi Mierzwińskim,

 • Państwu Marcie i Albertowi Orłowskim,

 • Państwu Agnieszce i Dariuszowi Święczkowskim,

 • Pani Małgorzacie Jankowskiej,

 • Pani Annie Wieczorek,

 • Rodzicom klas: I e, II b, III a, III b, III g.

 

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszego wydarzenia.


Miejsce zdarzenia mapa Zambrów


VI Rodzinna Czwartakiada [foto] komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-06-10 07:41:21

  Po raz kolejny szkoła organizuje Czwartakiadę w tym samym czasie w którym miasto organizuje inną imprezę dla dzieci- w tym roku to wyścigi rowerowe dla dzieci. Czy to naprawdę tak trudno przy organizowaniu imprezy szkolnej zadzwonić do magistratu i zapytać się czy nie koliduje to z innymi miejskimi atrakcjami. Rok ma 365 dni, miasto nie jest metropolią i chyba można to pogodzić. Spójrzcie na frekwencję- rocznik 2005-2006 startowało 3! uczestników. Daję bana dla organizatorów!

 • gość 2018-06-10 07:50:54

  Przyjdzie kolejny chłop na dyrektora to da wsparcie Ryśkowi. Za dużo bab do rządzenia w tej szkole. Na jesieni nowe rządy, więc może będzie zmiana w stylu zarządzania.

 • gość 2018-06-10 13:21:56

  Oj tak, przyda się MĘSKA ręka. Baby mu na głowę wchodzą. Słyszałam o przypadku, że pracownik stołówki wchodzi sobie kiedy chce do pokoju nauczycielskiego, przegląda dzienniki uczniów i spisuje oceny. Ale ma super relacje z dyrektorem, więc może.

 • Gość - niezalogowany 2018-06-10 19:28:22

  Rodzice sprzedają a szkoła się bogaci takie to przez rodziców było pomaganie w tych ciastach . Można powiedzieć że jakby oddali pieniądze dla szkoły.

 • gość 2018-06-10 20:48:22

  To akurat rodzice mają wybór czy przynieść coś na sprzedaż. Lekką presja wychowawcy i przynoszą. Kiedyś stowarzyszenie przyjaciół czwórki organizowało kiermasz, ale ten twór chyba już nie istnieje.

 • gość 2018-06-11 07:42:52

  CZWARTAKIADA była super!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • gość 2018-06-11 11:22:51

  A Pani od Muzyki wiecznie wyzywająca dzieci.

 • Gość - niezalogowany 2018-06-11 13:44:06

  Wyzywanie to w tej szkole norma. Pani od plastyki też lubi pojechać po uczniach.

 • gość 2018-06-11 16:29:33

  Brawo czwórka - sobotnia zabawa była super!!

 • gość 2018-06-11 16:48:49

  Więcej takich imprez SP4 zabawa przednia ,która zbliża rodziców dzieci i nauczycieli bo każdy tam świetnie się bawi!!! Żywym przykładem jest z roku na rok coraz większa liczba uczestników i sponsorów!!!

 • gość 2018-06-11 17:08:25

  Pomimo wielu starań w szkole panuje bałagan, brak dyscypliny. Pani ze stołówki do wszystkich mówi per Ty. Zajmuje się wszystkim tylko nie obiadami które często są gotowcami.

 • gość 2018-06-11 19:30:42

  Czepiacie się dziewczyny, to nie jej wina, że wszystkich zna. Z czymkolwiek do niej się zgłosisz to zawsze pomoże. Co w tym złego, że sprawdzi oceny mojego dziecka??

 • gość 2018-06-11 20:29:58

  Własnie,zgadzam sie z ostatnia wypowiedzią. To jest chora zazdrosć i tyle.Dajcie jej spokoj i zajmijcie sie swoimi problemami.Pomoże każdemu,,kto sie do niej zwróci,ale komu to chyba przeszkadza.Skończcie lepiej tę głupią dyskusję.

 • Gość - niezalogowany 2018-06-11 21:27:22

  Dajcie jej już spokój. Dobra dziewczyna,bo nigdy nikomu nie odmówi i zawsze służy pomocaZazdrość was zżera czy co.zajmijcie się swoimi sprawami lepiej.kogoś w oczy kole chyba I to ostro.

 • gość 2018-06-11 21:59:03

  Odeszliście od wątku. Podsumowując: Impreza Ok, tylko w innym terminie i najlepiej żeby szkołą kierowała Pani ze stołówki, bo wszystko tak załatwi, że innych zżera zazdrość.

 • Gość - niezalogowany 2018-06-11 22:04:33

  Moje dzieci chodzą do innej szkoły niż SP4. Szczerze mówiąc, żałuję,że nie do SP4. Nie wypowiem się na temat relacji w pokoju nauczycielskim, czy na stołówce,ale wiem jedno: po sobotniej imprezie,zwlaszcza po przedstawieniu widzę zaangażowanie nauczycieli. Żadna inna szkoła nie organizuje takich pikników,a szkoda. Może inne placowki wezmą przykład. Zamiast chwalić potępiacie. A było naprawdę super. Dla mnie 6+.

 • gość 2018-06-11 22:17:20

  Jeśli na podstawie zaangażowania kilku nauczycieli w występ ceniasz poziom edukacji w szkole to gratuluję intelektu. To tak jak na Dudę niektórzy głosowali z tego powodu, że na zdjęciu ładniej wyglądał już Komorowski, czy też dlatego, że miał ładniejszą żonę. Przedstawienie było bardzo fajne, impreza plenerowa udana, dzieci zadowolone. Czwartakiada to pomysł dyrektora Zielińskiego. W szkołach może dziać się wiele ciekawych rzeczy niekoniecznie przy dużym nakładzie finansowym. Niestety nauczycielom się zwyczajnie nie chce. Najlepiej odpękać 4 godziny i do domu. Poza tym każda inicjatywa ponad normę wzbudza zazdrość innych nauczycieli, co powoduje, że nie chce się chcieć. Cieszę się, że niektórym raz do roku jednak się chce...

 • gość 2018-06-12 11:16:07

  Jeżeli chodzi o zaglądanie do dzienników to może by ktoś pomyślałam o tym, że Pani ze stołówki nie idzie spisywać ocen tylko numery telefonów do osób, do których dzwoni i grzecznie prosi o zapłatę za obiady. Zastanawiam się tylko komu tak bardzo zależy na zburzeniu relacji wewnątrz szkoły. Na pewno nie osobom z zewnątrz..Uważam, że nikt z poza szkoły nie ingeruje w takie rzeczy.

 • gość 2018-06-12 12:35:46

  Nie wiem po co zagląda w dzienniki, nie interesuje mnie to. Wiem natomiast, że we wniosku o zapisanie dziecka na obiady podaje się numery telefonów do rodziców. Ciekawe co na to RODO?

 • Gość - niezalogowany 2018-06-13 11:36:17

  Ja myślę, że dyrekcja za bardzo się spoufaliła z pracownikami i stąd takie kwiatki.

 • gość 2018-06-13 15:05:25

  Oto Polska właśnie! Ludzie robią coś pozytywnego, poświęcają swój wolny czas, zapewniają rozrywkę waszym dzieciom- (mówię o organizatorach Czwartakiady), a Wy tylko zamęt robicie. A to data nie ta, godzina nie ta, pogoda nie ta, nauczycielka ta czy tamta coś zrobiła.... A zróbcie coś sami, pokażcie co potraficie.... Mi by się nie chciało w taki upał ganiać za cudzymi dzieciakami

 • gość 2018-06-13 20:13:40

  Nasz rząd - w swoim mniemaniu - też wiele dobrego robi. I zobacz ilu osobom to nie pasuje. W przyszłości zapewne uda się tak zorganizować imprezę, żeby nie kolidowała z inną. Brawo za organizację Czwartakiady, a niedociągnięcia w szkole były, są i będą. Pan Dyrektor to fajny gość! A wiadomo - gdzie baby tam i kłopoty.

 • Gość - niezalogowany 2018-06-13 21:33:32

  Czwartakiada udana, przedstawienie było super. A w szkole jak wszędzie są nauczyciele których się lubi i których się nie lubi. Ale faktem jest, że nie którzy nauczyciele mineli się z powołaniem.

 • gość 2018-06-14 16:33:25

  A dlaczego nie ma podziękowań dla sklepu LIDL ??? Dzieci dostały smycze firmowe LIDLA, a w podziękowaniami ani słowem... Nieładnie, poprawcie!

 • Gość - niezalogowany 2018-06-14 22:57:11

  Myślę, że Pan Dyrektor jednak powinien być bardziej konsekwentny. Jest coraz gorzej w tej szkole. Nauczyciele nie są mili i wspierający dzieci. Zbyt dużo przykrości i mało wsparcia od kadry mają uczniowie.

 • gość 2018-06-15 08:18:19

  Sformułowania: durnie, debile, gnoje padają pod adresem uczni. Rozumiem, że są tacy uczniowie, których ciężko przywołać do porządku, ale szkoła i nauczyciel to nie miejsce i nie osoba, która powinna prezentować brak szacunku do ucznia. Ten brak szacunku przejawia się nie tylko w wyzwiskach ze strony nauczycieli SP4 pod adresem dzieci, ale i tym, że na lekcjach nauczyciele nagminnie korzystają z telefonów komórkowych czy tabletów i to nie do celów bynajmniej związanych z edukacją. Zajmują się na lekcji sprawami prywatnymi, a nie obowiazkami zawodowymi.

 • Gość - niezalogowany 2018-06-18 21:21:51

  Jest prawdą, że wyzwiska padają często. Już wiadomo, że sporo uczniów z tego powodu przechodzi do 5-ki. A lekcje muzyki i flet, za który Pani sypie a zwłaszcza chłopcom jedynki!!??Dzieci zaliczają kilka piosenek na rok- nawet Jezioro Łabędzie.

 • Gość - niezalogowany 2018-06-19 23:06:24

  A ja się odniosę do obiadów. Dzieci które już trochę do szkoły chodzą skarżą się, że obiady coraz gorsze. Podobno jedzenie mie jest swieze tylko odgrzewane. Jak tak dalej pójdzie to nikt nie będzie chciał chodzić na te obiady.

 • gość 2018-06-21 12:13:03

  Dziwne bo z tego co wiem to z roku na rok jest coraz więcej chętnych na obiady. Jakie odgrzewane??? Ludzie zastanówcie się co piszecie? Mój syn chodzi na obiady trzy lata i jak czegoś nie lubi to nie zjada. Weźcie poprawkę na to co mówią dzieci!!! Ogarnijcie się!!!!! W domu też zawsze robicie to na co ma ochotę Wasza "pociecha" nie licząc się ze zdaniem pozostałej części rodziny???

 • Gość - niezalogowany 2018-06-21 13:00:44

  W domu to ja mogę starego naleśnika podgrzać i dać dziecku na własną odpowiedzialność. Ale w szkole gdzie jest zbiorowe żywienie to raczej nie powinno się to zdarzać. A mi dziecko mówiło że naleśników nie jadło, bo były stare. Ja ich nie jadłam ale nie podoba mi się że stare jedzenie się dzieciom wciska.

Dodajesz jako: Zaloguj się