Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Zambrowie odebrali dzisiaj świadectwa ukończenia szkoły. Uroczystość zwieńczył koncert w wykonaniu absolwentów.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 odbyło się dzisiaj, 26 czerwca w Państwowej Szkole Muzycznej w Zambrowie. W wydarzeniu udział wzięli wszyscy uczniowie wraz ze swoimi dumnymi rodzicami i zaproszonymi gośćmi.
Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrał dyrektor Krzysztof Witkowski, który krótko podsumował zakończony rok szkolny. Podczas apelu wyróżniono najlepszych uczniów, laureatów różnych konkursów, osoby działające na rzecz szkoły oraz uczniów kończących swoją przygodę ze szkolną orkiestrą.
Nagrodę “Złota Nutka 2025/2026” otrzymali laureaci konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich, a wśród nich:
Nagrody rzeczowe oraz listy gratulacyjne otrzymali uczniowie ze średnią ocen powyżej 5,00:
Nagrodę specjalną za najwyższą średnią ocen w roku szkolnym 2025/2026 wynoszącą 5,80 otrzymał :
Nagrodę za działalność na rzecz szkoły otrzymali:
Nagrodę za działalność w orkiestrze szkolnej otrzymały:
Świadectwa ukończenia Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie otrzymali absolwenci cyklu 6-letniego:
Świadectwa ukończenia Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie otrzymali absolwenci cyklu 4-letniego:
W trakcie apelu nastąpił uroczysty moment przekazania sztandaru uczniom klas młodszych. W skład nowego pocztu sztandarowego weszli: Adam Dmochowski (klasa fortepianu), Klara Daszkowska (klasa skrzypiec) oraz Zofia Andrzejczyk (klasa skrzypiec).
Zwieńczeniem dzisiejszych uroczystości był koncert w wykonaniu absolwentów szkoły. Na scenie wystąpili:
Stefan Stańczuk (klasa 4 c.4) - klasa perkusji p. Jacka Jasłowskiego, utwór zagrany na marimbie: Keith Bartlett „Boogie - Woogie”, akompaniament p. Małgorzata Karaśkiewicz
Anna Kobylchak (klasa 4 c.4) - klasa wiolonczeli p. Ramana Asipchuka, utwór: J.S. Bach „Ave Maria”, akompaniament p. Małgorzata Karaśkiewicz
Marcin Laszczkowski (klasa 6 c.6) - klasa akordeonu p. Damiana Krawczewskiego, utwór: Michał Kleofas Ogiński „Pożegnanie Ojczyzny”
Zuzanna Kuczewska (klasa 4 c.4) - klasa fletu p. Anny Szymczukiewicz, utwór: Jordanyj Pal „Sonatina”, akompaniament p. Małgorzata Karaśkiewicz
Malwina Grudzińska (klasa 4 c.4) - klasa wiolonczeli p. Ramana Asipchuka, utwór: Antonin Dvorak „Melodia”, akompaniament p. Małgorzata Karaśkiewicz
Piotr Lasocki (klasa 6 c.6) - klasa akordeonu p. Damiana Krawczewskiego, utwór: Wieczesław Siemionow „Gankino Horo”
Jan Olszewski (klasa 6 c.6) - klasa fortepianu p. Adama Januszkiewicza, utwór: A. Loschhorn „Etiuda G”
Zespół gitarowy w składzie: Paulina Kropiewnicka, Nela Grabowska, Szymon Klimek, Jan Przeździecki, nauczyciel: p. Marcin Skutnicki, utwór: Francesco Tarrega „Lagrima”
Zespół akordeonowo-wiolonczelowo-gitarowy w składzie: Malwina Grudzińska – wiolonczela, Anna Kobylchak – wiolonczela, Piotr Lasocki – akordeon, Krzysztof Murawski – akordeon, Szymon Klimek – gitara, nauczyciel: p. Damian Krawczewski, utwór: anonim „Gipsy dance”
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze