30 uczniów Społecznego Studium Muzycznego w Zambrowie otrzymało dzisiaj świadectwa ukończenia roku szkolnego. Uroczystość zwieńczył krótki koncert w wykonaniu uczniów i absolwentów.
Ponad 4,9 mln uczniów w całej Polsce zakończyło dzisiaj, 26 czerwca rok szkolny 2025/2026. Temu szczególnemu dniu w życiu każdej szkoły towarzyszyły uroczyste akademie.
W budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I st. Im. Witolda Lutosławskiego w trakcie uroczystego zakończenia roku szkolnego swoje świadectwa odebrało 30 uczniów Społecznego Studium Muzycznego w Zambrowie. Warto wspomnieć, że niemal wszyscy uczniowie ukończyli obecny rok nauki gry na wybranym instrumencie z oceną bardzo dobrą, z wyjątkiem jednego ucznia, który uzyskał najwyższą możliwą ocenę - celującą.
Na początku głos zabrał dyrektor placówki Wiesław Saniewski.
- Końcowe oceny naszych uczniów świadczą o tym, że reprezentujecie wysoki poziom. Uczniowie dostają się do średnich szkół muzycznych. Uczą nas ci sami nauczyciele co w Szkole Muzycznej, czyli ten poziom jest wysoki. Za momencik rozdamy świadectwa ukończenia dla dwóch dyplomantów, którzy kończą naszą szkołę, a dwóch uczniów zostanie wyróżnionych przeze mnie, którzy chodzili 6 lat. Czyli 4 lata cyklu, tak jak szkoła jest, a oni chcieli dalej się uczyć wytrwale do 6 lat, tak jakby ten cykl 6-letni skończyli - mówił dyrektor placówki Wiesław Saniewski.
Reklama
Po wręczeniu dyplomów i nagród dla kończących naukę uczniów, zgromadzeni na sali goście wysłuchali krótkiego koncertu w wykonaniu uczniów i absolwentów. Na zakończenie dyrektor placówki życzył uczniom miłego i bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji.
;
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze