:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?pożary i straż, Święto Straży Pożarnej Zambrowie [foto] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 06/05/2019 19:57

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej obchodzili Dzień Strażaka. Były odznaczenia, awanse, przekazanie kluczyków do nowego pojazdu pożarniczego oraz podziękowania za trud włożony w ratowanie ludzkiego życia i mienia. Wszystko w obecności Wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego i Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Jarosława Wendta.

 

Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Zambrowie odbyły się dzisiaj, 6 maja na placu przed Szkołą Podstawową Nr 5 w Zambrowie. W uroczystościach poza strażakami udział wzięli Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Jarosław Wendt, Radny Sejmiku Województwa i Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP Marek Komorowski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie bryg. Maciej Krajewski, przedstawiciele władz samorządowych, powiatu, miasta i gmin, służb mundurowych, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Zambrowa i okolic.

 

Po powitaniu przybyłych gości przez st. kpt. Łukasza Chankowskiego o komendanta PSP w Zambrowie bryg. Macieja Krajewskiego oraz złożeniu meldunku przez Zastępcę Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Zambrowie kpt. Pawła Gwardiaka, Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński dokonał przeglądu pododdziałów. Chwilę później, podczas hymnu narodowego nastąpiło podniesienie flagi państwowej.

 

W dalszej części uroczystości Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Zambrowie mł. bryg. Adam Wysmułek odczytał list Prezydenta RP Andrzeja Dudy z okazji dnia strażaka. Następnie nadszedł czas na przemówienia, w czasie których zaproszeni goście dziękowali i składali życzenia strażakom z okazji ich święta. Wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński podkreślał wielką i ważna rolę jaką pełnią strażacy. Mówił, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale są najbardziej wielofunkcyjną służbą ze wszystkich innych - około 500 tys. zdarzeń rocznie, w których interweniują strażacy, to wyjazdy do akcji co minutę. Wyrażał uznanie i dziękował za ofiarną pracę strażaków. Podkreślał, że strażaków cechuje ofiarność, empatia i profesjonalizm, ale do pełnienia skutecznej i bezpiecznej pracy niezbędny jest też odpowiedni sprzęt, dlatego tak ważne jest doposażanie jednostek zawodowej i ochotniczej straży pożarnej. Zwracał uwagę, że zakup sprzętu dla straży pożarnej jest współfinansowana przez samorządy. Wyliczał, że montaż finansowy pozwolił na zakup w ubiegłym roku rekordowej liczby 380 pojazdów, zapowiedział jednocześnie, że w tym roku zaplanowano kolejne rekordowe zakupy, do strażaków ma trafić aż 480 pojazdów. 13 samochodów w roku 2018 kupiono w województwie podlaskim, w tym roku będzie to 30 pojazdów i będzie to kolejny rekord.

 

Ważnym punktem uroczystości było wręczenie odznaczeń i awansów. Otrzymały je następujące osoby:

 

Odznaka „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”:

- st. ogn. Agnieszka Mioduszewska

 

Srebrny medal „Za zasługi dla pożarnictwa”:

- ogn. Jarosław Kornet

 

Awanse

:: stopień starszego ogniomistrza przyznano:

- ogn. Radosławowi Chmielewskiemu

- ogn. Danielowi Domalewskiemu

- ogn. Grzegorzowi Ilczukowi

:: stopień ogniomistrza przyznano mł. ogn. Markowi Brzósce

:: stopień starszego sekcyjnego przyznano sek. Tomaszowi Faszczewskiemu

:: stopień starszego strażaka przyznano str. Michałowi Mościckiemu

 

Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku z okazji Święta Dnia Strażaka za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych przyznał st. kpt. Piotrowi Rogowskiemu nagrodę pieniężną.

 

Dzisiejsza uroczystość była także okazją do wręczenia przez Wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego zaświadczeń o ukończeniu szkolenia podstawowego strażaków ratowników ochotniczych straży pożarnych. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule: Szkolenie strażaków ochotników zakończone.

 

Ważnym momentem było ponadto symboliczne przekazanie dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Zambrowie st. kpt. Łukaszowi Chankowskiemu dokumentów i kluczyków do nowego samochodu pożarniczego i łodzi ratowniczej, które w ostatnim czasie otrzymała zambrowska jednostka. Oba pozyskane sprzęty zostały także poświęcone przez dziekana ks. kan. Zbigniewa Choromańskiego oraz diecezjalnego kapelana straży pożarnej ks. Radosława Kubła.

 

Uroczystość zwieńczyło wspólne zdjęcie wszystkich strażaków i gości.

Reklama

Święto Straży Pożarnej w Zambrowie [foto] komentarze opinie

 • gość 2019-05-06 22:52:23

  Ale, że konfetti rzucanego z helikoptera na cześć ministrunia nie było?! :-D ;-)

 • Gość - niezalogowany 2019-05-07 06:59:38

  Dobrze że minister przyjeżdża osobiście i doglada inwentarza.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-07 08:20:48

  Dobry gospodarz sam oporządza.

 • gość 2019-05-07 09:28:32

  Ja im nie wierzę kłamią w 100% Pis

 • Gość - niezalogowany 2019-05-07 11:02:33

  Gospodarz sam oporządza, a minister osobiście sprawdza gospodarza i wynagradza lub gani brawo panie Jarosławie, oby tak dalej.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-07 11:48:49

  A Staś latał za ministrem i się cieszył jak dziecko. A minister nawet ręki nie podał. Biedny Staś Jaś

 • Gość - niezalogowany 2019-05-07 11:50:47

  Przechowalnie się o dofinansowaniu nowych wozów dla OSP, a zapytajcie Wójtów jak jest naprawdę.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-07 13:47:34

  I znowu ten pajac w Zambrowie, nikt tym razem nie tanczyl????

 • Gość - niezalogowany 2019-05-07 15:21:40

  Oby nie obrządzał na obcym polu.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-07 17:14:36

  Nieznam lepszego gospodarza jak on. Znajduje czas na nasze jednostki i przedewszyskim wspiera.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-07 18:16:04

  A ja jestem ciekaw ile czasu ten krągły pan spędza w ministerstwie, skoro ciągle jest to w tej to w tamtej straży czy policji.
  Upodobał sobie Zambrów, bo to po drodze do domu, a może z innych przyczyn?

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Wynajme kawalerke

Wynajme kawalerke w pelni wyposazona 600 + media (wychodzi okolo ze wszystkim-750zl


Zobacz ogłoszenie

sala bankietowa

Zapraszamy do nowo otwartej sali w Krajewo Łętowo (dawny Biały Domek). Organizujemy chrzty,przyjęcia urodzinowe i rocznicowe,wesela i itp.


Zobacz ogłoszenie

FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ - WSZYSTKIE WYMIARY WORKI..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos w Zambrowie ul. Mazowiecka 2a od 01.08.2018 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca, Doświadczenie nie jest..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dwie atrakcyjne

Sprzedam dwie atrakcyjne działki położone we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2 i 1500 m2. Wydana decyzja o warunkach..


Zobacz ogłoszenie

Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Zobacz ogłoszenie

bielenie obór

oferuję mycie oraz dezynfekcję wapnem obiektów takich jak obory chlewnie budynki gospodarcze elewacje profesjonalnym sprzętem szybki czas realizacji..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

WENTYLATORY, WIATRAKI,

Zapraszamy do sklepu ROLNIK, przy ulicy Wiśniowej, po wentylatory i mieszacze powietrza do obór. Świeża dostawa, różne rozmiary. Dostępne od ręki.


Zobacz ogłoszenie

balony , dekoracje weselne

Chcielibyśmy zaoferować państwu atrakcje weselne, jesteśmy liderem na rynku , Oferujemy dekoracje takie jak Napis miłość 120 cm Napis miłość 100..


Zobacz ogłoszenie

CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWON MY

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ SKUP AUT SKUP AUT WSZYSTKIE FORMALNOŚCI W 20 MINUT! *BEZPŁATNA WYCENA *BEZPŁATNY DOJAZD DO KLIENTA *NAJWYŻSZE..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

Pracownicy Produkcyjni

Firma KEYLITE RW Polska szuka pracowników do produkcji okien dachowych. Jesteś chętny do pracy, chcesz zdobyć nowe doświadczenia, lubisz pracę z..


Zobacz ogłoszenie

Partnerka na wesele

Szukam partnerki na wesele dnia 03.07.2018r, od 35 do 45lat . Proszę o kontakt telefoniczny .


Zobacz ogłoszenie

Poznam Miłą Panią w wieku od

POZNAM MIŁĄ PANIĄ W CELU PRZYJAZNI MOŻLIWY SŁAŁY ZWIĄZEK KTÓREJ BRAKUJE DRUGIEJ POLÓWKI SPEDZENIA WSPOLNIE WIECZORY WSPOLNY SPACER ROMANTYCZNA..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Mieszkanie

Sprzedam Mieszkanie na ulicy Magazynowej, metraż 70m2, 2 pokoje z kuchnią, mieszkanie na II piętrze. W bloku znajduje się domofon. Mieszkanie w..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 56,20m2, ul. 71

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na III piętrze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


Zobacz ogłoszenie

Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 71,66m2, ul.

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 71,66 m2 położone na VI piętrze w bloku z windą przy ul. Papieża Jana..


Zobacz ogłoszenie

MIESZKANIE 3 POKOJE UL.

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK PRODUKCJI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DZIAŁU PRODUKCJI Zakres obowiązków: - praca fizyczna w dziale produkcji..


Zobacz ogłoszenie

Wakacje w Augustowie

Do wynajęcia nowoczesny apartament w Augustowie w ośrodku wczasowym Marina Borki nad jeziorem Necko. 2 sypialnie (4 pojedyncze łóżka z możliwością..


Zobacz ogłoszenie

Okazja ! Dom 123m2 w pełni

Sprzedam ładny w pełni wyposazony dom na ulicy Polnej w Wygodzie link..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"