:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 15°C
powietrze B. dobre
pożary i straż, Święto Straży Pożarnej Zambrowie [foto] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 06/05/2019 19:57

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej obchodzili Dzień Strażaka. Były odznaczenia, awanse, przekazanie kluczyków do nowego pojazdu pożarniczego oraz podziękowania za trud włożony w ratowanie ludzkiego życia i mienia. Wszystko w obecności Wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego i Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Jarosława Wendta.

 

Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Zambrowie odbyły się dzisiaj, 6 maja na placu przed Szkołą Podstawową Nr 5 w Zambrowie. W uroczystościach poza strażakami udział wzięli Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Jarosław Wendt, Radny Sejmiku Województwa i Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP Marek Komorowski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie bryg. Maciej Krajewski, przedstawiciele władz samorządowych, powiatu, miasta i gmin, służb mundurowych, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Zambrowa i okolic.

 

Po powitaniu przybyłych gości przez st. kpt. Łukasza Chankowskiego o komendanta PSP w Zambrowie bryg. Macieja Krajewskiego oraz złożeniu meldunku przez Zastępcę Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Zambrowie kpt. Pawła Gwardiaka, Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński dokonał przeglądu pododdziałów. Chwilę później, podczas hymnu narodowego nastąpiło podniesienie flagi państwowej.

 

W dalszej części uroczystości Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Zambrowie mł. bryg. Adam Wysmułek odczytał list Prezydenta RP Andrzeja Dudy z okazji dnia strażaka. Następnie nadszedł czas na przemówienia, w czasie których zaproszeni goście dziękowali i składali życzenia strażakom z okazji ich święta. Wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński podkreślał wielką i ważna rolę jaką pełnią strażacy. Mówił, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale są najbardziej wielofunkcyjną służbą ze wszystkich innych - około 500 tys. zdarzeń rocznie, w których interweniują strażacy, to wyjazdy do akcji co minutę. Wyrażał uznanie i dziękował za ofiarną pracę strażaków. Podkreślał, że strażaków cechuje ofiarność, empatia i profesjonalizm, ale do pełnienia skutecznej i bezpiecznej pracy niezbędny jest też odpowiedni sprzęt, dlatego tak ważne jest doposażanie jednostek zawodowej i ochotniczej straży pożarnej. Zwracał uwagę, że zakup sprzętu dla straży pożarnej jest współfinansowana przez samorządy. Wyliczał, że montaż finansowy pozwolił na zakup w ubiegłym roku rekordowej liczby 380 pojazdów, zapowiedział jednocześnie, że w tym roku zaplanowano kolejne rekordowe zakupy, do strażaków ma trafić aż 480 pojazdów. 13 samochodów w roku 2018 kupiono w województwie podlaskim, w tym roku będzie to 30 pojazdów i będzie to kolejny rekord.

 

Ważnym punktem uroczystości było wręczenie odznaczeń i awansów. Otrzymały je następujące osoby:

 

Odznaka „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”:

- st. ogn. Agnieszka Mioduszewska

 

Srebrny medal „Za zasługi dla pożarnictwa”:

- ogn. Jarosław Kornet

 

Awanse

:: stopień starszego ogniomistrza przyznano:

- ogn. Radosławowi Chmielewskiemu

- ogn. Danielowi Domalewskiemu

- ogn. Grzegorzowi Ilczukowi

:: stopień ogniomistrza przyznano mł. ogn. Markowi Brzósce

:: stopień starszego sekcyjnego przyznano sek. Tomaszowi Faszczewskiemu

:: stopień starszego strażaka przyznano str. Michałowi Mościckiemu

 

Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku z okazji Święta Dnia Strażaka za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych przyznał st. kpt. Piotrowi Rogowskiemu nagrodę pieniężną.

 

Dzisiejsza uroczystość była także okazją do wręczenia przez Wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego zaświadczeń o ukończeniu szkolenia podstawowego strażaków ratowników ochotniczych straży pożarnych. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule: Szkolenie strażaków ochotników zakończone.

 

Ważnym momentem było ponadto symboliczne przekazanie dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Zambrowie st. kpt. Łukaszowi Chankowskiemu dokumentów i kluczyków do nowego samochodu pożarniczego i łodzi ratowniczej, które w ostatnim czasie otrzymała zambrowska jednostka. Oba pozyskane sprzęty zostały także poświęcone przez dziekana ks. kan. Zbigniewa Choromańskiego oraz diecezjalnego kapelana straży pożarnej ks. Radosława Kubła.

 

Uroczystość zwieńczyło wspólne zdjęcie wszystkich strażaków i gości.

Reklama

Święto Straży Pożarnej w Zambrowie [foto] komentarze opinie

 • gość 2019-05-06 22:52:23

  Ale, że konfetti rzucanego z helikoptera na cześć ministrunia nie było?! :-D ;-)

 • Gość - niezalogowany 2019-05-07 06:59:38

  Dobrze że minister przyjeżdża osobiście i doglada inwentarza.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-07 08:20:48

  Dobry gospodarz sam oporządza.

 • gość 2019-05-07 09:28:32

  Ja im nie wierzę kłamią w 100% Pis

 • Gość - niezalogowany 2019-05-07 11:02:33

  Gospodarz sam oporządza, a minister osobiście sprawdza gospodarza i wynagradza lub gani brawo panie Jarosławie, oby tak dalej.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-07 11:48:49

  A Staś latał za ministrem i się cieszył jak dziecko. A minister nawet ręki nie podał. Biedny Staś Jaś

 • Gość - niezalogowany 2019-05-07 11:50:47

  Przechowalnie się o dofinansowaniu nowych wozów dla OSP, a zapytajcie Wójtów jak jest naprawdę.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-07 13:47:34

  I znowu ten pajac w Zambrowie, nikt tym razem nie tanczyl????

 • Gość - niezalogowany 2019-05-07 15:21:40

  Oby nie obrządzał na obcym polu.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-07 17:14:36

  Nieznam lepszego gospodarza jak on. Znajduje czas na nasze jednostki i przedewszyskim wspiera.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-07 18:16:04

  A ja jestem ciekaw ile czasu ten krągły pan spędza w ministerstwie, skoro ciągle jest to w tej to w tamtej straży czy policji.
  Upodobał sobie Zambrów, bo to po drodze do domu, a może z innych przyczyn?

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Magazynier - kierowca

Hurtownia materiałów budowlanych i wykończeniowych Chemix Sp. z o.o. w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko Magazynier - kierowca Od kandydatów..


Mieszkanie 56,20m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na parterze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Brama Wjazdowa Przesuwna

Brama wjazdowa przesuwna panelowa o wymiarach 6000 x 2030 mm ocynkowana ogniowo oraz pomalowana proszkowo. Możliwość założenia automatu. Jesteśmy..


Budynek użytkowy 452m2, Aleja

City-Biuro Nieruchomości: Budynek mieszkalno-użytkowo-handlowy o powierzchni użytkowej 452m2 położony przy Aleji Wojska Polskiego w Zambrowie...


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Polecamy Państwu ekogroszek o doskonałych parametrach : -wartość opałowa 26-28 MJ/kg - zawartość popiołu do 5% -- siarka 0,50%. Warunki transportu..


Dom 100m2, działka 2100m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom parterowy, murowany o powierzchni 100m2 położony w wsi Nagórki-Jabłoń, zaledwie kilka..


Ekogroszek Eco Power

Wartość opałowa 24-25 MJ/kg, zawartość popiołu ok 7%-9%, uziarnienie 8-25 mm. Pakowany w worki 25kg* 40 sztu/ paleta. Warunki transportu do..


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


WĘGIEL, BRYKIET, PELLET

SKŁAD OPAŁU W WIŚNIEWIE k/ZAMBROWA OFERUJE: * WĘGIEL KOSTKA, ORZECH, * PELLET DRZEWNY EN PLUS A1 CERTYFIKOWANY * PELLET PREMIUM CERTYFIKOWANY *..


Specjalista ds. sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Węgiel kamienny kostka 640

Posiadamy w sprzedaży węgiel o parametrach -wartość opałowa 24-25 MJ/kg -zawartość popiołu od 6% do 8% Posiadamy samochody samowyładowcze. Warunki..


Alarmy, domofony, monitoring,

Alarmy, monitoring, automatyka domowa -instalacje alarmowe -instalacje elektryczne -napędy do bram -automatyka domowa -sterowanie z poziomu..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Sprzedam Mieszkanie 72 m2 w

Sprzedam mieszkanie o pow. 72,8 m2 na II piętrze z dużym balkonem w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego. Mieszkanie ładne i czyste, po remoncie. Gotowe..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Mieszkanie 4 pokoje, 71 Pułk

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na IV piętrze w bloku przy ul. 71 Pułku Piechoty w..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Działka 1,98 ha

Działki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów. Grunty z możliwością zagospodarowania na różne cele...


Obyspniki na pryzmy - nowa

Sklep ROLNIK Mioduszewski, wjazd od ulicy Wiśniowej Nowa dostawa obsypników na pryzmy Zapraszamy Dodatkowo oferujemy folię na pryzmy, siatkę na..


Dowozy Pizzeria

Potrzebny kierowca do pracy na dowozy w Pizzerii Perfetto. Bardzo dobre warunki pracy. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod nr 604 461 261...


Sprzedam dom

Sprzedam dom w miejscowości Tybory Olszewo.gotowy do zamieszkania nie wymagający wkładu finansowego, działka ok 15 ar. Na dole kuchnia z salonem,..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Mieszkanie 71,66m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 71,66 m2 położone na VI piętrze w bloku z windą przy ul. Papieża Jana..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


SPRZEDAM LAS w KOŁAKI

Mam do sprzedania LAS MIESZANY, o powierzchni 1,21 ha. Zapraszam. Tel. kontaktowy 515 279 804.


Bramy panelowe, palisadowe,

CENTRUM OGRODZEŃ MICHALSKI oferuje kompleksowo ogrodzenia: -panelowe -palisadowe -aluminiowe -betonowe -metalowe zdobione -ze sztachet..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Meble na wymiar. Kuchnie,

Meble na wymiar. Kuchnie, szafy, garderoby, zabudowy itp. Wysoka jakość wykonania. Bogaty wybór materiałów. Dogodne terminy realizacji. Strona na FB..


Sprzedam Mieszkanie

Sprzedam Mieszkanie na ulicy Magazynowej, metraż 70m2, 2 pokoje z kuchnią, mieszkanie na II piętrze. W bloku znajduje się domofon. Mieszkanie w..


Praca na stanowisku doradcy

Poszukujemy doradcy klienta do Salonu Canal+ w Zambrowie na niepełny etat (ok 120-130h miesięcznie). Atrakcyjne wynagrodzenie (podstawa+prowizja)...


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Przyjmę kierowcę c+e

Zatrudnię kierowcę z kategorią C+E, jazda z naczepą firanką po Polsce. telefon: 666 328 277


Kupujemy samochody,my płacimy

Kupujemy samochody w bardzo dobrym stanie, z mniejszymi lub większymi wadami także auta powypadkowe ,bez opłat,angliki,motory,przyczepy..


Wynajmę lokale użytkowe przy

Oferuję do wynajęcia lokale użytkowe o powierzchni: -226 m2 oraz -232 m2 przy Alei Wojska Polskiego nr 37B. Możliwość indywidualnej aranżacji..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"