:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 1°C
powietrze Dobre
muzyka koncerty, Śpiewali „Bogu Ojczyźnie” [foto] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 15/11/2019 20:54

13 zespołów i 12 solistów wystąpiło dzisiaj na deskach Centrum Kultury podczas XX Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej.


XX Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Bogu i Ojczyźnie” odbył się dzisiaj, 15 listopada w sali widowiskowo – kinowej Centrum Kultury w Zambrowie. W tegorocznej, dwudziestej edycji konkursu uczestnicy rywalizowali w trzech grupach wiekowych: dzieci ze szkół podstawowych, uczniowie szkół średnich oraz schole, chóry parafialne i osoby dorosłe. Każdy z uczestników wykonał dwa utwory: religijny i patriotyczny.

 

Festiwal rozpoczął się od występów w kategorii scholi, chórów parafialnych i osób dorosłych. Na scenie pojawili się reprezentanci Środowiskowego Domu Samopomocy w Zambrowie, którzy pod opieką Ewy Suski i Katarzyny Ogórkowskiej przygotowali piosenki pt. „Nasz Bóg” i „Dziś idę walczyć, Mamo”.

 

W grupie dzieci ze szkół podstawowych wystąpiło dziesięć zespołów: Zespół Wokalny „Tęcza” ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie, „Planety” ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Zambrowie, Chór Szkolny ze Szkoły Podstawowej w Starym Zakrzewie, Chór Szkolny ze Szkoły Podstawowej w Rutkach-Kossakach, „Sreberka Szkolne” ze Szkoły Podstawowej w Srebrnej, Patrycja i Wiktoria Groszfeld ze Szkoły Podstawowej w Starym Laskowcu, „Trójkowe nutki” ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie, „Stokrotki” ze Szkoły Podstawowej w Kołakach Kościelnych, Natalia Ostrowska i Wiktoria Tyborowska ze Szkoły Podstawowej w Kołakach Kościelnych, Katarzyna Łubnicka, Gabriela Kaliszczyk i Julia Wojno ze Szkoły Podstawowej w Szczodruchach.

 

Następnie zaśpiewali soliści: Amelia Skarzyńska ze Szkoły Podstawowej w Starym Skarżynie, Alicja Groszfeld ze Szkoły Podstawowej w Starym Laskowcu, Kinga Leśniewska i Martyna Mężyńska ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie, Gabriela Gosk ze Szkoły Podstawowej w Kołomyi, Michał Tyborowski ze Szkoły Podstawowej w Porytem-Jabłoni, Maria Jastrząb z Zespołu Szkół w Szumowie, Gabriela Zalewskaze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie, Lidia Czajkowska i Anna Dębek ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie,

 

Szkoły średnie reprezentowały dwie solistki z I LO im. Stanisława Konarskiego w Zambrowie - Oliwia Moczydłowska i Aleksandra Wojno oraz dwa zespoły - Kwartet Wokalny z Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie oraz Julia Tyszko i Rafał Orłowski z Zespołu Szkół Nr 1 im. gen Roweckiego „Grota” w Zambrowie.

 

Wśród utworów można było dzisiaj usłyszeć m.in. „Jezus siłą mą”, „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”, „Zamiast”, „Pytasz mnie”, „Przyjdź jak deszcz”, „Uwierz, Polsko”, „Maryjo, chcę zamieszkać z Tobą”, „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”, „Ty, tylko mnie poprowadź”, „Niepodległa niepokorna”, „Twoja Miłość”, „Biały krzyż”, „Modlitwa” czy „Wojenko, wojenko”.

 

Po występach komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Marczyk (przewodnicząca), Krzysztof Witkowski i Stanisław Młyński, udała się na naradę. Jury brało pod uwagę dobór repertuaru, poziom wykonania, walory wokalne oraz ogólny efekt sceniczny i artystyczny.

 

Wyniki XX Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Bogu i Ojczyźnie”

 

Dzieci ze szkół podstawowych – soliści:

:: I miejsce - Gabriela Zalewska, SP3 w Zambrowie, opiekun Bożena Kalinowska

:: II miejsce - Lidia Czajkowska, SP4 w Zambrowie, opiekun Katarzyna Nita-Murawska

:: III miejsce ex aequo:

- Maria Jastrząb, ZS w Szumowie, opiekun Elżbieta Kotomska

- Kinga Leśniewska, SP w Wiśniewie, opiekun Irena Lubiejewska

:: wyróżnienia:

- Amelia Skarzyńska, SP w Starym Skarżynie, opiekun Anna Bujko

- Alicja Groszfeld, SP w Starym Laskowcu, opiekun Hanna Tomaszkiewicz

- Michał Tyborowski, SP w Porytem-Jabłoni, opiekun Irena Lubiejewska

 

Dzieci ze szkół podstawowych – zespoły:

:: I miejsce - Chór Szkolny ze Szkoły Podstawowej w Rutkach-Kossakach, opiekun Marta Targońska

:: II miejsce - „Planety”, SP5 w Zambrowie, opiekun Michał Knapkiewicz

:: III miejsce - Zespół Wokalny „Tęcza”, SP3 w Zambrowie, opiekun Bożena Kalinowska

:: wyróżnienia:

- Chór Szkolny ze Szkoły Podstawowej w Starym Zakrzewie, opiekun Michał Knapkiewicz

- Patrycja i Wiktoria Groszfeld, SP w Starym Laskowcu, opiekun Małgorzata Jeziorowska

- Zespół Wokalny „Trójkowe nutki”, SP3 w Zambrowie, opiekun Tadeusz Stańczyk

 

Młodzież ze szkół średnich - soliści:

:: I miejsce - Oliwia Moczydłowska, ILO w Zambrowie, opiekunowie Katarzyna Nita-Murawska i Jarosław Moczydłowski

:: II miejsce - Aleksandra Wojno, ILO w Zambrowie, opiekun Katarzyna Nita-Murawska

 

Młodzież ze szkół średnich - zespoły:

:: I miejsce - Julia Tyszko i Rafał Orłowski, ZS1 w Zambrowie, opiekun Damian Krawczewski

:: II miejsce - Kwartet Wokalny, ZSA w Zambrowie, opiekun Damian Krawczewski

 

Schole, zespoły parafialne i osoby dorosłe:

:: I miejsce - Środowiskowy Dom Samopomocy w Zambrowie, opiekunki Ewa Suska i Katarzyna Ogórkowska

 

Grand Prix XX Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Bogu i Ojczyźnie” otrzymał, podobnie jak przed rokiem, Chór Szkolny ze Szkoły Podstawowej w Rutkach-Kossakach, którego opiekunką jest Marta Targońska.

 

Warto podkreślić, że każdy uczestnik dzisiejszej imprezy otrzymał pamiątkowy dyplom, a zwycięzcy dodatkowo statuetki.

Reklama

Śpiewali „Bogu i Ojczyźnie” [foto] komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-11-16 16:48:41

  Tak się bawią za nasze. Portal dla Ukraińców w Polsce prostir.pl otrzymał od rządu PiS dotację w wysokości 40 tys. zł. To nie pierwsze zasilenie tego medium przez obecną ekipę „dobrej zmiany”. Skandalicznym dodatkowo jest fakt, że prowadzi go Ihor Isajew, ukraiński dziennikarz, który nazywa Marsz Żołnierzy Wyklętych „marszem faszystów”, Polaków porównuje do zwierząt w wieczór wigilijny i nawołuje do usunięcia słowa „honor” z polskich paszportów, ponieważ „razi to ukraińską wrażliwość”.

 • Paula - niezalogowany 2019-11-16 16:54:31

  Ogromne brawa dla wszystkich uczestników i opiekunów! Gratulacje dla Gabrieli Zalewskiej !!!!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-11-16 18:16:23

  Oprócz tego narzeka on, że Polacy kreują ofiary ludobójstwa na Wołyniu na męczenników. Postulaty upamiętnienia ich zaś ocenia jako „ukrainofobię”. W wigilię w 2016 roku porównał też Polaków do zwierząt.

  – Wesołych świąt dla Polaków, którzy dzisiaj obchodzą Wigilię. Dziękuję za milczenie części z was w tym roku. Wiecie, powiadają, że w Boże Narodzenie nawet zwierzęta zaczynają mówić. Umiejętności mówić i rozmawiać wam wszystkim życzę – napisał Ihor Isajew.

  W tym roku na Związek Ukraińców w Polsce przeznaczono z polskiego budżetu 1,52 mln zł. Na ukraińskie organizacje w Polsce wydano ogółem 2,22 mln zł.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Instalacje Hydrauliczne, C.O,

Witam, oferuję wykonanie instalacji hydraulicznych w pełnym zakresie, instalacji gazowych wewnętrznych i zewnętrznych z nadzorem kierowniczym,..


Handlowiec - sprzedawca

Hurtownia materiałów budowlanych i wykończeniowych Chemix Sp. z o.o. w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko Sprzedawca Od kandydatów na..


Franczyzobiorca sklepu Żabka.

Zacznij prowadzić własny biznes z Żabką! Współpraca oparta na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Nasza oferta franczyzowa..


Opel Vectra C

Sprzedam Opla Vectrę C 2.2 GTS 2002r ważne OC i BT, nie odpala. Więcej info pod nr tel 508554392 - nie odpowiadam na smsy


Lokal usługowo handlowy

Lokal usługowo handlowy Powierzchnia 110m2.Możliwość podziału na dwa lokale po 55m2.Wszystkie media. Centralne ogrzewanie z ciepłowni..


Praca w lokalu

Przyjmiemy do pracy dwie osoby w Pizzerii Perfetto do pracy na kuchni oraz do wypieku pizzy. Praca na stałe - umowa o pracę na pełen etat. Po więcej..


Zatrudnię kierowce C+E

Zatrudnię kierowcę C+E transport międzynarodowy, jazda z naczepą firanką. tel. 666328277


Zapewnię wsparcie w dyskretnej

Czy mimo męża, chłopaka, rodziny czujesz się samotna, niedoceniana, mało potrzebna? Możliwe, że w ogóle nie ma wokół Ciebie prawdziwie życzliwego i..


Sprzedam mieszkanie

Mieszkanie trzypoziomowe na Osiedlu Wschód w Zambrowie (ul. Wyszyńskiego) o łącznej powierzchni 110 m2; 85,80 m2 powierzchnia mieszkalna, 12,70 m2..


VW PASSAT B6

Sprzedam ładnego, bardzo bogato wyposażonego Passata B6 z grudnia 2007roku z rewelacyjną automatyczną skrzynią biegów DSG. Samochód regularnie..


SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY I

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za: - obsługę klienta w oddziale - nawiązywanie i utrzymywanie z klientami długotrwałych..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Usługi Minikoparką

Kompleksowe Usługi Minikoparką Szybko i solidnie. Polecam i Zapraszam. tel. 728 349 576


KOMINKI KOMPLEKSOWO

*Sprzedaż i montaż wkładów kominkowych *W ofercie także biokominki i kominki elektryczne-idealne rozwiązanie do mieszkań w bloku i pomieszczeń bez..


Działka rolna 1,98 ha Pstrągi

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: ziałki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów...


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Sprzedam Skode Fabie 1.2TSI

Sprzedam Skode Fabie 1.2 TSI 86km, rok produkcji 2014 przebieg 110000, klimatyzacja, elektryczne szyby. Stan idealny, silnik dynamiczny, bardzo małe..


Szybkie kursy Prawa jazdy z

Oferujemy szybkie kursy prawa jazdy wszystkich kategorii z egzaminem w Łomży. Nasze ośrodki: Łomża, Zambrów, Wysokie Mazowieckie, Czyżew , Jedwabne..


Rover 75 2.0 full opcja

Sprzedam Rovera 75 z 2002 roku, dwa komplety kół aluminiowych. Więcej info pod nr tel 798012310


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Kupujemy samochody,my płacimy

kup aut za gotówkę,witamy w legalnej firmie która kupuje samochody w dobrych stanach w przedziale cenowym od 1000zł do 20000zł.Kupujemy także auta..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Parametry: -wartość opałowa 26-28 MJ/kg - zawartość popiołu ok 6% -granulacja 8mm-25mm -zawartość siarki 0,45% Transport HDS lub winda.Warunki..


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Działka rolno-budowlana 1,70

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka gruntu o powierzchni 1, 70 ha położona w we wsi Krajewo Korytki, gmina Zambrów...


Zgubiono prawo jazdy, nagroda

Zgubiono prawo jazdy. Nagroda gwarantowana 517315233


Zaginął pies . Nagroda za

Szukamy zaginionego psa . Naroda!!!!!


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


ARDOM – solidne okna, drzwi,

Okna - PCV, aluminiowe, drewniane, dachowe, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, bramy garażowe, rolety zewnętrzne i wewnętrzne, moskitiery, parapety..


Działka 8230m2, Głębocz

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie: Działka o powierzchni 8230m2 położona w miejscowości Głębocz Wielki, gmina Szumowo, powiat zambrowski...


Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu ROLNIK MIODUSZEWSKI przy ulicy Wiśniowej w Zambrowie. Mamy w ofercie maszyny rolnicze kilkunastu producentów, części do maszyn..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWON MY

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ SKUP AUT SKUP AUT WSZYSTKIE FORMALNOŚCI W 20 MINUT! *BEZPŁATNA WYCENA *BEZPŁATNY DOJAZD DO KLIENTA *NAJWYŻSZE CENY..


Działka rolna 7800m2 Nagoszewo

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka rolna o powierzchni 7800m2 położona w Nagoszewie. Użytki oznaczone jako łąki trwałe..


Pranie tapicerki meblowej i

Oferuję -pranie tapicerki (samochodowej,meblowej,itp...) -pranie dywanów i wykładzin. -czyszczenie różnego typu:kanap,wypoczynków,krzeseł itp....


Rover 75 2.0 full opcja

Sprzedam Rovera 75 2.0 diesel full opcja. Auto z 2002 roku w bardzo dobrym stanie, 2 komplety kół aluminiowych. Więcej info pod nr tel 798012310


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"