:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 13°C
powietrze B. dobre
edukacja, Pożegnanie gimnazjalistami gimnazjum [foto] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 18/06/2019 22:40

Uczniowie Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie rozpoczęli wakacje. Po dwumiesięcznej przerwie czeka ich kolejny etap nauki w szkołach średnich. Uroczystość była wyjątkowa, bowiem mury tej funkcjonującej od 19 lat w naszym mieście szkoły opuścił ostatni rocznik uczniów, w związku z wprowadzoną reformą oświaty. Nie brakowało wzruszeń.

 

To zakończenie roku było wyjątkowe, bo ostatnie. Podobnie jak w całej Polsce, również w Zambrowie ze szkolnymi murami pożegnali się gimnazjaliści z Miejskiego Gimnazjum Nr 1. Ponieważ gimnazja przestają istnieć, to koniec pewnej epoki. Uroczystość odbyła się dziś w sali widowiskowo-kinowej Centrum Kultury w Zambrowie.

 

W dzisiejszej gali, poza społecznością szkoły, udział wzięli: Przewodniczący Rady Miasta Jacek Olszewski, Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Marta Konopka, dyrektor Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Zambrowie Marek Dąbrowski, emerytowani i obecni dyrektorzy zambrowskich szkół podstawowych, przewodniczący Rady Rodziców Artur Wojciechowski oraz przyjaciele szkoły.

 

W tym szczególnym dniu dyrektor placówki Ryszard Ogrodnik wraz z burmistrzem i przedstawicielami Rady Rodziców wręczyli książki, dyplomy i medale najbardziej zasłużonym absolwentom. W tym roku tytuł „wzorowego ucznia”, o którym decydowała średnia ocen powyżej 5,0 w klasie trzeciej oraz wzorowe zachowanie, uzyskało aż 30 absolwentów.

W czasie uroczystości rozdane zostały także pamiątkowe Medale Wzorowego Absolwenta. Otrzymało je jedenastu uczniów, którzy przez trzy lata uzyskiwali średnią ocen co najmniej 5,0 oraz wykazali się wzorowym zachowaniem:

 • Karolina Dzwonkowska
 • Dominika Boguszewska
 • Albert Józef Dybowski
 • Bartosz Dybowski
 • Lena Gromek
 • Klaudia Tarnowska
 • Maciej Bączyk
 • Julia Krajewska
 • Kamila Pietranik
 • Aleksandra Pycińska
 • Aleksandra Ziemianowicz


Nagrody otrzymali również członkowie pocztu sztandarowego, absolwenci działający w Samorządzie Uczniowskim oraz osiem uczennic, które aktywnie angażowały się w pracę szkolnej grupy wolontariackiej.

 

Tradycją stało się, że w trakcie uroczystej gali wręczane są nagrody specjalne ufundowane przez Radnego Powiatu Eugeniusza Kaczyńskiego. W tym roku do uczniów powędrowały m.in. rower, telewizor, walizka czy ponton.

 

Następnie odbyło się ślubowanie absolwentów, a chwilę później przemówienia gości. Ten punt dzisiejszej uroczystości obfitował w zbiór zabawnych anegdot i wspomnień, z sentymentem przywoływanych przez dyrektorów innych placówek oświatowych w naszym mieście czy dyrektor MOK. Ponadto burmistrz przypomniał, jak powstawało i kształtowało się miejskie gimnazjum. Z ust gości dyrektor MG1 Ryszard Ogrodnik wysłuchał wiele ciepłych słów.

 

Sam dyrektor z sentymentem mówił wiele o nauczycielach i absolwentach oraz sukcesach uczniów w okresie 19 lat funkcjonowania gimnazjum. Jak podkreślał, 91 laureatów i 87 finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych jest najlepszym dowodem jakości pracy gimnazjum. Na przemian, ze łzą w oku i uśmiechem na twarzy, wspominał piękne chwile spędzone w murach szkoły.

 

Wyrazem wdzięczności był również koncert w wykonaniu absolwentów szkoły. Był to dowód na to, że była ona prawdziwą „kuźnią talentów”.

 

Symbolicznym momentem uroczystości było pożegnanie sztandaru szkoły. Absolwenci ostatniego rocznika przekazali go dyrektorowi Ryszardowi Ogrodnikowi, który następnie w asyście uczniów, w ciszy i skupieniu, oddzielił materiał sztandarowy od drzewca.

 

Wszyscy tworzący przez lata społeczność gimnazjum mogą być dumni z owoców, jakie ono przyniosło. Z pewnością do lat spędzonych w miejskim gimnazjum niejeden absolwent i nauczyciel wielokrotnie powróci jeszcze z radością i sentymentem.

Reklama

Pożegnanie z gimnazjalistami i z gimnazjum [foto] komentarze opinie

 • gość 2019-06-19 02:56:37

  nie chce nikogo obrazic ale takiego dyrektora ja pan Ogrodnik juz nie bedzie.

 • Ja - niezalogowany 2019-06-19 08:14:12

  "nie chce nikogo obrazic ale takiego dyrektora ja pan Ogrodnik juz nie bedzie."

  Tu można się zgodzić w 100%

 • Gość - niezalogowany 2019-06-19 09:41:15

  Każdego wspominam dobrze a niektórzych jak p. Piech Bardzo dobrze , z wyjątkiem tej okrutnej baby od Rosyjskiego , a pan dyrektor był świetnym "równym gościem " , gimnazjum to był etap w którym dzieci czuły się dorosłe , ja żałuję że gimnazjum już nie ma ale jak patrzę na 50% uczniów tych szkół podczas nauki to może i lepiej , bo będąc dzieckiem 13 latka /tek zaczyna pic palić jedździc po zabawach bo uważa że jest dorosły , i to nie jest wina szkoły ale w większości przypadków rodziców bo może też być tak że dziecko poprstu żąda się nie z tymi co trzeba i pod ich wpływem zacznie się bawić w dorosłego .

 • gość 2019-06-19 13:32:13

  Panie Ryszardzie.
  Wielkie dzięki za wkład włożony w wychowanie moich dzieci i mnie samego. Na leże do grona tych uczniów 3 , którzy mieli okazję zapoznać się z "rudym" (zainteresowani wiedzą o co chodzi) . Wielkie dzięki i szacunek od rodziców naszych pociech.
  Pozdrawiam serdecznie ,życzę dużo dużo zdrowia .
  Jeden z gagatków z 8A .

 • Gość - niezalogowany 2019-06-19 16:13:11

  Gagatku z 8A mam nadzieję, że Twoja polonistka już dawno na "zasłużonej" emeruturze.

 • gość 2019-06-19 20:26:59

  Wspominam i dalej będę wspominać gimnazjum.

 • Jaroslaw Kaczynski - niezalogowany 2019-06-19 20:41:36

  Najgorsza szkola w moim zyciu. Nabawilem sie depresji i choroby psych. Dobrze, że to yebane gimnazja zlikwidowali

 • gość 2019-06-20 07:23:47

  najgorsza szkoła , niektórzy nauczyciele z przypadku, szydzili z nas a dyrekcja - bez przesady wcale nie taka wspaniała, dużo by mówić wszyscy co tam się uczyli wiedzą najlepiej jak było.......

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Sprzedam Mieszkanie 72 m2 w

Sprzedam mieszkanie o pow. 72,8 m2 na II piętrze z dużym balkonem w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego. Mieszkanie ładne i czyste, po remoncie. Gotowe..


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Polecamy Państwu ekogroszek o doskonałych parametrach : -wartość opałowa 26-28 MJ/kg - zawartość popiołu do 5% -- siarka 0,50%. Warunki transportu..


Mieszkanie 4 pokoje, 71 Pułk

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na IV piętrze w bloku przy ul. 71 Pułku Piechoty w..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Mieszkanie 71,66m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 71,66 m2 położone na VI piętrze w bloku z windą przy ul. Papieża Jana..


Praca na stanowisku doradcy

Poszukujemy doradcy klienta do Salonu Canal+ w Zambrowie na niepełny etat (ok 120-130h miesięcznie). Atrakcyjne wynagrodzenie (podstawa+prowizja)...


Sprzedam dom

Sprzedam dom w miejscowości Tybory Olszewo.gotowy do zamieszkania nie wymagający wkładu finansowego, działka ok 15 ar. Na dole kuchnia z salonem,..


Sprzedam Mieszkanie

Sprzedam Mieszkanie na ulicy Magazynowej, metraż 70m2, 2 pokoje z kuchnią, mieszkanie na II piętrze. W bloku znajduje się domofon. Mieszkanie w..


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Działka 1,98 ha

Działki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów. Grunty z możliwością zagospodarowania na różne cele...


Dom 100m2, działka 2100m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom parterowy, murowany o powierzchni 100m2 położony w wsi Nagórki-Jabłoń, zaledwie kilka..


Budynek użytkowy 452m2, Aleja

City-Biuro Nieruchomości: Budynek mieszkalno-użytkowo-handlowy o powierzchni użytkowej 452m2 położony przy Aleji Wojska Polskiego w Zambrowie...


Dowozy Pizzeria

Potrzebny kierowca do pracy na dowozy w Pizzerii Perfetto. Bardzo dobre warunki pracy. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod nr 604 461 261...


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Magazynier - kierowca

Hurtownia materiałów budowlanych i wykończeniowych Chemix Sp. z o.o. w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko Magazynier - kierowca Od kandydatów..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Mieszkanie 56,20m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na parterze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


SPRZEDAM LAS w KOŁAKI

Mam do sprzedania LAS MIESZANY, o powierzchni 1,21 ha. Zapraszam. Tel. kontaktowy 515 279 804.


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Węgiel kamienny kostka 640

Posiadamy w sprzedaży węgiel o parametrach -wartość opałowa 24-25 MJ/kg -zawartość popiołu od 6% do 8% Posiadamy samochody samowyładowcze. Warunki..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Wynajmę lokale użytkowe przy

Oferuję do wynajęcia lokale użytkowe o powierzchni: -226 m2 oraz -232 m2 przy Alei Wojska Polskiego nr 37B. Możliwość indywidualnej aranżacji..


Kupujemy samochody,my płacimy

Kupujemy samochody w bardzo dobrym stanie, z mniejszymi lub większymi wadami także auta powypadkowe ,bez opłat,angliki,motory,przyczepy..


WĘGIEL, BRYKIET, PELLET

SKŁAD OPAŁU W WIŚNIEWIE k/ZAMBROWA OFERUJE: * WĘGIEL KOSTKA, ORZECH, * PELLET DRZEWNY EN PLUS A1 CERTYFIKOWANY * PELLET PREMIUM CERTYFIKOWANY *..


Brama Wjazdowa Przesuwna

Brama wjazdowa przesuwna panelowa o wymiarach 6000 x 2030 mm ocynkowana ogniowo oraz pomalowana proszkowo. Możliwość założenia automatu. Jesteśmy..


Przyjmę kierowcę c+e

Zatrudnię kierowcę z kategorią C+E, jazda z naczepą firanką po Polsce. telefon: 666 328 277


Ekogroszek Eco Power

Wartość opałowa 24-25 MJ/kg, zawartość popiołu ok 7%-9%, uziarnienie 8-25 mm. Pakowany w worki 25kg* 40 sztu/ paleta. Warunki transportu do..


Obyspniki na pryzmy - nowa

Sklep ROLNIK Mioduszewski, wjazd od ulicy Wiśniowej Nowa dostawa obsypników na pryzmy Zapraszamy Dodatkowo oferujemy folię na pryzmy, siatkę na..


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Specjalista ds. sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Bramy panelowe, palisadowe,

CENTRUM OGRODZEŃ MICHALSKI oferuje kompleksowo ogrodzenia: -panelowe -palisadowe -aluminiowe -betonowe -metalowe zdobione -ze sztachet..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Meble na wymiar. Kuchnie,

Meble na wymiar. Kuchnie, szafy, garderoby, zabudowy itp. Wysoka jakość wykonania. Bogaty wybór materiałów. Dogodne terminy realizacji. Strona na FB..


Alarmy, domofony, monitoring,

Alarmy, monitoring, automatyka domowa -instalacje alarmowe -instalacje elektryczne -napędy do bram -automatyka domowa -sterowanie z poziomu..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"