:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?edukacja, Pożegnanie gimnazjalistami gimnazjum [foto] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 18/06/2019 22:40

Uczniowie Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie rozpoczęli wakacje. Po dwumiesięcznej przerwie czeka ich kolejny etap nauki w szkołach średnich. Uroczystość była wyjątkowa, bowiem mury tej funkcjonującej od 19 lat w naszym mieście szkoły opuścił ostatni rocznik uczniów, w związku z wprowadzoną reformą oświaty. Nie brakowało wzruszeń.

 

To zakończenie roku było wyjątkowe, bo ostatnie. Podobnie jak w całej Polsce, również w Zambrowie ze szkolnymi murami pożegnali się gimnazjaliści z Miejskiego Gimnazjum Nr 1. Ponieważ gimnazja przestają istnieć, to koniec pewnej epoki. Uroczystość odbyła się dziś w sali widowiskowo-kinowej Centrum Kultury w Zambrowie.

 

W dzisiejszej gali, poza społecznością szkoły, udział wzięli: Przewodniczący Rady Miasta Jacek Olszewski, Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Marta Konopka, dyrektor Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Zambrowie Marek Dąbrowski, emerytowani i obecni dyrektorzy zambrowskich szkół podstawowych, przewodniczący Rady Rodziców Artur Wojciechowski oraz przyjaciele szkoły.

 

W tym szczególnym dniu dyrektor placówki Ryszard Ogrodnik wraz z burmistrzem i przedstawicielami Rady Rodziców wręczyli książki, dyplomy i medale najbardziej zasłużonym absolwentom. W tym roku tytuł „wzorowego ucznia”, o którym decydowała średnia ocen powyżej 5,0 w klasie trzeciej oraz wzorowe zachowanie, uzyskało aż 30 absolwentów.

W czasie uroczystości rozdane zostały także pamiątkowe Medale Wzorowego Absolwenta. Otrzymało je jedenastu uczniów, którzy przez trzy lata uzyskiwali średnią ocen co najmniej 5,0 oraz wykazali się wzorowym zachowaniem:

 • Karolina Dzwonkowska
 • Dominika Boguszewska
 • Albert Józef Dybowski
 • Bartosz Dybowski
 • Lena Gromek
 • Klaudia Tarnowska
 • Maciej Bączyk
 • Julia Krajewska
 • Kamila Pietranik
 • Aleksandra Pycińska
 • Aleksandra Ziemianowicz


Nagrody otrzymali również członkowie pocztu sztandarowego, absolwenci działający w Samorządzie Uczniowskim oraz osiem uczennic, które aktywnie angażowały się w pracę szkolnej grupy wolontariackiej.

 

Tradycją stało się, że w trakcie uroczystej gali wręczane są nagrody specjalne ufundowane przez Radnego Powiatu Eugeniusza Kaczyńskiego. W tym roku do uczniów powędrowały m.in. rower, telewizor, walizka czy ponton.

 

Następnie odbyło się ślubowanie absolwentów, a chwilę później przemówienia gości. Ten punt dzisiejszej uroczystości obfitował w zbiór zabawnych anegdot i wspomnień, z sentymentem przywoływanych przez dyrektorów innych placówek oświatowych w naszym mieście czy dyrektor MOK. Ponadto burmistrz przypomniał, jak powstawało i kształtowało się miejskie gimnazjum. Z ust gości dyrektor MG1 Ryszard Ogrodnik wysłuchał wiele ciepłych słów.

 

Sam dyrektor z sentymentem mówił wiele o nauczycielach i absolwentach oraz sukcesach uczniów w okresie 19 lat funkcjonowania gimnazjum. Jak podkreślał, 91 laureatów i 87 finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych jest najlepszym dowodem jakości pracy gimnazjum. Na przemian, ze łzą w oku i uśmiechem na twarzy, wspominał piękne chwile spędzone w murach szkoły.

 

Wyrazem wdzięczności był również koncert w wykonaniu absolwentów szkoły. Był to dowód na to, że była ona prawdziwą „kuźnią talentów”.

 

Symbolicznym momentem uroczystości było pożegnanie sztandaru szkoły. Absolwenci ostatniego rocznika przekazali go dyrektorowi Ryszardowi Ogrodnikowi, który następnie w asyście uczniów, w ciszy i skupieniu, oddzielił materiał sztandarowy od drzewca.

 

Wszyscy tworzący przez lata społeczność gimnazjum mogą być dumni z owoców, jakie ono przyniosło. Z pewnością do lat spędzonych w miejskim gimnazjum niejeden absolwent i nauczyciel wielokrotnie powróci jeszcze z radością i sentymentem.

Reklama

Pożegnanie z gimnazjalistami i z gimnazjum [foto] komentarze opinie

 • gość 2019-06-19 02:56:37

  nie chce nikogo obrazic ale takiego dyrektora ja pan Ogrodnik juz nie bedzie.

 • Ja - niezalogowany 2019-06-19 08:14:12

  "nie chce nikogo obrazic ale takiego dyrektora ja pan Ogrodnik juz nie bedzie."

  Tu można się zgodzić w 100%

 • Gość - niezalogowany 2019-06-19 09:41:15

  Każdego wspominam dobrze a niektórzych jak p. Piech Bardzo dobrze , z wyjątkiem tej okrutnej baby od Rosyjskiego , a pan dyrektor był świetnym "równym gościem " , gimnazjum to był etap w którym dzieci czuły się dorosłe , ja żałuję że gimnazjum już nie ma ale jak patrzę na 50% uczniów tych szkół podczas nauki to może i lepiej , bo będąc dzieckiem 13 latka /tek zaczyna pic palić jedździc po zabawach bo uważa że jest dorosły , i to nie jest wina szkoły ale w większości przypadków rodziców bo może też być tak że dziecko poprstu żąda się nie z tymi co trzeba i pod ich wpływem zacznie się bawić w dorosłego .

 • gość 2019-06-19 13:32:13

  Panie Ryszardzie.
  Wielkie dzięki za wkład włożony w wychowanie moich dzieci i mnie samego. Na leże do grona tych uczniów 3 , którzy mieli okazję zapoznać się z "rudym" (zainteresowani wiedzą o co chodzi) . Wielkie dzięki i szacunek od rodziców naszych pociech.
  Pozdrawiam serdecznie ,życzę dużo dużo zdrowia .
  Jeden z gagatków z 8A .

 • Gość - niezalogowany 2019-06-19 16:13:11

  Gagatku z 8A mam nadzieję, że Twoja polonistka już dawno na "zasłużonej" emeruturze.

 • gość 2019-06-19 20:26:59

  Wspominam i dalej będę wspominać gimnazjum.

 • Jaroslaw Kaczynski - niezalogowany 2019-06-19 20:41:36

  Najgorsza szkola w moim zyciu. Nabawilem sie depresji i choroby psych. Dobrze, że to yebane gimnazja zlikwidowali

 • gość 2019-06-20 07:23:47

  najgorsza szkoła , niektórzy nauczyciele z przypadku, szydzili z nas a dyrekcja - bez przesady wcale nie taka wspaniała, dużo by mówić wszyscy co tam się uczyli wiedzą najlepiej jak było.......

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dwie atrakcyjne

Sprzedam dwie atrakcyjne działki położone we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2 i 1500 m2. Wydana decyzja o warunkach..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Zobacz ogłoszenie

Wakacje w Augustowie

Do wynajęcia nowoczesny apartament w Augustowie w ośrodku wczasowym Marina Borki nad jeziorem Necko. 2 sypialnie (4 pojedyncze łóżka z możliwością..


Zobacz ogłoszenie

sala bankietowa

Zapraszamy do nowo otwartej sali w Krajewo Łętowo (dawny Biały Domek). Organizujemy chrzty,przyjęcia urodzinowe i rocznicowe,wesela i itp.


Zobacz ogłoszenie

bielenie obór

oferuję mycie oraz dezynfekcję wapnem obiektów takich jak obory chlewnie budynki gospodarcze elewacje profesjonalnym sprzętem szybki czas realizacji..


Zobacz ogłoszenie

WENTYLATORY, WIATRAKI,

Zapraszamy do sklepu ROLNIK, przy ulicy Wiśniowej, po wentylatory i mieszacze powietrza do obór. Świeża dostawa, różne rozmiary. Dostępne od ręki.


Zobacz ogłoszenie

CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWON MY

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ SKUP AUT SKUP AUT WSZYSTKIE FORMALNOŚCI W 20 MINUT! *BEZPŁATNA WYCENA *BEZPŁATNY DOJAZD DO KLIENTA *NAJWYŻSZE..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Partnerka na wesele

Szukam partnerki na wesele dnia 03.07.2018r, od 35 do 45lat . Proszę o kontakt telefoniczny .


Zobacz ogłoszenie

balony , dekoracje weselne

Chcielibyśmy zaoferować państwu atrakcje weselne, jesteśmy liderem na rynku , Oferujemy dekoracje takie jak Napis miłość 120 cm Napis miłość 100..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

MIESZKANIE 3 POKOJE UL.

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos w Zambrowie ul. Mazowiecka 2a od 01.08.2018 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca, Doświadczenie nie jest..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK PRODUKCJI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DZIAŁU PRODUKCJI Zakres obowiązków: - praca fizyczna w dziale produkcji..


Zobacz ogłoszenie

Okazja ! Dom 123m2 w pełni

Sprzedam ładny w pełni wyposazony dom na ulicy Polnej w Wygodzie link..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Pracownicy Produkcyjni

Firma KEYLITE RW Polska szuka pracowników do produkcji okien dachowych. Jesteś chętny do pracy, chcesz zdobyć nowe doświadczenia, lubisz pracę z..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

Poznam Miłą Panią w wieku od

POZNAM MIŁĄ PANIĄ W CELU PRZYJAZNI MOŻLIWY SŁAŁY ZWIĄZEK KTÓREJ BRAKUJE DRUGIEJ POLÓWKI SPEDZENIA WSPOLNIE WIECZORY WSPOLNY SPACER ROMANTYCZNA..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

Wynajme kawalerke

Wynajme kawalerke w pelni wyposazona 600 + media (wychodzi okolo ze wszystkim-750zl


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Mieszkanie

Sprzedam Mieszkanie na ulicy Magazynowej, metraż 70m2, 2 pokoje z kuchnią, mieszkanie na II piętrze. W bloku znajduje się domofon. Mieszkanie w..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ - WSZYSTKIE WYMIARY WORKI..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"