:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  8°C umiarkowane opady deszczu

Ponad 5,1 mln zł dofinansowania na przebudowę ul. Polowej w Zambrowie

Czy stan ul. Polowej w Zambrowie w końcu ulegnie poprawie? Wszystko jest na dobrej drodze, aby tak się stało. Powiat Zambrowski zdobył bowiem na ten cel aż 5,1 mln zł ministerialnego dofinansowania. To znacznie więcej, niż oczekiwano. Cała inwestycja wyceniana jest na ponad 11 mln zł.

Powiat Zambrowski pozyskał 5 mln 183 tys. 540 zł dofinansowania z rezerwy celowej od Ministerstwa Infrastruktury. Kwota ta została przyznana na inwestycję pn. „Przebudowa z rozbudową drogi powiatowej Nr 2681B – ulica Polowa w Zambrowie wraz z przebudową mostu na rzece Prątnik”.

 

Oznacza to, że Ministerstwo Infrastruktury przyznało Powiatowi Zambrowskiemu kwotę większą, niż oczekiwana. Zarząd Powiatu wnioskował bowiem o 4 mln 450 tys. zł. Jest to zatem bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Zambrowa, bowiem środki te przeznaczone zostaną na przebudowę i rozbudowę ul. Polowej, przy której zlokalizowany jest ważny dla całego regionu zakład pracy - Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL. Ulica ta jest także częścią tzw. małej obwodnicy Zambrowa.

 

Zarząd Powiatu Zambrowskiego ogłosił już nawet przetarg na wykonanie inwestycji. Wpłynęła jedna oferta, opiewająca na kwotę 10 mln 952 tys. 337 zł. Do tego trzeba będzie doliczyć jeszcze koszty nadzoru inwestorskiego.

 

Planowany zakres robót jest bardzo duży. Obejmuje rozbiórkę i budowę mostu na rzece Prątnik, przebudowę z rozbudową jezdni na odcinku nieco ponad 1 km, budowę i przebudowę zjazdów indywidualnych i publicznych, budowę i przebudowę chodników, budowę ciągu pieszo–rowerowego, budowę i przebudowę miejsc postojowych dla samochodów osobowych, budowę pasa do skrętu w prawo do zakładu produkcji mleczarskiej, przebudowę linii energetyczno–oświetleniowej, przebudowę telekomunikacyjnej kanalizacji kablowej oraz linii kablowej napowietrznej, przebudowę gazociągu średniego ciśnienia, a także przebudowę i budowę kanalizacji deszczowej oraz wycinkę drzew i krzewów.

 

Oprócz dofinansowania z Ministerstwa Infrastruktury, Powiat Zambrowski pozyskał również deklarację wsparcia finansowego od Zambrowskiego Ciepłownictwa i Wodociągów sp. z o.o. oraz od Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL w Zambrowie. Cała inwestycja ma wynieść 11 mln 007 tys. 933 zł.

 

Na zły stan ulicy Polowej w Zambrowie kierowcy i piesi skarżą się od lat.

 

- „Po zimie ul. Polową nie da się jeździć i chodzić. Są tam okropne dziury. Wiosna trwa, a nikt nie chce tych dziur połatać. Na spacer z dzieckiem też strach wyjść. Jest kawałek chodnika przy mleczarni, a dalej nie można bezpiecznie przejść. Proszę o pomoc w imieniu mieszkańców ul. Polowej i wszystkich kierowców.” - napisała do nas w maju jedna z czytelniczek.

 

Biorąc pod uwagę pozyskane dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury jest zatem spora szansa, że w tym roku stan ul. Polowej w końcu się poprawi. Zarząd Powiatu Zambrowskiego podjął już stosowną uchwałę w tej sprawie. Teraz kwestia planowanej przebudowy ul. Polowej w Zambrowie będzie omawiana na jutrzejszej sesji Rady Powiatu Zambrowskiego.


Ponad 5,1 mln zł dofinansowania na przebudowę ul. Polowej w Zambrowie komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-06-11 23:41:20

    Idą wybory- czas rzucić kiełbasę wyborcza

Dodajesz jako: Zaloguj się