:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?charytatywne wolontariat, Padł rekord! Zambrów zebrał ponad WOŚP! [foto] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 13/01/2019 23:49

To bez wątpienia kolejny rekord. Zambrowianie okazali się jeszcze bardziej hojni niż rok temu. W sumie w ramach wszystkich akcji towarzyszących Wielkiej Orkiestrze i w dniu finału, zambrowski sztab WOŚP funkcjonujący w Szkole Podstawowej Nr 5 w Zambrowie zebrał ponad 79 tys. złotych. W tym roku zostaną one przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 

Chyba nie można sobie wyobrazić początku roku bez Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To wydarzenie zapoczątkowane 27 lat temu wpisało się w kalendarz najważniejszych imprez w Polsce. Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy stała się unikalnym społecznym zrywem, od lat na początku roku angażującym Polaków w dobroczynne dzieło.

W zambrowskim sztabie WOŚP, który po raz 20. powstał w naszym mieście, pracowało 80 wolontariuszy z identyfikatorami Wielkiej Orkiestry plus kilkadziesiąt osób pomagających w kweście i organizacji finału. Byli to głównie uczniowie gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, szkół podstawowych oraz nauczyciele.

 

Jak udało nam się wstępnie ustalić, w tym roku zambrowski sztab zebrał ponad 79 tys. zł. To kolejny rekord! Dla porównania - w 2018 roku w naszym mieście zebrano 54,7 tys. zł, a rok wcześniej – 42,7 tys. zł. Udało się to jak zwykle dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu i pracy wolontariuszy oraz ofiarności mieszkańców Zambrowa i okolicznych miejscowości.

 

Wolontariusze kwestowali dziś od godziny 8:00 do 17:00 na ulicach Zambrowa, Kołak Kościelnych, Jabłonki Kościelnej, Rutek, Wysokiego Mazowieckiego, Rosochatego Kościelnego i Czyżewa. W tym roku zambrowski sztab kwestował także w Ostrowi Mazowieckiej. Spotkać ich można było w najruchliwszych miejscach, czyli w okolicach kościołów i centrów miejscowości. Wszystkim wspierającym akcję wręczali czerwone serduszka – naklejki z napisem „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”. Do puszek wrzucano różne kwoty, od „miedziaków” po banknoty o nominałach 20 zł, a nawet 100 zł.

 

Przypominamy, że tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zambrowie rozpoczął się 12 stycznia Turniejem Piłki Siatkowej. Warunkiem uczestnictwa w tej imprezie było wpłacenie wpisowego, które zostało w całości przekazane na rzecz WOŚP.

 

Dziś, czyli w dzień Wielkiego Finału, od rana w hali MG1 rozgrywany był Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza. Od godziny 9:00 do 16:00 na parkiecie rywalizowali kolejno: uczniowie klas I–III i IV – VI szkół podstawowych, szkół podstawowych klas VII-VIII i gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. W trakcie turnieju przed wejściem na halę prowadzona była sprzedaż gadżetów WOŚP, a także odbył się pokaz Grupy Ratowniczej „Nadzieja” dotyczący udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Dziś także po raz pierwszy, w zamian za datki wrzucane do puszki, w salonie fryzjerskim EVA na placu Sikorskiego 12 panie mogły skorzystać z usług strzyżenia i innych zabiegów upiększających.

 

Podobnie jak w roku ubiegłym Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można było wspomóc w Miejskiej Pływalni „Delfin”. Każdy ochotnik, pod nadzorem doświadczonych instruktorów, z całą aparaturą mógł zejść pod wodę i wrzucić monety do puszki zlokalizowanej na dnie basenu. Sztuka ta nie była prosta, bowiem sprzęt do nurkowania waży ok. 25 – 30 kg.

 

Kolejną imprezą, podczas której prowadzona była kwesta na rzecz WOŚP, był mecz II ligi futsalu, w którym FC Zambrów zmierzył się z MOSiR-em Grajewo. Spotkanie zostało rozegrane w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 5.

 

Warto dodać, że Miejskie Gimnazjum Nr 1 zorganizowało wielką loterię fantową. Nagrody wolontariusze pozyskali od lokalnych przedsiębiorców. W tygodniu przed finałem na terenie szkół podstawowych i w gimnazjum rozprowadzane były losy. Całkowity przychód trafiał do puszek WOŚP.

 

To jednak nie koniec. Zambrowski sztab WOŚP wystawił na licytacje cztery bilety na spektakl „Kolacja pożegnalna”, który odbędzie się 17 stycznia o godzinie 18:00 w Centrum Kultury. Ostatecznie z tego tytułu udało się pozyskać 320 zł. Pieniądze za zlicytowane bilety oczywiście zasiliły konto WOŚP.

 

Dzisiejsza kwesta na ulicach miasta zakończyła się około godziny 18:00. Wszyscy wolontariusze z puszkami wrócili bezpiecznie do świetlicy Miejskiego Gimnazjum Nr 1, gdzie czekał na nich tort w kształcie serca przygotowany przez Cukiernię „Anna”.

Jak zwykle finał WOŚP w Zambrowie nie doszedłby do skutku, gdyby nie Andrzej Trochimowicz – szef zambrowskiego sztabu oraz osoby wspierające go w tych działaniach. Nie można tu przemilczeć roli każdego z 80 wolontariuszy - głównie uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Pomagały także osoby dorosłe.

Był to już dwudziesty Finał WOŚP w Zambrowie. Warto jednak przypomnieć, że 2 stycznia 1994 r. pierwszy zambrowski finał WOŚP zorganizowany został przez drużyny Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej: IV Zambrowską Drużynę Harcerzy im. Andrzeja Małkowskiego i VII Zambrowską Drużynę Harcerek im. Olgi Małkowskiej. Wówczas w naszym mieście zebrano ponad 36 milionów zł (oczywiście starych zł), 16 dolarów, 10 marek niemieckich oraz biżuterię. Zbiórka w szkołach przyniosła dodatkowe 16 mln zł. Wówczas w Zambrowie w ramach drugiego krajowego finału WOŚP zebrano kwotę wystarczającą na operację serca jednego dziecka.

Reklama

Padł rekord! Zambrów zebrał ponad 79 tys. zł na WOŚP! [foto] komentarze opinie

 • gość 2019-01-14 08:06:56

  Brawo dla zambrowskiej młodzieży !!! Nie ważne spory polityczne ale jedność i cel Ukłony dla młodzieży która stała na deszczu cały dzień i zbierała pieniądze ale też dla osób ją wspierającym.Brawo !!!

 • gość 2019-01-14 08:22:42

  Brawo Zambrowiacy.

 • Gość - niezalogowany 2019-01-14 09:10:55

  Brawo.

 • Gość - niezalogowany 2019-01-14 10:41:49

  Brawo Zambrowiacy

 • gość 2019-01-14 11:12:40

  Super akcja i mega gratulacje dla Was Zambrowiacy! Nie dajmy się zwariować politykom. WOŚP to nasza kasa dla naszych chorych dzieciaków! WOŚP to my! Przez nas - dla nas! Wielkie dzięki!

 • Gość - niezalogowany 2019-01-14 17:09:36

  To ostatni taki WOŚP... kolejne nie będą już takie same....

 • gość 2019-01-14 19:41:07

  Dzięki że byliście w Ostrowi. Brawo.

 • gość 2019-01-14 23:25:11

  Za rok nie będzie już PiS u steru więc bedzie WOŚP taki sam, jak nie lepszy. :) Pamiętajcie, że gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej. SIE MA! ;)

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

MIESZKANIE 3 POKOJE UL.

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Zobacz ogłoszenie

IDEALNA DZIAŁKA POD INWESTYCJE

Sprzedam działkę o powierzchni 0,67 ha, która znajduje się przy węźle Kołaki Kościelne. Idealna pod inwestycje, utwardzony wjazd, linia elektryczna..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK PRODUKCJI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DZIAŁU PRODUKCJI Zakres obowiązków: - praca fizyczna w dziale produkcji..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę

Sprzedam atrakcyjną działkę położoną we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2. Wydana decyzja o warunkach zabudowy na..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWON MY

Skup aut od 500 do 15.000zl przeprowadzamy w sposób profesjonalny i bezpieczny. Finalizując transakcję odkupu samochodu jako priorytet stawiamy..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA , SZNUREK DO

SKLEP HAPROL ZAPRASZA W NASZEJ OFERCIE M.IN -FOLIA DO SIANA I SŁOMY- BIAŁA, ZIELONA, CZARNA I PRZEZROCZYSTA STRETCH, 500 LUB 750 -SZNUREK DO PRAS I..


Zobacz ogłoszenie

Działka Wola Zambrowska

Sprzedam działkę z warunkami zabudowy o powierzchni 1000m2 ( 25x40) w Woli Zambrowskiej bezpośrednio położona przy drodze asfaltowej. Teren suchy i..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

Działka 7315m2, Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 7315m2 położona w miejscowości Jabłoń Kościelna, gmina Nowe Piekuty,..


Zobacz ogłoszenie

Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Zobacz ogłoszenie

Księgowa oraz Pracownik

Primarol Robert Grzymała Paproć Duża 84 poszukuję pracownika na stanowisko księgowej. Wymagania: znajomość podstaw rachunkowości, umiejętność..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds. obsługi

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Specjalista ds. obsługi klienta: Do głównych zadań osoby..


Zobacz ogłoszenie

Pomocnik kucharza sushi

Restauracja Ashi Sushi w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko: pomocnik kucharza sushi. Nie wymagamy doświadczenia - wszystkiego nauczymy ;)..


Zobacz ogłoszenie

Drukarnia opakowań poszukuje

Drukarnia opakowań poszukuje pracownika na stanowisko operatora drukarki fleksograficznej. Wymagane wykształcenie minimum średnie, najlepiej..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

TELEWIZJA BEZ OPŁAT!!!!!

EKSTRAKLASA POWRACA!!!! PRZYJDŹ DO SALONU NC+ W ZAMBROWIE I SKORZYSTAJ Z NAJLEPSZYCH OFERT W OKOLICY!TYLKO TERAZ PAKIET EXTRA DO 6MCY ZA 0ZŁ! A DLA..


Zobacz ogłoszenie

Studentka szuka praktyk

Szukam czterotygodniowych praktyk związanych z kierunkiem studiów zarządzanie sprzedażą. Najchętniej od lipca. Jeśli to możliwe byłabym..


Zobacz ogłoszenie

Ozonowanie klimatyzacji,

Zapraszam do skorzystania z usługi odgrzybiania klimatyzacji samochodowej. Odgrzybianie metodą ozonowania. Metoda bardzo skuteczna. Koszt od 40 zł...


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA, Maszyny, części

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

KLIMATYZACJA napełnianie,

Oferujemy usługę nabijania oraz odgrzybiania klimatyzacji samochodowych. Bardzo atrakcyjne ceny! Odgrzybianie (bardzo skuteczne) już od 40 zł...


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom w malowniczej

Sprzedam dom jednorodzinny -dworek wolnostojący z poddaszem użytkowym, położony w Wiśniewie w bliskiej odległości od Zambrowa (4 km). Posiadłość..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 71,66m2, ul.

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 71,66 m2 położone na VI piętrze w bloku z windą przy ul. Papieża Jana..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę rekreacyjną z

Witam kupię działkę rekreacyjną z domkiem zagospodarowaną


Zobacz ogłoszenie

Naprawa i regeneracja

Oferujemy Państwu zakup oraz naprawę alternatorów i rozruszników. Wysoką jakość usług gwarantuje dziesięcioletnie doświadczenie w branży..


Zobacz ogłoszenie

Ekogroszek Extra transport hds

Zapraszamy do zakupu węgla EKOGROSZKU EXTRA. Parametry ekogroszku: -zawartość popiołu 5,5% - wartość opałowa 25-27 MJ/kg Węgiel suchy magazynowany..


Zobacz ogłoszenie

Działka 6000 m2 Wdziękoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 6000m2 położona w miejscowości Wdziękoń Pierwszy, gm. Zambrów...


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 56,20m2, ul. 71

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na III piętrze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ - WSZYSTKIE WYMIARY WORKI..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

SPRZEDAM GOLFA GOAL

rok produkcji - 2006 pojemność - 1,4 benzyna ******* WERSJA GOAL ******** /////////////// 2 KOMPLETY KÓŁ //////////////// //// FELGI Z..


Zobacz ogłoszenie

Profesjonalny Serwis Sprzętu

Zapraszamy Do Serwisu Mieszczącego się na ul.Aleja Wojska Polskiego 11(wejście od szczytu). Oferujemy Profesjonalne Naprawy W Przystępnych Cenach :..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"