:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?charytatywne wolontariat, Padł rekord! Zambrów zebrał ponad WOŚP! [foto] - zdjęcie, fotografia
13/01/2019 23:49

To bez wątpienia kolejny rekord. Zambrowianie okazali się jeszcze bardziej hojni niż rok temu. W sumie w ramach wszystkich akcji towarzyszących Wielkiej Orkiestrze i w dniu finału, zambrowski sztab WOŚP funkcjonujący w Szkole Podstawowej Nr 5 w Zambrowie zebrał ponad 79 tys. złotych. W tym roku zostaną one przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 

Chyba nie można sobie wyobrazić początku roku bez Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To wydarzenie zapoczątkowane 27 lat temu wpisało się w kalendarz najważniejszych imprez w Polsce. Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy stała się unikalnym społecznym zrywem, od lat na początku roku angażującym Polaków w dobroczynne dzieło.

W zambrowskim sztabie WOŚP, który po raz 20. powstał w naszym mieście, pracowało 80 wolontariuszy z identyfikatorami Wielkiej Orkiestry plus kilkadziesiąt osób pomagających w kweście i organizacji finału. Byli to głównie uczniowie gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, szkół podstawowych oraz nauczyciele.

 

Jak udało nam się wstępnie ustalić, w tym roku zambrowski sztab zebrał ponad 79 tys. zł. To kolejny rekord! Dla porównania - w 2018 roku w naszym mieście zebrano 54,7 tys. zł, a rok wcześniej – 42,7 tys. zł. Udało się to jak zwykle dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu i pracy wolontariuszy oraz ofiarności mieszkańców Zambrowa i okolicznych miejscowości.

 

Wolontariusze kwestowali dziś od godziny 8:00 do 17:00 na ulicach Zambrowa, Kołak Kościelnych, Jabłonki Kościelnej, Rutek, Wysokiego Mazowieckiego, Rosochatego Kościelnego i Czyżewa. W tym roku zambrowski sztab kwestował także w Ostrowi Mazowieckiej. Spotkać ich można było w najruchliwszych miejscach, czyli w okolicach kościołów i centrów miejscowości. Wszystkim wspierającym akcję wręczali czerwone serduszka – naklejki z napisem „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”. Do puszek wrzucano różne kwoty, od „miedziaków” po banknoty o nominałach 20 zł, a nawet 100 zł.

 

Przypominamy, że tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zambrowie rozpoczął się 12 stycznia Turniejem Piłki Siatkowej. Warunkiem uczestnictwa w tej imprezie było wpłacenie wpisowego, które zostało w całości przekazane na rzecz WOŚP.

 

Dziś, czyli w dzień Wielkiego Finału, od rana w hali MG1 rozgrywany był Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza. Od godziny 9:00 do 16:00 na parkiecie rywalizowali kolejno: uczniowie klas I–III i IV – VI szkół podstawowych, szkół podstawowych klas VII-VIII i gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. W trakcie turnieju przed wejściem na halę prowadzona była sprzedaż gadżetów WOŚP, a także odbył się pokaz Grupy Ratowniczej „Nadzieja” dotyczący udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Dziś także po raz pierwszy, w zamian za datki wrzucane do puszki, w salonie fryzjerskim EVA na placu Sikorskiego 12 panie mogły skorzystać z usług strzyżenia i innych zabiegów upiększających.

 

Podobnie jak w roku ubiegłym Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można było wspomóc w Miejskiej Pływalni „Delfin”. Każdy ochotnik, pod nadzorem doświadczonych instruktorów, z całą aparaturą mógł zejść pod wodę i wrzucić monety do puszki zlokalizowanej na dnie basenu. Sztuka ta nie była prosta, bowiem sprzęt do nurkowania waży ok. 25 – 30 kg.

 

Kolejną imprezą, podczas której prowadzona była kwesta na rzecz WOŚP, był mecz II ligi futsalu, w którym FC Zambrów zmierzył się z MOSiR-em Grajewo. Spotkanie zostało rozegrane w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 5.

 

Warto dodać, że Miejskie Gimnazjum Nr 1 zorganizowało wielką loterię fantową. Nagrody wolontariusze pozyskali od lokalnych przedsiębiorców. W tygodniu przed finałem na terenie szkół podstawowych i w gimnazjum rozprowadzane były losy. Całkowity przychód trafiał do puszek WOŚP.

 

To jednak nie koniec. Zambrowski sztab WOŚP wystawił na licytacje cztery bilety na spektakl „Kolacja pożegnalna”, który odbędzie się 17 stycznia o godzinie 18:00 w Centrum Kultury. Ostatecznie z tego tytułu udało się pozyskać 320 zł. Pieniądze za zlicytowane bilety oczywiście zasiliły konto WOŚP.

 

Dzisiejsza kwesta na ulicach miasta zakończyła się około godziny 18:00. Wszyscy wolontariusze z puszkami wrócili bezpiecznie do świetlicy Miejskiego Gimnazjum Nr 1, gdzie czekał na nich tort w kształcie serca przygotowany przez Cukiernię „Anna”.

Jak zwykle finał WOŚP w Zambrowie nie doszedłby do skutku, gdyby nie Andrzej Trochimowicz – szef zambrowskiego sztabu oraz osoby wspierające go w tych działaniach. Nie można tu przemilczeć roli każdego z 80 wolontariuszy - głównie uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Pomagały także osoby dorosłe.

Był to już dwudziesty Finał WOŚP w Zambrowie. Warto jednak przypomnieć, że 2 stycznia 1994 r. pierwszy zambrowski finał WOŚP zorganizowany został przez drużyny Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej: IV Zambrowską Drużynę Harcerzy im. Andrzeja Małkowskiego i VII Zambrowską Drużynę Harcerek im. Olgi Małkowskiej. Wówczas w naszym mieście zebrano ponad 36 milionów zł (oczywiście starych zł), 16 dolarów, 10 marek niemieckich oraz biżuterię. Zbiórka w szkołach przyniosła dodatkowe 16 mln zł. Wówczas w Zambrowie w ramach drugiego krajowego finału WOŚP zebrano kwotę wystarczającą na operację serca jednego dziecka.

Reklama

Padł rekord! Zambrów zebrał ponad 79 tys. zł na WOŚP! [foto] komentarze opinie

 • gość 2019-01-14 08:06:56

  Brawo dla zambrowskiej młodzieży !!! Nie ważne spory polityczne ale jedność i cel Ukłony dla młodzieży która stała na deszczu cały dzień i zbierała pieniądze ale też dla osób ją wspierającym.Brawo !!!

 • gość 2019-01-14 08:22:42

  Brawo Zambrowiacy.

 • Gość - niezalogowany 2019-01-14 09:10:55

  Brawo.

 • Gość - niezalogowany 2019-01-14 10:41:49

  Brawo Zambrowiacy

 • gość 2019-01-14 11:12:40

  Super akcja i mega gratulacje dla Was Zambrowiacy! Nie dajmy się zwariować politykom. WOŚP to nasza kasa dla naszych chorych dzieciaków! WOŚP to my! Przez nas - dla nas! Wielkie dzięki!

 • Gość - niezalogowany 2019-01-14 17:09:36

  To ostatni taki WOŚP... kolejne nie będą już takie same....

 • gość 2019-01-14 19:41:07

  Dzięki że byliście w Ostrowi. Brawo.

 • gość 2019-01-14 23:25:11

  Za rok nie będzie już PiS u steru więc bedzie WOŚP taki sam, jak nie lepszy. :) Pamiętajcie, że gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej. SIE MA! ;)

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

HAPROL- MASZYNY ROLNICZE,

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU WŁÓKI ŁĄKOWO-POLOWEJ, RÓŻNE ROZMIARY 4M, 5M, 6M, 8M, ROZKŁADANE HYDRAULICZNIE, NA CZTERECH RZĘDACH ZĘBÓW. MALOWANE I..


Zobacz ogłoszenie

Praca

Restauracja Ashi Sushi w Zambrowie poszukuje dziewczyny na stanowisko kelnerki. Oferujemy atrakcyjne zarobki, pracę w młodym zespole oraz możliwość..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę zlecenia remontowe.

Przyjmę zlecenia; szpachlowanie ,malowanie, adaptacja poddaszy,panele remonty mieszkań. Gwarantuję jakość wykonania usług. numer telefonu 784 395..


Zobacz ogłoszenie

KLIMATYZACJA napełnianie

Oferujemy usługę nabijania oraz odgrzybiania klimatyzacji samochodowych. Atrakcyjne ceny! Odgrzybianie metodą ultradźwiękową już od 50 zł. Zambrów,..


Zobacz ogłoszenie

dostępne od ręki - ZBIORNIK NA

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Salon Meblowy Pieer zatrudni

Salon Meblowy Pieer zatrudni pracownika na stanowisku monter mebli/pracownik magazynowy. Wymagania: - chęć do pracy - prawo jazdy kat.B Dobre..


Zobacz ogłoszenie

Przydomowe oczyszczalnie

Oferujemy: *oczyszczalnie drenażowe *oczyszczalnie biologiczne *oczyszczalnie SBR *studnie chłonne *drenaże *sprzedaż, montaż zbiorników..


Zobacz ogłoszenie

Działki

Witam Do sprzedania mam kilka działek Działki w tej chwili są ok 30 ar owe ale jest możliwość zakupu działki z kimś do spółki i podzielenia jej na..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórki w zamian za materiał

Zakres uslug: Rozbiórki domów Rozbiórki magazynów Rozbiórki garaży Za darmo w zamian za materiał Korytowanie pod drogi Wykopy Wywoz gruzu Wywoz..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Golfa 3, 1.9TDI, 90KM

Posiadam na sprzedaż Golfa 3, 1,9 TDI, 90 KM, stan dobry. W ciągłej eksploatacji.


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

Dodatkowa praca dyskretnie.

! Poszukiwana jest zadbana 18-40 -latka, która chciałaby mieć okazję w tajemnicy, łatwo, miło i przyjemnie dorobić sobie własne Pieniądze, bez..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK DO PRODUKCJI DRZWI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DO PRODUKCJI DRZWI (trapezy, koła, kształty nietypowe) Zakres obowiązków: -..


Zobacz ogłoszenie

Salon Meblowy Pieer zatrudni

Salon Meblowy Pieer zatrudni pracownika na stanowisku monter mebli/pracownik magazynowy. Wymagania: - chęć do pracy - prawo jazdy kat.B Dobre..


Zobacz ogłoszenie

Rolety Rzymskie na Wymiar

Szyjemy Rolety Rzymskie i Austryjackie pod wymiar . Wszystko dopasowane do twoich potrzeb . Rolety szyjemy z wielu tkanin . Posiadamy też usługę..


Zobacz ogłoszenie

Lokal do wynajęcia

Oferuję do wynajęcia lokal przy ul. Świętokrzyskiej 9.


Zobacz ogłoszenie

Lokale użytkowe JUŻ od 720 zł

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu lokale użytkowe: 1. Al. Wojska Polskiego 40m2, II piętro - 720 zł netto + opłaty/mc 2. Al...


Zobacz ogłoszenie

Sprzedaż Rowerów Zachodnich ,

W SPRZEDAŻY POSIADAMY ROWERY ZACHODNICH MAREK . ROWERY SA UŻYWANE, PO PRZEGLĄDZIE 100% SPRAWNE. rowery takich marek jak : -gazelle, -kalkhoff,..


Zobacz ogłoszenie

Pożyczka na Święta Wielkanocne

Pożyczka na Święta Wielkanocne i nie tylko! Weź pożyczkę nawet do 20 000 zł Pieniądze na koncie nawet w 15 minut na Twoim koncie Zadzwoń


Zobacz ogłoszenie

Działka 3005m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 3005m2 położona w miejscowości Grochy-Pogorzele, gmina Zambrów. Media:..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT Nr 1. w Twojej

SPRZEDAJ SWÓJ SAMOCHÓD SZYBKO, A CO NAJWAŻNIEJSZE legalnej FIRMIE KTÓRA WIDZISZ.Kupujemy auta w stanie bardzo dobrym,uszkodzone, powypadkowe, bez..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkania do wynajęcia od

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu mieszkania: 1. ul. Cmentarna 35m2, 1 pokój + aneks kuchenny, łazienka, I piętro, - 1100 zł +..


Zobacz ogłoszenie

NOWOŚĆ W OFERCIE- MASZYNY

Zgrabiarka dwu karuzelowa Enorossi ENODUO 780 PRO Wersja ciągana - szer. robocza 780cm - zgrabianie do środka pokosu - przekładnia w kąpieli..


Zobacz ogłoszenie

Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

Działka 1,25 ha w Ngórkach

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1,25 ha położona w miejscowości Nagórki-Jabłoń, gmina Zambrów. Grunty..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

Działka 1406m2, Nagórki-Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1406m2 położona w Nagórkach Jabłoń, gmina Zambrów. Wydana decyzja o..


Zobacz ogłoszenie

KONTROLER JAKOŚCI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko KONTROLER JAKOŚCI GŁÓWNE ZADANIA -sprawowanie kontroli nad jakością wyrobów na..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

Działka pod inwestycję

Witam Do sprzedania mam działkę dobrą pod inwestycje powierzchnia 1 hektar. Atrakcyjna lokalizacja - obrzeża miasta Zambrów. Cicha, spokojna..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"