:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  14°C słabe opady deszczu

Nowa grota w Ostrożnem [foto+video]

religia, grota Ostrożnem [foto+video] - zdjęcie, fotografia

Dziś pierwsza sobota stycznia i pierwsza sobota nowego roku. Jak co miesiąc w Ostrożnem odbywa się nabożeństwo pierwszosobotnie, na które wszystkich serdecznie zapraszamy. Warto również odwiedzić poświęconą tam dwa miesiące temu nową grotę z Jezusem zdjętym z krzyża.

Nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca odbywają się w Ostrożnem od lat. Do małej kapliczki zjeżdża wtedy wielu mieszkańców naszego regionu. Co miesiąc z Zambrowa i Łomży wyruszają piesze pielgrzymki, aby wieczorem, o godzinie 19.00 wziąć udział w uroczystej Eucharystii, a później w Wieczorze Uwielbienia Jezusa w Najświętszym Sakramencie, który kończy się Apelem Jasnogórskim.

O siostrze Czesławie i objawieniach w Ostrożnem pisaliśmy wiele razy. Kult Pana Jezusa w tym miejscu stale się rozwija. Ludzie, którzy doznali tam łask, uzdrowień duszy, ciała, głębokich nawróceń, a także wyzwolili się z nałogów składają swoje świadectwa i wota dziękczynne, które zawieszają w kaplicy przy figurze Pana Jezusa. Miejsce to jest często odwiedzane przez pielgrzymów z różnych, często odległych miejsc w Polsce.

Dzięki hojności i inicjatywie ludzi miejsce to pięknieje z roku na rok. Pojawiły się m.in. figury św. Ojca Pio, św. Michała Archanioła, Matki Boskiej Fatimskiej wraz z trójką dzieci, którym się objawiła, kapliczka bł. Karoliny Kózkówny, tablice przykazań czy Bramy Wiary. Zaledwie dwa miesiące temu została tam poświęcona również Kalwaria z grotą, w której spoczywa figura zdjętego z krzyża Jezusa.

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć oraz film z listopadowych uroczystości poświęcenia.

Wszystko zaczęło się 30 lipca 1984 r. w poniedziałek rano. Siostra Czesława Polak (wówczas jeszcze osoba świecka) była na Mszy Świętej i przyjęła Komunię Św. w kościele parafialnym w Szumowie. Po powrocie z kościoła wyszła na pole, by narwać kwiatów z myślą, że będą dla Pana Jezusa i Maryi. Idąc z kwiatami koło lasku sosnowego, niedaleko domu nuciła sobie „Panie zmiłuj się nad nami, Chryste zmiłuj się nad nami.” Około godz. 11.00 usłyszała w oddali dziecięcy miły głos, mówiący „Zaczekaj”. Zatrzymała się i zobaczyła postać, idącą obok lasku, od strony pola. Przyglądała się jej uważnie i zastanawiała się, kim jest. Gdy wpatrzyła się jej uważniej zdała sobie sprawę, że postać ta była podobna do Pana Jezusa. Nieznajomy szedł dłuższy czas z głową pochyloną, wyglądał przepięknie w jasnej szacie. Gdy lasek skończył się postać znikła. Wtedy Siostra uświadomiła sobie, że to był Pan Jezus.

W nocy z 2 na 3 października 1984 r. Siostra Czesława widziała we śnie Pana Jezusa w pobliżu miejsca, gdzie były ślady Jego stóp. Powiedział do niej: „ZADBAJ O TO MIEJSCE, OGRÓDŹ MAŁYM PŁOTKIEM, POŚRODKU ZBUDUJ KAPLICZKĘ. JA CI W TYM POMOGĘ”. Za jakiś czas Siostra Czesława wróciła ponownie na to miejsce, gdzie zostały ślady stóp Pana Jezusa. Usiadła przy nich i w wewnętrznej wizji ujrzała krzyż drewniany z wizerunkiem ukrzyżowanego Chrystusa oraz ludzi pracujących przy budowie kaplicy. Od tamtej pory Siostra przychodziła na to miejsce, aby się modlić.

7 października 1984 r. przybył do parafii w Szumowie misjonarz Ojciec Piotr Zabielski. Siostra opowiedziała mu o swoich przeżyciach. Kapłan przybył na miejsce objawienia z szacunkiem, uwierzył i obiecał swoją pomoc. W nocy z 16 na 17 października 1984r. podczas modlitwy wieczornej Siostra ujrzała Pana Jezusa w swoim pokoju, jak stał przy stole. Nic nie mówił, tylko wpatrywał się w Siostrę bardzo przenikliwym wzrokiem. Siostra zrozumiała, że trzeba już mówić ludziom o objawieniu. Wiadomości o tym były różnie odbierane. Jedni uwierzyli i zaczęli przychodzić na modlitwę, inni szydzili z tego. 20 września 1985 r. w miejscu objawienia została zamontowana figura Pana Jezusa, którą poświęcił ks. Marian Czerwiński - proboszcz parafii w Szumowie. Odtąd coraz więcej ludzi zaczęło przybywać na modlitwę.

Dziś, w miejscu, gdzie Siostra Czesława zobaczyła Pana Jezusa, stoi nieduża figura Chrystusa w oszklonej kapliczce, a w miejscu, gdzie Pan Jezus znikł - w kaplicy stoi duża figura Pana Jezusa. Na modlitwę przychodzą tu nie tylko mieszkańcy sąsiednich wiosek, ale przybywają pielgrzymi z różnych stron Polski.

W dniu 6 grudnia 1992 r. - w pierwszy piątek miesiąca- siostra Czesława widziała Matkę Bożą, zdążającą do kaplicy. W nocy we śnie usłyszała słowa Matki Bożej: „Ja, Matka Boska, wskazuję drogę do kaplicy”. Na pamiątkę tego objawienia została postawiona przy kaplicy figura Niepokalanego Serca Maryi.

W 2003 r. rozpoczęto budowę „Hospicjum” przy kaplicy. Kamień węgielny został poświęcony i wmurowany 30 lipca 2003 r. przez ks. Jana Sołowianiuka - wikariusza biskupiego Kurii Łomżyńskiej, który przewodniczył koncelebrowanej Mszy św. Tego samego dnia została również poświęcona duża figura Św. Ojca Pio, stojąca obok kaplicy, ufundowana przez Władysława Polaka- brata Siostry Czesławy, który doznał szczególnych łask, za wstawiennictwem tego Świętego.

W ciągu minionych lat wielu pielgrzymów nawiedzających to miejsce było świadkami nadprzyrodzonych zjawisk. Jedni widzieli krew na twarzy Pana Jezusa na figurze w kaplicy, inni widzieli zmieniające się kolory na twarzy tej figury, jeszcze inni słyszeli śpiew aniołów przy kaplicy, a ostatnio - 30 lipca 2007 r. i 30 lipca 2008 r. kilka osób widziało wirujące słońce na niebie.

Polecamy:
:: 32. rocznica objawienia w Ostrożnem [foto]
:: 30-lecie objawienia Jezusa w Ostrożnem [foto]
:: 27 lat od objawień w Ostrożnem. Dziś uroczysta Msza Św.
:: 25 lat od pierwszego objawienia


:: Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia!
:: Zmarł ks. kan. Sławomir Banach były proboszcz parafii pw. Ducha Św.
:: Żywa szopka w Szumowie
:: O Bożym Narodzeniu w zambrowskiej „Piątce”
:: Szopki bożonarodzeniowe w zambrowskich parafiach [foto+video]
:: Wigilia w OWR Caritas [foto]
:: Zmarł ks. kan. Sławomir Banach były proboszcz parafii pw. Ducha Św.
:: Wigilia w Paproci Dużej
:: Zapach świątecznych pierników w szkole
:: Jasełka w wykonaniu najmłodszych [foto]
:: Boże Narodzenie w Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych [foto]

Nowa grota w Ostrożnem [foto+video] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się