:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C pochmurno z przejaśnieniami

Kobieta, która zagłodziła krowy, jest zdrowa psychicznie

sprawy kryminalne, Kobieta która zagłodziła krowy zdrowa psychicznie - zdjęcie, fotografia

To wnioski z opinii biegłych psychiatrów odczytane podczas ostatniej rozprawy sądowej dotyczącej głośnej sprawy znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem oraz utrzymywania ich w niewłaściwych warunkach przez Elżbietę G. W lutym tego roku w jej gospodarstwie w gmnie Rutki znaleziono 18 padłych krów, a jedną trzeba było poddać ubojowi ze względu na jej agonalny stan.

 

Przypomnijmy, że do makabrycznego odkrycia doszło w lutym tego roku. Wówczas w jednym z gospodarstw w gminie Rutki 18 krów padło z głodu, a jedną sztukę w stanie skrajnego wyczerpania trzeba było dobić. Powiatowego Lekarza Weterynarii w Zambrowie poinformował o tym fakcie jeden z zakładów utylizacyjnych działających na terenie gminy Rutki, do którego zgłosiła się właścicielka padłych zwierząt. Lekarz natychmiast zawiadomił policję oraz Urząd Gminy w Rutkach.

 

Prokuratura Rejonowa w Zambrowie postawiła Elżbiecie G. zarzuty znęcania się nad posiadanymi zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem, a także utrzymywania ich w niewłaściwych warunkach, bez pokarmu i wody. Kobieta tłumaczyła, że musiała się opiekować swoim dzieckiem i młodszym bratem. Mówiła, że problemy zaczęły się po śmierci drugiego z rodziców. Załamała się wtedy psychicznie i fizycznie, miała objawy depresji.

 

Jak podaje Polskie Radio Białystok, podczas kolejnej już rozprawy sędzia Anna Stetkiewicz odczytała wnioski z opinii biegłych psychiatrów.

 

- „Nie stwierdzono choroby psychicznej, upośledzenia umysłowego, istotnego klinicznego ograniczenia uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego, zespołu uzależnienia od alkoholi i środków psychoaktywnych. Rozpoznano u niej epizod depresyjny umiarkowany o reaktywnym, sytuacyjnym podłożu. W czasie popełnienia zarzuconego jej czynu - o ile go popełniła - miała w znacznym stopniu ograniczoną zdolność rozumienia znaczenia czynu i kierowania swoim postępowaniem. Jej aktualny stan zdrowia psychicznego pozwala na uczestnictwo w czynnościach procesowych przy uczestnictwie obrońcy.” - powiedziała Anna Stetkiewicz.

 

Elżbieta G. przyznała się do zaniedbań, ale nie do działania ze szczególnym okrucieństwem. Grozi jej do 5 lat więzienia.

 

Kolejna rozprawa została wyznaczona na połowę listopada.


Kobieta, która zagłodziła krowy, jest zdrowa psychicznie komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-10-18 14:04:05

  Gdzie byli sąsiedzi? Katolicy, zapierdzielajcie co niedziele do kościółka, miłosierni wierzący - praktykujący ???? Co za znieczulica... kobieta mogła ale może nie miała do kogo zgłosić sie po pomoc :( przykra historia

 • Gość - niezalogowany 2018-10-18 16:52:33

  a gdzie Ci wszyscy wścibscy sąsiedzi ktorzy nosa wszczubiaja na cudze podworko jak tylko jakas zwykla awantura jest a teraz nikt nic nie widzial nikt nic nie wie przez tyle czasu szkpda stada bo troche czasu to trwalo

 • Gość - niezalogowany 2018-10-18 17:16:23

  Dziewczyna mieszka na końcu wioski w koło nie ma sąsiadów. Z reszta wszysycy w koło wiedza co to za ewenement. Szkoda gadać....

 • pol - niezalogowany 2018-10-18 19:25:14

  a gdzie jej zamożny były lowelas gminny i jego cudowna bogobojna rodzinka z reszta bardzo zamozna i nadodatek majetna w hektary. czychali na majatek i co? Zrojnowali dziewczynie zdrowie, Przekleci na wieki!

 • Gość - niezalogowany 2018-10-18 21:04:09

  Ten "lowelas" był dopoki badan DNA nie zrobił dzieciaka którego niby miał być ojcem. Może to ona chciała go naciągnąć? To że majętni bo może ciężko pracują.

 • Gośćgal - niezalogowany 2018-10-18 21:19:51

  Kiedyś prawda ujzy światło i badania dna nie będą potrzebne kto widział dziecko to wie czyje ono!

 • Gość - niezalogowany 2018-10-18 21:35:47

  Kogoś chyba majątki bardzo interesują... może czas zakasać rękawy i zabrać się za robotę a nie siedzieć przed komputerem i głupie komentarze pisać. To są sprawy między nimi a jak jesteś taki/taka religijna to raczej nie powinnaś oceniać innych.

 • Gośćpol - niezalogowany 2018-10-18 22:12:55

  Brawo widać ze obie rodziny komentują

 • Gość - niezalogowany 2018-10-18 22:24:01

  Ktoś wie jak ta dama się nazywa?

 • Gość - niezalogowany 2018-10-19 03:45:33

  Widac ze komus w dup..sie po przewracalo . Skad tyle nienawisci do drugiej osoby ? Ludzie chodzicie do kosciola ? Co niedziela przyjmujecie komunie ? A takie rzeczy wypisywac .Zajmijcie sie swoim zyciem a nie czyims .Najlepiej to komentowac z ukrytego profilu .Pamietajcie karma wraca do każdegoi to podwojnie :)

 • Gość - niezalogowany 2018-10-19 12:40:12

  To co tam się wyrabiało i wyrabia to czysta patologia ona jest dobra A jej braciszek jeszcze lepszy co nie wiedział że krowy powietrzem się nienajedzą

 • domyślna z W-wy - niezalogowany 2018-10-27 15:54:22

  do informacji sądu: Czy to nie ćpunka była? przy arterii W-wa Białystok i tak się w dilerce zapamiętała że o krowach zapomniała?.... zresztą naćpana to znieczulona na cierpienie kogokolwiek szczególnie zwierząt.... całkiem możliwe.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org