:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 20°C
powietrze Dobre

Hala produkcyjna dla więźniów Zakładu Karnego w Czerwonym Borze otwarta

inwestycje, produkcyjna więźniów Zakładu Karnego Czerwonym Borze otwarta - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 4
 • Fotka nr 1 z 4
 • Fotka nr 2 z 4
 • Fotka nr 3 z 4
Portal zambrow.org 28/08/2018 11:52

Na terenie Zakładu Karnego w Czerwonym Borze przebywa 800 skazanych. Ok. 65% z nich podejmuje się pracy, która jest dla nich formą resocjalizacji. Przy więzieniach w całym kraju powstają hale produkcyjne, na których osadzeni wykonują różne pożyteczne prace. Jedną z nich otwarto wczoraj przy czerwonoborskiej jednostce. 100 więźniów będzie w niej pracować dla lokalnych firm w ramach rządowego programu „Praca dla więźniów”.

 

W Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze zakończyła się budowa hali produkcyjnej w ramach rządowego programu „Praca dla więźniów”. Wczoraj nastąpiło jej uroczyste otwarcie oraz uruchomienie przez kontrahenta zewnętrznego produkcji mebli. Stu skazanych z czerwonoborskiej jednostki penitencjarnej rozpoczęło już pracę w nowoczesnym obiekcie.

 

W uroczystości otwarcia hali uczestniczyli parlamentarzyści, szefowie służb mundurowych, przedstawiciele duchowieństwa, władz wojewódzkich, samorządowych, świata nauki oraz przedsiębiorcy współpracujący z Zakładem Karnym w Czerwonym Borze. Wśród gości znaleźli się: Poseł na Sejm RP i Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski i Poseł na Sejm RP i Wiceprzewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Więziennictwa Bernadeta Krynicka.

 

Podczas wczorajszego otwarcia Dyrektor Generalny Służby Więziennej podkreślił, że dotychczas dzięki pracy skazanych na Fundusz Aktywizacji Zawodowej wpłynęło 15 mln zł, które umożliwią między innymi budowę kolejnych hal produkcyjnych. W swym wystąpieniu gen. Jacek Kitliński zwrócił uwagę na różnorodne korzyści płynące ze wzrostu powszechności zatrudnienia osadzonych.

 

Po przemówieniach goście, wśród których byli Wiceminister MSWiA, Dyrektor Generalny, przedstawiciel wykonawcy i kontrahent, uroczyście przecięli wstęgę, po czym Jego Ekscelencja ks Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski i Jego Ekscelencja Arcybiskub Białostocki i Gdański Jakub poświęcili nowo otwartą halę produkcyjną.

 

Pierwsza w tej części kraju
Wybudowany w czerwonoborskiej jednostce penitencjarnej obiekt jest jedyną inwestycją w ramach rządowego programu „Praca dla więźniów” w tej części Polski. Ostatecznie produkcję w Czerwonym Borze uruchomiło Przedsiębiorstwo DREW-BET oraz PIGB „POMERANIA”. Z zawartych umów przedwstępnych wynika, że kontrahenci łącznie zobowiązują się przez okres nie krótszy niż 10 lat zatrudniać 100 skazanych w miesiącu w wymiarze pełnego etatu.

 

Kierownictwo Zakładu Karnego w Czerwonym Borze od czerwca 2016 roku poszukiwało przedsiębiorców, którzy zechcieliby uruchomić produkcję w mającej powstać na terenie jednostki hali produkcyjnej. Wówczas zatrudnionych było około 310 więźniów spośród odbywających tu karę pozbawienia wolności. Dzisiaj pracuje 520 skazanych odbywających karę w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze, co stanowi 65% populacji skazanych w tej jednostce.

 

Otwarta wczoraj hala pozwoli szerzej zatrudnić osoby, które z uwagi na względy bezpieczeństwa nie miały szans na podjęcie pracy poza murami więzienia. Takie rozwiązanie pozwala na objęcie zatrudnieniem szerszej grupy skazanych, którzy mogą poprzez pracę uregulować różne zobowiązania finansowe, w tym alimentacyjne. Praca ma też walor resocjalizacyjny, a część zarobionych środków skazani mogą też przeznaczyć na swoje potrzeby, przekazać rodzinie, odciążając tym samym domowe budżety. Osoby opuszczające zakład karny, a pracujące w halach produkcyjnych, mogą starać się o pracę na wolności, posiadając konkretne umiejętności zawodowe. Więzienie opuszcza wykwalifikowany pracownik, który łatwiej może poruszać się po rynku pracy. Przedsiębiorcy podkreślają natomiast korzyści płynące z rządowego programu „Praca dla więźniów” w postaci zwiększonych ryczałtów kosztów zatrudnienia.

 

Kierownictwo czerwonoborskiego więzienia nadal podejmuje starania o pozyskanie nowych kontrahentów, którzy zechcą przenieść swą działalność na teren zakładu karnego. Wygospodarowano na ten cel kolejne pomieszczenia. Jeden z kontrahentów zamierza, z własnych środków, wybudować na terenie jednostki kolejną halę produkcyjną.

Reklama

Hala produkcyjna dla więźniów Zakładu Karnego w Czerwonym Borze otwarta komentarze opinie

 • DADI - niezalogowany 2018-08-28 15:59:06

  A co tam robi gość od KONFETTI !! Jak zwykle Z MIOTEŁKĄ musi być eh :-(

 • paprodziad 2018-08-28 16:09:55

  Takie nasze realia. Kazdy przy takiej okazji musi wziąć swoją dolę, a że naród się boi diabła to i faceci w sukienkach swoje dostają.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-28 22:53:15

  [link usunięty]

 • Niezależny 2018-08-28 23:00:24

  Szkoda że nie zaprosili drugiego Jarosława.

 • Niezależny 2018-08-28 23:00:24

  Szkoda że nie zaprosili drugiego Jarosława.

 • Jaro - niezalogowany 2018-08-28 23:01:53

  Tak się bawi dobra zmiana
  [link usunięty]

 • Gość - niezalogowany 2018-08-29 09:48:22

  Co za żenada. Komuna wróciła, naród kupiony za +500, jak sprzedajne dzi&/i. Wstyd mi, że jestem z Podlasia. Ludzie obudźcie sie lepiej przy urnach bo komuna wraca...

 • gość 2018-08-29 10:45:34

  Gość - niezalogowany 2018-08-29 09:48:22

  Co za żenada. Komuna wróciła, naród kupiony za +500, jak sprzedajne dzi&/i. Wstyd mi, że jestem z Podlasia. Ludzie obudźcie sie lepiej przy urnach bo komuna wraca...| Może czegoś nie doczytałem, ale jaka komuna? o czym ty pieprzysz? czy to coś złego, że więźniowie mogą pracować?

 • Jaro - niezalogowany 2018-08-29 19:00:17

  No wreszcie coś się dzieje w okolicach naszej wsi. WP też pisze o przyjęciu hierarchów cywilnych i duchownych
  [link usunięty]

 • gość 2018-08-29 19:35:24

  Dbają o warunki swojej przyszłej odsiadki. Tylko czy pląsy cheerleaderek też wtedy będą?

 • gość 2018-08-29 19:38:18

  Tam podobno będą zamykać pedofili z plebanii diecezji łomżyńskiej. Oczywiście gdy dobra zmiana odejdzie do piekła!!!

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

NOWA CENA !!! Mieszkanie

NA SPRZEDAŻ ROZKŁADOWE, PRZYTULNE MIESZKANIE 54M2 NA OSIEDLU SADOWA. Nieruchomość posiada 2 pokoje, oddzielną kuchnię, łazienkę oraz balkon. Łączna..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Naprawa i regeneracja

Borowo - Naprawa i regeneracja alternatorów i rozruszników, Dorota Sasinowska Oferujemy Państwu zakup oraz naprawę alternatorów i rozruszników...


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Bardzo dobrej jakości ekogroszek o parametrach: - wartość opałowa 26-28 MJ/kg -siarka 0,50% - popiół do 5%- części lotne >35%. Warunki transportu..


Mieszkanie 56,20m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na parterze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


Mieszkanie 24,34m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 24,34m2 położone na IV piętrze w bloku przy ul. Grunwaldzkiej w..


Mieszkanie 71,66m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 71,66 m2 położone na VI piętrze w bloku z windą przy ul. Papieża Jana..


SPRZEDAM LAS w KOŁAKI

Mam do sprzedania LAS MIESZANY, o powierzchni 1,21 ha. Zapraszam. Tel. kontaktowy 515 279 804.


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Sprzedawca stacji Lotos Kołaki

Stacja paliw Lotos w Kołaki Kościelne Gosie Małe 29a od 25.10.2019r. Poszukuję pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca Doświadczenie nie jest..


NOWA CENA !!! Działka

Mam do sprzedania działkę rekreacyjną ok 300 m2 - działka jest żyzna, równa, posiada podłączenie do wody. Działka zagospodarowana, uprawiana od 10..


Sprzedam na części motorower

Sprzedam na części zarejestrowany motorower Romet Ogar z silnikiem Jawki. Jeśli chcesz aby młodemu kierowcy leciał zniżki na ubezpieczenie auta to..


Mieszkanie do wynajęcia

Wynajmę mieszkanie (dwa pokoje) umeblowane. Na ul. Grunwaldzkiej


Sprzedam wkład bagażnika

Sprzedam styropianowy wkład bagażnika samochodu TIGUAN (bez koła zapasowego)


Sprzedawca - branża budowlana

Hurtownia materiałów budowlanych i wykończeniowych Chemix Sp. z o.o. w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko Sprzedawca Od kandydatów na..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Sprzedam Volkswagena LT

Sprzedam Volkswagena LT 28 2,5 D z 1999 r. Auto w bardzo dobrym stanie , doinwestowane . Samochód pracował w hurtowni i zaopatrywał apteki w leki ...


Mieszkanie 4 pokoje, 71 Pułk

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na IV piętrze w bloku przy ul. 71 Pułku Piechoty w..


Budynek użytkowy 452m2, Aleja

City-Biuro Nieruchomości: Budynek mieszkalno-użytkowo-handlowy o powierzchni użytkowej 452m2 położony przy Aleji Wojska Polskiego w Zambrowie...


Meble na wymiar. Kuchnie,

Producent mebli na wymiar Murawski Furniture m.in kuchnie, szafy, garderoby, meble do samodzielnego składania. Odwiedź naszą stronę..


Sprzedam Mieszkanie 72 m2 w

Sprzedam mieszkanie o pow. 72,8 m2 na II piętrze z dużym balkonem w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego. Mieszkanie ładne i czyste, po remoncie. Gotowe..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Węgiel kamienny kostka 640

Posiadamy w sprzedaży węgiel o parametrach -wartość opałowa 24-25 MJ/kg -zawartość popiołu od 6% do 8% Posiadamy samochody samowyładowcze. Warunki..


OPERATOR MASZYN Greenvit

Firma Greenvit- producent ekstraktów roślinnych poszukuje kandydatów na stanowisko: OPERATOR MASZYN Miejsce pracy: Zambrów Rodzaj pracy: pełny..


Kupujemy samochody,my płacimy

Kupujemy samochody w bardzo dobrym stanie, z mniejszymi lub większymi wadami także auta powypadkowe ,od 1000zł do 20000zł.Auta bez..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zapewnię wsparcie materialne

Hej. Fajnie, że odwiedziłaś moje ogłoszenie. :-) Poznam sympatyczną i atrakcyjną 18-40 -latkę, która chciałaby mieć wyjątkową okazję w tajemnicy,..


Franczyzobiorca sklepu Żabka.

Zacznij prowadzić własny biznes z Żabką! Współpraca oparta na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Nasza oferta franczyzowa..


Mieszkanie 2-pokojowe, parter,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 36,90m2 położone na parterze w bloku przy 71 Pułku Piechoty. Lokal..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"