:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  -6°C pochmurno z przejaśnieniami

Dzień Otwarty w „Czerwoniaku” [foto]

Możliwość zapoznania się z nauczycielami i uczniami „Czerwoniaka” sprawiła, że na Dzień Otwarty do ZS1 przybyło wielu uczniów. Podczas imprezy największym powodzeniem cieszyło się stoisko Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, gdzie można było poczęstować się przekąskami wykonanymi przez młodzież.

Dziś, 14 czerwca w Zespole Szkół Nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Zambrowie odbył się Dzień Otwarty. Była to dobra okazja do poznania zakątków „Czerwoniaka”, zapoznania się z ofertą szkoły i spędzenia czasu w gronie znajomych. Tego dnia nauczyciele i uczniowie ZS1 chętnie odpowiadali na wszystkie pytania.

 

Dzień Otwarty w ZS1 miał miejsce w hali sportowej. Przygotowano tam stoiska, przy których znajdowali się uczniowie „Czerwoniaka” wraz z nauczycielami. Dzięki temu każdy miał możliwość porozmawiania i przy okazji zapoznania się z ofertami różnych profili.

 

Do „Czerwoniaka” przybyli uczniowie nie tylko z Zambrowa, lecz z całego powiatu zambrowskiego. Drzwi ZS1 były otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

 

Pierwszym punktem programu było zapoznanie z pomieszczeniami szkoły. Nauczyciele oprowadzali młodzież po salach. Grupa wolontariuszy ZS1 w Izbie Historycznej opowiedziała o jej funkcjonowaniu oraz o tym, jak ważną rolę odgrywa wolontariat (warto wspomnieć, że angażowanie się w różnego typu akcje charytatywne – wolontariat, caritas – są brane pod uwagę podczas rekrutacji na studia).

 

W bibliotece czekała pani bibliotekarka, która wraz z uczennicami „Czerwoniaka” zaciekawiła gości czytelnictwem, opowiadając o książce Umberto Eco „Imię róży”. Książka należy do bestsellerów. Jest tajemnicza, wyjątkowa i wciągająca. Dla tych, którzy nie są książkowymi molami, nic straconego, bowiem na podstawie książki „Imię róży” powstał film.

 

W poszczególnych salach odbywały się również konkursy. Udział w nich mógł wziąć każdy uczeń. Zadanie konkursowe polegało na odpowiedzeniu na jedno pytania, a nagrodą był banknot, który gwarantował otrzymanie oceny cząstkowej – 5 - z danego przedmiotu w nowym roku szkolnym 2018/2019.

 

Podczas oprowadzania po szkole uczniowie mogli zobaczyć nie tylko sale lekcyjne, ale również sklepik, kawiarenkę „Czerwoniaka” oraz tzw. „kanciapę”, w której uczniowie spędzają swój wolny czas pomiędzy zajęciami. Znajdują się tam: fotele, kanapy, czajnik i toster, czyli dobry zestaw dla przyszłego ucznia.

 

Również w hali gimnastycznej na uczniów czekała moc atrakcji. Największym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Tam uczniowie, pod okiem nauczycielki, przygotowywali pyszne posiłki. Były gofry z truskawkami, winogronami i cukrem pudrem, pizza, ciastka, i wiele innych przekąsek. Dla sportowców przygotowano ściankę wspinaczkową, natomiast uwagę zainteresowanych profilem informatycznych przyciągało stoisko, gdzie każdy mógł się zapoznać ze sprzętem oraz programami, z jakich korzystają informatycy „Czerwoniaka”. Przyszłym mechanikom pokazano, z jakich sprzętów będą korzystać, a przy punkcie „Technikum Logistyczne” można się było dowiedzieć, w jakich zakładach odbywają się staże uczniów.

 

Nie zabrakło również stoiska Liceum Ogólnokształcącego, gdzie uczniowie ZS1 rozdawali kwestionariusze kandydatów oraz ofertę edukacyjną szkoły.

 

Z pełną ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie można zapoznać się w artykule: Rekrutacja do szkół średnich. Cz. 1 – Informator ZS1.


Miejsce zdarzenia mapa Zambrów


Dzień Otwarty w „Czerwoniaku” [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org