:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Czy proboszcz parafii Grądy-Woniecko molestował chłopca? LINK DO PROGRAMU

interwencje, proboszcz parafii Grądy Woniecko molestował chłopca PROGRAMU - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 23/10/2018 08:20

Molestowanie seksualne nie jest łatwym tematem, zwłaszcza kiedy dotyczy nieletnich. Jak czuje się młody człowiek, którego nietykalność została naruszona? W którym momencie my – rodzice tracimy czujność?

 

„Krok po kroku, stopniowo, ale stanowczo” – tymi słowami ministrant określa początki poczynań księdza. Telewizja TTV z programem „Uwaga! po Uwadze” nadawała wczoraj na żywo spod kościoła w Grądach-Woniecku (gm. Rutki), gdzie niedawno ksiądz proboszcz złożył rezygnację ze sprawowanego urzędu, po tym jak do delegata biskupa łomżyńskiego ds. ochrony dzieci i młodzieży wpłynęło zgłoszenie dotyczące tego kapłana. O sprawie pisaliśmy przed tygodniem: Nagła rezygnacja proboszcza parafii Grądy-Woniecko. Rzecznik kurii Jan Krupka informował wtedy, że została „rozpoczęta procedura przewidziana właściwymi dokumentami Kościoła”.

 

Do dziennikarzy telewizji TTV zgłosił się 21-letni Tomasz z Grąd-Woniecka, który ujawnił, że przez kilka lat miał być molestowany przez księdza proboszcza. Jak wyznaje chłopak w rozmowie z dziennikarzem TTV, do zajść miało dochodzić jeszcze zanim ukończył 15 lat. Po kilku latach młody mężczyzna postanowił przerwać milczenie, bo nie chce, aby podobny los spotkał innych chłopców. We wczorajszym materiale przedstawione zostały m.in. taśmy, które miał nagrać ministrant podczas spotkania z księdzem na plebanii.

 

Proboszcz przed kamerami telewizji przyznał się do winy. Razem z reporterem TTV poszedł do rodziny ministranta, aby przeprosić bliskich chłopca za swoje postępowanie, choć może się wydawać, że nie do końca zrozumiał, jaką krzywdę zrobił młodemu człowiekowi.

 

W programie widzieliśmy też parafian, którzy wciąż nie dopuszczają do siebie wiadomości, że ich ksiądz robił coś złego. Mówią, że to był bardzo dobry, otwarty i wesoły kapłan. Nawet po tym, jak ksiądz w materiale video przyznaje się, mieszkańcy Grąd-Woniecka oskarżają chłopaka, że chodził niepotrzebnie na plebanię. Oburzenie kierują też do rodziców i dziadków ministranta, zarzucając im brak relacji z chłopakiem.

 

Prokuratura Okręgowa w Łomży wyjaśnia, czy proboszcz parafii Grądy-Woniecko popełnił przestępstwo. Ze względu na dobro dochodzenia prokuratura na razie nie udziela więcej informacji.

 

Wczorajszy odcinek programu "Uwaga! po Uwadze" nadawany na żywo spod kościoła w Grądach-Woniecku można zobaczyć >>TUTAJ<<.

 

Reklama

Czy proboszcz parafii Grądy-Woniecko molestował chłopca? LINK DO PROGRAMU komentarze opinie

 • gość 2018-10-23 08:30:01

  Przeklejam swój komentarz z innego artykułu na ten temat... Oglądając wczoraj program "Uwaga po Uwadze" czułem autentyczne OBRZYDZENIE. Jeszcze rodzice i babka chłopaka mówiący "nie róbcie proboszczowi problemów". Przecież to jest dramat. Ile takich dzieci w małych wioskach w całej Polsce jest zaszczutych przez środowisko i się ukrywa? Ile takich dzieci jest na świecie? Ten człowiek, który jest księdzem, wykorzystując swój autorytet dopuścił się czynów złych i niemoralnych. Stawanie w jego obronie jest po prostu podłe... Znamienne jest, że gdy nauczyciel dobiera się do ucznia, policjant płaci nieletnim za seks (sprawa z Zambrowa sprzed kilku lat), ojciec wykorzystuje dziecko, to każdy jest przeciwko nim. Natychmiast żąda się krwi winnego. Natomiast kiedy winnym jest ksiądz, to co mamy? Próby zamiecenia sprawy pod dywan. Trzeba z tym walczyć, tak samo jak w innych przypadkach! Z powodu takich księży cierpi cały Kościół i przestajemy widzieć to, co w Kościele dobre...

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 09:17:09

  Wierze w Boga ale w ksiezy juz dawno przestalem.

 • gość 2018-10-23 09:49:48

  Samo zło

 • gość 2018-10-23 10:05:31

  Tak wszystkich zamknąć : księży, policjantów, nauczycieli, lekarzy,strażaków i bezrobotnych też - zawsze w każdej grupie znajdziemy gwałciciela, pedała, morderce - proponuje zamknąć wszystkich co wy na to?

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 10:07:28

  Chyba to jasne ,oglądaliście przecież. Problem w tym za nie jedno dziecko od ołtarza wziął.....[wulgaryzm usunięty] to wiedzą wszyscy tam. Normalnie między sobą się o tym gadalo tyle lat. Ten belzebub finansowal chłopaków młodych, a ogonem na mszę dzwonił.teraz trzeba dojeeeeechac to. Pochodzi z nacpolska gmina naruszewo. Internauci !!!! Trzeba tam dac cynk.pilnowac gdzie to obsadzą i komu każe [wulgaryzm usunięty]. Ktoś napisał że gradowiakom pasował oddech księdza oddech genitalia chlopiecych.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 10:10:07

  Aż się czytać niechce że to wina chłopaka że to pewnie on księdza pedofila namawiał żeby go molestował.. Zwykły zboczeniec i do celi z takimi tam wiedzą co robić..

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 10:13:21

  Dopóki trwa sprawa w sądzie nie należy kogoś skazywać, bo sprawa musi być zbadana. Tymczasem artykuł (wraz ze zdjęciem) sugeruje, że wszystko jest już pewne.. Do redakcji: czy konieczne jest wrzucanie zdjęcia księdza z takim pytaniem? Jest to budowanie skojarzenia ksiądz=pedofil, z czym spotykamy się już na innych portalach. Owszem, buduje to poczytność artykułu, ale także krzywdzące stereotyp ksiezach, który jest mimo wszystko daleko od prawdy..

 • gość 2018-10-23 10:21:53

  Parafianie obecni podczas nagrywania programu występowali jedynie w SWOIM imieniu, nie wierzę w to aby większość parafian tak myślała.Dziwię się reakcji najbliższych chłopca, Wyobrażam sobie co musiało dziać się w domu po emisji programu. Brawo Panie Tomku za odwagę , być może uratował Pan brata. Życzę wytrwałości. Głowa do góry . Dał Pan radę. Niektórzy i tak niczego nie rozumieją. K.M.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 10:37:13

  Nic nie jest pewne.na zdjęciu jest nie ksiądz A koloratka. Ni niekojazy się z nikim,Bo jeśli to ksiądz to z pyska podobny zupełnie do nikogo. Gradowiacy mieli przez kilka lat w konfesjonale zapach genitaljow .... to im pasowało.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 10:50:05

  Te panie które wystąpiły w programie mnie zszokowały. Wstyd mi za ludzi, którzy tak oceniają. Byłam wściekła jak słyszałam ich wypowiedzi!!!! Bronić chłopaka każdy powinien. A tępić takie baby!!!! Grądy winiecko- leczyć się powinniście/ wstyd!!!!!

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 10:57:28

  Te baby to element popegeroski. Reszta siedziała w domach lub z ukrycia obserwowała i komentowała.znajac te tchuzostwo pegerowkie to te drugie. Tyle lat wiedzieli i tolerowali tą patologie. A ten belzebub zamontować na wiedzy im sygnały żeby do zapachu genitaljow chlopiecych była muzyka.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 11:06:55

  Patologia rodzina nie chciała obwiniać proboszcza zamiast zająć się chłopcem powinien zająć się tym prokurator co wyprawiają ci zboczeńcy wstyd panowie w sutannach.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 11:18:27

  Czy Grądy maja jakaś stronę w internecie??? Byśmy im tam pisali kim są. [wulgaryzm usunięty] Te okrutne baby- współczuć ich dzieciom, ze maja takie matki.

 • gość 2018-10-23 11:21:21

  ściema ściema i jeszcze raz ściema to sie wyjaśni

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 11:32:15

  Niemają niczego. Przedewszyskim rozumu.ilekroc przejeżdżamy przez ten pgr to zakładamy się czy kościół stoi czy już się przewrócił. Wizytówka każdej polskiej wsi jest piękny kościół,odzwierciedlenie kultury i metalnosci mieszkańców.

 • Fundacja - niezalogowany 2018-10-23 11:38:00

  Wszystkie osoby chcące wesprzeć słowem osobę poszkodowaną zapraszamy na profil na facebooku który został założony za jego zgodą, do którego ma stały dostęp https://m.facebook.com/gradywoniecko.kontakt Pokażcie wsparcie chłopakowi...

 • gość 2018-10-23 11:38:26

  nie mowimy o wszystkich mieszkańcach ale duza cześć bez rozumu tyle lat uczył w szkole żadnych przesłanek tylko ploty i pomówienia tam potrzebny jest kat a nie ksiądz

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 12:18:28

  Ja wspieram ,I namawiam grądowiakow na wsparcie w każdej formie.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 12:23:44

  Chcę powiedzieć że nie mogłam obejrzeć do końca tego programu tak byłam wściekła na tych ludzi i rodzine ofiary, którzy bronili tej wszy księdza. A tej starszej kobiecie z nienawistnym wzrokiem która stała wśród ludzi i obwiniala chłopaka a wybielala księdza powiem jesteś wstrętna kobieto i to co robisz jest złe i powinnaś odpowiedzieć za swoje gadanie i masz szczęście że od widzów dzielił cię ekran bo normalni ludzie by ci tego nie darowali

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 12:25:10

  Nie mieści się to w głowie jak te babcie mogą zwalac winę na chłopaka nawet jeśli nie uciekał od tego co proboszcz mu robił, zresztą nie wiemy co siedziało w głowie u tego chłopca to ksiądz i tak jest winien ! Jak miał myśli seksualne to powinien z tym walczyć bo przecież to ksiądz a nie łapy wyciągać do dziecka ! Tak samo jak alkoholicy jesli chca przestac pic to sie leczą. Proboszcz się przyznał a chcą to zamieść pod dywan no jak tak można.! Ile jest księży którzy molestuja lub gwalca jeśli będziemy wszystkie te sprawy zamiatac pod dywan to się nigdy nie skaczy. Nie dziwię się młodzieży ze do kościoła nie chodzą ze nie wierza w księży. Na mszy mówią co innego a robią co innego i jak tu wierzyć w dobro. Nie wiemy ilu jest takich księży co łapy wyciągają do dzieci. Nie zależnie od tego jaki ten ksiądz był czy dobry, wesoły i tak dalej. Żeby to moje dziecko skrzywdził wlasno ręcznie uciela bym mu jaja

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 12:27:57

  Wypowiadaly sie wyrodne matki jedna zostawila dzieci pod opieka ojca bo poszla z innym a druga do dzis terroryzuje swoje dzieci ktore jej sie boja i zadna z nich nie miała dobrych relacjii z dziecmi. Do góry glowa Tomek

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 12:28:05

  A co na to wielebny dziekan?

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 12:38:56

  Nie mogę znaleźć tej strony https://m.facebook.com/gradywoniecko.kontakt Jak inaczej możemy pisać by do tych babsxtyli dotarła nasza złość ????

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 12:41:58

  Ludzie, ludzie skąd w was tyle nienawiści? Nie chcę wiedzieć w jakim otoczeniu mieszkacie że tak nienawidzicie ludzi.... Grądy wiedziały...otóż NIE, Grądy nie wiedziały! Jeżeli wiedzieli, to tylko garstka ludzi...a to niestety nie całe Grądy! A jeżeli wy "pisarze" znaliście prawdę, to trzeba było przyjść na nagranie i powiedzieć a nie siedzieć w ukryciu i pisać beznadziejne komentarze! Kulturę wynosi się z domu....a jak widać nie każdy miał.....

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 12:47:59

  Kultura-to się nabywa bo się nie rodzi. Jeśli w grądach pan nie wiedział o sprawie to albo pan nie chciał wiedzieć albo głupiego udaje. Piszemy tu o sytuacji konkretnych zachowań które wczoraj Mieszkanki Grąd pokazały światu. To nie świadczy o nas tylko o was- mieszkańcach grad jakimi kierujecie się wartościami. Proszę niech to Pan głośno mówi w swej okolicy jeśli podzielę pan poglądy tych co o chłopaka się martwią. I tępi tego rodzaju zachowania

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 13:02:39

  W grądach powinni znieść parafie!!! Jesli tyle tam złych bab, takiej zajadłosci i podłości!!!! Zamknąć kościół!!!!!

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 13:08:53

  W co drugim komentarzu, pod tym artykułem jak i pod poprzednim na ten temat, wina zrzucana jest na całą miejscowość i wszystkich mieszkańców a nie na konkretne osoby! Trochę to niesprawiedliwe....

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 13:17:47

  Pyranie do przedmówcy- mieszkańca Grad. Proszę powiedzieć co w tej chwili mieszkańcy Grąd robią w tej sprawie??? Jak pomagają chłopakowi???

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 13:18:47

  Może być i tak ze nie wszyscy mieszkańcy o tym wiedzieli ale widzieliśmy nagranie proboszcza z chłopcem to co ten proboszcz mówił to jest obrzydliwe i tak się zachowuje proboszcz? A jeszcze go bronią bo co bo to ksiadz ? ZBOCZENIEC !

 • GośćIlona - niezalogowany 2018-10-23 13:51:04

  Jakie molestowanie. 18 letni chłop chodził bez żadnego przymusu na plebanię i onanizowal się razem z plebanem,nikt go do tego nie zmuszał. Tak jak go nikt nie zmuszał jak jeździł na oazy z proboszczem.

 • GośćIlona - niezalogowany 2018-10-23 13:57:31

  Jakie molestowanie. 18 letni chłop chodził bez żadnego przymusu na plebanię i onanizowal się razem z plebanem,nikt go do tego nie zmuszał. Tak jak go nikt nie zmuszał jak jeździł na oazy z proboszczem. Nie bronię proboszcza bo nie powinien do tego dopuścić bo był autorytetem ale niby poszkodowany też nie jest bez winy. Jest słowo przeciwko słowu.

 • gość 2018-10-23 14:06:00

  Dokładnie, GosćIlona!

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 14:06:59

  Jeżeli ksiądz chciał [wulgaryzm usunięty] to mógł to robić sam a nie namawiał chłopaka! Są różne gazety erotyczne albo filmy pornograficzne tam było se szukać przyjemnosci

 • gość 2018-10-23 14:14:49

  Moralność katolicka... istnieje? :))

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 14:17:30

  Fajnie że odzywają się patole lubiący oddech klechdy - zapach młodych męskich genitaljow.

 • gość 2018-10-23 14:18:40

  To pegierowcy ta baba z tymi oczami to handlowała swego czasu wódą

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 14:29:14

  Syndrom szkoholmski... głupi katole przecież to nie wona chłopaka tylko księdza zboka których pełno wszędzie. Ale co stare babcie mogą powiedzieć, tak jak przy katowanych kobietach przez mężów ... on taki dobry człowiek, ona pewnie go sprowokowała.... ofiary gwałtowne tez są same przecież sobie winne... na wsi wiadomo zaścianek i średniowiecze.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 14:37:34

  Ta wódką,a jej rudy narkotykami aż się sam przekręcił. Zapomniała o tym powiedzieć. Maciora taka.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 14:43:49

  Za ciągłe pisanie tych wulgarnych komentarzy na temat mieszkańców, chyba ktoś wam obiecał lepszą miejscówkę pod monopolowym... Człowiek z odrobiną kultury tak nie robi! Bądźmy ludźmi!

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 15:20:56

  Dlaczego każdy pisze jako gość.Brak odwagi podać imię i nazwisko.Głupoty pisać i oczerniac wszystkich.Tu są prawdopodobnie winne 2 strony.Sąd to oceni.Normalny chłopak po pierwszej akcji zęby by wybił,a on ciągnął to dłuższy czas.Ksiedza nie ma poniesie karę.A dla Tomka zróbcie zrzutę na psychologa. W każdej wiosce czy mieście są ludzie co patrzą w księży jak w obrazek nic tego nie zmieni.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 15:28:36

  Dzwoncie do nacpolska i pytajcie o szamana. Niech wiedzą bo przyjedzie jakby nigdy nikt i znów będzie młody człowiek poszkodowany.

 • gość 2018-10-23 16:50:23

  Grądy - Wioska cudów. [wulgaryzmy usunięte] Oczywiście zaraz ta "lepsza" część mieszkańców się oburzy (lepsza - SW - [wulgaryzm usunięty]). Gdzie kamieniem rzucić to w łeb dostanie [wulgaryzmy usunięte]. Księdza nie bronię, choć znam go osobiście ale te [wulgaryzmy usunięte] w tv świeciły to niech lepiej swoje historyjki opowiedzą - byłby lepszy materiał. Kto ma trochę rozumu we łbie dawno już się wyprowadził z tego [wulgaryzm usunięty]. Znam te wszystkie [wulgaryzmy usunięte] tam nie mieszka.

 • gość 2018-10-23 16:55:14

  Aj tam, [wulgaryzmy usunięte] a tu taka afera. Dorosły chłop widocznie dostał za mało od klechy [wulgaryzm usunięty] to mu krzywą aferę wykręcił. Sam do księdza latał więc jakie to molestowanie? Raczej homoseksualizm.

 • gość 2018-10-23 16:56:24

  Dziwie sie tylko ze chłopak, który był molestowany przez ksiedza idzie sobie po tylu latach do księdza i piją razem piwo??? Moze to jemu pasowało - taki układ??? Miał do tego pociąg, a ze grądy to mała mieścina to nie miał sie do kogo wychylić az trafił mu sie ksiądz, i tak sobie sie pier... A teraz biedak nasłuchał sie o wielomilionowych odszkodowaniach i chce chłopaczyna w ciągu jednego dnia stać sie milionerem. Ja nie jestem za tym ze ksiądz jest niewinny - bo to raczej on pierwszy wyszedł z propozycją - ale skoro tamten by nie chciał to by dzisiaj tam nie siedział i piwka z nim nie pił i rozmawiał jak z dobrym kolegą !!!

 • Ernest Mamrot 2018-10-23 17:11:25

  Umiłowani Siostry i Bracia! - nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat (1J.4:1). Zaprawdę powiadam Wam Najdostojniejsi Siostry i Bracia, - godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne obnażać prawdziwe oblicza kościelnych szamanów, zbrodniarzy, oszustów, seksualnych dewiantów, społecznych pasożytów, specjalistów od interpretowania życzeń Pana Stwórcy Wszechrzeczy, znawców urojonych niepokalanych poczęć i wiecznych dziewictw, którzy na twarzach noszą od wieków faryzejską maskę pokory oraz pobożności, w ustach świętobliwie pieszczą słowa miłości, miłosierdzia i przebaczenia, ale serca zawsze mają kamienne i zimne, dusze pychą i rozpustą, zaś usta obłudą i hipokryzją wypełnione a dłonie wiecznie głodne mamony. Rzymski katolicyzm jest szkołą szalbierstwa, hipokryzji i cynizmu. Toż to ten ewangeliczny „Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi. Tej ziemi! Nie ma kłamstwa, na które nie byliby gotowi, gdy chodzi o zwalczanie przeciwnika; nie ma bredni, której by w swoje owieczki (i baranki) nie spodziewali się wmówić. Sprowadzają walkę do tumanienia i terroryzowania najciemniejszych w nadziei, że w ten sposób zawsze będą mieli większość. Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: „Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczynki" (Ap 18. 4).

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 17:17:26

  https://www.facebook.com/gradywoniecko.kontakt (profil: Nie Bójmy Się Prawdy)

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 17:18:24

  Ja piszę jako gość bo jestem tu gościem. A nazwisko każde jedno można wpisać.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 18:19:09

  Takie glupoty przez sześć lat chodził to wiadomo że se razem dogadzali czyli dwa padały a nie jeden żeby to raz [wulgaryzm usunięty] przez sześć lat to już jest zwiazek

 • gość 2018-10-23 18:26:35

  WIĘZIENIE TAK MAJĄ ZWYKLI ZJADACZE CHLEBA I TAK POWINNO BYĆ W TYM PRZYPADKU TRZEBA WALCZYĆ Z PATOLOGIĄ PARASOL OCHRONNY TO NIE TEN ŚWIAT JUŻ TERAZ LUDZIE SIĘ POZNAJĄ POWOLI JAKI TO KLER

 • Zainteresowani - niezalogowany 2018-10-23 18:32:36

  Witam. Sprawa jak wiadomo nie miła odbija się echem na wszystkich mieszkańcach.nie osadządzajmy wszystkich jak wiele osób tutaj robi. Nie chcielibyśmy znaleźć się nigdy w takiej sytuacji. Sądzę że ta cała akcja jest szumem dla odszkodowania po tym filmie Kler. Ksiądz jako autorytet nie powinien takich rzeczy proponować i robić ale myślę że to podobało się obu stronom. Wiele ny niech poniesie karę za to jak najbardziej(ale za co tak szczerze za masturbacje?). Każdy z Nas na pewno odróżnia zło od dobra więc chlopak(T) wiedział i był świadomy tego co robi ksiądz i powinien spieprzac a nie chodzić na plebanie parę razy dziennie-za nic w świecie tego nie rozumiemy. Dlaczego mamy zbierać kasę dla T na psychologa? Do tej pory nie byl Mu potrzebny? A może he wyruszyć na jakąś wycieczkę bo z księdzem jednak na rekolekcje już nie pojedzie. Nie jesteśmy ani za jednym ani za drugim po prostu człowiek jest obiektywny. Zabawiali się wspólnie i chyba coś poszło nie tak skoro wyszło szydlo z worka i nie jest to ostrzezenie dla innych. Chore chore chore.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 18:39:25

  Nie no oskarżycieli i tych którzy szykanują ludzi z Grąd to tu wielu....ale wczoraj żaden nie wystąpił publicznie...tacy inteligentni to powinni zabłysnąć przed kamerą... powiedzieć co wiedzą... jestem osobą porządną.pracuje mój mąż również... dzieci studiują...do kościoła czy chodzę czy nie to nikogo nie powinno obchodzić...mieszkam tu kilkadziesiąt lat i plotek o pedofilskich skłonnościach nie słyszałam... że jest gejem...nie moja sprawa...jedni mają kobiety drudzy hazard a inni są gejami...to on przysięgał czystość...on będzie z tego rozliczany co zrobił.... więc po co nagonka na mieszkańców...nikt kto jest inteligentny nie zamieszcza tu obraźliwych komentarzy...niech każdy z tych obrażających się ujawni ..po co tak inkogniko ..tylko ludzie bez zasad są tacy obłudni i potrafią za plecami tyłeczek obrobić... więc podaj swoje dane i wtedy obrażaj...

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 18:42:42

  Czytając komentarze mam wrażenie,że te "wsciekłe baby " nadal tu są i niekoniecznie z opisywanej miejscowości Grąd W."Wściekłe baby" to też różni panowie oprocz pań

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 18:48:36

  Czytając komentarze mam wrażenie,że te "wsciekłe baby " nadal tu są i niekoniecznie z opisywanej miejscowości Grąd W."Wściekłe baby" to też różni panowie oprocz pań

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 18:50:14

  A księdza potępiam oczywiście za to że nie umiał łapek trzymać przy sobie...i znaleźć mógł sobie kochasia nie wśród parafian....stary głupi człowiek...sam sobie zgotował taki los...a poszkodowany był dorosłym mężczyzną gdy ksiądz mu proponował masturbację... mój 18 letni syn z.......l by mu i więcej go by nie nawiedzał...ani alkoholu by z nim nie pił....to nie są czasy że jest ciemnota i dzieci nie wiedzą przed czym się chronić.... są bardzo dobrze wyedukowani...jeden winny i drugi też... ksiądz powinien zrzucić sutannę i pracować tak ciężko jak inni pracują skoro w dobrobycie było mu nudno i źle...A gówniarz na rekolekcje i wycieczki by nie jeździł...moi nie jeździli...to jest moje zdanie... potępiam i jedną stronę i drugą

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 18:52:42

  Czytając komentarze mam wrażenie,że te "wsciekłe baby " nadal tu są i niekoniecznie z opisywanej miejscowości Grąd W."Wściekłe baby" to też różni panowie oprocz pań

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 19:10:42

  Księża robio pranie mózgu starszym ludziom a oni bronio ich biegają za nimi i pchajo kase w kieszenie

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 19:19:14

  W Grądach jest ponad tysiąc ludzi i 5 przyszło na spotkanie . Jeżeli wziasc za prawdę że głupich jest więcej niż mądrych to ci co przyszli to tytany intelektu,starszyzna Grądoska. Adela nie jest głupia skoro umiała resztę wydać że stówy jak wino się u niej brało. W sumie też wiedziała ile miała dzieci to też świadczy że z liczeniem nieźle,No może Czech z tylu podpowiedział Ale uznaje za zaliczone.a więc tytany intelektu powiedzieli swoje ,ośmieszył się na cały świat i przejdą się jeden na pokrzywa a drugi do gminnego mops i towarzystwa nie Bedzie.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 19:39:08

  Do przedmówcy....Tytan intelektu to jednak ty, zabłysnąłeś! Byle jak ale zabłysnąłeś! Prawie jak ksiądz i jego kumpel.....

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 20:24:54

  ;-)))) gwiazdy zablysnely wczoraj w tvn. Wyszła grupa intelektualistów i opowiedziala światu wszem i wobec ta radosna nowinę. Trzymaj się chłopaku i jesteś dzielny dasz radę,już zwyciężyleś tym że wskazałeś szamana. Teraz może będzie tylko lepiej. Nie patrz na tych co piszą że to twoja wina to są poplecznicy szamana.

 • gość 2018-10-23 20:37:35

  Adel musić ma konflikt z babką Tomka ,jeżeli jest za klechą ,a od kiedy się ona taka święta zrobiła ,czego nie można powiedzieć o Czesławie.

 • gość 2018-10-23 20:43:19

  Tego księdza powinno się wsadzić do pierdla za pedofilię ,jednak pewnie będzie inaczej .Biskup przeniesie go gdzieś na kurpie ,albo w Bieszczady i dalej będzie gdzieś na parafii szukał następnego dzieciaka.

 • Nikodem - niezalogowany 2018-10-23 20:56:49

  Niech kobiety z ,,delegacji" intelektu z Panią Adel na czele przy następnej okazji medialnej wypowiadają sie wyłacznie na swój temat ... o czystosci swojego życia dzikich interesach w garażach..., Zawsze mozecie sie drogie panie spakować i przenieść gdzieś w Polskę gdzie będzie wam blizej do waszego pasterza... w wiezieniu wszyscy lubia paczki, a za wami raczej nikt nie zateskni z pozdrowieniami telewidz

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 21:02:58

  Powiało chłodem jak to oglądałem bo myślałem że Czech jest dalej Palaczem w spółdzielni i kto pali jak on ma wystep w tv,ale zaraz mnie uświadomili że łysy łopatuje węgiel a Czech już z tym skończył to zrobilo się jakby ciepłej.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 21:03:03

  Matko boska co sie dzieje. A k..a powinni księża mieć normalnie żony wtedy by tego nie bylo i taki by wiedział może co to zycie a nie umoralnia [wulgaryzm usunięty] a nie ma pojecia o czym gada jak wszyatko ma na tacy podane

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 21:06:02

  Ten ksiadz mówił językiem Pękalskiego. Normalnie tak mi przypomniał wywiad pekalskiego że już ich nierozrozniam.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 21:09:17

  Mieszkańcy zapomnieli jakie ksiądz zakupy robił na znanym portalu aukcyjnym? Tygodniowa afera i wszystko było zamiecione pod dywan. O jego skłonnościach myślę, że wiedziano od dawna. Trudno jednak mówić o molestowaniu jeżeli sprawa dotyczy 15-latka, który wie co i jak. Gdyby mu nie pasowało, to by tam nie chodził. Wina leży po obu stronach.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 21:20:36

  Ostatni zakup motoryzacyjny to zuk strazacki...... A było tego wcześniej trochę, motocykl honda. Podróże do Zakopanego.. znali patole tego szamana i oddawali mu dzieci bo woń młodego kut..a z pyska szamana patolom odpowiadała.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 21:53:53

  [wulgaryzm usunięty] to ty...ja nie słyszałam o zamówieniach internetowych...skoro tyle złego wiedzieliscie mądrzy ludzie z okolic to trzeba było interweniować i nam Ciemnej masie pokazać jak się sprawy załatwia....ale nie wy dobrzy ludzie wiedzieliscie i patrzyliscie na tą niby sodomię.... śmiać się chce jak tych mądrych ludzi człowiek posłucha....teraz wychodzi na to że wszyscy wkoło wiedzieli tylko my parafianie nie....a o księdzu z Łomży czy Białegostoku słyszeli wcześniej? Nie? A myślałam. Dobrzy Samarytanie

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 22:02:32

  Oj już chyba przeszkadza ten zapach i robi się smród. Dzięki chłopakowi i jego odwadze wasze dzieci są bezpieczne a powietrze bez tego zapachu który tak kochaliscie.

 • gość 2018-10-23 22:21:09

  Ktoś wcześniej napisał że KULTURĘ się nabywa.... do przedmówcy: TY swoją „kulturę” chyba nabyłeś na targu w Rutkach!

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 22:45:26

  Emerytce D. i innym przeszkadza wina chlopca... stare baby a nie rozumieja bolu Tomka. Boja sie mowic zle o plebanie tak jakby byl ich Bogiem wpatrzone w niego jak w obraz. Ciekawe jakby one sie zachowaly jakby to spotkalo ich dziecko. Teraz w pegieeze beda dreczyc chlopaka. STARE I DURNE ANTYKI !!!

 • Gość - niezalogowany 2018-10-23 22:55:18

  Nie ma to jak wyslac w delegacji do TTV Adel Duchnowska ! Smiech na caly swiat. Zamiast bronic Tomka to ona kleche woli. No tak w koncu dla niej to Pan i Car. Szkoda ze mlodzi co stali z tylu sie nie wypowiedzieli Martusia i ninni co sie pchali w kadr czemu nic nie powiedziali nie obronili kolegi. Za to ta bladyna baba fest.

 • gość 2018-10-23 23:09:58

  Prawda w oczy kole ale niektóre oczy chyba nie mają połączenia z mózgiem albo ten mózg nie przetwarza danych :)

 • Do autora: Zainteresowni - niezalogowany 2018-10-23 23:40:42

  W odpowiedzi do : Zainteresowani: Te wasze grady i wasza społeczność. Jestescie jedną [komentarz usunięty] i wrescie mozna to powoedziec czarno na bialym. Zanim nie bylo materiału fakt mozna bylo sie wstrzymac, ale po materiale... hmm nie chodzi juz o ksiedza i chlopaka, ale o [komentarz usunięty] jestescie i zawsze bedziecie to wypierac. Zreszta wystarczy mieszkac w gradach aby bgc [wulgaryzm usunięty] i nikim liczacym sie z zyciu, brzydkie, smutne, ale prawdziwie :) I boli i boleć będzie, i zaraz bedziesz sie tłumaczył/a , mowila jaki to jestem piszac tak i siak, ale ja to bede miał [wulgaryzm usunięty], cala polska was widziala [wulgaryzm usunięty], mieliście swoich wyslannikow przed kamerą którzy chyba byli najbardziej rozumni, te panie jedyne odpowiedziały na pytanie 2+2 i odpowiedziały 4, podczas konkursu w ktorym brali udzial wszyscy mieszkańcy, a tylko osoby poprawnie odpowiadające na zadanie matematyczne mogly wziac udział w programie na zywo wedle zasad sołtysa. Zatem konkret wieś :) [wulgaryzm usunięty] sciska co? [wulgaryzm usunięty] siedz cicho bo cala polska zna sprawę i za pare dni chetnie przyjedzie na protest kilkaset osób i uwierz ze na proteście ktory znalazłam w Internecie juz udzial zglosilo ponad 10tys osob większość nalezy do roznych fundacji ktore zrzeszaja ofiary pedofilów w Polsce niech z tego przyjedzie kilkaset osób to powiesz im w oczy wszystko. [komentarz usunięty] bron sie teraz atakując mnie badz tworząc mongolskie teorie :) "Pokaż na co cię stać, ale nie jeden raz" ;) Buziaczki dla autora komenatrza pod Nickiem "zainteresowani" ktory wypowiada sie znowu za wszystkich i wszyscy potem sa oceniani przez taką k.... ;) Brutalnie ale inaczej sie nie da czytajac takie [wulgaryzm usunięty]

 • KONTAKT - niezalogowany 2018-10-23 23:44:19

  Widzę ty duzo ciekawych komentarzy, zakupy na aukcji, rozne ciemawe tematy. Szkoda ze nie bylo panstwa na relacji na zywo, moglo to wyjsc na jaw. Prosze o kontalt wszystkich ktorzy maja informacje o tej besti i jego wyskokach. Zapewnie 100% anonimowości [email protected]

 • KONTAKT - niezalogowany 2018-10-23 23:51:50

  Widzę ty duzo ciekawych komentarzy, zakupy na aukcji, rozne ciemawe tematy. Szkoda ze nie bylo panstwa na relacji na zywo, moglo to wyjsc na jaw. Prosze o kontalt wszystkich ktorzy maja informacje o tej besti i jego wyskokach. Zapewnie 100% anonimowości [email protected]

 • Anka - niezalogowany 2018-10-24 00:09:29

  Kontakt z miłą chęcią się odezwę i opowiem pewną historie. A wszelkich "gości" którzy są tak mocni w mordach zapraszam pod link https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10155899802671167&id=126920476166&anchor_composer=false Tutaj pod postem UwagiTVN możecie pisać z konta facebooka swojego i pokazać się pod nazwiskiem :) To będzie odwaga! :) Żałuję, ze nie było mnie w domu w Grądach bo te Adelke to bym sama wyniosła sprzed Kamer i powiedziała co sie dzieje u nas od lat i odezwę sie na powyższy email i mam nadzieję, że nie będę jedyna. Tomek masz wsparcie, głowa do góry! :) Damy radę, a pedofilem Adasiem się nie przejmuj, mosiek powinien się udzielić trochę :) Ten także mógłby coś wnieść do sprawy. M.J więcej odwagi ;)

 • gość 2018-10-24 06:52:03

  Jak sie patrzylo na jedną z kobiet to odczuć można bylo jakby sam SZATAN przez nią przemawiał

 • gość 2018-10-24 06:52:57

  Ten wzrok, BOŻE

 • Gość - niezalogowany 2018-10-24 07:04:46

  Za robote by się wziął to wszystko przez nadmiar czasu

 • Gość - niezalogowany 2018-10-24 07:16:12

  Czech powinien łysego zastąpić w kotłowni i zaprowadzić mortadele tam do pieca to chociaż że 2 lata by węglem niepalili.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-24 07:17:40

  Ukarać obu i będzie najlepiej. Przecież dla Tomka jakby się nie podobało to [wulgaryzm usunięty]. A ksiądz powinien mieć [wulgaryzm usunięty] żeby więcej takie akcje się nie powtórzył czy za pozwoleniem ofiary czy nie. Ksiądz ma być księdzem a nie zwyrodnialcem. Mieszkańcy wogle nie powinni się wypowiadać na ten temat. Miłego dnia.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-24 07:19:41

  Służby powinny brać pokolenie chłopców którzy byli w wieku 14 lat u księdza nagminnie w plebani. Misiek,Ten dużo do sprawy wniesie, Pawlak ten też może wiele powiedzieć jak nie najwięcej. Objąć ich ochroną psychologiczną .

 • gość 2018-10-24 07:45:32

  Uczył w zambrowskiej szkole chodził tutaj po kolędzie, mieszkał w zambrowskiej plebanii. To nasz ksiądz. Zambrowski.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-24 07:56:59

  Patrzę powoli grodziaki zaczynają odróżniać gdzie być harakternym a gdzie plugawą frajeżyną. [wulgaryzm usunięty] trzeba gnac jak w waszym gnieździe od ołtarza zabiera wasze dzieci , kolegów,znajomych, robi z nimi co chce i wymówka jest taka że on się wyspowiada, a kościół z grzesznych się składa. wam chuha tą wonią genitaljow.

 • Grądzianka - niezalogowany 2018-10-24 08:21:34

  Na taczce tego kleche wywieźć!!!!!!!!!!!!!

 • gość 2018-10-24 09:16:28

  ksiądz to zwykły człowiek tylko głupi ludzie zrobili na ziemi z nich świętych.Księża powinni mieć rodziny jak zwykli ludzie.Popędu nikt nie powstrzyma.Ja nie w ten to w inny sposób zrobi upust.Księża powinni mieć rodzinę i dzieci a jak nie ..............to obciąć im ......ale żaden chłop dobrowolnie by tego nie zrobił.Ksiądz powinien być autorytetem.Co się tyczy filmu KLER to należy go obejrzeć a nawet księża powinni aby wiedzieć co złego się dzieje w kościele.Nie należy też wszystkich księży piętnować bo wiadomo nie wszyscy są źli.Ksiądz to zwykły człowiek a na swoją świętość musi jak każdy z nas samemu się postarać

 • Szkoła Nacpolsk - niezalogowany 2018-10-24 09:27:57

  Dziękujemy za informację.

 • Dzielnicowy - niezalogowany 2018-10-24 10:28:06

  Już wiemy.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-24 11:01:20

  Sołectwa sie poinformowaly wspolczujemy mlodemu człowiekowi. Ziemia ciechanowska zhambiona.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-24 11:28:17

  Idzie na kapłana wie że celibat i czystość, ja do spowiedzi ide to ufam mu że nieobciagal nieletniemu ..... A tu zonk. On obciąża i mówi że kościół jest grzeczny,dzieci uczy ,mszę odprawia..... A na mszę ogonem dzwonił.ten taki legat był że zamontować muzykę i pierś...ł ciągnąć za sznury , wolał ciągnąć co innego.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-24 11:33:04

  Powinni obcinac [wulgaryzm usunięty] takim jak chce byc ksiedzem [wulgaryzm usunięty]

 • Gość - niezalogowany 2018-10-24 11:48:19

  Internauci !!!! Ci mali i Ci duzi !!!!! Piszczcie po tv czy innych portalach do Płońska, Nacpolska ,Naruszewa wysyłajcie linki z uwaga tvn tym uchronicie inne dzieci. !!

 • gość 2018-10-24 11:52:34

  tych dewiantow coraz wiecej.ogladajac program czlowiek sie zastanawia co taka menda ma w glowie.slownictwo jak zul pod budka z piwem i to ma byc ksiadz.a fu i jeszcze gnoja schowali zeby wszysko przycichlo.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-24 12:31:05

  A czy ktoś pomyślał o naszych dzieciach? Co one mają myśleć o tym....? Czy im ktoś też zapewni pomoc psychologa? Gdyby pan T. był skromną, poszkodowaną osobą to by zgłosił to do odpowiednich władz a nie robił sensację w telewizji! Od tego jest policja, prokurator, sąd... ps. Boże uchroń nas przed takimi księżmi, Amen.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-24 12:54:25

  Oświadczam że w gradach Tata pobił dziecko i dyrektorka szkoły zamiotla to pod dywan ...... ojca zawołała i kazała mu podpisać oświadczenie że więcej nie pobije dzieci. Patole mają swoje reguły...... t.r nie poszedł do [wulgaryzm usunięty] bo przez nich był poszkodowany. Proste.

 • gość 2018-10-24 13:52:48

  Ludzie a wy wiecie po co Tomek chodził do ksiedza po pieniadze i jemu tez sie to podobalo. dopoki ksiadz płacil

 • Gość - niezalogowany 2018-10-24 14:02:24

  Te szaman ...! Jedz na grady.

 • gość 2018-10-24 14:06:36

  Dlaczego Tomek jezdził wszedzie z ksiedzem jesli jest taki poszkodowany przeciez na siłę ksiadz go nie brał.

 • gość 2018-10-24 14:35:05

  A dlaczego pobite dziecko nie pędzi na policję z donosem na ojca, a dlaczego żona znosi łomot od alkoholika i pudruje sińce? Uzależnienie psychologiczne w przypadku księdza w pierdziejewie może być jeszcze gorsze. Pamiętajcie kto jest ofiarą, a kto bestią, która nadużywa swojej pozycji społecznej. A grzechy wyspowiada, odmówi za karę różaniec i dalej wali (sic)...

 • Gość - niezalogowany 2018-10-24 15:36:44

  Ci ludzie z Grądow tego nie rozumieją.mozesz im tłumaczyć ale to nic nie da. Naprawdę.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-24 17:45:45

  Ten ksiądz to juz nie jednego chłopca tak skrzywdził. Niektórzy znich mają teraz problemy z nałogami bo nie umieją sobie pomóc i uciekają w takie rzeczy. Ten ksiądz zwabiał w swoje sidła a potem ich wykorzystywał. A ci rodzice to są poprostu śmieszni jak można być za księdzem który molestował ich syna. Porażka. A ci ludzie niech powiedzą jak ksiądz w każdą niedzielę odprawiał mszę pod wpływem alkoholu bądź na kacu.

 • gość 2018-10-24 17:50:28

  Ludzie są wszędzie różni na poziomie i dna i księża też ,a to że jestem matką i babcią to według mnie to babcia nie zasługuje na miano babci a rodzice na miano rodziców dla nich ważniejszy był ksiądz ( w mianie tego denka )nim syn i wnuczek .

 • Gość - niezalogowany 2018-10-24 18:42:06

  Pytanie jest gdzie teraz on zimuje.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-24 19:05:51

  Za granicą już.

 • gość 2018-10-24 19:14:11

  Takie "akcje" kończą się tym, że ksiądz teraz dostanie za "karę" posługę gdzieś w Rzymie, albo w innym przytulnym miejscu.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-24 20:39:06

  No przecież pisze że za granicą.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-24 20:41:08

  Z cyklu dobre teksty szamana. Idą i pękają do drzwi A redaktor pyta go A szaman - ona jest dla mnie jak matka. I wlazł ogłosić dobra nowinę.

 • gość 2018-10-24 22:36:05

  nie jest za granica nianczy go dobra kobieta

 • gość 2018-10-24 22:36:49

  Nie potrafię zrozumieć zachowania tych kobiet co bronią księdza .Nasuwa mi się tylko jedne pytanie .Co by było ,żeby ta tragedia spotkała twoich najbliższych, syna ,wnuczka. brata czy kolegę .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • gość 2018-10-25 00:41:40

  Kusi szatan do złego.Walka o dobre Dusze.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-25 03:32:38

  Grądowiaki niepodniosą się już z tej hańby.bedą wysluchiwac muzyki z tej wieży kościelnej która odzwierciedla duszę tego księdza i ich sumienia.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-25 07:09:49

  A bażant czemu ćpal? Ćpał tak że się przekręcił. Czemu ta od 7 dziecinie przyszła do niego i nie pomogła. Bażant był tak opętany przez narkotyki że nie mógł ich odstawić w efekcie czego zmniejszył populację z 7 na 6. To samo jest z szamanem ,opetal dzieciaka. A jak ten forum i zrozumiał to jazda na niego. Grądowiaki tej hańby niezmyjecie z siebie. Wieża kościelna jest odzwierciedleniem waszych sumień. I charakteru szamana.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-25 09:27:50

  Odkąd pamiętam to dobrych kilka lat były tam plotki na temat księdza że on to może robić młodocianym chłopakom. A szokiem jest to jak parafianka , której nigdy robienie zła nie przeszkadzało, jeszcze idzie do programu i ewidentnie ma dowody ze ksiadz to robil to ze zdenerwowaniem twierdzi ze to nie prawda. Zresztą kto zna , kto wie, to wiadomo jest ze ona i swoim dzieciom przyzwalala na krzywdzenie swoich dzieci ucząc je od młodości złego postepowania a potem przyzwalala na przekrety bo czerpala z tego pieniadze . SMasakra ze ta osoba wstydu nie ma. sama w domu tez handelek miała . Niech powie jak dziewczynie Zycie chciala zniszczyc. Psychicznie ją niszczyla.

 • Gość Marta - niezalogowany 2018-10-25 09:31:31

  Zero honoru...ten który tak o Gradowiakach się miło wypowiada i nazwiskami operuje...ja jak bym miała tyle do powiedzenia o kimś to podałbym swoje dane...kim ty jesteś że tak wszystkich masz za nic... osądzać innych tylko potrafisz...ja nie jestem związana z nikim kogo obrażasz...ale nagonka ubliżanie i incognito tylko to potrafisz....zreszto jak większość tu ludzi.... oceńcie najpierw siebie.... katolicy...ja do kościoła nie chodzę ale wiem komu cześć komu chwała...od oceniania mamy najbliższych a nie ludzi takiego pokroju.... spójrzcie na siebie...

 • Gość - niezalogowany 2018-10-25 09:38:36

  Sama [usuniete] w tej wsi zabitej dechami. Przyślą wam kolejnego [usunięte], bedzie tam bezpieczny

 • Gość - niezalogowany 2018-10-25 09:52:17

  Pani gość Marta gdzie była? Co wniosła do sprawy? Pytam co? Gdzie pani nazwisko? Jak ludzie z wiosek czy m8ast widzą jak to wygląda to tak piszą. Jest faktem to co jest wyżej opisane i niema odwrotu. Jesteście zhambieni przez samych siebie ,was wszystkich w jednym kociołku umieścili te co przyszły bronić szamana. Wieża kościelna jest odzwierciedleniem was, o ile stoi jeszcze.

 • Gradzian - niezalogowany 2018-10-25 10:18:04

  Adela ! Brawo za szczyt inteligencji gradowskiej ! Buhahahahahahahahahahaha Tomek trzyma sie :-)

 • Gość Marta - niezalogowany 2018-10-25 10:34:31

  Nie wniosłam bo nie szpiegowalam plebana ani towarzyszy którzy do niego chodzili...na kościół nie daję ani do niego nie chodzę więc może się zawalić....a tu jest winny system....opodatkuje kościół, znieście celibat i nie będzie tego co teraz ma miejsce....a w tej sprawie winne są obie strony....moi synowie z księdzem nie pili i do niego nie chodzili bo wiedzą z kim mogą piwko wypić...rozrywki szukala młodzież gradowska? Po co tam chodzili? A pleban po co ich spraszal... brakowało mu urozmaicenia nudnego życia? Takie wybrał!!!! Bujać się za pieniądze ludzkie? Fajnie tylko mógł się bujać nie w swojej parafii....Takch jak on jest wielu...A nas osadzają i grzechy nam wyliczają.... dlatego nie chodzę do kościoła bo ktoś taki nie będzie mnie rozgrzeszał....Ale młodzi ludzie też nie są bez winy!!! A dlaczego przedmówcy nie wypowiedzieli się skoro tyle wiedzieli i wiedzą, jeszcze nie jest za późno wyznajcie co wiecie i niech skończą się plotki i pomówienia...Prawda tylko prawda

 • Gość - niezalogowany 2018-10-25 10:36:11

  Tomek jestesmy z toba. Ten Szaman pewnie wyląduje gdzieś w Polsce ale internauci to wytropią. O kim w reportażu była rozmowa imię lub nazwisko P.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-25 11:26:49

  [usunięte]

 • Gość Marta - niezalogowany 2018-10-25 11:36:52

  Wy naprawdę macie w głowach cyrk..jak tu można prowadzić normalną rozmowę jak jest tylko oczernianie...a swój pierwszy raz przeżyli z dziewczynami....na każdego kto tu coś napisze macie coś obraźliwego do powiedzenia....a kim wy jesteście żeby oceniać? Obywatelami? No tak jaki rząd taka [usunięte]... Pozdrawiam i nie zabieram więcej głosu bo nie warto

 • Gość - niezalogowany 2018-10-25 12:02:23

  Sama oceniasz, nie obchodzi mnie kim jesteś bo jesteś nikim. Zastosuj się do rady wyżej o kubełku mowa. A więc hańby jaka są zrobiliście niezmyjecie z siebie wasze sumienia są jak wieża kościoła, tym którzy nie widzieli bo nie po drodze w tamtą stronę to na reportażu jest pokazana.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-25 15:37:25

  Ludzie pozbawieni rozumu powinni mieć zakaz korzystania z internetu bo tylko robią sobie krzywdę! Ludzię skończcie te dyskusje z tym [usunięte] co cały czas obraża! To nie ma sensu! Gość wbił sobie do głowy jakieś głupoty i ciągle to samo powtarza, jak ta papuga na Starówce! Poza tym kim on jest żeby się mu tłumaczyć? Chyba nikim!

 • Gość - niezalogowany 2018-10-25 17:45:39

  Na innych forach jest jeszcze gorzej, o tak zwanych pegerusach pisza internauci ..... fakt piszą prawdę. Wiem jedno w USA potrzeba było 2 samolotów żeby WTC rozwalić w gradach wonieckich wieża sama runie.

 • gość 2018-10-25 22:41:21

  odwalcie sie wszyscy od nas sami nie jestescie lepsi przez jednego zwyrodnialca wszyscy mamy cierpiec a to wina przedewszystkim jest biskupa wiedzial o jego sklonnosciach bo jak sie okazalo z takich samych powodow byl wydalany z innych parafii a mieszkancy nie sa tu winni wiec wara wam do nas pieniadze na kosciol byly zbierane ale kto jego z tego rozliczy jak maja prawo w kieszeni my tez bysmy chcieli aby nasz kosciol ladnie wygladal moze z boza pomoca nastanie w koncu dobry gospodarz

 • gość 2018-10-25 22:44:57

  odwalcie sie wszyscy od nas sami nie jestescie lepsi przez jednego zwyrodnialca wszyscy mamy cierpiec a to wina przedewszystkim jest biskupa wiedzial o jego sklonnosciach bo jak sie okazalo z takich samych powodow byl wydalany z innych parafii a mieszkancy nie sa tu winni wiec wara wam do nas pieniadze na kosciol byly zbierane ale kto jego z tego rozliczy jak maja prawo w kieszeni my tez bysmy chcieli aby nasz kosciol ladnie wygladal moze z boza pomoca nastanie w koncu dobry gospodarz

 • gość 2018-10-25 22:49:06

  odwalcie sie wszyscy od nas sami nie jestescie lepsi przez jednego zwyrodnialca wszyscy mamy cierpiec a to wina przedewszystkim jest biskupa wiedzial o jego sklonnosciach bo jak sie okazalo z takich samych powodow byl wydalany z innych parafii a mieszkancy nie sa tu winni wiec wara wam do nas pieniadze na kosciol byly zbierane ale kto jego z tego rozliczy jak maja prawo w kieszeni my tez bysmy chcieli aby nasz kosciol ladnie wygladal moze z boza pomoca nastanie w koncu dobry gospodarz

 • gość 2018-10-25 22:52:07

  odwalcie sie wszyscy od nas sami nie jestescie lepsi przez jednego zwyrodnialca wszyscy mamy cierpiec a to wina przedewszystkim jest biskupa wiedzial o jego sklonnosciach bo jak sie okazalo z takich samych powodow byl wydalany z innych parafii a mieszkancy nie sa tu winni wiec wara wam do nas pieniadze na kosciol byly zbierane ale kto jego z tego rozliczy jak maja prawo w kieszeni my tez bysmy chcieli aby nasz kosciol ladnie wygladal moze z boza pomoca nastanie w koncu dobry gospodarz

 • gość 2018-10-25 22:55:16

  odwalcie sie wszyscy od nas sami nie jestescie lepsi przez jednego zwyrodnialca wszyscy mamy cierpiec a to wina przedewszystkim jest biskupa wiedzial o jego sklonnosciach bo jak sie okazalo z takich samych powodow byl wydalany z innych parafii a mieszkancy nie sa tu winni wiec wara wam do nas pieniadze na kosciol byly zbierane ale kto jego z tego rozliczy jak maja prawo w kieszeni my tez bysmy chcieli aby nasz kosciol ladnie wygladal moze z boza pomoca nastanie w koncu dobry gospodarz

 • Gość - niezalogowany 2018-10-25 22:56:21

  Ks. Adam Subdysiak nie są tajemnicą dane tego zwyrodnialca w sukience

 • Gość - niezalogowany 2018-10-25 22:58:25

  Z Episkopatu Polski do Doecezji Łomżyńskiej wpłynęło pismo o zniesieniu parafi Grądy-Woniecko! Wrescie! Bo ta świątynia jest przesiąknięta złem!

 • Gość - niezalogowany 2018-10-26 04:31:25

  Nigdy nie pozwolę dziecku iść na ministranta. Za molestowanie dzieci powinno być krzesło elektryczne lub dożywocie. Ciagle się słyszy o księdzach, a potem się dziwią, ze ludzie tracą zaufanie, nie chcą chodzić do kościoła. Co robią dziś księża??? Zamiast normalnie zachęcić, to zmuszają przed komunią, przed bierzmowaniem. Stosują książeczki, które trzeba podpisywać chodząc z dzieckiem. Co to ma być? Przymus? To jest chore. Czemu nikt o tym nie mówi? Nie porusza tego zacofania. Kto to słyszał, żeby kartki do spowiedzi były, jak w latach 80 po świniaka. Tak strszą te babki, młodzież, rodziny. Nie tędy droga do Kościoła.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-26 06:30:22

  Ten Adam robił co chciał i jak chciał, pegerusy mieli kloca w gościach ,niesprzeciwili nigdy,niezaprotestowali nigdy czego efektem jest piękna wieża w kościele odzwierciedlajaca ich sumienia.wstyd!!!!!! Madrale wielkie ,wielcy politycy , fachowcy od wszystkiego, A pleban z wam dzieci krzywdził.!!!!!!! Jak wam nie wstyd!!!!!!! Bronić to!!!!!!????? Powinno się opluć na wasz widok.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-26 07:05:02

  Robił co chciał a grądzialki słowem się niesprzeciwili bo bali się że do nieba nie pójdą. Taki ich ten Adam opetal że nawet to bronili. Czyż to nie jest patologia na światową skalę???????????

 • Gość - niezalogowany 2018-10-26 07:15:36

  Propozycja do tych co nie zostali radnymi. Prosze zbiezcie się,Zróbcie zebranie i nie mówcie już o tym profilu a uratowanie kościoła, zalozcie fundusz parafialny i zbieramy pieniądze!!!!!! Wspólnie możemy wszystko!!!!!!!! I z Bożą pomocą i checiami zróbmy porządek!!!!!!! Oficjalna strona na fb i będzie można tam się udzielać i wspierać finansowo.

 • Firma budowlana - niezalogowany 2018-10-26 07:46:14

  Witam. Moja firma budowlana za darmo i tylko w soboty i niedziele może parafianom z Grądow Woniecko pożyczyć kasków budowlanych na głowę by chroniły ich w czasie mszy.

 • Przewozy - niezalogowany 2018-10-26 07:48:46

  Prowadzę uslugi przewoźnicze i mogę patafianow do rurek do kościoła przewozić,lub do Wizny o ile będą chcieli was tam oglądać.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-26 10:56:09

  Oj nie kolopoczcie się dobrzy ludzie.... ksiądz do kościoła sam przyjedzie bo ważny jest każdy parafianin i datki bo kasa jest dobra....a kościół z tego co wiem był postawiony dużo lat wcześniej przed przyjściem tu plebana. A datków ja nie zamierzam żadnych i żadnemu ksiedzowi dawać na rozpustę....tak że możecie być spokojni o nasze dusze... zajmijcie się swoimi póki są takie czyste i nieskalane i przygladajcie się swoim księżom bo nigdy nie wiadomo...

 • Gość - niezalogowany 2018-10-26 10:59:30

  A co do zniesienia parafii to nie zniosą będzie przydzielony następca... miejmy nadzieję że lepszy.

 • o.Misjonarz - niezalogowany 2018-10-26 11:19:15

  Pedofil z Grądów-Woniecka Prokuratura w Łomży ustala, czy duchowny z parafii Grądy-Woniecko na Podlasiu przez 6 lat dopuszczał (2012-2018) się przestępstwa wobec małoletniego Tomasza R. W rozmowie z Gazeta.pl prokurator stwierdza dość ogólnie, że chodzi o osobę duchowną i "sferę obyczajową". ++++++++++++ PARAFIA POD WEZWANIEM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO Adres: wieś Grądy Woniecko 22 18-319 Grądy Woniecko gm. Rutki dekanat: Zambrów Diecezja Łomżyńska pow. zambrowski woj. Podlaskie [email protected]; Telefon: 86 270 92 06 Proboszcz ks. Adam Maciej Subdysiak - pochodzący z Nacpolska gm. Naruszewo, absolwent WSD w Płocku - przyjął święcenia kapłańskie w Płocku w 1989 r.; obecnie pracuje w diecezji łomżyńskiej. Strona wielebnego na Twitterze - https://twitter.com/adamsubdysiak Kapelan Zakładu Karnego Grądy-Woniecko

 • Gość - niezalogowany 2018-10-26 11:50:32

  Plebania zarosnieta i okamerowana......jest mieszkanie w kościele dla plebana. Niech tam siedzi. Tu sprzedać i po krzyku.to prosimy o te hełmy na niedzielę,zawsze to bezpieczniej .

 • Gość - niezalogowany 2018-10-26 12:44:24

  M. Ł. to młody wikariusz z jednej z podlaskich parafii. Uczył dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Prokuratura zarzuciła mu, że w maju i czerwcu ubiegłego roku podstępem zwabiał dziewczynkę (miała wówczas mniej niż 15 lat) do budynku plebanii, zamykał drzwi na klucz, rozbierał ją i wykorzystywał seksualnie. 28 czerwca ubiegłego roku pełnomocnik prawny Kurii Drohiczyńskiej złożył do Prokuratury Krajowej zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Sprawa trafiła do sądu. Postępowanie, ze względu na dobro dziecka, toczyło się za zamkniętymi drzwiami. Biskup drohiczyński zakazał mężczyźnie "wykonywania wszelkich funkcji kapłańskich". Podjął też decyzję o umieszczeniu go w klasztorze. Wszczęto również postępowanie kościelne. Natomiast w środę (30.05) 28-letni kapłan został skazany na 5 lat więzienia. Ma także zakaz zbliżania się do małoletniej na mniej niż 50 m. Nie może się z nią kontaktować w jakiejkolwiek formie przez najbliższe 10 lat. Poza tym Sąd Okręgowy w Białymstoku orzekł wobec wikariusza 15-letni zakaz wykonywania pracy związanej z edukacją i opieką nad dziećmi. Zakaz ten dotyczy również prowadzenia tego rodzaju działalności, także w ciągu najbliższych 15 lat. A czemu ludzie dobrzy o tej sprawie nawet nie wspomnieli? Takich spraw jest mnóstwo.... A księdza wydeleguja chuk wie gdzie.... Dalej dawajcie im kaskę na rozpustę stawiajcie kościoły i gosposię oplacajcie .... Więc po co nagonka tylko na jedną sprawę... zbierzcie się i pod kurię albo do Papieża niech coś zrobią...bo będzie tylko gorzej... żyją w dobrobycie za ludzkie pieniądze...a mój mąż musi ciężko harować żeby coś mieć. Nie wspieram księży... Bo gdy byłam dzieckiem tego nie było a być może się zdarzało ale teraz jest nagminne i nie ma na nich prawa.... A wy idźcie sprzatajcie kościoły dawajcie na tacę, spowiadajcie się... Tylko komu i po co? Ja przed Bogiem mogę wyznać grzechy...bo w porównaniu z księżmi moje to pikuś... I też tak czynię od bardzo dawna...moje grzechy zna tylko Bóg..

 • Gość - niezalogowany 2018-10-26 14:42:49

  Zbierajcie , zbierajcie na nowego dewianta :) na pewno kasa mi się przyda:)

 • Gość - niezalogowany 2018-10-26 15:15:48

  Ah te grady. Niema ma czym się pochwalić.ani ladnym kosciókiem ,ani drużyną pilkarską, ani w nauce niezbyt lotni,ani strażą pożarną. Po prostu czego się niedotkną to [usunięte]

 • gość 2018-10-26 15:53:50

  do wiezienia z tym ksiezulkiem, innych tez trzeba zamknac. Koniec z patologią

 • Gość - niezalogowany 2018-10-26 16:16:27

  Tak.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-26 16:52:24

  Albo i nie

 • Gość - niezalogowany 2018-10-26 18:10:18

  Ten człowiek, bo to nie ksiądz miał od samego początku wszystkich parafian w d...ie, wiadomo wszystkim, że miał problemy z alkoholem bo próbował odprawiać mszę św.pod wpływem alkoholu i o tym też nikt nie pamięta oczywiście bo to jest temat tabu. Kiedyś zrobił awanturę w jednym z białostockich marketów sieciowych, gdzie się musiał gęsto z tego tłumaczyć na policji, a ludzie już tu wariowali gdzie się podział ksiądz. Wszystko zawsze zostało zamiatane pod dywan bo to przecież ksiądz i tym samym temat tabu. Doił kasę z parafian, natomiast w kościele nic nie robił, żadnych prac remontowych. Przez 12 lat nic nie zrobił w koście ani wokół niego.Teraz wszyscy są w szoku , ale powiedzmy sobie prawdę sami parafianie go wyhodowali, on tu się czuł jak król cygański , otaczał się tylko drogimi rzeczami natomiast naga prawda wyszła na jaw jak grom z nieba i wszyscy w wielkim szoku. O nim to można by było książkę napisać w 3 tomach, ale nic pozytywnego by w niej nie było. Te kobiety w programie to bzdury opowiadały, doskonale wiedziały co się dzieje, ale chciały zaistnieć w TV, jedna mówiła,że o jest taki otwarty, ale wiadomo na co. Tak na prawdę to był straszny mruk i materialista, każdego potrafił "obsmarować" za jego plecami.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-26 18:45:55

  Raczej nie

 • Gość - niezalogowany 2018-10-26 18:54:13

  To prawda.jak wyżej napisane. Problem w tym że niema w gradach elity tylko popegieroskie mentalne ludki. On nimi kręcił tak że jadł obiad u nich w domu a po obiedzie ich wnuka brał na plebanię. To nie tylko t.r t.r odważył się mówić ale są jeszcze inni. Gardzę tymi pegerusami co zaistniało w tv na krzywdzie ofiary. Gardzę pegerusami tymi co winę na t.r zwalaja . Szanuję tych co przyznają się do winy i ja chcą naprawić.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-26 19:26:47

  Ten wpis dwie linie wyżej sam umieściłem, nie pisz tu o wszystkich, że nie ma tu elity bo jak bym cię sprawdził to zapewne też do żadnej elity nie należysz, nie stygmatyzuj całej społeczności bo anonimowo ty ty jesteś odważny, ale jak by trzeba było się ujawnić to nóżki by ci zmiękły. Łatwo pisać coś o wszystkich, nie można wrzucać całej społeczności do jednego worka. Napisz coś o sobie co gościu,co w życiu osiągnąłeś tylko nie kłam i zobaczysz, że nie jest z ciebie taka "Elita" Oczywiście jak w każdej społeczności wszędzie są elementy patologiczne i niewydolne społecznie czy to będą Grądy, Rutki lub Zambrów, ale wszędzie znajdą się jednostki wartościowe. Tutaj problemem był sam ksiądz, który uwikłał wokół siebie , którzy mu ufali i tym sposobem jego pozycja w tej społeczności się stopniowo umacniała. Doszedł do takiego momentu, że by pewien, iż nikt mu nic nie może zrobić i dlatego czuł się bardzo pewny siebie. Problemem był fakt, że ludzie już dawno wiedzieli co jest grane, tylko nikt nie pójdzie z plotką do prokuratury. Przy kolejnym wpisie zastanów się uprzednio i przemyśl co chciałbyś przekazać, bo to co napisałeś to prymitywne bzdury, nie przypisuj jakieś społeczności żadnego pejoratywnego określenia, bo chciałbym zobaczyć twoją minę jakby ktoś cię tak określił, teraz jesteś anonimowy i zapewne nigdy się nie ujawnisz i dlatego jest taki odważny.

 • Gość P.S. - niezalogowany 2018-10-26 19:34:44

  Jeszcze mały dopisek ty gościu nie szanujesz nikogo skoro tak piszesz, że szanujesz tych co przyznają się do winy to przyjedź do księdza i go pociesz bo on tego teraz potrzebuje i jednocześnie sam się będziesz mógł dowartościować. Przyjedziesz pocieszyć księdza ??. Nawet ludzi nie znasz a już przypinasz wszystkim określenia, ja ci mówię spójrz sam na siebie a nie zobaczysz w sobie nic wartościowego.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-26 20:12:39

  Przez pryzmat reportażu widać społeczeństwo, potem widać w reportażu,A na sam koniec w wyżej wydukanym poście,gdzie wraz z pretensją wyłania się goła prawda. Przykre to co się stało i przykre to co stało się po tym.mozna patrzeć kto anonimowy a kto nie!!!! R.t nies jest anonimowy a to jego dotknęło te nieszczęście!!!!! Prawda!!!!!??????

 • Gość P.S. - niezalogowany 2018-10-26 20:54:35

  Oczywiście chłopak jest poszkodowany i jest to bardzo przykre, ale tak prawdę mówiąc nikt go na plebanię spętanego nie ciągnął bo chodził tam dobrowolnie, jak sam powiedział w nagraniu po zaproszeniu przez księdza " dlaczego nie". Mógł to od razu uciąć i zgłosić do organów ścigania, można tu powiedzieć, że bał się reakcji rodziny, która by mu nie uwierzyła bo to prości ludzie i wierzący. Popatrzmy, na to jeżeli by się nawet bał oceny rodziny i społeczności lokalnej to mógł porostu zaprzestać spotkań z księdzem skoro zorientował się o co jemu chodzi. Pomimo wszystko on dalej kontynuował te spotkania - pytam się dlaczego ? . Można to oczywiście uwarunkować uwiedzeniem przez księdza, ale nie sądzę, że nie widział do czego te kolejne spotkania zmierzają. Tak na prawdę nie wiemy za dużo co tam się działo, tylko te nagrania trochę sprawę wyjaśniają. Spójrzmy jednak jak chłopak zwraca się do księdza starszego o 40 lat od siebie, on księdza traktował jak kolegę z piaskownicy i widać jaka między nimi było zażyłość i jaka silna wieź między nimi się wytworzyła. Ksiądz musiał mu już ogromnie zaufać i zapewne do pewnego stopnia kontrolował jego psychikę dlatego stopniowo działał coraz dalej. Coś w tych relacjach pękło dlatego się wszystko wydało. Szkoda chłopaka bo faktycznie przykra sprawa, ale nie można go tu całkowicie zostawić bez winy, fakt, iż proboszcz to niezły cwaniak, ale nie sądzę chłopak nie miał odrobiny trzeźwego spojrzenia na otaczającą go rzeczywistość.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-26 21:00:40

  Tak tylko na ten super świetny program nie chciał iść nikt komu jeszcze zależy na dobrej opinii. Bo każdego jesteście w stanie upokorzyć obsmarować i zrównać z błotem. Więc poszli ci którym nie zależało na opinii innych...A ploteczki mówią że T.R kaskę chciał ściągnąć... Dobry samarytanin go naprowadził jak to zrobić... Ja nie pochwalam plebana bo to wogole osoba o której nie ma co się rozpisywać... poniżej jakiejkolwiek krytyki, bez zasad moralnych i wogole szkoda gadać. Ale młodzież z dobrych domów i w pełni władz umysłowych tam nie chodziła. Szukali dobrej rozrywki? Dla mnie to żenada z ksiezulkiem się upijać i ......to po prostu masakra.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-26 21:09:07

  Tak właśnie bo rodzina T była mocno związana z księdzem..dziadki przez wiele lat byli kościelnymi... Byli Bogobojni i nigdy nie przypuszczali że ksiądz może zabawiać się z ich wnuczkiem synem... zabierając ze sobą na rekolekcje... bądź zapraszając na plebanię, oni traktując go jak członka rodziny nie przypuszczali do czego to może doprowadzić,ale T to dorosły facet, powinien mu splunąć w twarz i wyjść stamtąd i nie wracać...a sprawę rozwiązać samemu ,.tak że sam by ksiezulek zrezygnował z bycia Plebanem

 • Gość - niezalogowany 2018-10-26 21:16:29

  Tomku R. Dlaczego wszystko składasz na księdza twoja wina też jest w tym wszystkim sam chodziłeś do księdza a może to ty go uwodziles przecież widać na nagraniu że ksiądz nie ciągnął ciebie za sobą tylko normalnie szles. Pochwal się dla ludzi ile zażądałes pieniędzy za milczenie. Tak żebyś dostał pieniądze to dalej byś chodził i byłoby wszystko w porządku. Jesteś oszustem!!!!! Wywalili ciebie z pracy i kasa była ci potrzebna. Czemu swoich danych nie upublicznisz.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-26 21:19:17

  Albo przynajmniej [usunięte], więcej by rozrywki nie szukał. Ciągle się zastanawiam czemu dorosły chłopak idzie widzi takie rzeczy pije z nim alkohol i ciągle tam wraca!!! Nie sposób to ogarnąć! Bo pytając się innych młodych ludzi co by zrobili? Wypowiadają się że [usunięte] by mu i wyszli.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-26 21:42:30

  Syndrom sztokcholmski. Ten szaman opental młodego,chodził na obiad do nich a potem młodego..... dziwię się że tego nie rozumiecie. Dyskusja jakby niema sensu i tylko życzyć wam żeby wasze dzieci po plebaniach dowiadywaly się jak wygląda życie seksualne .

 • Gość P.S. - niezalogowany 2018-10-26 21:44:33

  Przerażająca jest także postawa babci, która chce poświecić wnuka aby wszystko ucichło, jak silna indoktrynacja religijna od pokoleń daje swoje żniwa. Ta rodzina, każdy wie, że jest niewydolna społecznie i zatraciła kompletne rozeznanie co jest dobre a co złe i tu jest poniekąd winny kościół. Dla nich ksiądz to świętość i nie dopuszczają myśli, iż to on właśnie może być dewiantem seksualnym Zachowanie chłopaka jest typowe dla ofiar w silnie zindoktrynowanym środowisku, ale zapewne zaistniały inne bodźce jak piszą przedmówcy wyżej, bo wszyscy wiedzą, (mam tu oczywiście lokalną społeczność ), że u nich w domu się nie przelewało, czyli tego stymulanta ekonomicznego nie można tu wykluczyć. Ksiądz natomiast lubił się chwalić jakie to on nowe rzeczy kupuje, chociaż w pewnym momencie nawet drogim zegarkiem rzucał w kościele jak mu parafianie wytknęli jego zakupy. Taki to artysta grał "lepiej jak Kobuszewski" o ile ktoś zna tego aktora.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-26 22:26:10

  Proszę zapoznać się dokładnie z syndromem sztokholmskim. W tym przypadku on nie występuje.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-26 22:28:21

  I tak na marginesie pozdrawiam mieszkańców G. W.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-26 23:23:46

  My również pozdrawiamy!!! I mamy nadzieje że psycholodzy wyciągną prawdę a ksiezulek w domu starców poczeka na wyrok czy tez smierc...bo do ludzi niech się nie zbliża... dość rozpusty, życia ponad stan i robienia durni z ludu. A młodzież niech ma nauczkę. Kościół to miejsce do modlitwy a na plebanię wstęp wzbroniony!!!!

 • Gość - niezalogowany 2018-10-26 23:38:49

  Mateusz Janko*ski dostal samochod motor prezenty dostawal zapeane ksiadz grozil mu i dostal to za milczenie ludzie wiemy o wszystkim tomek otworzyl usta otworzmy i my bo wiemy jaka jest prawda nie od dzis slyszano o tym o zakupach na allegro takze ja wszystko powiem mieszkanką grąd jestem od ponad 50lat i czas najwyzszy otworzyc usta i nie milczec na to wszystko

 • gość 2018-10-27 02:28:06

  Do osoby, która napisała taki komentarz: "Tomku R. Dlaczego wszystko składasz na księdza twoja wina też jest w tym wszystkim sam chodziłeś do księdza a może to ty go uwodziles przecież widać na nagraniu że ksiądz nie ciągnął ciebie za sobą tylko normalnie szles. Pochwal się dla ludzi ile zażądałes pieniędzy za milczenie. Tak żebyś dostał pieniądze to dalej byś chodził i byłoby wszystko w porządku. Jesteś oszustem!!!!! Wywalili ciebie z pracy i kasa była ci potrzebna. Czemu swoich danych nie upublicznisz. " Gdyby nawet Tomek przyznał się, że uwodził, to co? czy uwodzenie jest przestępstwem? To, że zażądał pieniędzy za milczenie, o ile w ogóle zażądał ---- a czego spodziewać się może stary drań (sorry!) ? Tego że chłopak będzie wiecznie młody, naiwny, niewinny, uległy? szczególnie po tym, co mu zrobił ktoś, komu ufał, wierzył, u kogo szukał zrozumienia i naiwnie myślał jako dziecko, że jest podporą dla niego w ciężkiej chwili.... A teraz, gdy o te chwilę pyta, słyszy: "E tam, to nic nie było". Wobec proboszcza prowadzone jest śledztwo w sprawie czynów z art. 197 par. 2 oraz art. 208 Kodeksu Karnego tj. doprowadzenie małoletniego do poddania się innym czynnościom seksualnym oraz rozpijanie małoletniego. To, że mieszkańcy i rodzina bronią księdza, świadczy o tym, że ksiądz dla ludzi był dobrym człowiekiem, mającym swoje słabości, a chłopaka - najwidoczniej nie bardzo lubiono. Dlaczego? Babcia mówi : nie słuchał się... Z wypowiedzi Tomka o jego bracie, który nagle stał się nerwowy, zaczął rzucać się do niego , wynika, że Tomek przez takie stany emocjonalne od czasu kontaktu z księdzem też przechodził i teraz zaczął obawiać się o brata, boi się, że ksiądz to samo zrobi jego bratu. Został wyrzucony z pracy? ... Co jeszcze może czekać ludzi, którzy niewinni i naiwni stali się ofiarami takich udających świętych drani? Nie wiem, czy pomoc psychologów i duchowa Kurii pomogą Tomkowi uporać się z tym wszystkim. Życzę, aby się powiodło. Do księdza proboszcza - czy ksiądz nie ma serca? W księdza słowach : "Nie udowodnisz mi" jest perfidna przemoc, bo jak chłopak może udowodnić to wszystko sprzed kilku lat? Może nie udowodni, ale tym razem Tomek nie jest sam. Ja nie życzę ani więzienia, ani izolacji - tylko aby ksiądz wrócił do człowieczeństwa i przeprosił Tomka.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-27 08:13:23

  W końcu słowa rozsądku.najgorsi są ci co liczą pieniądze czyjeś..... a to chłopak chce pieniędzy a to chłopak chce się wzbogacić a to to a to tamto. Sami temu szatanowi i nosili pieniądze a teraz komuś wyliczać zaczynają. Jak to mówią? Czego się po nich spodziewać?!

 • Gdzie był biskup - niezalogowany 2018-10-27 08:38:49

  Dlaczego biskup Janusz nie interweniował wcześniej ? Gdzie biskup ukrył kolegę ?

 • Gość - niezalogowany 2018-10-27 09:14:24

  Powoli prawda zaczyna wychodzić....Telewizja pokazała tylko wersję pana T....ale chyba nie do końca tak jest.... A ty Gościu, naprawdę, jesteś już nudny z tymi oskarżeniami pod adresem całej miejscowości! Nic ciekawego nie wnosisz....

 • Gość - niezalogowany 2018-10-27 10:13:57

  Ten szatan tu wypisuje.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-27 10:20:04

  Przez 12 lat nie schował się i na oczach i przyzwoleniem ludzi "nie wszystkich bo nie moim" robił co chciał.to czemu ma tym razem się chować? Napisze sam szatan że was pozdrawia . Podejrzewam że pije whisky i śmieje się.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-27 11:08:05

  Nic się nie stało. Gdyby to u nas w rutkach ,albo w wiznie to jest o co pyska drzeć. Powinien ksiądz przyjść dalej sprawować posługę .

 • Gość - niezalogowany 2018-10-27 12:14:20

  Dobrze, że sprawa wyszła na jaw. A swoją drogą, gdzie rodzice tego chłopca, co samochód czy motor dostał???!!!

 • Gość - niezalogowany 2018-10-27 12:38:05

  dajci spokój żeby nie chciał to Tomek by do niego mi chodził fakt musiało mu się podobać a teraz ma straszny problem i wstyd

 • gość 2018-10-27 13:00:36

  Cytuję wypowiedź z innego forum... „ta sprawa jest dość skomplikowana ale wymaga powściągliwości w jej komentowaniu. Nie ulega żadnej wątpliwości ,że proboszcz postąpił karygodnie sprzeniewierzył się nauce Bożej i sponiewierał autorytet kościoła. Za to powinien ponieść kare i być usunięty ze stanu duchownego. Natomiast postawa tego chłopaka jest dla mnie wieloznaczna. Słuchałem jego wypowiedzi i jakoś mnie nie przekonał ,ze motywem jego działania czyli nagrywanie prowokowanej rozmowy, powiadomienie w pierwszej kolejności telewizji a nie swoich rodziców wynikało z jego traumy po trwającym lata molestowaniu. Bardziej dostrzegam w tym wyrachowanie , zemstę do której może miał prawo. Nie widziałem w tym natomiast jakiegoś wezwania pomocy. Ot pieprzył się z księdzem , przestało mu to odpowiadać postanowił przerwać to w niekonwencjonalny sposób. Kto wie czy nie zainspirowany głośnym scenariuszem publikowanym ostatnio w mediach który zakończył się milionowym odszkodowaniem. Nie zamierzam go oceniać. Natomiast należy się zastanowić dlaczego tak bezmyślnie podaje się takim czynnościom oraz na ile tak publiczne i nagłe wyznanie przed kamerami jest krzykiem rozpaczy a ile zrobieniem zwykłej draki. Nie bronię tym sprawcy i środowiska z którego się on wywodzi. Bo zapewne nadchodzące czasy ujawnią o wiele wiecej takich i podobnych przykrych spraw. Dla mnie jest najważniejsze coś całkiem innego. Pragnę zwrócić ,że takie sytuacje wyrządzają niesamowite szkody wiernym , lokalnym wspólnotom parafialnym. Dla wielu ludzi mieszkających na takich wsiach wiara, kościół , społeczność parafialna jest czymś wyjątkowym , dobrem najwyższym. Taka historia brutalnie rozbija , niszczy , depcze to co dla nich było ,pięknym , cudownym , najdroższym im światem. To było widać w czasie tego programu . Widać było ich szok, ból malujący się na twarzach , bezsilność. Zadawane pytania przez redaktora, wyciągane wnioski, było jak grzebanie gorącym żelazem w świeżej ranie. I to według mnie tu jest najbardziej bolesne i najważniejsze. Bulwersująca dla mnie była wypowiedź rzecznika kurii. Jakaś formalistyczna , odstająca zdecydowanie od powagi sytuacji. A mowa ciała rzecznika głośno dawała do zrozumienia ,że to "sie załatwi". Ja osobiście nie chcę takich programów już oglądać co wcale nie znaczy ,że sprawcy i ich mocodawcy nie powinni przed polskim wymiarem sprawiedliwości za to być rozliczeni bo w sprawiedliwość mocodawcy tego sprawce molestowania to ja już nie wierzę.”

 • Gość - niezalogowany 2018-10-27 13:01:11

  Brak słów . Po prostu ten ksiądz i inni pedofile powinni w gradach pełnić posługę.

 • Gość P.S. - niezalogowany 2018-10-27 13:52:34

  Gościu takich ukrywających się w sutannach odszczepieńców jest pełno wszędzie w bardzo wielu parafiach. Piszesz, że oni powinni tu pełnić posługę, natomiast w twojej parafii już dawno pełni taką posługę tylko jeszcze o tym nie wiesz, natomiast jak już się dowiesz to co wtedy powiesz, żeby do twojej parafii zesłali wszystkich odszczepieńców i dewiantów seksualnych. Jak już coś chcesz napisać to przemyśl to kilka razy zanim złożysz logiczne zdanie mające jakąś wartość merytoryczną. Na głupie wpisy szkoda tego forum, wiadomo, że jesteś anonimowy i dlatego takie głupoty piszesz bo wiesz, że nikt cię nie zidentyfikuje przynajmniej z poziomu użytkownika forum.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-27 14:25:23

  Jakby u nas w parafii taki był to wnioskowalbym żeby na grady go dac. Tam jest klimat taki że nieudowodnią a i wybronią nawet kiedy na gorącym uczynku złapią. Są elity takie i niema rady. Choćbyś prosil wszystkich forumowiczów o ujawnienie się i prosił wszystkich o przemyślenie swych wpisów, choćbys błagał forumowiczów by pisali po takiej myśli jakiej ty sobie życzysz to choćbyś spuchł to nie da rady. Każdy ma swoje zdanie i je wyraża. Wyraża je na tyle prosto by wszyscy zrozumieli. Wyraża je na tyle dosadnie by się pamiętali ,by przemysłem i co naprawić ,a nie jak jeszcze pier...ć.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-27 14:41:06

  Debilizm nie zna granic....my parafianie jak najbardziej winimy księdza za rozwiązłość i brak szacunku do Boga i kościoła... przysięgał żyć w celibacie...ale pamiętajmy że do siebie nie zapraszał dzieci tylko dorosłych mężczyzn...w dobie internetu chyba każdy wie widzi i słyszy co z czym się jje... więc nie uwierzę że byli chłopcy przymuszani... dorośli chłopcy!!! Tak jak pisałam wcześniej z dobrych domów i myślący normalnie tam nie chodzili.... gówniarz jeden z drugim a ksiądz na czele tej rozpusty...takich księży jest wielu mają kochanki, dzieci czy też są gejami..to ich sumienie i nie nas osądzać tylko ich...

 • Gość - niezalogowany 2018-10-27 15:28:22

  Ty Gościu cieszysz się że masz taką super parafię tylko ciekawe czy parafia cieszy się że ma takiego de..la wśród parafian?

 • Gość - niezalogowany 2018-10-27 15:31:42

  Wyżej jest wiele mądrych komentarzy ale dla ciebie Gościu są chyba zbyt trudne do zrozumienia....niestety niektórym wieśniakom trzeba po chłopsku wszystko łapatą do głowy wkładać i to powoli..

 • Gość - niezalogowany 2018-10-27 15:35:15

  On myśli zero jedynkowo czyli typowy ćwierć- inteligent.

 • gość 2018-10-27 15:44:32

  „ta sprawa jest dość skomplikowana ale wymaga powściągliwości w jej komentowaniu" ... jest wiele skomplikowanych spraw, o wiele bardziej skomplikowanych niż ta, kiedy dochodzi do przemocy fizycznej, agresji, silnych pobić. Mój znajomy przed kilkoma laty pobił ditkliwie swoją partnerkę, ledwie uszła z życiem. Był wpieniony, piana mu ciekła z pyska, bo kobiecina go zdradziła. Sprawa wstrząsająca ale i skomplikowana, zachowywaliśmy powściagliwość w komentarzach. Do czego to doprowadziło? Kiedy po kilku latach delikatnie zagadnałem go otę sprawę, zwierzył mi się, że powinien był nie zwlekać tyle czasu, tylko coraz przetrzepać jej kości. A tak to się babce lanie za duże nazbierało. Powściągliwość do niczego dobrego nie doprowadzi. Trzeba na gorąca za pysk i do rozumu przemawiać! Inaczej głupol będzie kalkulował po swojemu i doskonalił się w [słowo usunięte] ludzi.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-27 17:04:43

  Nie no kurna... powinien ją zostawić a nie bić...o czym pan pisze? Kobieta to nie worek treningowy, zdradziła więc powinien ją zostawić, a tu ksiądz jest winny a chłopak biedny zraniony powinien spieprzać stamtąd jak najprędzej i nigdy nie wracać. Ofiara 18 letnia z telefonem internetem i sponsorem u boku. Ludzie to dorosły chłop, moi synowie w jego wieku tam nie chodzili i nie słyszeli że coś na plebanii się dzieje. Ksiądz to nie towarzysz do spotkań alkoholowych. Trzeba mieć trochę w głowie poukładane. 18lat to wie co jest dobre a co złe. 10 latek już wie

 • Goscc - niezalogowany 2018-10-27 17:11:16

  Obydwa zboczency pognac z wioski

 • Gość - niezalogowany 2018-10-27 17:42:00

  Nie pognać tylko edukować dzieci że od dorosłych z daleka, a ten tutaj był już dorosły wiedział na co się pisze, ksiądz moim zdaniem go na siłę nie przymuszał, bo jak można kogoś do masturbacji przymusić? Zgwałcić tak ale do tego? Ksiądz chory bo jak chciał to mógł szukać nie w parafii chłoptasia i nikt by nic nie wiedział...a T po cholerę tam poszedł kolejny raz? Pytania pytania tylko brak odpowiedzi

 • Gosc - niezalogowany 2018-10-27 17:55:58

  Zgadzam się z tym komentarzem

 • Gość - niezalogowany 2018-10-27 18:01:41

  Za darmo.... to on tam napewno nie chodził!

 • Gość - niezalogowany 2018-10-27 18:42:09

  I jeszcze jedno pleban miał na tyle odwagi żeby się przyznać i dobrze. Bo teraz mógłby być oskarżony o pedofilię gwałt i co tam teraz każdy może wymyślić.A tak zrobił to co zrobił ale się przyznał. Możemy nim gardzić do woli, sam na pogardę zasłużył. Ale takich jest wielu i teraz będzie coraz głośniej o tym co się dzieje na plebaniach.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-27 20:09:07

  Oj tam przyznał się niech wraca.i więcej tego nierobi.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-27 21:01:48

  Z tego co wiem to Tomek R był pełnoletni a nie dzieckiem.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-27 21:04:59

  Tak nasz plebanie kochany bo nie wiadomo kto następny nastanie. A ciebie już mordo znamy i chłopaków 18 letnich nie damy:)

 • Gość - niezalogowany 2018-10-27 21:25:48

  Nie jestem żadnym plebanem tylko osoba mieszkająca w Grądach

 • Gość - niezalogowany 2018-10-27 21:34:07

  Ale to nie do Ciebie miało się tyczyć tylko do księdza. Taki sarkazm wiesz!

 • Gość - niezalogowany 2018-10-27 22:03:00

  A za ile tam chodził o ile można wiedzieć?

 • Gość - niezalogowany 2018-10-27 22:15:38

  Kurcze ale pytanie? 100 punktów zdobywasz.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-27 22:33:35

  Jeżeli nie za darmo to za ile? Czyli wychodzi na to że ktoś płacił, a jak ktoś płacił to kto? I ile . Jeżeli już wiemy że ktoś i ile to skąd miał pieniądze,a jak już pieniądze to czy wat placony był i dochodowy. Jeżeli nie to trzeba wyjaśnić. Widzę że co po niektórym to ksiądz może z chłopakami teges aby byli dorośli.gratuluje tego spatolonego genu.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-28 00:06:06

  Na pewno nie miliony. I tak na marginesie sponsoring (prostytucja) nie jest opodatkowana . Wiedzą to wszyscy, którzy nie mają spatolonego genu.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-28 00:16:44

  To zależy od hojności parafian. Jak taca dobra to i dożynki obfite. Spatolone czy nie teraz to już tylko humor jest tu potrzeby a zainteresowani niech sami rozstrzygną spór. Po co i dlaczego. My zwykli szaracy teraz prawdy się nie dowiemy.

 • gość zasmarkany - niezalogowany 2018-10-28 00:51:41

  Jarmark przygłupów się zrobił z tragedii... Żal nad nacją

 • Gość - niezalogowany 2018-10-28 06:49:42

  Proboszcz nasz powinien wrócić normalnie romalnie pracować, jest coś takiego jak domniemanie niewinności.w dobie dzisiejszej techniki można nagrać i głos położyć ,zmanipulować na wiele różnych sposobów.

 • gość 2018-10-28 08:11:37

  Jaki jarmark, człowieku! Sam ze swoją stylizacja na przyglupa wygladasz na kogos rodem z sredniowiecza. Kto dzisiaj mowi ŻAL???????? Chyba jakis przyglupisty kretyn! [słowo usunięte] [słowo usunięte]

 • Gość - niezalogowany 2018-10-28 08:37:27

  Najlepsze teksty plebana. Redaktor- nie boi się ksiądz tam wejść???! Ksiadz-, nieeeeee ona jest dla mnie jak matka. Haaaaahahahahahaaaaaaaaaaa

 • Gość - niezalogowany 2018-10-28 08:55:46

  Bo jak my na poważnie to się ludziom też nie podoba. Szukają wtedy obraźliwych słów na parafian. Jak bronimy jednego to drudzy się odzywają a jak drugiego to tym pierwszym się nie podoba. Już wszystko zostało powiedziane a domysłami żyć? Po co teraz niech inni się tym zajmą

 • Gość - niezalogowany 2018-10-28 09:15:12

  Bo tu inaczej nie da się. Jak my bronimy jednego to innym się nie podoba i na odwrót. Więc niech się wypowiada ten który to teraz trzyma w garści. Jak takowy jest !!!! I już więcej tu dodać nie bardzo co jest. Ludzie tylko się przekrzykują że dużo wiedzą ale żadnych informacji tu nie ma tylko obczernianie parafian. My winni przecież nie jesteśmy.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-28 11:37:08

  I już zablokowany jest dostęp, część komentarzy jest usuwany lub nie publikowany

 • Gość P.S. - niezalogowany 2018-10-28 14:02:31

  Wyobrażacie sobie ile razy ten pseudo ksiądz profanował kościół i komunikanty. Na plebanii robił te seksualne eksperymenty, następnie szedł odprawiać mszę Św. tymi samymi rękoma podawał komunie Św., jak dalece ten człowiek był zdemoralizowany, dla niego to nie były czynności liturgiczne tylko gra aktorska. Przecież kiedyś próbował odprawiać mszę Św. pod wpływem alkoholu ci co byli wtedy to na pewno to pamiętają. Ten człowiek nie był księdzem to zwykły oszust, powinni go usunąć ze stanu duchownego, on nawet nie zdaje sobie sprawy jaki ogromny fragment kościoła zniszczył oczywiście w przenośni, w praktyce także bo kościół za jego haniebnego pobytu tylko niszczał i niszczeje dalej. Poprzedni proboszcz zrobił ogrom pracy przy kościele i ludzie go obgadywali, że kredyty bierze, natomiast on to robił, żeby ukończyć inwestycję która go trochę przerosła finansowo czyli wymiana dachu świątyni i przebudowa wnętrza. Jeździł prywatnym samochodem i woził po kilka worków cementu z Wizny i tak w koło. Można by o tamtym proboszczu pisać wiele dobrego, ale ludzie na tyłkach nie mogli usiedzieć i plotkowali, plotkowali to proboszcz uniósł się honorem i honorowo odszedł z parafii na własną prośbę. Ten obecny już pseudo ksiądz nic nie robił i społeczność lokalna go akceptowała 12 lat, bo dobrym aktorem, powtórzę jeszcze raz lepszym jak Kobuszewski z całym szacunkiem dla pana Jana Kobuszewskiego bo to świetny aktor. Dla tej społeczności parafia się nie należy, żeby uszanowali poprzedniego proboszcza to nie dostali by tego oszusta. Teraz biskup ześle go na oddaloną cichą parafię wszystko zacznie się od nowa bo tak to się w praktyce odbywa i za jakiś czas znowu dowiemy się o podobnej sytuacji. Jest takie miejsce pod Olsztynem gdzie zsyłają takich wszystkich księży alkoholików i innymi uzależnieniami oraz dewiacjami.

 • Gość P.S. - niezalogowany 2018-10-28 14:04:17

  Wyobrażacie sobie ile razy ten pseudo ksiądz profanował kościół i komunikanty. Na plebanii robił te seksualne eksperymenty, następnie szedł odprawiać mszę Św. tymi samymi rękoma podawał komunie Św., jak dalece ten człowiek był zdemoralizowany, dla niego to nie były czynności liturgiczne tylko gra aktorska. Przecież kiedyś próbował odprawiać mszę Św. pod wpływem alkoholu ci co byli wtedy to na pewno to pamiętają. Ten człowiek nie był księdzem to zwykły oszust, powinni go usunąć ze stanu duchownego, on nawet nie zdaje sobie sprawy jaki ogromny fragment kościoła zniszczył oczywiście w przenośni, w praktyce także bo kościół za jego haniebnego pobytu tylko niszczał i niszczeje dalej. Poprzedni proboszcz zrobił ogrom pracy przy kościele i ludzie go obgadywali, że kredyty bierze, natomiast on to robił, żeby ukończyć inwestycję która go trochę przerosła finansowo czyli wymiana dachu świątyni i przebudowa wnętrza. Jeździł prywatnym samochodem i woził po kilka worków cementu z Wizny i tak w koło. Można by o tamtym proboszczu pisać wiele dobrego, ale ludzie na tyłkach nie mogli usiedzieć i plotkowali, plotkowali to proboszcz uniósł się honorem i honorowo odszedł z parafii na własną prośbę. Ten obecny już pseudo ksiądz nic nie robił i społeczność lokalna go akceptowała 12 lat, bo dobrym aktorem, powtórzę jeszcze raz lepszym jak Kobuszewski z całym szacunkiem dla pana Jana Kobuszewskiego bo to świetny aktor. Dla tej społeczności parafia się nie należy, żeby uszanowali poprzedniego proboszcza to nie dostali by tego oszusta. Teraz biskup ześle go na oddaloną cichą parafię wszystko zacznie się od nowa bo tak to się w praktyce odbywa i za jakiś czas znowu dowiemy się o podobnej sytuacji. Jest takie miejsce pod Olsztynem gdzie zsyłają takich wszystkich księży alkoholików i innymi uzależnieniami oraz dewiacjami.

 • Gość P.S. - niezalogowany 2018-10-28 14:05:49

  Wyobrażacie sobie ile razy ten pseudo ksiądz profanował kościół i komunikanty. Na plebanii robił te seksualne eksperymenty, następnie szedł odprawiać mszę Św. tymi samymi rękoma podawał komunie Św., jak dalece ten człowiek był zdemoralizowany, dla niego to nie były czynności liturgiczne tylko gra aktorska. Przecież kiedyś próbował odprawiać mszę Św. pod wpływem alkoholu ci co byli wtedy to na pewno to pamiętają. Ten człowiek nie był księdzem to zwykły oszust, powinni go usunąć ze stanu duchownego, on nawet nie zdaje sobie sprawy jaki ogromny fragment kościoła zniszczył oczywiście w przenośni, w praktyce także bo kościół za jego haniebnego pobytu tylko niszczał i niszczeje dalej. Poprzedni proboszcz zrobił ogrom pracy przy kościele i ludzie go obgadywali, że kredyty bierze, natomiast on to robił, żeby ukończyć inwestycję która go trochę przerosła finansowo czyli wymiana dachu świątyni i przebudowa wnętrza. Jeździł prywatnym samochodem i woził po kilka worków cementu z Wizny i tak w koło. Można by o tamtym proboszczu pisać wiele dobrego, ale ludzie na tyłkach nie mogli usiedzieć i plotkowali, plotkowali to proboszcz uniósł się honorem i honorowo odszedł z parafii na własną prośbę. Ten obecny już pseudo ksiądz nic nie robił i społeczność lokalna go akceptowała 12 lat, bo dobrym aktorem, powtórzę jeszcze raz lepszym jak Kobuszewski z całym szacunkiem dla pana Jana Kobuszewskiego bo to świetny aktor. Dla tej społeczności parafia się nie należy, żeby uszanowali poprzedniego proboszcza to nie dostali by tego oszusta. Teraz biskup ześle go na oddaloną cichą parafię wszystko zacznie się od nowa bo tak to się w praktyce odbywa i za jakiś czas znowu dowiemy się o podobnej sytuacji. Jest takie miejsce pod Olsztynem gdzie zsyłają takich wszystkich księży alkoholików i innymi uzależnieniami oraz dewiacjami.

 • Gość P.S. - niezalogowany 2018-10-28 14:08:18

  Wyobrażacie sobie ile razy ten pseudo ksiądz profanował kościół i komunikanty. Na plebanii robił te seksualne eksperymenty, następnie szedł odprawiać mszę Św. tymi samymi rękoma podawał komunie Św., jak dalece ten człowiek był zdemoralizowany, dla niego to nie były czynności liturgiczne tylko gra aktorska. Przecież kiedyś próbował odprawiać mszę Św. pod wpływem alkoholu ci co byli wtedy to na pewno to pamiętają. Ten człowiek nie był księdzem to zwykły oszust, powinni go usunąć ze stanu duchownego, on nawet nie zdaje sobie sprawy jaki ogromny fragment kościoła zniszczył oczywiście w przenośni, w praktyce także bo kościół za jego haniebnego pobytu tylko niszczał i niszczeje dalej. Poprzedni proboszcz zrobił ogrom pracy przy kościele i ludzie go obgadywali, że kredyty bierze, natomiast on to robił, żeby ukończyć inwestycję która go trochę przerosła finansowo czyli wymiana dachu świątyni i przebudowa wnętrza. Jeździł prywatnym samochodem i woził po kilka worków cementu z Wizny i tak w koło. Można by o tamtym proboszczu pisać wiele dobrego, ale ludzie na tyłkach nie mogli usiedzieć i plotkowali, plotkowali to proboszcz uniósł się honorem i honorowo odszedł z parafii na własną prośbę. Ten obecny już pseudo ksiądz nic nie robił i społeczność lokalna go akceptowała 12 lat, bo dobrym aktorem, powtórzę jeszcze raz lepszym jak Kobuszewski z całym szacunkiem dla pana Jana Kobuszewskiego bo to świetny aktor. Dla tej społeczności parafia się nie należy, żeby uszanowali poprzedniego proboszcza to nie dostali by tego oszusta. Teraz biskup ześle go na oddaloną cichą parafię wszystko zacznie się od nowa bo tak to się w praktyce odbywa i za jakiś czas znowu dowiemy się o podobnej sytuacji. Jest takie miejsce pod Olsztynem gdzie zsyłają takich wszystkich księży alkoholików i innymi uzależnieniami oraz dewiacjami.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-28 14:09:38

  co już nie można dodawać komentarzy ??

 • Gość - niezalogowany 2018-10-28 14:49:38

  Czyżby już nie można dodawać komentarzy ??

 • Gość - niezalogowany 2018-10-28 14:50:02

  Załóżmy że nie znamy tego młodego człowieka,jakiś tam młody człowiek chodz do szamana ,a szaman mu płaci. I już jest wszystko ok. Po sprawie.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-28 17:25:41

  To już koniec kościoła .

 • gość 2018-10-28 18:57:28

  napiszcie jeszcze

 • Filon - niezalogowany 2018-10-28 21:40:25

  Przeminęła wiara w Zeusa – przeminie i w Chrystusa.

 • gość 2018-10-29 11:42:48

  Proszę szanownego użytkownika niezalogowanego, który zaczął swą wypowiedż od "nie no kurna".. Oczywiście ze kobiety nie są workami treningowymi , ani pozostali ludzie tak samo nie są. Podzielam pański poglond, że zdradzony mąż powinien unieść się honorem i odejść od zony. Niestety zazwyczaj jest odwrotnie, żona musi odejść i jeszcze za sobą pociagnąc klamoty. Jak powinno byloby byc w przypadku księdza i chlopca - nie wiem. Sami powinni podjąć decyzję.

 • gość 2018-10-29 12:56:29

  https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/wstrzasajace-wyznanie-bylego-ministranta-reakcja-ksiedza-nie-jestesmy-aniolami,277083.html Wiara w Chrystusa nigdy nie przeminie ale w księży.................... ?

 • Gość 007 - niezalogowany 2018-10-29 12:58:27

  Mam taki pomysł może by tak wszyscy mieszkańcy tej miejscowości skrzyknęli się przez FB i pojechali z akcją protestacyjną pod kurię w Łomży, Może by wtedy kuria zobaczyła problem, przecież poprzedni Papież Benedykt XVI zabronił przyjmować homoseksualistów w stan duchowny, ale widać polskie władze kościelne maja to gdzieś. Podobnie jak jest z tym cennikiem za usługi duchowe , papież Franciszek zabronił żądać za odprawienie np. mszy zapłaty, natomiast na parafiach i tak dalej ten proceder się odbywa czyli musisz zapłacić, żeby ci ksiądz odprawił mszę św.w czyjejś intencji. Tak to właśnie jest polski kler nawet papieży nie słucha.

 • gość 007 - niezalogowany 2018-10-29 16:35:57

  Mam dosyć prosty pomysł , ale dla niektórych drastyczny po prostu niech nikt nie przychodzi do tego kościoła bo i tak ta świątynia została zbezczeszczona i sprofanowana przez tego pseudo księdza, może wtedy kler się opamięta i będzie reagował błyskawicznie i jednocześnie wydalał tych osobników ze stanu duchownego, powiadamiając o tym fakcie społeczeństwo.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-29 18:25:28

  A jednak mogli zablokować...Bo nic tu mądrego i nowego nikt nie wnosi, to już wszystko wiemy. Ksiądz winien, chloptas winien, ksiądz do izolacji, chloptas niech se robi co chce. Sąd niech to rozstrzygnie. I patrzcie w swoich parafiach czy tak wszystko zgodnie z wolą Boga i niedplatnie się odbywa. Bo nigdy nic nie wiadomo.

 • gość 2018-10-30 06:10:11

  Wiele wątków tej tragedii poruszono: pieniądze, alkohol, seks.. Nie czytałem dokładnie komentarzy, wiec nie wiem, czy wątek narkotyków został poruszony, bo w Rutkach i to się zagnieździło. Ale to są okoliczności. Do tego można dodać nade wszystko to, co płynie z Internetu i chwyta ludzi w swoje szponiasto-haczykowate sieci. Prawdą są słowa przedmówcy: nigdy nic nie wiadomo! W sieci tej dokonuje się obecnie sąd słusznie czy niesłusznie nazwany przez użytkownika "jarmarkiem przygłupów" . Sądy takie - "jarmarki przygłupów" - odbywają się w każdym miejscu i nad każdym z nas : w domu, rodzinie, szkole, we wsi, w mieście, w biurach, instytucjach. Cokolwiek zrobisz lub czegokolwiek nie zrobisz - przygłupy jarmarczą! Słusznie babcia chłopaka prosiła dziennikarza, aby nie puszczał tego w Polskę. Skąd jest tej kobiecie znana Polska? | lęk przed nią? Gdzie jest Ministerstwo Bezpieczeństwa Narodowego? Gdzie? Ono ma w d! wszystkie babcie i osoby bezbronne nie czujące się bezpiecznie w tym kraju! Ludzie bezsilni, bezradni boją się tu żyć w kraju wypełnionym cwaniakami po trupach dążącymi do celu! W kraju dramatycznie nazwanym jarmarkiem przygłupów!

 • gość 2018-10-30 06:36:58

  Hm.. na przygłupa najlepiej działa smartfon.. jeśli się do ciebie uczepił, nagraj go i pokaż mu jak sam wyglada. Nikt mądry nie nazywa innych głupkami, sam ma we łbie [wulgaryzm usunięty]

 • gość 2018-10-30 11:28:22

  Zauważcie Państwo, jakim słownictwem posługuje się ksiądz, mówiąc o swoich poczytaniach względem młodego człowieka. Dziennikarz stwierdził, że wiele fragmentów nagranej rozmowy jest tak obsceniczna, że nie nadaje się do upublicznienia. Ksiądz jest kapelanem więziennym. Więc nasiąkł tamtejszym slangiem. W teologii nie ma odpowiednich słów nazywających te czynności, ze szkoły raczej też nie wynosi się związanego z takimi eksperymentami seksualnymi nazewnictwa. Jak więc ludzie spokojnie i rzeczowo mogą o tym rozmawiać ? Tylko wulgarnie, jak osadzeni w więzieniu duchowi podopieczni kapelana. A to sprawia , że wulgarnie wypowiadająca się osoba,z jednej strony imponuje młodym byczkom, pragnącym wyrosnąć na imponujące innym byki! . a z drugiej - słuchaczom tej w ukryciu nagranej rozmowy osoba taka wydaje się ohydnie obsceniczna, tym więc większe zdziwienie Internetu, że ludzie tamtejsi jeszcze za księdzem obstają.

 • gość 007 - niezalogowany 2018-10-30 12:48:56

  Odnośnie wpisu powyżej to się raczej nie zgodzę, że księdza więzienie zdemoralizowało i poszerzył swoje słownictwo o wulgaryzmy więzienne, ten człowiek bo nie używajmy do niego określenia ksiądz już od pierwszych dni posiadał takie bogate słownictwo. Miał już ogromny bagaż doświadczeń z poprzednich parafii z jakich go dyskretnie usuwali. Ta obecna parafia była dla niego idealna bo miał tu wszystko i żył jak król . Na początku jeszcze była rada parafialna, którą niebawem zlikwidował , żeby mu nie patrzyli na ręce. Ludzie tolerowali jego wiele wybryków bo nie było stanowczego "nie" od społeczności lokalnej, bo ksiądz dla części tutejszej populacji silnie zindoktrynowanej religijnie był prawie, że świętym i nikt nie odważył się go ruszać, choć wszyscy od wielu lat już widzieli co on wyczynia, natomiast jemu różki rosły i on oficjalnie świetnie dalej grał swoją rolę , była powierzchowna sielanka, która mogła trwać w nieskończoność.Teraz natomiast wszyscy udają , że są zszokowani , bzdura totalna i tyle.

 • gość 2018-10-30 13:52:48

  A ja nie napisałam, że poszerzył tam słownictwo i się zdemoralizował, tylko że nasiąkł. Klimat wulgarnej i obscenicznej rzeczywistości panuje nie tylko w więzieniach, w więzieniach jest jego ekstrakt. Chodziło mi o to, że takim wulgarnym językiem mógł zaimponować młodemu jako kumpel, ośmielać go stopniowo do coraz większego zgorszenia. Po prostu umiejętność posługiwania się tym slangiem wykorzystał do manipulacji chłopcem. Kiedy rozmawia z dziennikarzem, okazuje się jednak, że innych słów nie zna, używa tych samych, wulgarnych, które są wypikowane i niekiedy nie wiadomo w ogóle o jaki wyraz chodzi. Prowadzący, Tomasz Kubat wyjaśnia, że wiele słów było tak obscenicznych, aż nie nadających się do publikacji. Słuchacz wierzy i poddaje się sugestii, że naprawdę tak było i że ten ksiądz jest ohydny i jeszcze ohydniejszy, tylko nie wiadomo jak..., bo tego nie pokazano. Zszokowani są na pewno. Jedna z pań na początku powiedziała o plotkach, na które nie zwracano uwagi. Wieś podobnie jak pokazana na filmie kuria sceptyczna wobec zdarzenia, póki ono nie zostanie dokładnie zbadane - sceptycznie podchodzi do plotek....W niektórych plotkach ludzie nie chcą się babrać - pytają : gdzie jest rodzina? czemu poszkodowany wcześniej nie wołał o pomoc itp. Kto ma ludzi oświecać jak nie stać się ofiarą pedofila? I że ofiara sama lgnie do oprawcy????? Pani psycholog tłumaczyła na filmie jak to się dzieje.Ksiądz z tego filmu nie czuje się pedofilem, raczej homoseksualistą - z którego to "grzechu" się spowiadał i obiecał, że nigdy to się nie powtórzy. Sam nie rozumie, jak skrzywdził dziecko.Wypiera się, mówiąc : nie udowodnisz mi tego. (to jest przyznanie się do winy)

 • gość 2018-10-30 14:01:11

  Tematyka nie jest mi właściwie dobrze znana, ale dodam, że doświadczyłam bolesnych przeżyć, gdy jedna ze znajomych mi osób oskarżyła inną ze znajomych mi osób. Oskarżony, któremu o tym powiedziałam, był zdruzgotany (podobnie jak ja!) Nie wypierał się jak ten ksiądz, nie kłócił - tylko zszokowany powiedział: Jej się w głowie przewróciło! Niestety, niesłuszne oskarżenia, jakieś urojenia, podejrzenia itp. też mają miejsce i są koszmarne dla ludzi Bogu ducha winnych a przez kogoś obwinianych o jakieś ohydy. Tu był film, więc sytuacja inna.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-30 18:25:02

  To wszystko to prawda. Zabrakło odwagi ludziom pogonić wilka w owczej skurze.

 • gość 2018-10-30 19:30:07

  Ten osobnik w sutannie to nie wilk tylko szatan wcielony.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-30 20:13:37

  Ludzie co wy piszecie pracowałem z księdzem w ZK i był kulturalnym człowiekiem. My osoby przebywające w pracy ze skazanymi mamy używać słów wulgarnych? Oni też w kontaktach z nami nie używają wulgaryzmów. Parodię tu jakaś pokazujecie. Trzeba najpierw widzieć i słyszeć żeby się wypowiedzieć.

 • Gość 007 - niezalogowany 2018-10-30 21:41:22

  Nie używaj słowa "ksiądz" wobec tego osobnika on nigdy nie był księdzem, on tylko grał księdza. Sprofanowal stan duchowny. Nie ma się czym chwalić, że z nim pracowałeś. Wyglada na to, że dla ciebie ważna jest tylko powłoka zewnętrzna osobnika, tu należy zastanowić się głębiej, jak ten osobnik postrzegał ludzi skoro oszukiwał tą społeczność przez 12 lat tworząc tylko iluzję wykonywanych posług religijnych. Jeżeli go usuną ze stanu duchownego a biskup powinien to zrobić to będą musieli unieważnić wszystkie śluby których udzielił, niektórzy to mogą się ucieszyć.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-31 00:01:29

  A gdzie on teraz jest?

 • gość 2018-10-31 05:05:23

  Proszę Pana, to proszę - anonimowo oczywiście - opisać swoje doznania seksualne? Jakiego słownictwa Pan użyje? A tu była mowa o nazewnictwie czynności wykonywanych przez homoseksualistów - słownictwo to jest wulgarne i obsceniczne i na szczęście wypikane na filmie. Pan może z więźniami na takie tematy nie rozmawiał, ale kapelan więzienny ma obowiązek wysłuchiwać wynurzeń "wynaturzonych", ponieważ homoseksualizm w mniemaniu katolickim jest wynaturzeniem, grzechem. A poza tym nie widzę powodów, dlaczego ci panowie umieszczeni w eleganckich zakładach karnych, leżący sobie do góry brzuchami mieliby być niekulturalni? To ich żony obarczone mniejszymi lub większymi gromadkami dzieci tych panów oraz wszelkimi problemami zw. z tymi panami są - wściekłymi babami, tak?

 • gość 2018-10-31 05:09:57

  W osłupienie wprawił mnie jeszcze jeden fragment filmu, ten mianowicie, kiedy WINOWAJCA młodemu człowiekowi próbuje wcisnąć kolejny kit! : "widocznie ci się to podobało" Kim jest ten POTWÓR siedzący w księdzu? Gwałciciel, terrorysta, Raskolnikow rąbiący niewinnie pojawiające się na jego drodze Lizawiety? To jest okropne.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-31 06:45:27

  Już lepiej że nikt nie pisze o T.R jest ofiarą. Co poniektórzy już zaczęli liczyć jakieś pieniądze które rzekomo szaman Adam płacił. Wrażenie miałem że właśnie Ci niektórzy chętnie zamieniliby się z T.R na miejsca. Rolą waszą i naszą jest sprawdzanie szamanów ,kto i jaki i skąd przypalęta się, Ten szaman z Nacpolska jest i nacpolsk to podobny pgr jak grady woniecko ,więc mu szybciej można było się tu wtopic bo z podobnej [usunięte na prośbę użytkownika] pochodzi.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-31 07:05:27

  A na jego Twitterze można przeczytać z jaką łatwością wsadza do więzienia różnych ludzi. Szok szok szok. Jak wyjechał mu chłopak młody do Niemiec to on z rozpaczy i rozgoryczenia opisał że do Niemiec jadą pracować Polacy do takich robót których niechcą wykonywać niemcy. Niestety kochanek nie wrócił z Niemiec wykonywać roboty której nie chcą wykonywać Polacy. Na Twitterze napisał że pisze we własnym imieniu itp. To jakby po służbie policjant kradł bo po służbie. Brak słów na takiego zboka.

 • gość 007 - niezalogowany 2018-10-31 08:41:06

  Zgadzam się z tym ostatnim komentarzem opis w 100 % odzwierciedla psychikę tego osobnika w sutannie, dokładnie tak jest, ten człowiek potrafił wszystkich obsmarować określając nie wybrednego słownictwa oczywiście za plecami tamtej osoby, którą obgadywał, w oczy nikomu nic nie mówił. Grę aktorską miał opanowaną do perfekcji, nie wiem czy nie był na warsztatach teatralnych. Bardzo często jak już coś o nim mówiono to wtedy kreował się na ofiarę , tak było z tym rzucaniem zegarkiem w kościele, taki to był cwaniak i od razu z podejrzeń społeczeństwo przechodziło do współczucia jaki to biedny nasz ksiądz, że się do niego czepiają. Powinni go może do jakiegoś teatru zatrudnić i wtedy uwolnił by w pełni swoje zdolności aktorskie .

 • gość 2018-10-31 09:00:06

  Tomek nie jest ofiarą. Jako dziecko był skrzywdzony przez księdza, ale teraz dzieckiem nie jest i szuka sprawiedliwości, wyrównuje rachunki, więc żadną ofiarą nie jest. Przeprosin nie oczekuje, o pieniądze mu nie chodzi, chociaż przydałyby się (na pewno, bo to państwo strasznie wyzyskuje młodych ludzi, każąc im np. uiszczać wysokie opłaty za ubezpieczenie samochodu!!!!) A miejscowość, z jakiej się pochodzi, niewiele ma wspólnego z tym, jakim się jest człowiekiem. I Nacpolsk i Grądy są miejscowościami bliskimi wielu osobom . Próby zhańbienia tych miejsc nie zhańbią ich. Ale ktoś tutaj lubi zadawać ból ludziom? Ksenofob jakiś ???

 • Gość - niezalogowany 2018-10-31 09:16:48

  A ja tu mieszkam kilkanaście lat i nie słyszałam o kochanku księdza o tym że wyjechał kochanek do Niemiec. Ludzie skoro wiedzieliscie i słyszeliście to trzeba było już dawno temu nagłośnić sprawę. Potraficie po fakcie się wymadrzac. Ciekawe co byście zrobili na swoich parafiach? Nie no na pewno w gadce wiele.

 • gość 2018-10-31 09:17:19

  Ja tam nie widzę żadnej gry aktorskiej, trochę u prowadzącego! Tylko te miny momentami niezbyt dobrze pod względem aktorskim wychodzą.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-31 09:19:47

  Grądowiaki to zbiór ludzi z całej Polski. Niema jednego wspolnego swojego zdania , niepotrafią zbiorowo myśleć. Takim społeczeństwem można łatwo manipulować i bez konsekwencji. Gdyby takie zdarzenie miało miejsce we wiosce o długich tradycjach chłopskich lub szlacheckich to taki pan subdysiak musiałby się ewakuować.trzeba zaznaczyć że w parafiach ze zwiekszona świadomością pokoleniową takie incydenty niezdazaja się.oczywiscie nie winie grądowiakow za to co się stało, dla mnie osobiście biorąc za prawdę materiał filmowy to winny jest Adam.s

 • gość 2018-10-31 10:24:40

  Każda miejscowość w Polsce jest zbiorem ludzi z całej Polski. Grądy Woniecko były majątkiem ziemskim należącym do Sztembarta i jak wszystkie inne majątki rozparcelowanym przez państwo. Jest to miejscowość z historią i z tradycją, więc proszę nie kłamać, że to zlepek, którym łatwo manipulować. To już bardziej "wspólne zdanie" i "zbiorowe myślenie" są reliktami minionej epoki, będącej jakimś zlepkiem narzuconym nam przez komunizm.

 • gość 007 - niezalogowany 2018-10-31 10:51:21

  Ostatni wpis jest bardzo trafny, że "każda miejscowość w Polsce jest zbiorem ludzi z całej Polski", ktoś tam dwie linijki wyżej napisał, że nie wiedział nic, załóżmy żeby nawet wiedział to co z taką informacją pójdzie do prokuratury, że ksiądz ma kochanka przecież by go wyśmieli na takie doniesienie. Trzeba się odrobinę zastanowić nad tym co się pisze. Jeździli ludzie do kurii, i co kuria wszystko skrzętnie pozamiatała, natomiast rzecznik kurii w materiale wideo wypowiada się, że żadnych skarg nie było na tego "księdza". Tak działa struktura machina kleru.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-31 11:06:39

  Brawo dla przedmówcy. W każdej miejscowości jest zbiorowa ludność. Duże miasta to jest dopiero zlepek różnych osobowości i kultur. Więc proszę nie segregować wszystkich do jednego worka. Więc skoro u nas taka [usunięte na prośbę użytkownika] to czemu w dużych i mniejszych miastach dochodzi do podobnych incydentów a nawet gorszych? Przecież gdzie indziej ludzie tacy na poziomie. Ludzie takie rzeczy zdarzają się wszędzie a Ci co tacy mądrzy powinni rządzić w tym kraju a nie po cichu za plecami tylko gadać umieją, a najlepiej incognito [wulgaryzm] obrobić i to nam w większości ludziom prawym i porządnym. W waszych miejscowościach wszyscy tacy uczciwi? Nie ma alkoholu i innej patologii? No no no to tylko pogratulować i w telewizji pokazać takie wspaniałe społeczeństwo.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-31 11:13:17

  Bo taka jest prawda że kurie z tym nic nie robią. W wiosce koło Rutek ksiądz posiadlosc sobie wystawił i ze swoją "gospodynią" tam przyjeżdża. Ludzie to wiedzą i się śmieją ale też nic z tym nie robią. A tu pleban lubi mężczyzn i afera. Bo ktoś komuś kazał nagłośnić zrobić z siebie ofiarę i cała Polska płacze. Zastanówmy się najpierw co jest prawdą.

 • gość 2018-10-31 12:09:02

  " A tu pleban lubi mężczyzn i afera."... - to przysłowiowe odwracanie kota ogonem. Próba dialektyki mającej doprowadzić do prawdy? Afera zrobiła się nie dlatego, że ksiądz lubi mężczyzn, niech sobie lubi, ale dlatego, że zostało kiedyś skrzywdzone dziecko i nikt nie mógł go uratować. Teraz mogło być skrzywdzone następne, młodszy brat Tomka i też by nikt nie mógł pomóc. Dzięki aferze, na jakiej rozpętanie zdobył się Tomek, brat jego został uratowany. Jak rodzice, nauczyciele mogą pomóc dziecku, z którym dzieje się coś nie tak? Wszyscy to widzą, ale co kto może? babcia powiedziała - "on się nie słucha".... Co można konkretnie zrobić z młodocianym człowiekiem, który nie słucha, a który - jak się okazało - padł ofiarą - obojętnie czyją - księdza, rodzica, nauczyciela, kolegi, koleżanki.... albo niekiedy ofiarą alkoholu, narkotyków, dopalaczy itp. Nawet kiedy rodzic zna przyczynę cierpienia dorastającego dziecka - co może z tym zrobić? Niewiele...

 • Gość - niezalogowany 2018-10-31 12:24:00

  Te twoje myślenie jest już arhaiczne i nie powinno być reliktem. Raz że nieprawda co piszesz A po drugie powinniście przeprosić księdza.

 • gość 2018-10-31 12:34:30

  A przy okazji - właściwie nie wiem, czy chodzi o te same Grądy , wspomniany Stefan Sztembart był właścicielem ziemskim majątku o nazwie Grądy Woniedzkie. https://genealogia.okiem.pl/wlasciciele/index.php?miejsce=Gr%C4%85dy%20Woniedzkie,%20pow%20%C5%82om%C5%BCy%C5%84ski W sieci trudno cokolwiek znaleźć o historii tamtych terenów. Byłam też kiedyś świadkiem dyskusji dwojga polonistów nt. dopełniacza nazwy: z Grąd czy z Grądów? Każde z dyskutujących pozostało przy swojej opcji.

 • gość 2018-10-31 12:59:19

  "Te twoje myślenie jest już arhaiczne i nie powinno być reliktem. Raz że nieprawda co piszesz A po drugie powinniście przeprosić księdza." Co jest nieprawdą? To, że Tomek jako nastolatek padł ofiarą księdza? Z pokazanego w "Uwaga po uwadze" filmu wynika, że był ofiarą. Ksiądz mówi mu - "nie udowodnisz", podobnie ksiądz nie udowodni, że to nieprawda. Jeśli wyższe instancje, które tym się zajęły (prokuratura i kuria), udowodnią, że Tomek kłamie, a ksiądz jest niewinny - to w pierwszej kolejności przeproszę księdza... Człowiek nie będzie przecież latać po Polsce i szukać jego rodziców albo babcię, aby przeprosić. Chociaż przydałoby się, na pewno też to wszystko przeżywają.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-31 13:41:10

  Tak Tolej jest ofiarą. To właśnie chce powiedzieć i wszyscy powinni stanąć za nim. Ok. Stefan sztembartt - sztembarth bo taka jest w różnych zbiorach pisownia ,był w posiadaniu Grądow Woniecko to inna osada przy samej rzece.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-31 13:52:55

  Woniecko to inna osada nad samą rzeką.

 • gość 2018-10-31 14:58:24

  W opracowaniu przez L. Zugaja "Powiecie zambrowskim" jest właśnie informacja. że są tam dwie miejscowości o nazwie Grądy , a te Woniedzkie należały do Sztembarta ( w opracowaniu Szlembart) : "W okresie międzywojennym majątek Grądy Woniecko należał do Stefana Szlembarta. Przed wojną miał on już dwóch dorosłych synów Bogdana i Henryka. Bogdan był podchorążym rezerwy, Henryk studiował na SGGW. Stefan Szlembart miał też dwie córki, jedna była żoną rotmistrza Ujejskiego, druga panną na wydaniu (przed wybuchem wojny). Szlembartowie posiadali kamienicę w Warszawie i tam się przenieśli w chwili wybuchu wojny."

 • gość 007 - niezalogowany 2018-10-31 15:02:30

  Ktoś tu piszę wyżej dwie linie " Te twoje myślenie jest już arhaiczne i nie powinno być reliktem" to jest błędnie zbudowane zdanie, trzeba się uprzednio nauczyć pisać, może jeszcze jakbyś znak zapytania na końcu umieścił (a) to może byłaby tu jakaś szczątkowa logika. Jeżeli piszesz o jakimś przepraszaniu pseudo księdza, bo piszesz tylko po to żeby hejt podtrzymać, natomiast nie wnosisz nic wartościowego do dyskusji. Jak koniecznie chcesz zaistnieć to się zidentyfikuj bo piszesz takie głupoty jako anonimom . Pseudo ksiądz za swoje grzechy i tak z piekła nie wyjdzie, chociaż w ziemskiej powłoce zapewne jeszcze się ustawi i to nieźle, albowiem takie typy spadają zawsze na cztery łapy i zapewne kiedyś tam o nim jeszcze usłyszymy , ale nic dobrego to nie będzie.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-31 18:12:56

  Źle zbudowane zdanie bo slownik wyprzeda... faktycznie na forum gramatycznym nie miałbym co robić.czym kieruje się ksiądz robiąc takie rzeczy. Jaką odwagę ma dawać komunię, uczyć dzieci ,pouczać nas w kazaniu czy w konfesjonale. Jak to możliwe????!!!! Że odprawia mszę a do mszy służy ministrami to temu on ......... przepraszam zwymiotowalem. ...... znów..........

 • gość 2018-10-31 18:56:31

  "" Te twoje myślenie jest już arhaiczne i nie powinno być reliktem" - rozumiem, że zdanie to dotyczyło myślenia zawartego w wypowiedzi "zbiór ludzi z całej Polski. Niema jednego wspolnego swojego zdania , niepotrafią zbiorowo myśleć. Takim społeczeństwem można łatwo manipulować i bez konsekwencji. Gdyby takie zdarzenie miało miejsce we wiosce o długich tradycjach chłopskich lub szlacheckich to taki pan musiałby się ewakuować" ... Zdanie nie jest błędne, pomijając ortogr., , ale czy prawdziwe? Wystarczy zajrzeć do wiosek o takich tradycjach i sprawdzić, czy ktoś zagrażający dzieciom w wiosce sam się ewakuował? Zmiany w parafiach są dokonywane dość często, a rzucanie cienia na kogoś, kto odszedł z wioski, tym orzekadłem" musiał się ewakuować", to zwykła manipulacja. Bez konsekwencji .

 • Gość - niezalogowany 2018-10-31 19:08:07

  posłuchaj ksiac to jest w kościele A potem jest taki sam jak inny facet ODPIE,,,,SIĘ ODNIEGO

 • Gość - niezalogowany 2018-10-31 19:31:51

  posłuchaj ksiac to jest w kościele A potem jest taki sam jak inny facet ODPIE,,,,SIĘ ODNIEGO

 • gość 2018-10-31 19:38:47

  Nawet tu na tym portalu - jesteśmy ludźmi z całej Polski. Nie mamy jednego wspólnego zdania. Nie potrafimy zbiorowo myśleć. Ktoś może nami manipulować bez konsekwencji. Ale gdybyśmy zgodnie z tradycją chłopską lub szlachecką usiedli do rozmowy przy jednym stole - ujawniając swoje twarze - taki pan "musiałby się ewakuować" . ... Jeden z komentatorów określił ten sposób myślenia jako archaiczny i że nie powinien być reliktem, czyli czymś charakterystycznym dla minionej epoki, co nie powinno być stosowane dzisiaj. Może wcale nie musiałby się ewakuować? Może zgodnie z tradycją chłopską lub szlachecką nauczono by go nie krzywdzić innych? Ale to stwierdzenie "musiałby się ewakuować" jest aluzją do odejścia księdza , manipulacją polegającą na odwołaniu się do tradycji chłopskich czy szlacheckich - jakoby te tradycje wymuszają na winnych ewakuację., zatem wieś, jeśli te tradycje chce podtrzymać, to nie powinna bronić księdza. A jeśli nie w imię tradycji nie bronić, to w imię świadomości pokoleniowej. (Jakieś to gierkowskie albo gomułkowskie).(manipulacja)

 • Gość - niezalogowany 2018-10-31 20:23:45

  To jak większość innych facetów niech nie nosi sutanny, przysięgał żyć w celibacie a nie Sodomę wyczyniać. Ja potępiam takie zachowanie i plebana i T. Bo to nie powinno się zdarzyć. Jeśli nie czują się tacy być księżmi to niech zakładają rodziny lub inne związki i idą do pracy, a nie za ludzkie pieniądze żyją ponad stan i szukają wrażeń. A T. mógł tam nie chodzić! moi nie chodzili! A teraz problemy i wstyd dla jednego i drugiego. Bo nie wierzę że ksiądz to pedofil, lubiący facetów owszem. Ludzie sami za pedofilstwo by go zlinczowali.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-31 20:30:06

  I nikt tu księdza nie broni zawinił oczywiście, to co było pokazane w reportażu to oczywiście [usunięte na prośbę użytkownika]. Bo to właśnie ksiądz!!!! innemu człowiekowi bez święceń kapłańskich to by uszło płazem ale nie księdzu który powinien być przykładem i wzorem do naśladowania. Ale nie uwierzę że ksiądz przymuszał któregokolwiek z chętnych do odwiedzenia go lub wypicia z nim browarka. To nie jest zachowanie dla wartościowego młodzieńca.

 • gość 007 - niezalogowany 2018-10-31 20:42:46

  Jakiś osobnik pisze wyżej, że ksiądz to jest w kościele a jak wyjdzie z niego to prawdopodobnie może być i szatanem bo tylko na czas pobytu w kościele jest księdzem, to jest dopiero myślenie ze średniowiecza i tacy ludzie chodzą po ziemi i w/g ich mniemania uważają, że w ich mózgach następuje skomplikowany proces myślowy jak to piszą. Jak trzeba mieć ograniczony intelekt, żeby pisać takie bzdury i w jakim celu , prawdopodobnie piszący ogromnie się dowartościował intelektualnie pisząc to skomplikowane logistycznie zdanie. Gdyby nie był anonimem zapewne tej totalnej głupoty by nigdy nie napisał, natomiast anonimowo tu sobie napisze choć by, żeby innych podenerwować.

 • gość 2018-10-31 21:11:40

  Jestem takiego zdania jak osoba, która napisała: "Ja potępiam takie zachowanie i plebana i T. Bo to nie powinno się zdarzyć". Z tym, że uważam, że całkowitą winę za to, że się zdarzyło, ponosi ksiądz.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-01 04:29:27

  Trzeba tłumaczyć łopatą i to prosto z obory taką w gnojowicy i widłami pomagać. W miastach jest też mieszanka ludzi z różnych stron ,ale w miastach są uniwersytety ,urzędy, szpitale, instytucje ,organizacje pozarządowe itp . W Grądach może też to jest i są inżynierowie, profesorowie, naukowcy i szereg innych tworzących siłę intelektualną. Chyba że tak jest do czego próbujesz nas przekonać i ja widzieliśmy w tvn uwaga w siłę Adela,czesia i reszty części intelektualnohumanistycznej. :[email protected]

 • Gość - niezalogowany 2018-11-01 05:11:20

  Dodać trzeba jeszcze teatr ,kino i filharmonie,operę .

 • Gość - niezalogowany 2018-11-01 09:03:59

  Czym się kierował ten w sutannie chodząc po pijanemu na mszę? Robiąc to co robił z ministantem i stojąc z nim przy ołtarzu ????!!!! Tyle lat to się działo i to jest to o czym wiemy a o czym nie wiemy???!!!

 • gość 2018-11-01 09:25:58

  Czym się kierował? Z filmu wynika, że kierował się przekonaniem, iż księża to też grzeszni ludzie oraz przekonaniem o niewielkiej wadze grzechu, który popełnia. W mniemaniu księdza-grzesznika ministrant sam tego chciał, a kiedy po latach ministrant mówi mu, że wcale nie chciał, że boli go to wszystko, że psychicznie sobie z tym nie może poradzić - ksiądz-grzesznik wyjaśnia , że widocznie mu się to podobało.Moim zdaniem to coś złego ksiądz wyniósł z Płocka. ... Tam właśnie w początku lat osiemdziesiątych uczył się także mój znajomy, który powróciwszy po zakończeniu nauki na swoją wieś, też molestował nieletnią (wiem o jednej, czy było więcej?)

 • Gość - niezalogowany 2018-11-01 09:40:41

  Bo nikt o zdrowych zmysłach by tam nie poszedł na ten reportaż. Gdyby pojawiła się tam Pani dyrektor czy Pani prezes czy jakiś pracownik z ZK to znalezli byście jakiegoś haka żeby danej osobie dupę obsmarować. Więc czy warto się taplać w tym gównie? Sądzę że nie!!!!!

 • gość 2018-11-01 11:02:44

  Tak, ale z tej wypowiedzi wynika, że nie przyszli ci, którzy najwięcej mają na sumieniu? A tak nie jest. Ja miałem kiedyś do czynienia z mediami, z gazetą wprawdzie, ale od tamtej pory trzymam się od mediów z daleka - głowa moja była przy cudzej wypowiedzi, wypowiedź poprzekręcana, a przy mojej głowie przypisane słowa kogoś innego. Pomieszanie z poplątaniem. najlepiej w przypadku najścia takiej ekipy zachować zimną krew jak ks. Jan Krupka

 • gość 2018-11-01 11:32:58

  Nie, nie Płock, przepraszam, to był Pułtusk!

 • Gość - niezalogowany 2018-11-01 14:29:17

  Z tych rąk brałem opłatek............. ................. ..................... Czym my grądowiaki już tak doświadczeni lata wstecz, teraz znów tu gdzie sobie sami wybudowaliśmy kościół, dzieci nasze pomagały, ogromny wkład ludzki ,w czasach ormowcow i partyjnych dziadów powstał kościół. Teraz przez tyle lat był taki zbok!!!!!!!! .......... ........... pamiętamy Stefka od dziesiątek lat przy kościele przy księdzu i cała jego rodzina ,a tu nagle .......... .............

 • Gość - niezalogowany 2018-11-01 16:48:29

  Zanim zaczniesz kogoś oceniać i wystawiać komentarz spójrz na siebie i odpowiedz sobie czy jesteś nieskazitelnie czysty i jak jest z twoim sumieniem!!!!!!!

 • gość 2018-11-01 17:42:59

  Wiele osób spoza Grąd jest zbulwersowanych tym, że spowiadało się u tego księdza. Jest to wiec udręka nie tylko dla Was. Poza tym mieszkańcy Grąd oprócz wszystkich nieprzyjemnych doznań związanych z tą całą sytuacją, mogą być dumni z tego, że to właśnie jeden z nich przyczynił się do rozstrzygnięcia sprawy, która zalegała pod dywanem. W przeciwnym razie chyba byłoby coraz gorzej.....

 • gość 2018-11-01 17:58:52

  " Jeśli wiemy lub podejrzewamy, że miało miejsce wykorzystanie seksualne małoletniego, to mamy obowiązek powiadomienia organów ścigania, inaczej grozi nam postępowanie karne. Po nowelizacji kodeksu karnego do art. 240 została dodana sankcja: “kto nie zawiadamia niezwłocznie organu powołanego do ścigania przestępstw, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”. Tomek spełnił swój obowiązek. Przestępstwo, które zgłosił, miało miejsce sześć lat temu, a obowiązek zgłaszania tego typu przestępstw wobec nieletnich wszedł w życie dopiero w minionym roku. Miejmy nadzieję, że w innych parafiach ludzie zaczną także odważniej przyglądać się swoim duszpasterzom. I takich, o których krążą plotki o ich niecnych poczynaniach, zaczną zgłaszać do prokuratury. I nie tylko księży. Może gdzieś jeszcze się czają tatusiowie, nauczyciele i in. ?

 • Gość - niezalogowany 2018-11-01 18:02:53

  Są głosy że wszystkie komunie, chrzty,śluby,bierzmowania są nieważne bo to co robił ten przebieraniec to przy popełnieniu takiego grzechu wyklucza to z bycia księdzem a więc to wszystko był jeden wielki pic.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-01 18:04:14

  To niech wiele osób spoza Grąd patrzy uważnie wokół siebie bo nie wiadomo jacy księża sąsiedzi czy i inni urzędnicy mieszkają. My tego księdza nie wybieraliśmy, a większość ludzi jest też zniesmaczona zachowaniem T. Ksiądz głupi ale temu też wiele brakuje. Amen

 • gość 2018-11-01 18:16:53

  To prawda, tylko młody człowiek ma prawo być jaki jest - a jego zachowanie jednym się podoba, innym nie, ale nikt z dorosłych nie ma prawa go wykorzystywać .... tylko dlatego, że mu wiele brakuje ??? albo że dał się osiodłać jakiemuś staremu! I też amen!

 • Gość - niezalogowany 2018-11-01 18:27:11

  Musimy się wszyscy rozglądać.ciagle patrzeć. W Grądach 12 lat się rozglądam i widzieli Ale niestety młody człowiek forum i odważył się mówić. Brawo Tomaszu .

 • gość 2018-11-01 19:23:49

  Plebania zbudowana w Grądach Woniecko w 1974 r., a "kościół murowany pw. Miłosierdzia Bożego wybudowany w latach 1981-1985", Czy to znaczy, że przez siedem lat była sama plebania, bez kościoła?

 • Gość - niezalogowany 2018-11-01 20:21:20

  Ty w gradach wszystko możliwe.

 • gość 007 - niezalogowany 2018-11-01 21:02:25

  Budynek obecnej plebanii został zaadaptowany i przekazany znacznie później niż wybudowano kościół. Można tak przyjąć, że kościół funkcjonował bez obecnej plebanii. Plebania była w zasadzie zaprojektowana w budynku kościoła, ale nigdy ta wersja nie została zrealizowała. Za PRL-u w budynku obecnej plebanii odbywały się przyjęcia rozmaitych gości dewizowych i innych i tam to się też ciekawie działo, jeszcze parę osób z tej miejscowości o tym świetnie pamięta, albowiem sami je organizowali, tak więc budynek z tradycjami, które pseudo ksiądz chciał kontynuować i praktycznie to mu się udało, albowiem zbliżył się do profilu dawniejszych PRL-owskich imprez . Budynek ten przez pewien czas zaadaptowano na dwa mieszkania pracownicze.

 • gość 2018-11-02 04:27:12

  Dziękuję za wyjaśnienie.

 • gość 2018-11-02 04:48:07

  Istnieją takie przekonania, że wnętrza budynków napełniają się charakterem osób przebywających w tych budynkach, szczególnie osób o tzw. silnym charakterze. Ile w tym prawdy i jak to się ma do faktów - jest mało istotne, a jednak może warto wziąć i ten aspekt pod uwagę? W każdym razie przed wielu laty, gdy przyszło mi zamieszkać w domu, w którym - jak ludzie mówili - odbywało się kiedyś istne piekło - moje samopoczucie w tym domu było od samego początku okropne. Wtedy człowiek szuka różnych sposobów, irracjonalnych także, by oczyścić wiszącą we wnętrzu atmosferę, jak np. sypanie po kątach solą, okadzanie jałowcem lub kadzidełkami, ale najlepszy skutek przyniósł sposób opisany w Biblii : spalenie na drewkach serca i wątroby ryby....Polecam.

 • gość 2018-11-02 05:42:44

  Nawiązując do różnych przekonań ludowych, które na naszych terenach podlaskich już zanikają, oraz do pytania postawionego tu wcześniej: "Czym my grądowiaki już tak doświadczeni lata wstecz, teraz znów..." chciałabym zapytać Was o sowy. Mianowicie na stronie ptaki.info znalazłam taką informację : "W Grądach-Woniecko warto przyjrzeć się zrujnowanym zabudowaniom PGR czy blokom bo gnieździ się tu kilka par pójdźki i płomykówki." Dawne wierzenia zw. z sowami były różne i powodowały, że ten gatunek ptaków zanikał. Czy te unikalne pójdźki i płomykówki są jeszcze u Was?

 • gość 2018-11-02 05:47:57

  Dodam, że u nas , w sąsiedniej gminie, pełno było nietoperzy. O zmierzchu trzeba było kaptur zakładać, aby te latające myszy nie wkręciły się we włosy. Ale odkąd ludzie zaczęli wymieniać dachy z PRL-owskich eternitowych na nowe - europejskie - nietoperze - jak na razie poznikały.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-02 12:43:32

  Ksiądz uprawiał seks a wy o sowach. Pięknie kur..... Pięknie.

 • gość 2018-11-02 13:21:54

  Tytuł artykułu - Czy proboszcz parafii Grądy-Woniecko molestował chłopca? Słownik języka polskiego podaje dwa znaczenia tego słowa: 1. natrętnie domagać się czegoś, nudzić prośbami; wiercić dziurę w brzuchu, naprzykrzać się; 2. nakłaniać kogoś do kontaktów niechcianych seksualnych; nagabywać Przestępstwem jest molestowanie w tym drugim znaczeniu, szczególnie dotyczące dzieci poniżej 15 roku życia. "Zgodnie z art. 200 Kodeksu karnego kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12. Tej samej karze podlega, kto w celu zaspokojenia seksualnego prezentuje małoletniemu poniżej lat 15 wykonanie czynności seksualnej." Proboszcz nie przyznał się do tego. Trwają czynności wyjaśniające, a w międzyczasie ktoś napisał: "Zanim zaczniesz kogoś oceniać i wystawiać komentarz spójrz na siebie i odpowiedz sobie czy jesteś nieskazitelnie czysty i jak jest z twoim sumieniem!!!!!!!" Zdaniem tej osoby powinno zapaść milczenie? Na kolejne ileś lat, tylko dlatego, bo tak naprawdę to nikt nie jest nieskazitelnie czysty, każdy coś większego lub mniejszego ma na sumieniu....................i w trakcie tego milczenia nieczystych kolejne młode osoby maja być narażone na taką traumę, jaką przeżywa Tomek? Czytam uważnie wszystkie komentarze. Przytaczane już tutaj słowa proboszcza "Nie udowodnisz mi tego" przekonują mnie o winie księdza oraz jego nalegająca postawa wobec dziennikarza, kiedy dziennikarz chce zostać przed ogrodzeniem plebanii, a proboszcz skutecznie nalega do wejścia za ogrodzenie, bo tak chce, bo tak lubi........ Dziennikarz uległ - dorosły człowiek, czemu więc dziwić się młodocianym ofiarom, że ulegają...? To nie są dowody winy, tylko przesłanki. Jeśli okaże się, że wina nie zostanie udowodniona i wówczas inne ofiary nabiorą przekonania, że lepiej na darmo nie rozjątrzać swoich ran, a przy okazji narażać innych na zranienie - to pozostaję jednak przy zdaniu, że mimo wszystko - aby ratować innych, ratować kolejne potencjalne ofiary - nie można milczeć.

 • gość 2018-11-02 13:24:16

  ( O sowach tylko przy okazji chciałam się dowiedzieć! Nie chciałabym ,aby przeniosły się tutaj, dość mam nietoperzy!)

 • Gość - niezalogowany 2018-11-02 16:49:09

  Ale dyrdymałki tu [wulgaryzm usunięty]...sowy, nietoperze o niedźwiedziach jeszcze niech ktoś dorzuci... Na temat jak nic. On nie był młodocianym tylko 18 letnim chłopkiem. Wiedział czy mu się podoba czy nie. A ze.. strachu to osobie molestowanej facetowi to chyba się nie podniesie. A temu i owszem nawet kilka razy... No ofiara.!!!!

 • Gość - niezalogowany 2018-11-02 17:38:46

  Niech prokuratura wyjaśni ,dla mnie jest jedno ważne, ksiądz robił to co robił z mężczyzną!!!!! Ministrantem!!!!!!! Podawał komunię A ministrant trzymał patene, zrobił nas wszystkich w konia. Czuje się wykorzystany. Powinniśmy wszyscy wniosek zbiorowy złożyć i to oskarżyć za to. Wtedy nietafi na inną parafię lub nie dostanie pracy z dziećmi.

 • gość 2018-11-02 18:13:30

  Niby piszemy nie na temat, ale Tobie temat najwyraźniej nie jest znany ----- tematem jest to, że Tomek oskarża proboszcza o molestowanie go, gdy był jeszcze niepełnoletni, nie miał piętnastu lat. Nie o to, co teraz. Za to, co teraz , to pomysł z zbiorowym wnioskiem jest dobry. Ale najważniejsze w tym - jak pomóc chłopakowi, który psychicznie nie radzi sobie ze świadomością tego, co się stało. Kto by sobie poradził? Piętnaście lat, zamiast doznawać pierwszych normalnych uczuć, został uwikłany w jakiś chory związek, w którym trwał kilka lat. Nie siłą, nie brutalnie czy pod przymusem, ale stopniowo, krok po kroku, z czego nie był w stanie - jako dziecko - wybrnąć. Ale jeśli dla kogoś nietoperze czy sowy to dyrdymałki, to perypetie jakiegoś chłopczyka - pewnie też ????? Okrutne. No strasznie okrutne!

 • gość 2018-11-02 18:19:24

  Natomiast o sowach wspomniałam, ponieważ dawniej wierzono w przesąd, że ich pohukiwania przynoszą nieszczęście --- dlatego zapytałam, czy one jeszcze tam są, czy zostały spłoszone, przepędzone i obawiałam się, aby nie w moim kierunku!

 • gość 2018-11-02 18:50:53

  Temat wydaje się już wyczerpany. Pozostaje czekać na wyniki śledztwa.

 • gość 2018-11-02 21:06:10

  Ludzie z większych pobliskich parafii mówią, że u nich , gdyby jakiekolwiek plotki rozchodziły się o księdzu, natychmiast zrobiono by z nim porządek. Pytam jak? Jak tylko zaczynałby mszę, wychodziliby wszyscy z kościoła. W takich wspólnotach jest faktycznie zero tolerancji dla pedofili. Gdybym ja tam mieszkał i miał małego syna, poszedłbym do tego Tomka i podziękował mu, uścisnął rękę i był wdzięczny za uratowanie mego dziecka przed podobną historią. Ksiądz też nie tyle przeprosic, co podziękowac chłopakowi, że tak zdecydowanie przerwał to coraz gorsze staczanie się w dół - alkohol, papierosy, przekleństwa, w... k..., starsze konie w odstawce a na widoku mlode buśki , bagno coraz większe by było. Odejść z kościoła, odbyć karę i zacząć żyć jak czlowiek. Nawet jeśli był pełnoletni, to fe, tak ksiadz nie postepuje.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-02 21:08:26

  Czy grądowiaki widzieli sowę lub nietoperze w kościele? Niech prokuratura przesłucha parę mocherow bo gdyby takie zwierzątka były to trzeba zamknąć kościół bo pleban zmysł je do obcowania i zostanie zoofilem.

 • gość 2018-11-02 21:17:49

  Niech prokuratura raczej sprawdzi adres IP tego gościa, bo ma dziwne podejrzenia!

 • gość 2018-11-02 21:28:52

  Chciałam jeszcze o wydmy zapytać, ale zostawię to na razie w spokoju, bo nie wiadomo jaka zboczona myśl przyjdzie do głowy temu zboczonemu gościowi.

 • gość 2018-11-03 05:30:47

  " Nawet jeśli był pełnoletni, to fe, tak ksiadz nie postępuje" Wcześniej pod wpływem czyjegoś zgromienia tutaj na tym forum, napisałam, ze jeśli ksiądz okaże się niewinny, to pierwsza przeproszę. Wycofuję te słowa. Jeśli nawet okaże się niewinny, to nie uwierzę w to! Nie przeproszę. On jest winny. Winnych jest więcej. Padł np, zarzut rozpijania małoletniego poprzez dostarczanie mu napojów alkoholowych. A wcześniej mówiono, że stał się dla proboszcza chłopcem na posyłki. Skąd wiec ten alkohol? Proboszcz posyłał małoletniego do sklepu, w sklepie chłopak kupował alkohol, mówił, że dla księdza, bo przecież żadna sklepowa inaczej by mu nie sprzedała. Dlaczego sprzedająca przez tyle czasu alkohol nieletniemu nie zaalarmowała nikogo? Może zaalarmowała, może rodzina reagowała, gromiła chłopaka, nie chodź tam, nie kupuj - ale "on się nie słucha"! Dlaczego więc sklepowa sprzedawała? Jej też się niczego teraz nie udowodni. Gdyby chodziło o same papierosy, na pewno powiedziałaby mu: dzieciom nie sprzedajemy! Ale alkohol? Gdyby nie sprzedawać - jak brzmi nakaz - nietrzeźwym i niepełnoletnim - to komu? Każdy sklep by zbankrutował. Współwinne za rozpijanie nietrzeźwych i nieletnich jest państwo! Daje ludziom ustawy,np. tę zakazującą sprzedaży nieletnim i nietrzeźwym alkoholu, ściąga na ich podstawie haracze (koncesja na alkohol kilka tys. zł - ile trzeba sprzedać, żeby się zwróciło?), a z łamania tych ustaw nic sobie od lat nie robi.

 • gość 2018-11-03 07:09:08

  Tyle lat mieszkam niedaleko Grąd, a zawsze wydawało mi się, że jest to miejscowość niewielka, zamieszkana przez 100-200 osób, a tymczasem ludności jest z 10 razy więcej...I tylko jeden duszpasterz? Może gdyby był wikariusz, nie doszłoby do takich drastycznych sytuacji?

 • Gość - niezalogowany 2018-11-03 07:23:09

  Winny T.R winny komentujący winni wszyscy oprócz jednego Pana. Czyżby zatrute ręce podały zatruty opłatek?!

 • Gość - niezalogowany 2018-11-03 20:05:09

  Coś komentarzy nie przybywa, ale nic dziwnego bo to zamieniło się w zoologiczno- krajoznawcze wynurzenia.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-03 21:02:15

  I dla tego nasi nowi radni tak jak obiecali to zlikwidują sprzedaż alkoholu po godz 20 , w sezonie po 18 h i będzie spoko z rozpijaniem młodzieży,niemają kąta dla siebie i idą w alkohol. Ktoś powie że bar czy inny sklep nocny to radni mówią Sprawdzam!!!! Jakie dochody że sprzedaży ów alkocholów po 18?! I sprawa rozwiązana.

 • gość 2018-11-03 21:13:35

  Ale którego Pana? Który Pan napisał, że T.R winny i komentujący winni, bo chyba nie tutaj?

 • gość 2018-11-04 08:01:55

  "Czyżby zatrute ręce podały zatruty opłatek?! " Nikt nie wini Tomka, nikt nie wini komentującego, ale ktoś usilnie wmawia, że wszyscy winią, wciska na siłę kit - jakiś gwałt psychologiczny? Skąd ta natrętna myśl o obwinianiu ? Zatruta! Proszę nas nie obwiniać!!!!

 • gość 2018-11-04 11:16:05

  No, a co ze znanym reżyserem - pedofilem? Jakoś cisza od 30 lat. Czyżby była podwójna moralność?... A innych nie ma w Polsce?...

 • gość 007 - niezalogowany 2018-11-04 19:58:22

  Nie było by tych problemów jeżeli każdy kandydat na duchownego byłby kastrowany farmakologicznie i mielibyśmy pewność, że mu nic do głowy nie przyjdzie, jak już by się ktoś zdecydował na duchownego to dodatkowo byłby to dowód wiary i faktycznie tylko ci z powołania chcieli by zapewne zostać duchownymi . Dotychczas do tego stanu pchają się wszyscy, bez żadnej weryfikacji i takie są później skutki jak z obecnym osobnikiem wokół którego kręci się ta dyskusja. Każdy osobnik mając przed sobą farmakologiczna kastrację głęboko by przemyślał swoją decyzję i zostali by tylko faktycznie wytrwali w wierze. Może to jest drastyczne rozwiązanie, ale tak prawdę mówiąc po co dla kapłana te narządy w stanie gotowości seksualnej.

 • gość 2018-11-05 05:42:42

  Mnie się wydaje, że takie przekonania o winie narządów mogą wprowadzić w tragiczne błędy niektórych ludzi, doprowadzić do odcięcia! Np. sławny malarz van Gogh odciął sobie ucho - jak mówi jedna z krążących ekspertyz - aby usuwając narząd słuchu, wyostrzyć sobie siłę działania pozostałych narządów................... Dyscyplina duchowa, post i modlitwa, kiedyś było tez biczowanie!

 • Gość - niezalogowany 2018-11-05 06:06:29

  Emilka Krakowska została odnaleziona taksówką z miejsca zamieszkania.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-05 07:24:36

  U nas bycie księdzem to rodzinny zawód ja ksiedzem, ojciec księdzem i dziadek też.

 • gość 2018-11-05 07:29:47

  Na razie Sąd Najwyższy orzekł, że polskiego reżysera nie wyda Stanom na pożarcie! A reżyser odkąd jest ścigany nie wykorzystuje już nieletnich - to było jednorazowe! - obecnie wykorzystuje obecnie Dreyfusa!

 • gość 2018-11-05 07:37:42

  Wszędzie w połączeniu z wychodzącą na jaw pedofilią - widać naciski na zniesienie celibatu. Te dwie sprawy nie mogą być łączone, ponieważ wzajemnie się wykluczają. Jeśli pedofilia jest zaburzeniem, chorobą - to małżeństwo, posiadanie żony, dzieci - nie wyleczą pedofilii???!!! Pedofilia jest chorobą zagrażającą nie tylko ofiarom - dzieciom i ich rodzinom, ale samemu choremu ... Na co skazuje się pedofil, który nie podjął walki z chorobą? To powinno być także bardziej uświadamiane społeczeństwu.

 • gość 2018-11-05 08:37:35

  Dzieci są wykorzystywane przez dorosłych w najróżniejsze sposoby. Począwszy od traktowania ich jako pomoc podręczną służącą do wykonywania różnych czynności, poprzez posługiwanie się nimi jako motywem wykorzystanym dla własnych porachunków, aż do najgorszego ----- wykorzystania ich dla spełnienia własnych potrzeb, w tym najobrzydliwszych i karalnych - zw. z seksem. Są ogólnie traktowane jako osobniki pozbawione własnej woli. O woli dziecka decydują rodzice, szkoła, rówieśnicy, środowisko,państwo. Dziecko jest zmuszone podporządkować się woli innych. Później dorasta, jeśli jego wola w dzieciństwie została zgwałcona - ma problemy. Tomek na filmie wyznaje, że najgorszy był ten moment, kiedy proboszcz robił mu to wszystko, wmawiając, że on sam tego chce. A on nie chciał, ale nie wiedział, jak się przeciwstawić. Nie było brutalnych aktów przemocy, nie było szantażu, jakiejś wyrafinowanej gry. Zaczął tworzyć się związek: pasterz-ojciec i uległa owieczka. A kiedy wraz z dorastaniem owieczki role zaczęły się zmieniać, sytuacja przerosła Tomka. Żeby z niej wybrnąć - uruchomił całą machinę. Przez tę uruchomioną machinę został ponownie ubezwłasnowolniony ............................. do momentu pewnie, aż odzyska utraconą własną wolę.... w końcu wola to nie cnota, można ją odzyskać!

 • Gość - niezalogowany 2018-11-05 08:45:20

  Ilu ten duszpasterz z Grądow miał u siebie na plebani? Są różne pogłoski i padają różne nazwiska.

 • gość 2018-11-05 08:51:48

  Ten związek to chyba bardziej pasterz-mąż i uległa owieczka- żona........

 • gość 2018-11-05 08:56:18

  Uruchomiona machina różnymi sposobami będzie teraz wyciągać informacje, a najgorsze jest to, że w tego typu działaniach cel uświęca środki. Podczas gdy środki mogą być brutalne, bezwzględne i przynieść serię kolejnych ofiar. tej machiny.

 • gość 2018-11-05 10:13:33

  Nie macie u siebie na profilach społecznościowych wysypu tajemniczych postaci, zagadujących "Cześć, co u ciebie słychać ?" :)

 • Gość - niezalogowany 2018-11-06 06:04:25

  A tak było dobrze,uwil se gniazdko ,obkamerowal swój rewir i tylko do pracy musial się wyslizgiwać ,bo po alkohol wysyłał żonę. wy tu rozbijacie rodzine.

 • gość 2018-11-06 06:16:06

  To oskarżanie wygląda na próbę upolitycznienia tragedii!

 • gość 2018-11-06 06:27:21

  Moim zdaniem, takie sprytne wprzęgnięcie żony w tę tematykę, to nie tylko nawiązanie do prorodzinnej działalności PISu, to także kolejny zwrot w stronę celibatu i poszerzenie problemu poza granice tego jednostkowego zdarzenia. Chociaż wszystkie opracowania dot. tematu pedofilii twierdzą, że najbliżsi, a więc żony, matki, siostry itd - nie są winne, mimo że same często siebie obwiniają, to jednak wielu ludzi nieświadomych tego, co znaczy być ofiarą, zadają pytanie: gdzie była rodzina? Gdzie była żona, kiedy jej mąż molestował dziecko? Niektórzy nawet w duchu myślą ----- wszystko działo się pod jej cichym przyzwoleniem. Jakiś taki podskórny popęd do obwiniania kobiet - to plaga!

 • gość 2018-11-06 06:30:11

  Obwiniania oczywiście nie za to, co się stało - ale za to, że nie zapobiegły.

 • gość 2018-11-06 06:47:03

  Opiszę Wam przykład z zambrowskiego podwórka.Było to w latach siedemdziesiątych, kiedy osiedla wypełniał gwar dziecięcy. Mieliśmy po kila lat, może 10..., kiedy pewnego dnia do naszej podwórkowej grupki dołączyła nowa koleżanka. jej starsza siostra wynajęta przez jedną z rodzin z osiedla przychodziła codziennie na kilka godzin pilnować dzieci tej rodziny. Najmłodsze dziecko miało niespełna roczek, jeszcze nie chodziło. Któregoś razu ta dorosła siostra nowej koleżanki zaprosiła naszą grupkę do mieszkania, w którym pracowała jako opiekunka. Pokazywała nam na tych dzieciach różne rzeczy, co było wstrząsające. Nie pamiętam już, jak się zachowałyśmy, wiem, że się płakać chciało. Później gdy dorosłam, chciałam odszukać tę "opiekunkę", pociągnąć ją do odpowiedzialności, chciałam powiedzieć matce tych dzieci, dzieciom już wtedy dorosłym ..... Nie było to takie proste. W końcu doszłam do wniosku - że nie powiem, nie zrobię im tego. Ale znajomym opowiadałam o tym, nie ujawniając, kogo historia dotyczy. Właściwie to może dotyczyć - jak powiedział dziennikarz na filmie o Tomku - każdej rodziny.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-06 09:52:21

  Sprzedać ta plebanię i zapomnieć o tym upokorzeniu.w kościele jest mieszkanko więc niech przyjdzie jak chce inny i siedzi lub na niedzielę przyjeżdża.

 • gość 2018-11-07 06:59:42

  Próba upokorzenia nie powiodła się.... Ksiądz popełnił wykroczenie, które badane jest przez prokuraturę i przez kurię. Tomek przeżył dramat ofiary, teraz jest - miejmy nadzieję - pod dobrą ochroną. Rodzina doznała szoku. Mieszkańcy są wstrząśnięci..... Kto został upokorzony i przez kogo?

 • Gość - niezalogowany 2018-11-09 11:17:57

  Upokorzeni niebywale są Ci którzy zaufali i do ust przyjmowali komunię Świętą z rąk które robiły to co usłyszeliśmy w programie,upokorzeni są kapłani i kuria tym co się stało upokorzeni są Ci którzy zostali bezpośrednio i pośrednio tym dotknięci.

 • gość 2018-11-09 11:41:30

  Moim zdaniem są wstrząśnięci, zniesmaczeni .... ale upokorzeni? Upokorzenie jest wtedy, gdy ktoś celowo poniża, obraża czyjąś godność.. Człowiek niejeden może stać się ofiarą jakiegoś wstrząsającego zdarzenia, zszokowany może nawet nie potrafi określić własnych uczuć - na filmie najbliżsi powtarzają: "nie wiem" ... Upokorzyć, poniżyć nie tak łatwo ludzi, którzy mają swoją godność., szczególnie gdy w swoim życiu przeszli przez niejedno.... Byle hejter obrzucający swoją pogardą nie upokorzy ani jacyś - jak my - anonimowi goście na różnych portalach, wypowiadający swoje "mądrości" Pomysł sprzedania plebanii jako pozbycia się kłopotliwego miejsca - padał niejednokrotnie.... Ci, którzy zarządzają budynkiem, zdecydują.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-09 14:08:15

  Sprzedania to duże słowa, oddania tego komuś kto poszanuje należycie i z godnością.w materiale widać jaka rozmowa jest między pokrzywdzonym a tym szatanem ,a ściany gęsto odwiedzone obrazami świętych. I ktoś pyta tu kto jest obniżony?????? Każdy zdrowy człowiek jest wściekły!!!!!!

 • gość 2018-11-09 15:50:58

  Tak, tylko że wściekłym nie można być w nieskończoność. Kościół musi zrobić z tym porządek. Jak długo takie incydenty niosące cierpienie i wściekłość będą zamiatane pod dywan?

 • gość 2018-11-09 17:27:42

  Biskup Diecezji Płockiej Piotr Libera wyznał, iż odczuwa upokorzenie, zawstydzenie, przeprosił za łzy, cierpienia spowodowane przez księży https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/prymas-polak-zero-tolerancji-dla-pedofilii-w-kosciele,872760.html

 • Gość - niezalogowany 2018-11-09 18:09:56

  Nie zamiatać tylko sprzedać i mieć spokój. Tą obkamerowaną twierdzę trzeba odchwaścic ,te chaszcze powyrywać co dookoła chronią przed czymś. Ale przed czym.

 • gość 2018-11-09 18:29:42

  "Budynek murowany wybudowany w 1974 r. Staraniem T. Klimaszewskiego, proboszcza w Wiźnie w 1990 r. został nabyty i zaadaptowany na plebanię," Nabywca decyduje. Jak tak można decydować czyimś mieniem i jego chaszczami?

 • Gość - niezalogowany 2018-11-10 05:52:19

  Sercem , dobrocią i staraniem ludności Grądow Woniecko budynek został oddany na plebanię. Wtedy na przełomie tych lat nikomu niepszyszloby do głowy że szatan będzie tam robił z dzieckiem takie rzeczy. Jakim prawem zawładnol nim ?!?! Zarządzał nim dla swoich celów erotycznych.potem szedł i odprawia mszę i podawał z tych rąk komunię.!!!!!!!!!! Gdybym zarządzał tym majątkiem to dawno już byłby tam h... du.a i kamieni kupa. Są to propozycje co zrobic z tym burdelem.

 • gość 2018-11-10 06:58:35

  To jest jednostkowy przykład. Takiego i jeszcze większego "burdelu" nie brakuje w Polsce.... Analogiczna więc propozycja odnosząca się do całego kraju- sprzedać ten burdel i po kłopocie? Wybudowany "sercem, dobrocią i staraniem ludności".... sprzedać w ręce, które - też nie wiadomo czy są czyste i czy jakiejś innej nieczystości na ludność nie sprowadzą. .....Zazwyczaj ręce, które są w stanie kupić taki budynek - czystością nie grzeszą.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-10 14:43:17

  O proszę już gotowe twierdzenia i rozwiazania.zbuzyc ten burdel.

 • gość 2018-11-11 06:04:55

  Szanowny gość z konkurencji??? A jaki adresik :)))?

 • gość 007 - niezalogowany 2018-11-11 15:23:09

  Ewangelia według św. Mateusza 7:15-16 15 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, ale wewnątrz są drapieżnymi wilkami. 16 Po ich owocach poznacie ich. Czy zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi? Kler chyba ewangelii nie czyta, albo rozumie ją po swojemu, przez takich oszustów i dewiantów seksualnych kościół przestanie istnieć za kilkadziesiąt lat. Ten pseudo proboszcz już na pewno gdzieś szykuje sobie nowe gniazdko, gdzie będzie dalej to robił. Trzeba tego przypilnować i ostrzec potencjalne ofiary.

 • gość 2018-11-11 17:13:05

  Fałszywym prorokiem jest ten, który posługuje się Ewangelią, a zionie nienawiścią. Prawdziwym prorokiem nie powinna kierować chęć zemsty. istnieją osoby kompetentne, oni orzekną w sprawie winowajcy.

 • gość 2018-11-13 16:12:45

  Ofiara jest bezsilna wobec zalewającej ją fali przemocy.

 • gość 2018-11-14 06:32:45

  Fala przemocy ...? Romantycy pisali o niej: "Nie lgnie do niego fala, ani on do fali;".... taki ginął rozbijając się o głaz, niezauważony przez nikogo..... Ale dzisiaj mamy rozwiniętą naukę surfingu, można z niej skorzystać, aby nie dać się zmiażdżyć tym zalewom przemocy. Przede wszystkim trzeba mieć dobrą deskę (rozeznanie w tym, kto może pomóc) Kolejna zasada - uchwycić falę dla siebie - zwykle przechwytują ją lepsi. Następnie pokora jest nieodzowna - po prostu trzeba mieć świadomość potęgi żywiołu wobec którego jest się pyłkiem łatwym do zdmuchnięcia. Kondycja, wytrwałość, przygotowanie na możliwe urazy w trakcie zmagania się z falą.... Jeśli własne predyspozycje są niewystarczające, to przynajmniej można poobserwować, jak z falą przemocy zmagają się mistrzowie - ASY! ( na you tube np. ) :)

 • Gość - niezalogowany 2018-11-21 05:34:58

  Dac tu na parafię trynkiewicza

 • gość 2018-11-22 08:03:58

  Trynkiewicz osiadł w Gostyninie i już się ożenił

 • gość 2018-11-23 05:19:06

  [reklama usunieta]

 • gość 2019-03-26 08:51:37

  Cisza zapadła. Drodzy parafianie, udało się pozamiatać, czy coś toczy się w temacie?

 • gość 2019-03-26 10:00:56

  Trzeba pod kurię podjechać - tu cisza... nic nie wiadomo...

 • gość 2019-03-26 17:08:13

  cichosza, po proboszczu cichosza, jakoś tako cicho po proboszczu - cicho kuria siedzi cicho , po proboszczu cichosza, prokuratury cicho , jak to w państwie PRAWA ?

 • gość 2019-03-29 14:36:43

  Mam nadzieję, że zarówno Tomek jak i ksiądz proboszcz dochodzą do siebie po tym wszystkim. Suka księdza, która była szczenna, oddana została w dobre ręce. Czasami przychodzi do mnie na podwórko, chyba tęskni. Eh, tak się ludziom nie robi, ale i zwierzętom też nie :/ Co za diabeł tych chłopów opętuje!!!!!

 • gość 2019-03-30 13:47:37

  Właściwie to nie wiem, czy powyższa informacja jest prawdziwa. dziś dowiedziałam się, że osoba, która mi o tym powiedziała, wymyśla różne bajki, coś z głowa ma nie halo! ten kto mi o tym powiedział, ma z nią swoje porachunki, więc też nie wiadomo, czy się nie mści w taki sposób o niej mówiąc ---- najlepiej zatkać uszy i nie słuchać tych wszystkich obwieszczeń!

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA, Maszyny, części

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom w malowniczej

Sprzedam dom jednorodzinny -dworek wolnostojący z poddaszem użytkowym, położony w Wiśniewie w bliskiej odległości od Zambrowa (4 km). Posiadłość..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Naprawa i regeneracja

Oferujemy Państwu zakup oraz naprawę alternatorów i rozruszników. Wysoką jakość usług gwarantuje dziesięcioletnie doświadczenie w branży..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę

Sprzedam atrakcyjną działkę położoną we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2. Wydana decyzja o warunkach zabudowy na..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

IDEALNA DZIAŁKA POD INWESTYCJE

Sprzedam działkę o powierzchni 0,67 ha, która znajduje się przy węźle Kołaki Kościelne. Idealna pod inwestycje, utwardzony wjazd, linia elektryczna..


Zobacz ogłoszenie

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW OSOBOWYCH, DOSTAWCZYCH, BUSÓW 9-OSOBOWYCH ORAZ PRZYCZEP I LAWET. WYNAJEM DŁUGOTERMINOWY - MOŻLIWOŚĆ NEGOCJACJI CENY W..


Zobacz ogłoszenie

Ozonowanie klimatyzacji,

Zapraszam do skorzystania z usługi odgrzybiania klimatyzacji samochodowej. Odgrzybianie metodą ozonowania. Metoda bardzo skuteczna. Koszt od 40 zł...


Zobacz ogłoszenie

SPRZEDAM GOLFA GOAL

rok produkcji - 2006 pojemność - 1,4 benzyna ******* WERSJA GOAL ******** /////////////// 2 KOMPLETY KÓŁ //////////////// //// FELGI Z..


Zobacz ogłoszenie

Profesjonalny Serwis Sprzętu

Zapraszamy Do Serwisu Mieszczącego się na ul.Aleja Wojska Polskiego 11(wejście od szczytu). Oferujemy Profesjonalne Naprawy W Przystępnych Cenach :..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

Dyskretny zarobek !

! Hej popatrz, niby dlaczego nie miałabyś zarobić dla siebie Pieniędzy w lekki, miły i przyjemny sposób w całkowitej tajemnicy przed całym światem?..


Zobacz ogłoszenie

Pomocnik kucharza sushi

Restauracja Ashi Sushi w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko: pomocnik kucharza sushi. Nie wymagamy doświadczenia - wszystkiego nauczymy ;)..


Zobacz ogłoszenie

Działka 6000 m2 Wdziękoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 6000m2 położona w miejscowości Wdziękoń Pierwszy, gm. Zambrów...


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK PRODUKCJI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DZIAŁU PRODUKCJI Zakres obowiązków: - praca fizyczna w dziale produkcji..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds. obsługi

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Specjalista ds. obsługi klienta: Do głównych zadań osoby..


Zobacz ogłoszenie

Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Zobacz ogłoszenie

Drukarnia opakowań poszukuje

Drukarnia opakowań poszukuje pracownika na stanowisko operatora drukarki fleksograficznej. Wymagane wykształcenie minimum średnie, najlepiej..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę rekreacyjną z

Witam kupię działkę rekreacyjną z domkiem zagospodarowaną


Zobacz ogłoszenie

MIESZKANIE 3 POKOJE UL.

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Zobacz ogłoszenie

Działka 7315m2, Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 7315m2 położona w miejscowości Jabłoń Kościelna, gmina Nowe Piekuty,..


Zobacz ogłoszenie

sprzedam komplet wypoczynkowy

Sprzedam prawie nowy komplet wypoczynkowy w modnym morskim kolorze, meble były kupionre rok temu w sklepie Agata Meble, kanapa + fotel + duża pufa...


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

KLIMATYZACJA napełnianie,

Oferujemy usługę nabijania oraz odgrzybiania klimatyzacji samochodowych. Bardzo atrakcyjne ceny! Odgrzybianie (bardzo skuteczne) już od 40 zł...


Zobacz ogłoszenie

Ekogroszek Extra transport hds

Zapraszamy do zakupu węgla EKOGROSZKU EXTRA. Parametry ekogroszku: -zawartość popiołu 5,5% - wartość opałowa 25-27 MJ/kg Węgiel suchy magazynowany..


Zobacz ogłoszenie

Działka Wola Zambrowska

Sprzedam działkę z warunkami zabudowy o powierzchni 1000m2 ( 25x40) w Woli Zambrowskiej bezpośrednio położona przy drodze asfaltowej. Teren suchy i..


Zobacz ogłoszenie

Studentka szuka praktyk

Szukam czterotygodniowych praktyk związanych z kierunkiem studiów zarządzanie sprzedażą. Najchętniej od lipca. Jeśli to możliwe byłabym..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA , SZNUREK DO

SKLEP HAPROL ZAPRASZA W NASZEJ OFERCIE M.IN -FOLIA DO SIANA I SŁOMY- BIAŁA, ZIELONA, CZARNA I PRZEZROCZYSTA STRETCH, 500 LUB 750 -SZNUREK DO PRAS I..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ - WSZYSTKIE WYMIARY WORKI..


Zobacz ogłoszenie

Księgowa oraz Pracownik

Primarol Robert Grzymała Paproć Duża 84 poszukuję pracownika na stanowisko księgowej. Wymagania: znajomość podstaw rachunkowości, umiejętność..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"