:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  4°C bezchmurnie

Czerwone Gitary zagrały dla zambrowskich Mam [foto]

Legendarny zespół - Czerwone Gitary - zagrał dziś na scenie Centrum Kultury w Zambrowie. Publiczność bawiła się przy największych przebojach grupy, m.in. „Kwiaty we włosach”, „Tak bardzo się starałem”, „Historia jednej znajomości” czy „Takie ładne oczy”.

Czerwone Gitary to zespół, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Został założony 3 stycznia 1965 roku w kawiarni „Cristal” w Gdańsku Wrzeszczu. Pierwotny skład stanowili: Bernard Dornowski, Jerzy Kossela, Krzysztof Klenczon, Jerzy Skrzypczyk oraz Henryk Zomerski, którego pod koniec 1965 r. zastąpił Seweryn Krajewski.

Już po roku zespół wydał debiutancki album pt. „To właśnie my”, który sprzedano w 160 tys. egzemplarzy. Kolejna płyta rozeszła się w rekordowej ilości 240 tys. sztuk! W styczniu 1969 zespół otrzymał w Cannes trofeum „MIDEM” za największą liczbę sprzedanych płyt w kraju, z którego pochodzi wykonawca. Taką samą nagrodę wręczono wtedy grupie The Beatles. Niedługo Czerwone Gitary zniknęły z polskich estrad i koncertowali głównie w dawnym ZSRR, dawnej NRD oraz USA. Na rodzime sceny zespół powrócił w 1991. Z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia grupa zaplanowała 38 koncertów. Wszędzie przyjmowani entuzjastycznie, zagrali ich w ciągu sześciu lat – 500!

Ta euforia publiczności trwa do dziś i miała również miejsce w zambrowskim Centrum Kultury, gdzie zespół wystąpił z okazji Dnia Matki.

Licznie zgromadzona publiczność mogła dziś wysłuchać legendarnych szlagierów, m.in. „Kwiaty we włosach”, „Tak bardzo się starałem”, „Historia jednej znajomości” czy „Takie ładne oczy”. Każdy przebój wywoływał wspomnienia, uśmiechy na twarzach i gromkie brawa zebranych.

Warto wspomnieć, że na dzisiejszy koncert Czerwonych Gitar mamy z Zambrowa zaprosił Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski. Wstęp na to wydarzenie był bezpłatny, a bilety rozdawano tydzień temu w kasie kina.


Czerwone Gitary zagrały dla zambrowskich Mam [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się