:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C słabe opady deszczu

Co się stało z biletami na koncert Feel?

samorząd, stało biletami koncert - zdjęcie, fotografia

"Darmowe bilety na Dzień Kobiet na zespół Feel to jedno wielkie oszustwo" - tymi słowami rozpoczyna się wiadomość skierowana do naszej redakcji przez jednego z mieszkańców naszego miasta. Przyjrzeliśmy się dokładniej, w jaki sposób były rozdawane bilety na sobotni koncert.


Przypomnijmy, że na sobotni koncert zespołu Feel zaprosił mieszkańców Burmistrz Miasta Zambrów z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem – wszystkie miejsca były zajęte. Relację z koncertu można zobaczyć >>>TUTAJ<<<.

Darmowe bilety na tę imprezę miały być wydawane w kasie kina Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie od 1 marca br. od godziny 13:30. Dotarły do nas jednak skargi mieszkańców, co do sposobu ich dystrybucji, m.in. dostaliśmy taką wiadomość: 

„Darmowe bilety na Dzień Kobiet na zespół Feel to jedno wielkie oszustwo. (…) Jak wydano kilka biletów, panie stwierdziły, że już nie ma biletów, a ludzie wzięli może 15 sztuk. Przy kasie byłem 13:40, a bilety zaczęto rozdawać o godz. 13:30. Widziałem, ile ludzi podchodzi do okienka od samego początku. Chociaż raz chciałem skorzystać z zaproszenia na taką imprezę, ale się zawiodłem strasznie.”

Ta wiadomość wpłynęła do nas w czwartek, 1 marca o godzinie 13:57. Niezwłocznie zadzwoniliśmy więc do kasy kina, aby sprawdzić tę informację. Okazało się, że rzeczywiście biletów już nie ma. Pani tłumaczyła nam, że kolejka ustawiła się aż na zewnątrz i wszystkie bilety rozdała. Nie zgadza się to jednak ze słowami naszego czytelnika: 

„Pani, która poinformowała, że biletów już nie ma, tłumaczyła się tym, że ludzie podchodzili do kasy kilka razy i brali po kilkanaście biletów, robili tak zwane kółka i stali przy kasie ponownie. Nie było takiej sytuacji. Przede mną stało jakieś 12 może 15 osób, a za mną też kilka, ale ludzie zaczęli rezygnować i wychodzić, jak usłyszeli, co się dzieje.”

Gdzie podziały się w takim razie bilety, które miały być rozdane mieszkańcom naszego miasta? Kiedy i komu zostały wydane? Z pytaniami zwróciliśmy się do władz miasta - organizatora imprezy.

Zgodnie z odpowiedziami jakie uzyskaliśmy, darmowe bilety na koncert były dystrybuowane w kasie kina Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie od 1 marca 2018 roku od godziny 13:30 do momentu wydania wszystkich biletów przez pracowników kasy kina. Wychodzi więc na to, że 344 bilety (bo tyle jest miejsc siedzących na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie) zostały rozdane w ciągu… 10 minut!

Biorąc pod uwagę fakt, że jedynym kryterium przy wydawaniu biletów była kolejność zgłoszeń i jedna osoba mogła maksymalnie otrzymać dwa darmowe bilety (zgodnie z zapewnieniami Urzędu Miasta takie właśnie wymogi obowiązywały), to przy okienku kasy powinno być co najmniej 170 osób i każda z nich dostałaby podwójną wejściówkę. Ciekawe… nasz czytelnik był może piętnasty w kolejce i biletów już nie starczyło.

Zastanawialiśmy się nawet, czy jakaś pula biletów może została przeznaczona dla pracowników Urzędu Miasta Zambrów lub innych urzędów czy instytucji. Jednak jak zapewnia Urząd Miasta, taka sytuacja nie miała miejsca. 

Gdzie więc podziały się darmowe wejściówki?

Udało nam się rozwiązać tę zagadkę! Okazuje się, że po bilety trzeba przychodzić wcześniej. Jak wynika z relacji innego naszego czytelnika, darmowe wejściówki wydawano już na pół godziny przed wyznaczonym czasem: 

„W kinie byłem parę minut po godz. 13:00. W środku było 50, może 60 osób i bilety już były rozdawane.” 

O której godzinie zatem należało się zgłosić, aby dostać darmowe bilety? 

Doskonale rozumiemy zdenerwowanie i rozżalenie osób, które zgodnie z informacjami na plakatach promujących sobotnie wydarzenie liczyły, że bilety będą wydawane od 13:30 i uda im się je zdobyć. Zaistniała sytuacja spowodowała wśród naszego społeczeństwa niepotrzebne oskarżenia o „oszustwo i kolesiostwo”. Cieszymy się, że mogliśmy rozwiać te podejrzenia. Nie mniej jednak mamy nadzieję, że następnym razem mieszkańcy nie będą wprowadzani w błąd, a organizatorom uda się uniknąć nieprzyjemnych pomówień. 
 

Polecamy:
:: Zespół Feel wystąpił w Zambrowie [foto+video]
:: Budowa targowicy w Wądołkach-Bućkach podzieliła mieszkańców [video]
:: Miasto Zambrów planuje dofinansować wymianę pieców. Jesteś zainteresowany? Wypełnij ankietę
:: Kto skorzysta z darmowej komunikacji miejskiej? 
:: Miasto przyznało dotacje na wsparcie zadań publicznych
:: XXXVI sesja Rady Miasta Zambrów [retransmisja]
:: Pozbądź się azbestu z dachu! Możesz dostać dofinansowanie
:: Sprawdź, gdzie należy zaktualizować dane adresowe w związku ze zmianą nazwy ul. Podedwornego

 


Co się stało z biletami na koncert Feel? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się