:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  16°C bezchmurnie

2,3 mln zł za działkę po dworcu PKS

inwestycje, działkę dworcu - zdjęcie, fotografia

12 ofert wpłynęło do przetargu dotyczącego sprzedaży prawie 30-arowej działki przy ul. Mazowieckiej w Zambrowie, gdzie obecnie znajduje się dworzec PKS. Ostatecznie nieruchomość zostanie sprzedana za 2,3 mln zł. Grunt nabyła jedna z zambrowskich spółek.

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku Burmistrz Miasta Zambrów ogłosił przetarg na sprzedaż terenu przy ul. Mazowieckiej w centrum miasta, gdzie znajduje się dworzec autobusowy. Chodzi dokładnie o działkę ze składnikami w postaci utwardzenia terenu trylinką, chodników z płyt betonowych i 5 wiat zadaszeń o konstrukcji stalowej stanowiącą własność Miasta o powierzchni 0,2992 ha.

Oferty na zakup tej nieruchomości można było składać w Urzędzie Miasta Zambrów do 22 stycznia 2018 roku. Cena wywoławcza nieruchomości wynosiła 938 tys. 330 zł.

Jak udało nam się dowiedzieć, na zakup działki przy ul. Mazowieckiej do Urzędu Miasta wpłynęło w sumie 12 ofert. Najwyższą cenę, która wyniosła 2 mln 300 tys. 011 zł, zaoferowała zambrowska spółka Rubicon Management sp. z o.o. Z danych zamieszczonych w Krajowym Rejestrze Sądowym wynika, że spółka ta została wpisana do rejestru przedsiębiorców 7 grudnia ubiegłego roku, a funkcję prezesa zarządu pełni w niej Mateusz Szulc. Głównym profilem działalności tej spółki jest „realizacja projektów budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków”.

Obecnie z nieruchomości, którą Miasto Zambrów wystawiło na przetarg, korzysta PKS Nova. To spółka, która powstała w styczniu 2017 r. z połączenia pięciu podlaskich spółek PKS podległych samorządowi województwa podlaskiego w: Białymstoku, Suwałkach, Łomży, Siemiatyczach i Zambrowie. Gdzie zatem będą zatrzymywały się autobusy po sprzedaży działki?

Już w listopadzie ubiegłego roku informowaliśmy, że pod uwagę brane jest utworzenie trzech oszklonych stanowisk na terenie obecnego dworca, w tym jednego skośnego (dla autobusów dalekobieżnych) i dwóch równoległych do ul. Mazowieckiej. Mają one powstać po stronie apteki, pomiędzy drogą wewnętrzną z kostki a obecnym stanowiskiem nr 5. Powstaną tam też nowe chodniki.

Obecnie Miasto realizuje budowę nowego wyjazdu z parkingu przy budynku dworca na ulicę Mazowiecką. Po zmianie wyjazd będzie znajdował się na wprost parkingu. Część tej inwestycji została już wykonana, natomiast wykonawca czeka jeszcze na odpowiednie warunki atmosferyczne, aby móc wylać tam nowy asfalt.

Polecamy:
:: Teren dworca PKS idzie pod młotek [foto]

:: Pieniądze na zieleń dla spółdzielni i wspólnot
:: Rozbudują i przebudują stację uzdatniania wody
:: 4,9 mln zł na powiatowe inwestycje drogowe
:: Ambitne plany inwestycyjne GDDKiA
:: To będzie największe wyzwanie inwestycyjne Miasta w 2018 roku
:: Nowy parking przy urzędzie? [foto]
:: Konferencja prasowa Burmistrza Miasta Zambrów [retransmisja]
:: Budynek Urzędu Gminy w Kołakach Kościelnych zostanie wyremontowany
:: Gospodarka wodno-ściekowa w gminie Szumowo ulegnie poprawie?


2,3 mln zł za działkę po dworcu PKS komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org