:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C rozproszone chmury

10 lat klasy policyjnej w ZSA

Dziesięć lat minęło odkąd w ofercie Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Szkół Podchorążych Rezerwy w Zambrowie pojawiło się liceum ogólnokształcące o profilu policyjnym.

W roku szkolnym 2008/2009 oferta edukacyjna Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Szkół Podchorążych Rezerwy w Zambrowie została poszerzona o liceum ogólnokształcące o profilu policyjnym.

Tym, co wyróżnia LO, jest fakt, że oprócz przedmiotów ogólnokształcących młodzież kształci się z zakresu edukacji policyjnej. Te zajęcia, prowadzone przez doświadczonych policjantów, cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem.

Musztra, zajęcia w terenie, strzelnica, wycieczki związane z praktyczną pracą policjanta – to tylko niektóre działania podejmowane przez przyszłych policjantów z ZSA. Młodzież poznaje również praktyczne „niuanse” pracy policjanta, m.in. z zakresu prawa, kryminologii, sądownictwa oraz psychologii.

Mimo upływu lat, profil policyjny w ZSA cieszy się nadal ogromnym zainteresowaniem młodych ludzi i ich rodziców, którzy bacznie obserwują rynek pracy i wiążą swoją przyszłość ze służbami mundurowymi. Otwarty nabór do policji daje młodzieży poczucie bezpieczeństwa związane z przyszłą karierą zawodową.

10-lecie klasy policyjnej w III LO Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości jest okazją do podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób „tworzyli” i „tworzą” historię profilu policyjnego- jedynego w naszym regionie!

10 lat klasy policyjnej w ZSA komentarze opinie

 • pavel007 2018-05-19 15:10:10

  eeee... 10 lat? Jestem uczniem z rocznika 2006-2010 i za uja nie pamiętam jakoby w tych latach funcjonował kierunek policyjny, może istniał jedynie formalnie, bo do końca mojej nauki nie było żadnej klasy policyjnej.

 • gość 2018-05-19 19:40:53

  No i jakie są efekty kształcenia na kierunku policyjnym? Ilu jest już absolwentów, z tego ile osób w służbach lub na studiach mundurowych? Czy ktokolwiek z absolwentów pracuje w policji, staży granicznej, służbie więziennej? Jakoś szkoła się takimi osobami nie chwali, więc kierunek jest zgodny z doktryną rządzących, i pewnie zupełnie nieprzydatny w praktyce.

 • pavel007 2018-05-19 21:56:22

  Gość a ilu po studiach pracuje w zawodzie? Kierunki kierunkami, ale rynek pracy nie jest aż tak chłonny by dać pracę wszystkim absolwentom.

 • gość 2018-05-22 14:32:09

  Nie wiesz, że teraz wyższe uczelnie zarabiają na kształceniu ludzi, więc nie chodzi im o to, żeby przygotować ludzi do pracy w poszukiwanych na rynku specjalnościach, tylko na czesnym. Ale za szkoły średnie się nie płaci, są utrzymywane z naszych podatków, więc warto byłoby uczyć w takich zawodach, jakie są najbardziej potrzebne na rynku.

Dodajesz jako: Zaloguj się