:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 10°C
powietrze B. dobre
edukacja, Znamy wstępne wyniki matur - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 03/07/2018 12:38

81,1% maturzystów z województwa podlaskiego zdało maturę. Zarówno w kraju, jak i powiecie zambrowskim zdawalność jest nieco niższa.

Do egzaminu dojrzałości w województwie podlaskim w tym roku przystąpiło 8470 tegorocznych absolwentów szkół średnich. W kraju - prawie 248 tys. osób. Po napisaniu egzaminów z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych okazało się, że maturę w tym roku w woj. podlaskim zdało 81,1% (6866 osób) przystępujących do egzaminu maturzystów. Jest to wynik lepszy o 1,4 punktu procentowego w porównaniu do całego kraju.

Spośród 18,9% maturzystów, którzy nie zdali egzaminu, 1209 osób będzie mogło poprawić egzamin w sierpniu, natomiast 395 maturzystów do egzaminu będzie mogło przystąpić dopiero za rok.

Najlepiej w tym roku wypadły licea ogólnokształcące. Maturę w tego typu szkołach zdało 86,8% absolwentów. W technikach natomiast egzamin dojrzałości zaliczyło 69,2% abiturientów.

Tradycyjnie najgorzej wypadła matura z matematyki. Średni wynik z tego przedmiotu na poziomie podstawowym to 56%, a na rozszerzonym – zaledwie 29%. W przypadku języka polskiego wynik z poziomu podstawowego wyniósł średnio 56%, z kolei na poziomie rozszerzonym – 54%. Z kolei średnie wyniki na poziomie podstawowym i rozszerzonym z języków obcych (angielskiego i rosyjskiego) wynosiły odpowiednio: 72 i 57% oraz 64 i 54%. Natomiast zdawalność języka niemieckiego zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym, wyniosła średnio 62%.

Z przedmiotów dodatkowych (będących wyłącznie na poziomie rozszerzonym) najgorzej w tym roku w województwie podlaskim wypadła wiedza o społeczeństwie. Z tego przedmiotu abiturienci osiągnęli średnio tylko 28%. Słabo wypadły też geografia i biologia. Tu maturzyści osiągnęli średnio odpowiednio 31% i 32%. Dalej są w tym zestawieniu: historia (34%), informatyka (35%), fizyka (36%), filozofia (41%), chemia (44%), historia muzyki (45%) i historia sztuki (46%).

 

Jak w powiatach?
Na terenie powiatu zambrowskiego do matury po raz pierwszy do wszystkich egzaminów obowiązkowych przystąpiło 275 absolwentów szkół średnich. Ze wstępnych informacji wynika, że spośród nich maturę otrzymało 79% zdających (wynik nieco niższy, niż średnia w województwie podlaskim). Zdecydowanie lepiej z egzaminami poradzili sobie uczniowie liceów, wśród których odsetek sukcesów wyniósł 83%. W technikach natomiast w powiecie zambrowskim maturę zdało 70% tegorocznych abiturientów.

Najgorzej w województwie podlaskim wypadły powiaty łomżyński i suwalski, gdzie maturę zaliczyło odpowiednio 33% i 44% uczniów. Warto jednak podkreślić, że egzaminy w powiecie suwalskim pisało jedynie 16 osób, a w powiecie łomżyńskim – 30 osób. Słabo wypadły także wyniki w powiecie białostockim, gdzie maturę zaliczyło 64% uczniów.

Z kolei najlepsze wyniki osiągnięto w powiecie augustowskim, gdzie do egzaminu przystąpiło 345 osób. Tam odsetek sukcesów wyniósł 87%. Tylko 2 punkty procentowe mniej osiągnięto w szkołach powiatu wysokomazowieckiego.

Warto dodać, że zdawalność tegorocznych matur na pewno podwyższy się po sierpniowych poprawkach. Trzymamy kciuki!

Reklama

Znamy wstępne wyniki matur komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-07-04 07:37:58

  Zambrow coraz gorzej...

 • Gość - niezalogowany 2018-07-04 07:56:13

  Wstyd.. coraz nizszy poziom nauczania, no i sa wyniki

 • Gość - niezalogowany 2018-07-04 09:37:19

  A jaki ma być poziom skoro nauczycielem można zostać z mianowania? Była sobie Pani sklepowa i teraz jest nauczycielką.
  Albo Pani uczy plastyki, robi roczną podyplomówkę i uczy chemii. Pan radny co uczy w ogólniaku-ile to na niego skarg było że nie uczy młodzieży i co? NIC. Dzieci chodzą na korepetycje do żony starosty i jakoś tam zdają. Ale jakim kosztem?
  Więc nie ma się co dziwić że dzieci nic nie umieją.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-04 09:48:29

  Na bialostockiej jest super korepetytorka pani Tereska z matematyki, cos czuje ze nie bedzie miala wakacji :(

 • gość 2018-07-04 09:57:50

  ,,Warto jednak podkreślić, że egzaminy w powiecie suwalskim pisało jedynie 16 osób, a w powiecie łomżyńskim – 30 osób. " czy to nie jest błąd? tak mało.... aż nie do wiary.

 • gość 2018-07-04 10:21:14

  Odnośnie Pana od jęz. polskiego na konopie : gdybyście zobaczyli jak poprawił pracę uczennicy liceum to włos by się Wam zjeżył ( napisane było - autorka jest znana ze słów...., poprawione na autorka jest AUTORKĄ.. ) .Co wy na to ????

 • Gość - niezalogowany 2018-07-04 13:17:04

  Porazka, z roku na rok mlodziez coraz bardziej w dol spada pod wzgledem edukacji..

 • Absolwentka - niezalogowany 2018-07-04 14:33:42

  Większość komentarzy to "nie wiem, więc się wypowiem".
  Akurat dla maturzystów największym problemem jeśli chodzi o zdawalność jest matematyka i ze szkoły na Konopnickiej powinna wylecieć jedna nauczycielka, która mimo, że jest sympatyczną kobietą - jest chaotyczna, niezorganizowana i nie potrafi przekazać wiedzy uczniom. Spora część oblanych matur to jej zasługa.
  Jeśli chodzi o polonistę, o którym piszecie, to można się zdziwić... Jedyne co mu można zarzucić to, że nie do końca pasuje do pracy z młodzieżą - bo wiedzę ma, ale z jakiejś racji wszyscy wsiedli właśnie na niego. A błąd zdarzy się każdemu, za to w wypadku tego nauczyciela i uczniowie, i rodzice baaardzo to wylobrzymiają.

 • gość 2018-07-05 18:12:05

  Nie rozumiem tego, co dzieje się na tym forum, czyli hejtu na ogólniak. Przecież to są wyniki że wszystkich szkół powiatowych, a " konop" co roku zdaje maturę najlepiej w powiecie. W tamtym roku miał 100%. Wystarczy wejść na OKE Łomża i to sprawdzić.

 • gość 2018-07-05 19:45:11

  Faktycznie, wszystkiemu winni są nauczyciele. Gratuluję

 • gość 2018-07-05 19:52:54

  A kto się przyzna, że olewał naukę przez 3 lata łatwiej zwalić winę na innych.

 • Inezz 2018-07-05 20:47:10

  Ogólniak miał w tamtym roku 100% zdawalności, bo nie wszyscy podeszli do matury... W ten sposób szkoła uratowała statystyki. A w tym roku kilka osób czeka na poprawki.
  Czy to przypadek, że osoby, które w tym roku oblały to w znacznej większości osoby z jednej klasy, w której od dawna było wiadomo, że jest problem z jednym przedmiotem, a konkretniej jego nauczycielką? Mimo wielu próśb, dyrekcja zignorowała ten fakt. Teraz niech się wstydzą.

 • gość 2018-07-06 10:12:23

  Cóż za "obiektywizm" tej dyskusji. Jak ogólniak ma 100% zdawalności, to " na pewno kombinacja i manipulacja statystyką". Jak ktoś nie zdaje, to "oczywiście wina nauczyciela". Ale inni ( i w dodatku większość) zdali. Może więc ktoś nie przykładał się wystarczająco do nauki?

 • Inezz 2018-07-06 13:39:02

  Nie twierdzę, że to manipulacja statystyką, ale podaję fakty.
  Akurat w tym wypadku mogę być bardziej obiektywna niż ktokolwiek oceniający z zewnątrz, bo wiem jak sytuacja wyglądała od środka.
  Nie wmówisz mi, że wszyscy nauczyciele w ogólniaku nadają się do swojej pracy, ani, że wyniki maturalne zależą wyłącznie od ucznia. Gdyby tak było, to po co nam ci nauczyciele, przecież wystarczy się przyłożyć i robić zadanka z podręcznika. W końcu i tak niektórzy nauczyciele ich nie tłumaczą, więc co za różnica :)

 • Inezz 2018-07-06 13:41:42

  Z resztą... opinie uczniów i ich rodziców z przynajmniej 3 ostatnich roczników mówią same za siebie. I to niekoniecznie rodziców właśnie tych dzieci, które miały duże kłopoty z przedmiotem, ale i tych, którzy nieźle sobie poradzili. Wystarczyło jedno spotkanie z nauczycielką, żeby zorientowali się jak chaotyczną jest osobą.

 • gość 2018-07-06 15:03:35

  Może Ci uczniowie, którzy nie zdali nie powinni byli przystępować do matury? Nauczyciel nie jest przecież cudotwórcą. Mówię to jako rodzic, którego dziecko uczyła ta właśnie nauczycielka i nie było wobec niej żadnych skarg, a klasa zdała maturę naprawdę dobrze. Droga maturzystom, czy naprawdę zrobiłaś wszystko, żeby przygotować się do matury? Nie przerzuca całej odpowiedzialności na innych, tylko zacznij intensywnie uczyć się do poprawki, a gwarantuję, że ją zdasz.

 • Inezz 2018-07-06 18:48:54

  Jeśli wyższy post jest skierowany do mnie to od razu wyprowadzam z błędu - maturę zdałam z bardzo dobrym wynikiem, więc jestem jedną z tych osób, która ma już wakacje.
  Może i część nie powinna przystąpić do matury, w to nie będę mocno wchodzić, ale po ogólniaku nie pisać matury to 3 lata w plecy.
  Niektórzy za to w ogóle nie powinni ukończyć klasy, a przepuszczono ich dla świętego spokoju.
  |||
  Poprawkowiczom życzę powodzenia, ale matma to przedmiot, którego nie można wkuć - matematykę trzeba rozumieć, a w tym zrozumieniu ma pomóc nauczyciel.

 • gość 2018-07-08 22:59:49

  Kochani uczniowie, rodzice i nauczyciele. Jak coś pójdzie nie tak to szuka się winnych. A to każdy sam jest kowalem swojego losu. Najlepiej to jest tylko narzekać. A to zły uczeń, a to wina nauczyciela, a może rodzic niewydolny? Prawda i praca broni się sama. ,,Każdy chyba zapomniał jak cielęciem był". Rodzice ślepo wierzą dzieciom, które nie zawsze chcą się uczyć, albo poszli do LO bo nie ma egzaminów, a ich poziom to ZSZ, ale duma nie pozwala (rodziców) i tam się męczą ich dzieci, a potem się na szkołę zwala całą winę. Część nauczycieli też jest winna, ale zawsze można szkołę zmienić. Pamiętacie Kochani, Matura to inaczej Egzamin Dojrzałości, a nie przelewki. Znam szkoły, niby bardzo słabe, a uczniowie bez korków na medycynie studiowali, ale i niby bardzo dobre, a uczniowie w domu siedzą. ,,Nie matura, a chęć szczera zrobi z ciebie oficera". Pozdrawiam

 • gość 2018-07-09 18:54:51

  Nie rozumiem rodziców, którzy wysyłają dzieci na korepetycje a potem narzekają. To podobnie jak z lekarzami. Daje się im łapówki, wciska na siłę, a potem się oczekuje cudów i na dodatek się ich obgaduje. Znam wielu rodziców, którzy szanują swoje dzieci i nauczycieli którzy chcą udzielać korepetycji. A ci pozostali, co narzekają, to albo sami się źle uczyli, albo są za głupi żeby zrozumieć świat, albo za dużo kasy mają i w d... się im przewraca. Wiedzy za kasę się nie kupi. Papier można kupić, ale nie wiedzę.

 • Matura na 5 w 1999 - niezalogowany 2019-07-15 21:10:29

  Dla psora polonisty G. uczniowie i rodzice sprawe cywilna powinni zalozyc. Nagrac te jego puste gadanie do podlogi i roscic rekompensaty. Zmarnowal wiele pokolen w tym liceum... juz 40 lat temu powinni go wyslac na metodyke nauczania.
  Albo niech pracuje za korekte, nie bedzie mial do czynienia z ludzmi.
  Pasjonata cudzym kosztem.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-15 21:22:14

  Psorzy od siedmiu bolesci, 3/4 to byli absolwenci, ktorym bardzo slabo szlo na studiach (ba! Juz w samym liceum!) i szukali ostatniej szansy w edukacji. Wstyd, kadro w LO, wstyd.

 • gość 2019-07-16 15:55:36

  Niektórzy zapominają, że w obecnych czasach nikt nie jest anonimowy. Są łatwo dostępne programy pozwalające sprawdzić kto pisze te komentarze. Proszę wziąć to pod uwagę.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Praca na stanowisku doradcy

Poszukujemy doradcy klienta do Salonu Canal+ w Zambrowie na niepełny etat (ok 120-130h miesięcznie). Atrakcyjne wynagrodzenie (podstawa+prowizja)...


Budynek użytkowy 452m2, Aleja

City-Biuro Nieruchomości: Budynek mieszkalno-użytkowo-handlowy o powierzchni użytkowej 452m2 położony przy Aleji Wojska Polskiego w Zambrowie...


Przyjmę kierowcę c+e

Zatrudnię kierowcę z kategorią C+E, jazda z naczepą firanką po Polsce. telefon: 666 328 277


Magazynier - kierowca

Hurtownia materiałów budowlanych i wykończeniowych Chemix Sp. z o.o. w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko Magazynier - kierowca Od kandydatów..


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Polecamy Państwu ekogroszek o doskonałych parametrach : -wartość opałowa 26-28 MJ/kg - zawartość popiołu do 5% -- siarka 0,50%. Warunki transportu..


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Kupujemy samochody,my płacimy

Kupujemy samochody w bardzo dobrym stanie, z mniejszymi lub większymi wadami także auta powypadkowe ,bez opłat,angliki,motory,przyczepy..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Specjalista ds. sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Ekogroszek Eco Power

Wartość opałowa 24-25 MJ/kg, zawartość popiołu ok 7%-9%, uziarnienie 8-25 mm. Pakowany w worki 25kg* 40 sztu/ paleta. Warunki transportu do..


Meble na wymiar. Kuchnie,

Meble na wymiar. Kuchnie, szafy, garderoby, zabudowy itp. Wysoka jakość wykonania. Bogaty wybór materiałów. Dogodne terminy realizacji. Strona na FB..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


SPRZEDAM LAS w KOŁAKI

Mam do sprzedania LAS MIESZANY, o powierzchni 1,21 ha. Zapraszam. Tel. kontaktowy 515 279 804.


Węgiel kamienny kostka 640

Posiadamy w sprzedaży węgiel o parametrach -wartość opałowa 24-25 MJ/kg -zawartość popiołu od 6% do 8% Posiadamy samochody samowyładowcze. Warunki..


Mieszkanie 56,20m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na parterze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


Sprzedam Mieszkanie

Sprzedam Mieszkanie na ulicy Magazynowej, metraż 70m2, 2 pokoje z kuchnią, mieszkanie na II piętrze. W bloku znajduje się domofon. Mieszkanie w..


Działka 1,98 ha

Działki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów. Grunty z możliwością zagospodarowania na różne cele...


Obyspniki na pryzmy - nowa

Sklep ROLNIK Mioduszewski, wjazd od ulicy Wiśniowej Nowa dostawa obsypników na pryzmy Zapraszamy Dodatkowo oferujemy folię na pryzmy, siatkę na..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Mieszkanie 4 pokoje, 71 Pułk

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na IV piętrze w bloku przy ul. 71 Pułku Piechoty w..


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Wynajmę lokale użytkowe przy

Oferuję do wynajęcia lokale użytkowe o powierzchni: -226 m2 oraz -232 m2 przy Alei Wojska Polskiego nr 37B. Możliwość indywidualnej aranżacji..


Bramy panelowe, palisadowe,

CENTRUM OGRODZEŃ MICHALSKI oferuje kompleksowo ogrodzenia: -panelowe -palisadowe -aluminiowe -betonowe -metalowe zdobione -ze sztachet..


Mieszkanie 71,66m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 71,66 m2 położone na VI piętrze w bloku z windą przy ul. Papieża Jana..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Dowozy Pizzeria

Potrzebny kierowca do pracy na dowozy w Pizzerii Perfetto. Bardzo dobre warunki pracy. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod nr 604 461 261...


Alarmy, domofony, monitoring,

Alarmy, monitoring, automatyka domowa -instalacje alarmowe -instalacje elektryczne -napędy do bram -automatyka domowa -sterowanie z poziomu..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Dom 100m2, działka 2100m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom parterowy, murowany o powierzchni 100m2 położony w wsi Nagórki-Jabłoń, zaledwie kilka..


Sprzedam dom

Sprzedam dom w miejscowości Tybory Olszewo.gotowy do zamieszkania nie wymagający wkładu finansowego, działka ok 15 ar. Na dole kuchnia z salonem,..


Sprzedam Mieszkanie 72 m2 w

Sprzedam mieszkanie o pow. 72,8 m2 na II piętrze z dużym balkonem w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego. Mieszkanie ładne i czyste, po remoncie. Gotowe..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Brama Wjazdowa Przesuwna

Brama wjazdowa przesuwna panelowa o wymiarach 6000 x 2030 mm ocynkowana ogniowo oraz pomalowana proszkowo. Możliwość założenia automatu. Jesteśmy..


WĘGIEL, BRYKIET, PELLET

SKŁAD OPAŁU W WIŚNIEWIE k/ZAMBROWA OFERUJE: * WĘGIEL KOSTKA, ORZECH, * PELLET DRZEWNY EN PLUS A1 CERTYFIKOWANY * PELLET PREMIUM CERTYFIKOWANY *..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"