:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?edukacja, Znamy wstępne wyniki matur - zdjęcie, fotografia
03/07/2018 12:38

81,1% maturzystów z województwa podlaskiego zdało maturę. Zarówno w kraju, jak i powiecie zambrowskim zdawalność jest nieco niższa.

Do egzaminu dojrzałości w województwie podlaskim w tym roku przystąpiło 8470 tegorocznych absolwentów szkół średnich. W kraju - prawie 248 tys. osób. Po napisaniu egzaminów z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych okazało się, że maturę w tym roku w woj. podlaskim zdało 81,1% (6866 osób) przystępujących do egzaminu maturzystów. Jest to wynik lepszy o 1,4 punktu procentowego w porównaniu do całego kraju.

Spośród 18,9% maturzystów, którzy nie zdali egzaminu, 1209 osób będzie mogło poprawić egzamin w sierpniu, natomiast 395 maturzystów do egzaminu będzie mogło przystąpić dopiero za rok.

Najlepiej w tym roku wypadły licea ogólnokształcące. Maturę w tego typu szkołach zdało 86,8% absolwentów. W technikach natomiast egzamin dojrzałości zaliczyło 69,2% abiturientów.

Tradycyjnie najgorzej wypadła matura z matematyki. Średni wynik z tego przedmiotu na poziomie podstawowym to 56%, a na rozszerzonym – zaledwie 29%. W przypadku języka polskiego wynik z poziomu podstawowego wyniósł średnio 56%, z kolei na poziomie rozszerzonym – 54%. Z kolei średnie wyniki na poziomie podstawowym i rozszerzonym z języków obcych (angielskiego i rosyjskiego) wynosiły odpowiednio: 72 i 57% oraz 64 i 54%. Natomiast zdawalność języka niemieckiego zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym, wyniosła średnio 62%.

Z przedmiotów dodatkowych (będących wyłącznie na poziomie rozszerzonym) najgorzej w tym roku w województwie podlaskim wypadła wiedza o społeczeństwie. Z tego przedmiotu abiturienci osiągnęli średnio tylko 28%. Słabo wypadły też geografia i biologia. Tu maturzyści osiągnęli średnio odpowiednio 31% i 32%. Dalej są w tym zestawieniu: historia (34%), informatyka (35%), fizyka (36%), filozofia (41%), chemia (44%), historia muzyki (45%) i historia sztuki (46%).

 

Jak w powiatach?
Na terenie powiatu zambrowskiego do matury po raz pierwszy do wszystkich egzaminów obowiązkowych przystąpiło 275 absolwentów szkół średnich. Ze wstępnych informacji wynika, że spośród nich maturę otrzymało 79% zdających (wynik nieco niższy, niż średnia w województwie podlaskim). Zdecydowanie lepiej z egzaminami poradzili sobie uczniowie liceów, wśród których odsetek sukcesów wyniósł 83%. W technikach natomiast w powiecie zambrowskim maturę zdało 70% tegorocznych abiturientów.

Najgorzej w województwie podlaskim wypadły powiaty łomżyński i suwalski, gdzie maturę zaliczyło odpowiednio 33% i 44% uczniów. Warto jednak podkreślić, że egzaminy w powiecie suwalskim pisało jedynie 16 osób, a w powiecie łomżyńskim – 30 osób. Słabo wypadły także wyniki w powiecie białostockim, gdzie maturę zaliczyło 64% uczniów.

Z kolei najlepsze wyniki osiągnięto w powiecie augustowskim, gdzie do egzaminu przystąpiło 345 osób. Tam odsetek sukcesów wyniósł 87%. Tylko 2 punkty procentowe mniej osiągnięto w szkołach powiatu wysokomazowieckiego.

Warto dodać, że zdawalność tegorocznych matur na pewno podwyższy się po sierpniowych poprawkach. Trzymamy kciuki!

Reklama

Znamy wstępne wyniki matur komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-07-04 07:37:58

  Zambrow coraz gorzej...

 • Gość - niezalogowany 2018-07-04 07:56:13

  Wstyd.. coraz nizszy poziom nauczania, no i sa wyniki

 • Gość - niezalogowany 2018-07-04 09:37:19

  A jaki ma być poziom skoro nauczycielem można zostać z mianowania? Była sobie Pani sklepowa i teraz jest nauczycielką. Albo Pani uczy plastyki, robi roczną podyplomówkę i uczy chemii. Pan radny co uczy w ogólniaku-ile to na niego skarg było że nie uczy młodzieży i co? NIC. Dzieci chodzą na korepetycje do żony starosty i jakoś tam zdają. Ale jakim kosztem? Więc nie ma się co dziwić że dzieci nic nie umieją.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-04 09:48:29

  Na bialostockiej jest super korepetytorka pani Tereska z matematyki, cos czuje ze nie bedzie miala wakacji :(

 • gość 2018-07-04 09:57:50

  ,,Warto jednak podkreślić, że egzaminy w powiecie suwalskim pisało jedynie 16 osób, a w powiecie łomżyńskim – 30 osób. " czy to nie jest błąd? tak mało.... aż nie do wiary.

 • gość 2018-07-04 10:21:14

  Odnośnie Pana od jęz. polskiego na konopie : gdybyście zobaczyli jak poprawił pracę uczennicy liceum to włos by się Wam zjeżył ( napisane było - autorka jest znana ze słów...., poprawione na autorka jest AUTORKĄ.. ) .Co wy na to ????

 • Gość - niezalogowany 2018-07-04 13:17:04

  Porazka, z roku na rok mlodziez coraz bardziej w dol spada pod wzgledem edukacji..

 • Absolwentka - niezalogowany 2018-07-04 14:33:42

  Większość komentarzy to "nie wiem, więc się wypowiem". Akurat dla maturzystów największym problemem jeśli chodzi o zdawalność jest matematyka i ze szkoły na Konopnickiej powinna wylecieć jedna nauczycielka, która mimo, że jest sympatyczną kobietą - jest chaotyczna, niezorganizowana i nie potrafi przekazać wiedzy uczniom. Spora część oblanych matur to jej zasługa. Jeśli chodzi o polonistę, o którym piszecie, to można się zdziwić... Jedyne co mu można zarzucić to, że nie do końca pasuje do pracy z młodzieżą - bo wiedzę ma, ale z jakiejś racji wszyscy wsiedli właśnie na niego. A błąd zdarzy się każdemu, za to w wypadku tego nauczyciela i uczniowie, i rodzice baaardzo to wylobrzymiają.

 • gość 2018-07-05 18:12:05

  Nie rozumiem tego, co dzieje się na tym forum, czyli hejtu na ogólniak. Przecież to są wyniki że wszystkich szkół powiatowych, a " konop" co roku zdaje maturę najlepiej w powiecie. W tamtym roku miał 100%. Wystarczy wejść na OKE Łomża i to sprawdzić.

 • gość 2018-07-05 19:45:11

  Faktycznie, wszystkiemu winni są nauczyciele. Gratuluję

 • gość 2018-07-05 19:52:54

  A kto się przyzna, że olewał naukę przez 3 lata łatwiej zwalić winę na innych.

 • Inezz 2018-07-05 20:47:10

  Ogólniak miał w tamtym roku 100% zdawalności, bo nie wszyscy podeszli do matury... W ten sposób szkoła uratowała statystyki. A w tym roku kilka osób czeka na poprawki. Czy to przypadek, że osoby, które w tym roku oblały to w znacznej większości osoby z jednej klasy, w której od dawna było wiadomo, że jest problem z jednym przedmiotem, a konkretniej jego nauczycielką? Mimo wielu próśb, dyrekcja zignorowała ten fakt. Teraz niech się wstydzą.

 • gość 2018-07-06 10:12:23

  Cóż za "obiektywizm" tej dyskusji. Jak ogólniak ma 100% zdawalności, to " na pewno kombinacja i manipulacja statystyką". Jak ktoś nie zdaje, to "oczywiście wina nauczyciela". Ale inni ( i w dodatku większość) zdali. Może więc ktoś nie przykładał się wystarczająco do nauki?

 • Inezz 2018-07-06 13:39:02

  Nie twierdzę, że to manipulacja statystyką, ale podaję fakty. Akurat w tym wypadku mogę być bardziej obiektywna niż ktokolwiek oceniający z zewnątrz, bo wiem jak sytuacja wyglądała od środka. Nie wmówisz mi, że wszyscy nauczyciele w ogólniaku nadają się do swojej pracy, ani, że wyniki maturalne zależą wyłącznie od ucznia. Gdyby tak było, to po co nam ci nauczyciele, przecież wystarczy się przyłożyć i robić zadanka z podręcznika. W końcu i tak niektórzy nauczyciele ich nie tłumaczą, więc co za różnica :)

 • Inezz 2018-07-06 13:41:42

  Z resztą... opinie uczniów i ich rodziców z przynajmniej 3 ostatnich roczników mówią same za siebie. I to niekoniecznie rodziców właśnie tych dzieci, które miały duże kłopoty z przedmiotem, ale i tych, którzy nieźle sobie poradzili. Wystarczyło jedno spotkanie z nauczycielką, żeby zorientowali się jak chaotyczną jest osobą.

 • gość 2018-07-06 15:03:35

  Może Ci uczniowie, którzy nie zdali nie powinni byli przystępować do matury? Nauczyciel nie jest przecież cudotwórcą. Mówię to jako rodzic, którego dziecko uczyła ta właśnie nauczycielka i nie było wobec niej żadnych skarg, a klasa zdała maturę naprawdę dobrze. Droga maturzystom, czy naprawdę zrobiłaś wszystko, żeby przygotować się do matury? Nie przerzuca całej odpowiedzialności na innych, tylko zacznij intensywnie uczyć się do poprawki, a gwarantuję, że ją zdasz.

 • Inezz 2018-07-06 18:48:54

  Jeśli wyższy post jest skierowany do mnie to od razu wyprowadzam z błędu - maturę zdałam z bardzo dobrym wynikiem, więc jestem jedną z tych osób, która ma już wakacje. Może i część nie powinna przystąpić do matury, w to nie będę mocno wchodzić, ale po ogólniaku nie pisać matury to 3 lata w plecy. Niektórzy za to w ogóle nie powinni ukończyć klasy, a przepuszczono ich dla świętego spokoju. ||| Poprawkowiczom życzę powodzenia, ale matma to przedmiot, którego nie można wkuć - matematykę trzeba rozumieć, a w tym zrozumieniu ma pomóc nauczyciel.

 • gość 2018-07-08 22:59:49

  Kochani uczniowie, rodzice i nauczyciele. Jak coś pójdzie nie tak to szuka się winnych. A to każdy sam jest kowalem swojego losu. Najlepiej to jest tylko narzekać. A to zły uczeń, a to wina nauczyciela, a może rodzic niewydolny? Prawda i praca broni się sama. ,,Każdy chyba zapomniał jak cielęciem był". Rodzice ślepo wierzą dzieciom, które nie zawsze chcą się uczyć, albo poszli do LO bo nie ma egzaminów, a ich poziom to ZSZ, ale duma nie pozwala (rodziców) i tam się męczą ich dzieci, a potem się na szkołę zwala całą winę. Część nauczycieli też jest winna, ale zawsze można szkołę zmienić. Pamiętacie Kochani, Matura to inaczej Egzamin Dojrzałości, a nie przelewki. Znam szkoły, niby bardzo słabe, a uczniowie bez korków na medycynie studiowali, ale i niby bardzo dobre, a uczniowie w domu siedzą. ,,Nie matura, a chęć szczera zrobi z ciebie oficera". Pozdrawiam

 • gość 2018-07-09 18:54:51

  Nie rozumiem rodziców, którzy wysyłają dzieci na korepetycje a potem narzekają. To podobnie jak z lekarzami. Daje się im łapówki, wciska na siłę, a potem się oczekuje cudów i na dodatek się ich obgaduje. Znam wielu rodziców, którzy szanują swoje dzieci i nauczycieli którzy chcą udzielać korepetycji. A ci pozostali, co narzekają, to albo sami się źle uczyli, albo są za głupi żeby zrozumieć świat, albo za dużo kasy mają i w d... się im przewraca. Wiedzy za kasę się nie kupi. Papier można kupić, ale nie wiedzę.

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

kupie mieszkanie za gotówkę

Witam kupie mieszkanie w Zambrowie za gotówkę, do remontu lub nie, może być zadłużenie, hipoteka, komornik itp.


Zobacz ogłoszenie

dostępne od ręki - ZBIORNIK NA

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

sprzedam biurko

wymiary 170x70 wys 80 cm


Zobacz ogłoszenie

Praca dla dziewczyny

Bar sushi w Zambrowie poszukuje dziewczyny na stanowisko kelnerki. Oferujemy atrakcyjne zarobki, pracę w młodym, zgranym zespole oraz możliwość..


Zobacz ogłoszenie

PelleT WYSOKIEJ jakości

ROLNIK-SKLEP T. MIODUSZEWSKI UL. BIAŁOSTOCKA 38 WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) Oferuje wysokiej jakości granulat drzewny PELLET renomowanego..


Zobacz ogłoszenie

Pomoc w redagowaniu wzorów

Pomoc w pisaniu wzorów prac dyplomowych. Szeroki zakres tematyczny i bogaty zasób literatury w prywatnych zbiorach pozwala mi redagować prace na..


Zobacz ogłoszenie

Działka 1300m2 w Długoborzu

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1300m2 położona w Długoborzu, gmina Zambrów. Dojazd drogą gminną...


Zobacz ogłoszenie

Do wynajęcia powierzchnia

Do wynajęcia powierzchnia magazynowo - produkcyjna o powierzchni ponad 500 m2. Nieruchomość położona w Zambrowie (woj. Podlaskie) przy ul...


Zobacz ogłoszenie

Szybka pożyczka bez BIK

Szybka pożyczka bez BIK dla zainteresowanych. Jeśli potrzebujesz szybkiej pożyczki bez wychodzenia z domu, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Zadzwoń do..


Zobacz ogłoszenie

Zakład Stolarski Pieer

Zakład Stolarski Pieer zatrudni pracownika na stanowisku stolarz meblowy. Wymagane prawo jazdy kat.B. Doświadczenie w zawodzie mile widziane. Dobre..


Zobacz ogłoszenie

Kupujemy samochody,my płacimy

Kupujemy samochody,płacimy najwięcej.Auta zadbane,do napraw,powypadkowe,angliki.Od 1000 zł do 10 tys zł.Auta bez opłaty,z opłatami.Dopłacamy gotówkę..


Zobacz ogłoszenie

WŁÓKI ŁĄKOWO-POLOWE, WSZYSTKIE

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU WŁÓKI ŁĄKOWO-POLOWEJ, WŁÓKI MALOWANE LUB OCYNKOWANE. DOSTĘPNE ROZMIARY 4M, 5M, 6M, 8M, TRZYRZĘDOWE LUB..


Zobacz ogłoszenie

Drzewo Opałowe

Sprzedam drzewo opałowe, suche, gotowe do palenia.


Zobacz ogłoszenie

Spawacze

Agencja Work Balance oferuje nowoczesny sposób zarządzania personelem, jakim jest leasing pracowniczy. Dzięki zatrudnianiu pracowników tymczasowych,..


Zobacz ogłoszenie

Hala 250m2, Aleja Wojska

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu: Lokal produkcyjno - usługowy o powierzchni ok. 250m2 położony na parterze budynku..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa i regeneracja

Oferujemy Państwu zakup oraz naprawę alternatorów i rozruszników. Wysoką jakość usług gwarantuje dziesięcioletnie doświadczenie w branży..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam mieszkanie na

Sprzedam mieszkanie(63m2) na pierwszym piętrze w bloku Kosseckiego 4.


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Cukieteria Galeria Bem Zambrów

Poszukujemy do naszego zespołu miłych i uśmiechniętych osób na stanowisko pracownik kawiarni, miejsce pracy Cukieteria Zambrów, poszukujemy osób z..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Lokal 135m2, ul. Cmentarna

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu: Lokal w wysokim standardzie o powierzchni użytkowej 135m2 położony blisko centrum Zambrowa przy..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - NAWIGACJI - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH - U NAS..


Zobacz ogłoszenie

Skoda Roomster 1,4 TDI 2009r

Witam mam do sprzedania Roomster 1.4 TDI z 2009r,samochód w dobrej kondycji przebieg to zaledwie 217tys km,kupiony w polskim salonie, kolor..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA C+E - codzienne

Firma z Czyżewa zatrudni kierowcę kat. C+E. Codzienne powroty do siedziby firmy. Osoby zainteresowane proszę o kontakt telefoniczny tel:602-616-444


Zobacz ogłoszenie

Usługi zarządzania

Firma Mienie zaprasza do współpracy w zakresie: zarzadzania nieruchomościami, księgowość wspólnot mieszkaniowych, sprzedaż mieszkań. Szczegóły na..


Zobacz ogłoszenie

NOWA DOSTAWA ZBIORNIKÓW

Zapraszamy do zakupu zbiorników dwupłaszczowych na paliwo firmy FORTIS. W ofercie posiadamy zbiorniki o pojemności 2000l i 2500l zbiorniki..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę lokal

Wynajmę lokal handlowo-użytkowy 58m2 w Zambrowie przy ul.Wyszyńskiego 13. Lokal składa się z 3 pomieszczeń i ubikacji. Posiada dobry dostęp do..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"