:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  12°C pochmurno z przejaśnieniami

Zambrowskie akcenty na Regionalnym Przeglądzie Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych w Zbójnej

muzyka koncerty, Zambrowskie akcenty Regionalnym Przeglądzie Kapel Śpiewaków Gawędziarzy Ludowych Zbójnej - zdjęcie, fotografia

Dwa zespoły działające przy Stowarzyszeniu „Szansa” w Zambrowie zostały zakwalifikowane do Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich, który odbędzie w Nowogrodzie.

W minioną niedzielę, 13 maja odbył się Regionalny Przegląd Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych w Zbójnej. Podobnie jak w latach ubiegłych, również i tym razem występy zambrowskich artystów ludowych podczas tej imprezy zostały docenione przez jury.

Integracyjny Zespół Folklorystyczny „Szansa” zdobył I miejsce w kategorii zespołów folklorystycznych, zaś Kapela Ludowa „Szansa” zajęła II miejsce w kategorii kapel. Tym samym oba zambrowskie zespoły, pod kierownictwem pani Elżbiety Bagińskiej, zakwalifikowały się na Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kurpiowskich, który odbędzie się w ramach XXV Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie.

Jak widać, ludowe zespoły z ziemi zambrowskiej dostrzegane i doceniane są na różnych występach wyjazdowych. Kultura i tradycja oraz powrót do naszych korzeni jest bardzo ważny. W ostatnich czasach trend ten staje się coraz bardziej popularny i modny. Świadczyć o tym mogą nie tylko fakty zdobywania nagród i wyróżnień, ale również coraz bardziej widoczna obecność wspomnianych wykonawców podczas różnych imprez kulturalnych i edukacyjnych organizowanych na terenie Zambrowa.

Fot. www.mylomza.pl


Zambrowskie akcenty na Regionalnym Przeglądzie Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych w Zbójnej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się