Tylko wczoraj zambrowscy policjanci zatrzymali dwóch nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego. Jeden z nich kierował samochodem po użyciu alkoholu, a drugi jechał rowerem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie zatrzymali wczoraj dwóch nieodpowiedzialnych mężczyzn, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. Jeden z nich prowadził samochód osobowy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, drugi jechał rowerem, mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.
Jako pierwszy do kontroli drogowej został zatrzymany kierujący Oplem. Powodem interwencji zambrowskich mundurowych był fakt, że mężczyzna nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Za kierownicą pojazdu siedział 35-letni mieszkaniec powiatu zambrowskiego. W trakcie czynności policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna prowadził pojazd po użyciu alkoholu.
Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie mieszkaniec powiatu zambrowskiego odpowie teraz przed sądem. Dodatkowo za jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 złotych, a na jego konto kierowcy trafiło 5 punktów karnych.
Kolejnym nieodpowiedzialnym uczestnikiem ruchu drogowego okazał się 53-letni mieszkaniec powiatu zambrowskiego. Mężczyzna poruszał się rowerem i nie potrafił utrzymać prawidłowego toru jazdy. Policjanci od razu wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia mundurowych i wykazało, że cyklista miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.
Rowerzysta również odpowie przed sądem za popełnione wykroczenie. Zgodnie z kodeksem wykroczeń kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywną w wysokości nie niższej niż 2500 złotych.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze