:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Wywiad z kandydatem na burmistrza Kazimierzem Dąbrowskim

wybory samorządowe, Wywiad kandydatem burmistrza Kazimierzem Dąbrowskim - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 17/11/2010 00:00

Zamieszczamy wywiad z kandydatem na stanowisko burmistrza Miasta Zambrów - Kazimierzem Dąbrowskim, obecnym burmistrzem. Z kandydatem w minioną środę rozmawiał Łukasz Laskowski z Zabrowskiego Portalu www.zambrow.org.

Łukasz Laskowski:Dzień dobry. Czy mógłby Pan opowiedzieć czytelnikom o swoim doświadczeniu w samorządzie terytorialnym?
Kazimierz Dąbrowski: Moje doświadczenie w samorządzie jest dość duże. W kadencji samorządu 1990-94 byłem członkiem Komisji Oświaty i Kultury Fizycznej, w kadencji 1994-98 byłem radnym i członkiem Zarządu Miasta, od 1998 roku, już trzecią kadencję zgodnie z wolą mieszkańców Zambrowa mam zaszczyt pełnić obowiązki Burmistrza Miasta Zambrów.

Łukasz Laskowski: Kandyduje Pan na burmistrza na czwartą kadencję. Czy może przedstawić nam Pan najważniejsze założenia programu wyborczego.
Kazimierz Dąbrowski: Program jest bogaty, różnorodny i uwzględnia potrzeby wielu warstw mieszkańców Zambrowa, w wielu jego częściach. Przede wszystkim istotna jest kontynuacja tego co było w kadencji czwartej i piątej [przyp. red. mowa o kadencjach Rady Miasta, licząc od czasu reformy administracyjnej w kraju]. Szczególnie w piątej da się zauważyć dynamiczny rozwój miasta i ten dynamiczny rozwój chcę podtrzymać w kadencji szóstej poprzez przeznaczenie środków na infrastrukturę techniczną i infrastrukturę społeczną. Myślę, że się to uda ponieważ istotną rzeczą prócz tempa inwestycyjnego, są też inwestycje wieloletnie takie jak budowa: Centrum Kultury, którą chcemy zakończyć w listopadzie 2011 roku, Zakładu Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów w Czerwonym Borze, również planowane zakończenie przewidujemy na listopad 2011 rok. W kadencji 2010-14 będę chciał dokończyć remont Stadionu Miejskiego, ponieważ jest taka potrzeba mieszkańców. Oprócz tego chciałbym również dokończyć budowę dróg, które są niezmiernie potrzebne: ul. Wiśniowa, Świerkowa, Nadrzeczna, Brzozowa i nowa ulica nazwana przez Radnych Poligonową, a także budowa dróg osiedlowych na terenach gdzie będzie budownictwo jednorodzinne. Poza tym myślę, że warto będzie starać się o siedzibę Wojskowej Komisji Uzupełnień przy ul. Magazynowej na Muzeum Ziemi Zambrowskiej. Ponadto istotną rzeczą jest również, jeżeli możliwości finansowe pozwolą, budowa ścieżki rowerowej do Długoborza, która obiecywana była w obecnej kadencji. Chcę także przeprowadzić remont budynku Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Zambrowie, który powoli się starzeje, w minionych latach wyremontowane zostały wszystkie szkoły podstawowe i przedszkola, pozostało tylko teraz je doposażyć i usprzętowić. Najważniejsza rzeczą w moim programie jest poprawa bezpieczeństwa miasta. Prowadzone były rozmowy z generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad o remoncie kapitalnym ul. Łomżyńskiej i wprowadzeniu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Al. Wojska Polskiego z ul. 71. Pułkiem Piechoty i Obrońców Zambrowa. W ramach kultury planuję powołanie uniwersytetu trzeciego wieku, społeczeństwo starzeje się, a przy Miejskim Ośrodku Kultury byłaby taka możliwość, gdzie osoby starsze, na rencie, czy też emeryturze mogłyby wolny czas spędzać na rożnych zajęciach, a nie siedzieć w domu i oglądać telewizję. Planuje także budowę bloku socjalnego na terenie Zambrowa.

Łukasz Laskowski: Jakie są według Pana najbardziej palące potrzeby w Zambrowie.
Kazimierz Dąbrowski: Palące potrzeby mieszkańców Zambrowa to przede wszystkim miejsca pracy. Dalej będziemy stwarzać możliwość rożnym firmom i przedsiębiorstwom do inwestowania w Zambrowie. Myślę że tereny przemysłowe dadzą w najbliższych latach nowe stanowiska. Dodam, że już pierwszą część zakupił obecnie jeden inwestor i w 2011 roku stworzy tam około 70 nowych miejsc pracy. Myślę również, że w międzyczasie ściągniemy kolejnych inwestorów, którzy zainwestują w Zambrowie. Jestem pewien tego, że po zrealizowaniu drugiego etapu Zambrowskiego Parku Przemysłowego będzie można to przekazać pod wynajem podmiotowi, który zainwestuje. W chwili obecnej rozpoczęliśmy rozmowy z pewnym inwestorem, który ewentualnie stworzy w tym miejscu nowe miejsca pracy. Moim najważniejszym celem jest zapewnienie dobrobytu i bezpieczeństwa mieszkańcom miasta.

Łukasz Laskowski: Jak ocenia Pan realizację swojego programu wyborczego z minionej kadencji. Które z założeń udało się Panu zrealizować, a czego nie zrealizował Pan i z jakich powodów?
Kazimierz Dąbrowski: W programie wyborczym na 2006 rok spośród około 80 pozycji, niezrealizowanych zostało tylko trzy. Z różnych względów niezrealizowana została: budowa ścieżki rowerowej do Długoborza i Czerwonego Boru, budowa budynku socjalnego i powołanie Muzeum Ziemi Zambrowskiej. Jeżeli chodzi o ścieżki rowerowe to były ważniejsze potrzeby związane z budową ulic, jeżeli chodzi o Muzeum Ziemi Zambrowskiej to nie zostało to zrealizowane ze względu na brak zainteresowania ze strony Starostwa Powiatowego i Gminy Zambrów do partycypowania w kosztach tego typu obiektu. Jeśli chodzi o budownictwo socjalne to nie mogło być rozpoczęte ponieważ trzeba zapisać lokalizację w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta, następnie plan miejscowy i wykonać dokumentację techniczną. Natomiast zdecydowaną większość punktów z mojego programu wyborczego zrealizowałem w ciągu minionej kadencji.

Łukasz Laskowski: Jak wygląda wykorzystanie środków unijnych przez miasto Zambrów w ciągu ostatnich 4 lat Pana kadencji. Jak Zambrów wypada na tle innych miast w Polsce?
Kazimierz Dąbrowski: Miasto pozyska w tym czteroleciu w sumie 60 mln 800 tysięcy złotych, z czego 19 milionów 115 tysięcy złotych pozyskaliśmy ze środków regionalnego Programu Operacyjnego, a z Sektorowego Programu - kolejne 37 milionów 699 tysięcy złotych, pozostałe środki w wysokości 3 mln 991 tys. - z ministerstw i budżetu państwa. Jeżeli chodzi o pozycję Zambrowa jest bardzo znacząca, ponieważ w ranking samorządów organizowanym przez czasopismo samorządowe "Wspólnota" znaleźliśmy się na 22 miejscu, wśród 335 miast powiatowych z całej Polski. Z województwa podlaskiego tylko Wysokie Mazowieckie znalazło się wyżej, bo na 8 miejscu. Dla porównania w 2006 roku byliśmy na 180 miejscu, świadczy to o tym, że Zambrów się rozwija.

Łukasz Laskowski: Podczas ostatnich wyborów kandydował Pan z ramienia KWW Razem. W czasie kadencji wstąpił Pan do Platformy Obywatelskiej. Co było powodem tej decyzji?
Kazimierz Dąbrowski: Powód był jeden - przede wszystkim program realizowany przez Platformę Obywatelską był najbardziej zbliżony do mojego. I podjąłem decyzję o wstąpieniu do partii Platforma Obywatelska.

Łukasz Laskowski: Dlaczego Pana zdaniem wyborcy powinni poprzeć właśnie Pana kandydaturę?
Kazimierz Dąbrowski: Uważam, że jeżeli wyborcy dostrzegają rozwój Zambrowa to nie tylko obiecuję, ale gwarantuję, dalszy dynamiczny rozwój Zambrowa, a co widać z mojego programu wyborczego jestem wiarygodnym człowiekiem. Na odpowiedzialnym stanowisku potrafię wywiązać się z danych zobowiązań.

Łukasz Laskowski: Dziękujemy za rozmowę. Do widzenia.
Kazimierz Dąbrowski: Dziękuję. Do widzenia.

Polecamy:
:: Wywiad z kandydatem na burmistrza Stanisławem Rykaczewskim
:: Wykaz lokali wyborczych w Zambrowie
:: Kogo będziemy wybierać w wyborach samorządowych 21 listopada
:: Konwencja przedwyborcza PiS
:: Konwencja przedwyborcza PSL
:: Konwencja przedwyborcza PO
:: Konwencja wyborcza Komitetu Wyborców „Razem”

Reklama

Wywiad z kandydatem na burmistrza Kazimierzem Dąbrowskim komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Pożyczka bez sprawdzania

Pożyczka dla każdego bez BIK. Jeśli potrzebujesz dodatkowej gotówki na dowolny cel mamy dla Ciebie ofertę. - Nie pytamy o cel, - Pieniądze na..


Zobacz ogłoszenie

Główna księgowa lub główny

Poszukujemy osoby na stanowisko: Główna/-y księgowa/-y Miejsce pracy: Zambrów, Firma Zorza, ul. Mazowiecka 57C OPIS STANOWISKA: prawidłowość i..


Zobacz ogłoszenie

Dyskretny zarobek.

! Hej popatrz - niby dlaczego nie miałabyś zarobić sobie Pieniędzy w lekki, miły i przyjemny sposób w całkowitej tajemnicy przed całym światem? Na..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom w malowniczej

Sprzedam dom jednorodzinny -dworek wolnostojący z poddaszem użytkowym, położony w Wiśniewie w bliskiej odległości od Zambrowa (4 km). Posiadłość..


Zobacz ogłoszenie

Ekogroszek Extra transport hds

Zapraszamy do zakupu węgla EKOGROSZKU EXTRA. Parametry ekogroszku: -zawartość popiołu 5,5% - wartość opałowa 25-27 MJ/kg Węgiel suchy magazynowany..


Zobacz ogłoszenie

Agregat uprawowo siewny

Przedmiotem sprzedaży jest nowy Agregat uprawowo-siewny 2,7m marki AGRO-LIFT. Agregat uprawowo-siewny bez hydropaku Wyposażenie standardowe: 1...


Zobacz ogłoszenie

praca dla murarzy

Poszukujemy murarzy i pomocników murarzy z własną działalnością. Stawka godzinowa dla murarza 23€, pomocnika 18€. Praca w Antwerpii. Zapewniamy..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA , SZNUREK DO

SKLEP HAPROL ZAPRASZA W NASZEJ OFERCIE M.IN -FOLIA DO SIANA I SŁOMY- BIAŁA, ZIELONA, CZARNA I PRZEZROCZYSTA STRETCH, 500 LUB 750 -SZNUREK DO PRAS I..


Zobacz ogłoszenie

Pomoc operatora

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Pomoc operatora Zadania: ‒ obsługa maszyn produkcyjnych, -..


Zobacz ogłoszenie

Rowery zachodnich renomowanych

Zapraszamy w KAŻDĄ NIEDZIELĘ na KIERMASZ ROWEROWY od 10.30 - 13.00 Do zaoferowania Markowe rowery Holenderskie i Niemieckie. Rowery sprawdzone w..


Zobacz ogłoszenie

Działka 1,25 ha w Ngórkach

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1,25 ha położona w miejscowości Nagórki-Jabłoń, gmina Zambrów. Grunty..


Zobacz ogłoszenie

TYLKO TERAZ! DEKODER 4K ZA

DRODZY KLIENCI❗️❗️❗️ W SALONIE NC+ PREMIUM W GALERII BEM CZEKA NA WAS NAJNOWSZY DEKODER 4K ZA JEDYNE 1ZŁ MIES❗️❗️ TAKIEJ PROMOCJI NIE MOŻESZ..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię kucharza do

Zatrudnię kucharza do restauracji Impresja w Zambrowie. Praca na cały etat, atrakcyjne wynagrodzenie, możliwość rozwoju (kursy, szkolenia). Prosimy..


Zobacz ogłoszenie

Kierowca C+E na chłodnie

Zatrudnię kierowce kat C+E z doswiadczeniem na chłodnie praca całoroczna Bardzo dobre waruki płacowe + plus premie Wymagania: +karta kierowcy +kurs..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

holowanie aut usługi

HOLOWANIE AUT ORAZ MASZYN ROLNICZYCH 7 DNI W TYGODNIU


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Pracownik produkcyjny

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Zadania: • Praca na super nowoczesnej hali produkcyjnej, • Prace..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

Studentka szuka praktyk

Szukam czterotygodniowych praktyk związanych z kierunkiem studiów zarządzanie sprzedażą. Najchętniej od lipca. Jeśli to możliwe byłabym..


Zobacz ogłoszenie

Pomoc przy pracach

Witam, poszukuję osoby na kilka dni do pomocy przy pracach przydomowych w gospodarstwie.


Zobacz ogłoszenie

Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

profesjonalne tworzenie stron

Stworzę stronę WWW dla Twojej firmy, strony w pełni responsywne, optymalizacja pod SEO. Bezpłatna wycena. Szybka realizacja oraz w pełni..


Zobacz ogłoszenie

Działka Wola Zambrowska

Sprzedam działkę z warunkami zabudowy o powierzchni 1000m2 ( 25x40) w Woli Zambrowskiej bezpośrednio położona przy drodze asfaltowej. Teren suchy i..


Zobacz ogłoszenie

CB RADIO montaż, strojenie,

Sprzedaż, montaż, naprawa i strojenie CB radia i anten. Sklep Planet ul. Białostocka 22d , Zambrów tel. 604419967


Zobacz ogłoszenie

Naprawa i regeneracja

Oferujemy Państwu zakup oraz naprawę alternatorów i rozruszników. Wysoką jakość usług gwarantuje dziesięcioletnie doświadczenie w branży..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds. obsługi

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Specjalista ds. obsługi klienta: Do głównych zadań osoby..


Zobacz ogłoszenie

dostępne od ręki - ZBIORNIK NA

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Mechanik samochodów

Mechanik samochodów ciężarowych Do głównych zadań osoby zatrudnionej należy: • Bieżąca naprawa własnych samochodów ciężarowych • konserwacja części..


Zobacz ogłoszenie

TYLKO TERAZ!

TYLKO W SALONIE NC+ W GALERII BEM PAKIET 155 KANAŁÓW (DODATKOWO HBO ZA DARMO) ZA 36,66 ZŁ MIESIĘCZNIE! UMOWA TYLKO NA 18 MIESIĘCY PRZYJDŹ I ZAPYTAJ..


Zobacz ogłoszenie

Nowoczesny apartament w

Do wynajęcia nowoczesny apartament w Augustowie w ośrodku wczasowym Marina Borki nad jeziorem Necko. 2 sypialnie (4 pojedyncze łóżka z możliwością..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnimy magazyniera i

Drukarnia opakowań poszukuje pracownika na stanowisko magazyniera, jak również pracowników na inne stanowiska. Wymagane wykształcenie minimum..


Zobacz ogłoszenie

Meble na wymiar. Kuchnie,

Murawski Furniture z wieloletnim doświadczeniem w branży meblarskiej zajmującą się projektowaniem i tworzeniem różnego rodzaju mebli na wymiar tj..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"