:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Wywiad z kandydatem na burmistrza Kazimierzem Dąbrowskim

wybory samorządowe, Wywiad kandydatem burmistrza Kazimierzem Dąbrowskim - zdjęcie, fotografia
17/11/2010 00:00

Zamieszczamy wywiad z kandydatem na stanowisko burmistrza Miasta Zambrów - Kazimierzem Dąbrowskim, obecnym burmistrzem. Z kandydatem w minioną środę rozmawiał Łukasz Laskowski z Zabrowskiego Portalu www.zambrow.org.

Łukasz Laskowski:Dzień dobry. Czy mógłby Pan opowiedzieć czytelnikom o swoim doświadczeniu w samorządzie terytorialnym?
Kazimierz Dąbrowski: Moje doświadczenie w samorządzie jest dość duże. W kadencji samorządu 1990-94 byłem członkiem Komisji Oświaty i Kultury Fizycznej, w kadencji 1994-98 byłem radnym i członkiem Zarządu Miasta, od 1998 roku, już trzecią kadencję zgodnie z wolą mieszkańców Zambrowa mam zaszczyt pełnić obowiązki Burmistrza Miasta Zambrów.

Łukasz Laskowski: Kandyduje Pan na burmistrza na czwartą kadencję. Czy może przedstawić nam Pan najważniejsze założenia programu wyborczego.
Kazimierz Dąbrowski: Program jest bogaty, różnorodny i uwzględnia potrzeby wielu warstw mieszkańców Zambrowa, w wielu jego częściach. Przede wszystkim istotna jest kontynuacja tego co było w kadencji czwartej i piątej [przyp. red. mowa o kadencjach Rady Miasta, licząc od czasu reformy administracyjnej w kraju]. Szczególnie w piątej da się zauważyć dynamiczny rozwój miasta i ten dynamiczny rozwój chcę podtrzymać w kadencji szóstej poprzez przeznaczenie środków na infrastrukturę techniczną i infrastrukturę społeczną. Myślę, że się to uda ponieważ istotną rzeczą prócz tempa inwestycyjnego, są też inwestycje wieloletnie takie jak budowa: Centrum Kultury, którą chcemy zakończyć w listopadzie 2011 roku, Zakładu Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów w Czerwonym Borze, również planowane zakończenie przewidujemy na listopad 2011 rok. W kadencji 2010-14 będę chciał dokończyć remont Stadionu Miejskiego, ponieważ jest taka potrzeba mieszkańców. Oprócz tego chciałbym również dokończyć budowę dróg, które są niezmiernie potrzebne: ul. Wiśniowa, Świerkowa, Nadrzeczna, Brzozowa i nowa ulica nazwana przez Radnych Poligonową, a także budowa dróg osiedlowych na terenach gdzie będzie budownictwo jednorodzinne. Poza tym myślę, że warto będzie starać się o siedzibę Wojskowej Komisji Uzupełnień przy ul. Magazynowej na Muzeum Ziemi Zambrowskiej. Ponadto istotną rzeczą jest również, jeżeli możliwości finansowe pozwolą, budowa ścieżki rowerowej do Długoborza, która obiecywana była w obecnej kadencji. Chcę także przeprowadzić remont budynku Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Zambrowie, który powoli się starzeje, w minionych latach wyremontowane zostały wszystkie szkoły podstawowe i przedszkola, pozostało tylko teraz je doposażyć i usprzętowić. Najważniejsza rzeczą w moim programie jest poprawa bezpieczeństwa miasta. Prowadzone były rozmowy z generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad o remoncie kapitalnym ul. Łomżyńskiej i wprowadzeniu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Al. Wojska Polskiego z ul. 71. Pułkiem Piechoty i Obrońców Zambrowa. W ramach kultury planuję powołanie uniwersytetu trzeciego wieku, społeczeństwo starzeje się, a przy Miejskim Ośrodku Kultury byłaby taka możliwość, gdzie osoby starsze, na rencie, czy też emeryturze mogłyby wolny czas spędzać na rożnych zajęciach, a nie siedzieć w domu i oglądać telewizję. Planuje także budowę bloku socjalnego na terenie Zambrowa.

Łukasz Laskowski: Jakie są według Pana najbardziej palące potrzeby w Zambrowie.
Kazimierz Dąbrowski: Palące potrzeby mieszkańców Zambrowa to przede wszystkim miejsca pracy. Dalej będziemy stwarzać możliwość rożnym firmom i przedsiębiorstwom do inwestowania w Zambrowie. Myślę że tereny przemysłowe dadzą w najbliższych latach nowe stanowiska. Dodam, że już pierwszą część zakupił obecnie jeden inwestor i w 2011 roku stworzy tam około 70 nowych miejsc pracy. Myślę również, że w międzyczasie ściągniemy kolejnych inwestorów, którzy zainwestują w Zambrowie. Jestem pewien tego, że po zrealizowaniu drugiego etapu Zambrowskiego Parku Przemysłowego będzie można to przekazać pod wynajem podmiotowi, który zainwestuje. W chwili obecnej rozpoczęliśmy rozmowy z pewnym inwestorem, który ewentualnie stworzy w tym miejscu nowe miejsca pracy. Moim najważniejszym celem jest zapewnienie dobrobytu i bezpieczeństwa mieszkańcom miasta.

Łukasz Laskowski: Jak ocenia Pan realizację swojego programu wyborczego z minionej kadencji. Które z założeń udało się Panu zrealizować, a czego nie zrealizował Pan i z jakich powodów?
Kazimierz Dąbrowski: W programie wyborczym na 2006 rok spośród około 80 pozycji, niezrealizowanych zostało tylko trzy. Z różnych względów niezrealizowana została: budowa ścieżki rowerowej do Długoborza i Czerwonego Boru, budowa budynku socjalnego i powołanie Muzeum Ziemi Zambrowskiej. Jeżeli chodzi o ścieżki rowerowe to były ważniejsze potrzeby związane z budową ulic, jeżeli chodzi o Muzeum Ziemi Zambrowskiej to nie zostało to zrealizowane ze względu na brak zainteresowania ze strony Starostwa Powiatowego i Gminy Zambrów do partycypowania w kosztach tego typu obiektu. Jeśli chodzi o budownictwo socjalne to nie mogło być rozpoczęte ponieważ trzeba zapisać lokalizację w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta, następnie plan miejscowy i wykonać dokumentację techniczną. Natomiast zdecydowaną większość punktów z mojego programu wyborczego zrealizowałem w ciągu minionej kadencji.

Łukasz Laskowski: Jak wygląda wykorzystanie środków unijnych przez miasto Zambrów w ciągu ostatnich 4 lat Pana kadencji. Jak Zambrów wypada na tle innych miast w Polsce?
Kazimierz Dąbrowski: Miasto pozyska w tym czteroleciu w sumie 60 mln 800 tysięcy złotych, z czego 19 milionów 115 tysięcy złotych pozyskaliśmy ze środków regionalnego Programu Operacyjnego, a z Sektorowego Programu - kolejne 37 milionów 699 tysięcy złotych, pozostałe środki w wysokości 3 mln 991 tys. - z ministerstw i budżetu państwa. Jeżeli chodzi o pozycję Zambrowa jest bardzo znacząca, ponieważ w ranking samorządów organizowanym przez czasopismo samorządowe "Wspólnota" znaleźliśmy się na 22 miejscu, wśród 335 miast powiatowych z całej Polski. Z województwa podlaskiego tylko Wysokie Mazowieckie znalazło się wyżej, bo na 8 miejscu. Dla porównania w 2006 roku byliśmy na 180 miejscu, świadczy to o tym, że Zambrów się rozwija.

Łukasz Laskowski: Podczas ostatnich wyborów kandydował Pan z ramienia KWW Razem. W czasie kadencji wstąpił Pan do Platformy Obywatelskiej. Co było powodem tej decyzji?
Kazimierz Dąbrowski: Powód był jeden - przede wszystkim program realizowany przez Platformę Obywatelską był najbardziej zbliżony do mojego. I podjąłem decyzję o wstąpieniu do partii Platforma Obywatelska.

Łukasz Laskowski: Dlaczego Pana zdaniem wyborcy powinni poprzeć właśnie Pana kandydaturę?
Kazimierz Dąbrowski: Uważam, że jeżeli wyborcy dostrzegają rozwój Zambrowa to nie tylko obiecuję, ale gwarantuję, dalszy dynamiczny rozwój Zambrowa, a co widać z mojego programu wyborczego jestem wiarygodnym człowiekiem. Na odpowiedzialnym stanowisku potrafię wywiązać się z danych zobowiązań.

Łukasz Laskowski: Dziękujemy za rozmowę. Do widzenia.
Kazimierz Dąbrowski: Dziękuję. Do widzenia.

Polecamy:
:: Wywiad z kandydatem na burmistrza Stanisławem Rykaczewskim
:: Wykaz lokali wyborczych w Zambrowie
:: Kogo będziemy wybierać w wyborach samorządowych 21 listopada
:: Konwencja przedwyborcza PiS
:: Konwencja przedwyborcza PSL
:: Konwencja przedwyborcza PO
:: Konwencja wyborcza Komitetu Wyborców „Razem”

Reklama

Wywiad z kandydatem na burmistrza Kazimierzem Dąbrowskim komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Praca na stałe

Przyjmiemy do pracy na stałe na stanowisko kasjerka/kelnerka. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod nr tel 534 100 525 lub stawić się osobiście w..


Zobacz ogłoszenie

Otoskop dla logopedów -

Zapraszamy na dwugodzinne warsztaty poświęcone praktycznej nauce wykonywania badania otoskopowego. W ramach warsztatów każdy z uczestników otrzyma..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa i regeneracja

Oferujemy Państwu zakup oraz naprawę alternatorów i rozruszników. Wysoką jakość usług gwarantuje dziesięcioletnie doświadczenie w branży..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Szybka pożyczka bez BIK

Szybka pożyczka bez BIK dla zainteresowanych. Jeśli potrzebujesz szybkiej pożyczki bez wychodzenia z domu, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Zadzwoń do..


Zobacz ogłoszenie

Lokal 135m2, ul. Cmentarna

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu: Lokal w wysokim standardzie o powierzchni użytkowej 135m2 położony blisko centrum Zambrowa przy..


Zobacz ogłoszenie

Do wynajęcia powierzchnia

Do wynajęcia powierzchnia magazynowo - produkcyjna o powierzchni ponad 500 m2. Nieruchomość położona w Zambrowie (woj. Podlaskie) przy ul...


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam mieszkanie na

Sprzedam mieszkanie(63m2) na pierwszym piętrze w bloku Kosseckiego 4.


Zobacz ogłoszenie

PRZESTRONNE MIESZKANIE przy

Przestronne, 4-pokojowe mieszkanie zlokalizowane na 6 piętrze w bloku przy ul.Papieża Jana Pawła II nr 26. Lokal mieszkalny o powierzchni 71,66 m2,..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - NAWIGACJI - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH - U NAS..


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA C+E - codzienne

Firma z Czyżewa zatrudni kierowcę kat. C+E. Codzienne powroty do siedziby firmy. Osoby zainteresowane proszę o kontakt telefoniczny tel:602-616-444


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Zobacz ogłoszenie

Dom 140m2, działka 583m2, ul.

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom wolnostojący, I-piętrowy o powierzchni 140m2 (powierzchnia zabudowy 105,83m2) położony w..


Zobacz ogłoszenie

PelleT WYSOKIEJ jakości

ROLNIK-SKLEP T. MIODUSZEWSKI UL. BIAŁOSTOCKA 38 WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) Oferuje wysokiej jakości granulat drzewny PELLET renomowanego..


Zobacz ogłoszenie

Hala 250m2, Aleja Wojska

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu: Lokal produkcyjno - usługowy o powierzchni ok. 250m2 położony na parterze budynku..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

MIESZKANIE W CENTRUM MIASTA Z

Lokal mieszkalny o powierzchni 64,80 m2, w ścisłym centrum Zambrowa, przy Placu Sikorskiego 1/25, usytuowany na pierwszym piętrze dwupiętrowego..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Skoda Roomster 1,4 TDI 2009r

Witam mam do sprzedania Roomster 1.4 TDI z 2009r,samochód w dobrej kondycji przebieg to zaledwie 217tys km,kupiony w polskim salonie, kolor..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT Nr 1. w Twojej

SPRZEDAJ SWÓJ SAMOCHÓD SZYBKO, A CO NAJWAŻNIEJSZE legalnej FIRMIE KTÓRA WIDZISZ.Kupujemy auta w stanie bardzo dobrym,uszkodzone, powypadkowe, bez..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę lokal

Wynajmę lokal handlowo-użytkowy 58m2 w Zambrowie przy ul.Wyszyńskiego 13. Lokal składa się z 3 pomieszczeń i ubikacji. Posiada dobry dostęp do..


Zobacz ogłoszenie

Organizacja imprez

Organizacja imprez okolicznościowych na poligonie "GROM" w Czerwonym Borze. Kameralne warunki w pięknym otoczeniu i konkurencyjne ceny!..


Zobacz ogłoszenie

WŁÓKI ŁĄKOWO-POLOWE, WSZYSTKIE

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU WŁÓKI ŁĄKOWO-POLOWEJ, WŁÓKI MALOWANE LUB OCYNKOWANE. DOSTĘPNE ROZMIARY 4M, 5M, 6M, 8M, TRZYRZĘDOWE LUB..


Zobacz ogłoszenie

kupie mieszkanie za gotówkę

Witam kupie mieszkanie w Zambrowie za gotówkę, do remontu lub nie, może być zadłużenie, hipoteka, komornik itp.


Zobacz ogłoszenie

dostępne od ręki - ZBIORNIK NA

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

sprzedam biurko

wymiary 170x70 wys 80 cm


Zobacz ogłoszenie

Spawacze

Agencja Work Balance oferuje nowoczesny sposób zarządzania personelem, jakim jest leasing pracowniczy. Dzięki zatrudnianiu pracowników tymczasowych,..


Zobacz ogłoszenie

Działka 1300m2 w Długoborzu

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1300m2 położona w Długoborzu, gmina Zambrów. Dojazd drogą gminną...


Zobacz ogłoszenie

Praca dla dziewczyny

Bar sushi w Zambrowie poszukuje dziewczyny na stanowisko kelnerki. Oferujemy atrakcyjne zarobki, pracę w młodym, zgranym zespole oraz możliwość..


Zobacz ogłoszenie

NOWA DOSTAWA ZBIORNIKÓW

Zapraszamy do zakupu zbiorników dwupłaszczowych na paliwo firmy FORTIS. W ofercie posiadamy zbiorniki o pojemności 2000l i 2500l zbiorniki..


Zobacz ogłoszenie

Cukieteria Galeria Bem Zambrów

Poszukujemy do naszego zespołu miłych i uśmiechniętych osób na stanowisko pracownik kawiarni, miejsce pracy Cukieteria Zambrów, poszukujemy osób z..


Zobacz ogłoszenie

Kupujemy samochody,my płacimy

Kupujemy samochody,płacimy najwięcej.Auta zadbane,do napraw,powypadkowe,angliki.Od 1000 zł do 10 tys zł.Auta bez opłaty,z opłatami.Dopłacamy gotówkę..


Zobacz ogłoszenie

Działka budowlana 1553m2 w

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1553m2 położona w Czyżewie obręb Złote Jabłko. Nieruchomość zgodnie z..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"