Reklama

Wielki sukces siatkarek z "Piątki". Wywalczyły brąz w województwie [FOTO]

04/05/2026 14:59

Siatkarki z SP5 wywalczyły brązowy medal w finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt. Podczas turnieju Zambrowianki pokonały m.in. zespół z Wasilkowa, stając na trzecim stopniu podium w województwie podlaskim.

Reprezentacja dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Zambrowie stanęła na podium Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej. Zawodniczki wywalczyły trzecie miejsce w województwie podlaskim podczas turnieju rozegranego 30 kwietnia w Białymstoku.

Zambrowskie siatkarki rozpoczęły zmagania od pewnego zwycięstwa, pokonując zespół z Wasilkowa 2:0. W kolejnej fazie rozgrywek zmierzyły się z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 26 w Białymstoku. Ostatecznie dobra gra i determinacja pozwoliły "Piątce" zakończyć turniej z brązowym medalem, co jest jednym z największych sukcesów sportowych szkoły w ostatnim czasie.

Reklama

Na sukces zapracowała drużyna w składzie: Anna Andrzejczyk, Maja Andrzejczyk, Lena Sochacka, Maja Markowska (wszystkie z klasy 8d), Kamila Chojak (klasa 7a), Iga Kujawa (klasa 7d) oraz Julia Gosk i Helena Bogdańska (klasa 8c).

Warto zaznaczyć, że brązowe medalistki to zawodniczki, które od najmłodszych lat szkolą swoje umiejętności nie tylko na lekcjach wychowania fizycznego, ale także w klubie Rekord Zambrów. Przedstawiciele szkoły podkreślają, że to właśnie regularne, popołudniowe treningi pod okiem trenera Łukasza Kujawy pozwoliły na osiągnięcie tak wysokiej formy.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: SP5
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo Zambrow.org




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości