Siatkarki z SP5 wywalczyły brązowy medal w finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt. Podczas turnieju Zambrowianki pokonały m.in. zespół z Wasilkowa, stając na trzecim stopniu podium w województwie podlaskim.
Reprezentacja dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Zambrowie stanęła na podium Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej. Zawodniczki wywalczyły trzecie miejsce w województwie podlaskim podczas turnieju rozegranego 30 kwietnia w Białymstoku.
Zambrowskie siatkarki rozpoczęły zmagania od pewnego zwycięstwa, pokonując zespół z Wasilkowa 2:0. W kolejnej fazie rozgrywek zmierzyły się z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 26 w Białymstoku. Ostatecznie dobra gra i determinacja pozwoliły "Piątce" zakończyć turniej z brązowym medalem, co jest jednym z największych sukcesów sportowych szkoły w ostatnim czasie.
Na sukces zapracowała drużyna w składzie: Anna Andrzejczyk, Maja Andrzejczyk, Lena Sochacka, Maja Markowska (wszystkie z klasy 8d), Kamila Chojak (klasa 7a), Iga Kujawa (klasa 7d) oraz Julia Gosk i Helena Bogdańska (klasa 8c).
Warto zaznaczyć, że brązowe medalistki to zawodniczki, które od najmłodszych lat szkolą swoje umiejętności nie tylko na lekcjach wychowania fizycznego, ale także w klubie Rekord Zambrów. Przedstawiciele szkoły podkreślają, że to właśnie regularne, popołudniowe treningi pod okiem trenera Łukasza Kujawy pozwoliły na osiągnięcie tak wysokiej formy.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze