W ogólnopolskim konkursie „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” wyróżnienie otrzymała placówka z Zambrowa. Gala finałowa wydarzenia, które organizuje Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów, odbyła się 24 czerwca w Warszawie.
Przedstawiciele biznesu już po raz 22. oceniali urzędy skarbowe w całym kraju. W ankietach przedsiębiorcy wskazywali jakość obsługi podatnika, łatwość komunikacji oraz poziom wiedzy pracowników. Biznesmeni wyróżnili 64 urzędy w Polsce, w tym trzy z województwa podlaskiego: Urząd Skarbowy w Suwałkach, Urząd Skarbowy w Sokółce i Urząd Skarbowy w Zambrowie. Laureaci zyskali prawo do używania tytułu przez rok.
Ww wczorajszej uroczystości uczestniczył wiceminister finansów i zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) Zbigniew Stawicki, który podziękował pracownikom za budowanie dobrych relacji z sektorem prywatnym.
- Cenimy opinie przedsiębiorców, ponieważ wpływają one na nasze działania. Czasem stanowią wskazówkę, by zrezygnować z pomysłów, które z perspektywy ministerstwa wyglądają dobrze, ale nie sprawdzają się podczas codziennej pracy w terenie - powiedział Zbigniew Stawicki.
Wiceminister zaznaczył, że administracja skarbowa stoi po stronie osób prowadzących legalną działalność, jednak musi stanowczo reagować na nadużycia.
- Przedsiębiorcy doceniają profesjonalizm, właściwe podejście do pracy i otwartość zatrudnionych osób na potrzeby podatnika. Taka postawa zasługuje na nagrodę. Musimy jednak wyraźnie oddzielić pomoc w usuwaniu skutków pomyłek od działalności w czarnej strefie, ponieważ KAS zajmuje się również wykrywaniem i zwalczaniem przestępczości podatkowej - dodał wiceminister.
Reklama
Gratulacje wyróżnionym urzędom przekazał także wiceprezes Business Centre Club dr Łukasz Bernatowicz.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze